Bitcoin Forum
May 13, 2024, 08:02:24 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: cex.io (BCH) yardım  (Read 440 times)
trgtozer (OP)
Newbie
*

Activity: 4
Merit: 0

View Profile
August 17, 2017, 07:28:36 AM
Last edit: August 17, 2017, 10:40:46 AM by trgtozer

lütfen yardım.

şöyle birşey geldi buraya. ne çekebiliyorum ne oynayabiliyorum.

çekilmek istediğimde mailinize onay gelecek kontrol edin diyor ama mail de gelmiyor. ayrıca BCH ne demektir? normal bitcoin cüzdanıma gönderebilir miyim?

https://i.resimyukle.xyz/VSQf0B.jpg

The forum was founded in 2009 by Satoshi and Sirius. It replaced a SourceForge forum.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715630544
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715630544
Reply with quote  #2

1715630544
Report to moderator
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
August 17, 2017, 08:03:10 AM

bch 1agustos tarihinde bitcoin blockchainin catallasmasi sonrasi olusan bitcoin clonu bir coindir.
bch yalnizca bitcoin cash (bch) blockzinciri kullanilan walletlere transfer alinabilir.
bch/btc ikilisi ile btc ye cevirip bitcoin cuzdaniniza cekebilirsiniz. bitcoin cuzdaniniza gonderirseniz bitcoin adresinizin private keyine sahipseniz o adresi bch blokzincirine ekledikten sonra bch kullanilabilir olur. bch daki replay ataklari sozkonusuydu suanki durumu bilmiyorum. o yuzden farkli bir bch adresi olusturup buna gondermeniz daha sorunsuz olur.
trgtozer (OP)
Newbie
*

View Profile
August 17, 2017, 08:31:30 AM

bch 1agustos tarihinde bitcoin blockchainin catallasmasi sonrasi olusan bitcoin clonu bir coindir.
bch yalnizca bitcoin cash (bch) blockzinciri kullanilan walletlere transfer alinabilir.
bch/btc ikilisi ile btc ye cevirip bitcoin cuzdaniniza cekebilirsiniz. bitcoin cuzdaniniza gonderirseniz bitcoin adresinizin private keyine sahipseniz o adresi bch blokzincirine ekledikten sonra bch kullanilabilir olur. bch daki replay ataklari sozkonusuydu suanki durumu bilmiyorum. o yuzden farkli bir bch adresi olusturup buna gondermeniz daha sorunsuz olur.

Bilgilendirmeniz icin cok tsk ederim. Nereden acabilirim bch cuzdani?
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
August 17, 2017, 09:27:51 AM

suan bildigim kadari ile bch private key veren herhangi bir web servisi yok (bitcoindeki blockchain.info gibi servisler)
o yuzden resmi sayfadan resmi bir core yazilimi indirip bilgisayariniza kurabilirsiniz.
https://www.bitcoincash.org/
surada resmi dagitimlarin linkleri var.
bitcoinclassic bitcoin core programinin bch blokzincirini destekleyen versiyonudur.
eger halihazirda bitcoin core kullaniyorsaniz mevcut database dosyalarini baska bir dizine kopyalarip bitcoinclassic kurduktan sonra bu database i gosterip yalnizca 1agustostan sonraki bch catalindaki blocklari guncelleyip kullanabilirsiniz. aksi halde blocklari bastan yukler bu arada suanki block dosyalari 136GB olmus

bunun disinda kisa vadeli pratik biseyler istiyorsaniz exchange deki bch adresi olusturup bunu kullanabilirsiniz
trgtozer (OP)
Newbie
*

View Profile
August 17, 2017, 10:14:21 AM

suan bildigim kadari ile bch private key veren herhangi bir web servisi yok (bitcoindeki blockchain.info gibi servisler)
o yuzden resmi sayfadan resmi bir core yazilimi indirip bilgisayariniza kurabilirsiniz.
https://www.bitcoincash.org/
surada resmi dagitimlarin linkleri var.
bitcoinclassic bitcoin core programinin bch blokzincirini destekleyen versiyonudur.
eger halihazirda bitcoin core kullaniyorsaniz mevcut database dosyalarini baska bir dizine kopyalarip bitcoinclassic kurduktan sonra bu database i gosterip yalnizca 1agustostan sonraki bch catalindaki blocklari guncelleyip kullanabilirsiniz. aksi halde blocklari bastan yukler bu arada suanki block dosyalari 136GB olmus

bunun disinda kisa vadeli pratik biseyler istiyorsaniz exchange deki bch adresi olusturup bunu kullanabilirsiniz

O kadar teknik bilgim malesef mevcut değil  Grin neyse dursun şimdilik böyle. Margin trading ile katlıyorum şimdilik BTC'lerimi. Zamanla işler değişebilir. Tekrar teşekkür ederim bilgilendirme için. Güzel forum.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: