Bitcoin Forum
June 23, 2024, 06:24:44 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »  All
  Print  
Author Topic: YATIRIM YAPILACAK ALTCOİNLER  (Read 13014 times)
salihsyygt (OP)
Newbie
*

Activity: 32
Merit: 0

View Profile
August 17, 2017, 08:20:32 PM

Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba..

Sizlere belki zilyon kere duyduğunuz bir soruyu sormak istiyorum. En başta bunun için özür dilerim

Şu anda herhangi bir altcoin'e yatırım yapacak olsanız bu hangisi ya da hangileri olurdu? Bu kripto paralar hakkında daha önceden duyduğum şeyler olsa da, daha yeni yeni öğreniyorum sayılır. Şu an öğrenci olmamdan mütevellit çok fazla bir parayla herhangi bir coin'e falan giremiyorum. Şöyle 5-6 coinden ya da 2 tane koinden bir sepet yapsam sonra oraya yatırdığım parayı çöpe attım olarak görsem diyorum. Aslında en mantıklısı uzun vadede haftalık ya da aylık küçük miktarlarda bitcoin alıp walleta atmak gibi geliyor ama işte...

Neyse arkadaşlar ben bir kaç tane altcoin araştırdım. Bunlar; verge(xvg), ripple(xrp), vawes, iota, ethereum classic(etc)... Mesela siz bu yazdığım coinler hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce gelecekleri var mıdır? Ya da ne biliyim sizin bildiğiniz yol haritaları ve vadettiği teknoloji güzel olan makul fiyata alınabilecek bir coin var mıdır?

Biraz araştır öyle kolay bilgi yok diyecek olanlara da şunu demek istiyorum: Arkadaşlar ben zaten elimden geldiğince araştıtıp öğrenmeye çalışıyorum. Bu konu altında ufuk açan ya da bir rehber olacak şeyler konuşulabilir diye düşünüyorum.

Şimdiden cevap verecek ya da okuyan herkese teşekkür ediyorum Smiley
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2114
Merit: 1143

View Profile
August 17, 2017, 08:28:33 PM

Dogecoin al kafan rahat etsin 20-40 satoshi arası toparlayabildiğin kadar toparla, sonra sadece bekle! 100'ü geçince uygun bir yerden sat. 35 ortalaman olsa 3x yapar yeter! Ama şu an btc çok pahalı biraz beklemeni öneririm. ytd

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
salihsyygt (OP)
Newbie
*

View Profile
August 17, 2017, 09:53:52 PM

Hocam dogecoin nedense bana çok mantıklı gelmiyor. Zaten öyle borsalarda filan da bir tecrübem yok. Mesela waves gibi belli bir hedefi olan bir coine yatırım yapmak istiyorum.

Günlük haftalık borsalarda bir şeyler kazanabilsem, o parayla da böyle görece sağlam koinlere yatırım yapabilsem çok iyi olur aslında ama bunu yapmaya şu an ne param ne de zamanım yok Smiley

AztecGoldHero
Hero Member

Activity: 1288
Merit: 645

View Profile WWW
August 17, 2017, 09:57:21 PM

Hocam dogecoin nedense bana çok mantıklı gelmiyor. Zaten öyle borsalarda filan da bir tecrübem yok. Mesela waves gibi belli bir hedefi olan bir coine yatırım yapmak istiyorum.

Günlük haftalık borsalarda bir şeyler kazanabilsem, o parayla da böyle görece sağlam koinlere yatırım yapabilsem çok iyi olur aslında ama bunu yapmaya şu an ne param ne de zamanım yok Smiley

şu ankı durumda oooo pitipiti yapıp herhangı bır coın seçsen %50 kazanırsın kısa vadede. btc düştüğünde. btc düşmeyip artarsa daha fazla, zaten toptan zıkılmısız demektır sende aramıza katılırsın Cheesy
Balmain
Hero Member

Activity: 2142
Merit: 685

View Profile
August 17, 2017, 11:13:16 PM

20 centten GUP 20 centten CDT alırım. İkisi de 1 dolar olacak beşe katlayacak.
3 dolara düşerse WAVES alırım 250 dolara düşerse ETH alırım. Biraz da WGR, BNT, TAAS alırım. Güzel sepet oldu.
USScrypto
Hero Member

Activity: 602
Merit: 500

View Profile
August 17, 2017, 11:20:25 PM

Binance yükselişte olsa bile yatırım yapılabilir bence artış devam edecek gibi duruyor. Ayrıca Binance borsasına yeni giren coinler var onlar da takip edilebilir,  Çinlilerin olduğu yerde para vardır.
Atsizsuvari
Newbie
*

Activity: 22

View Profile
August 18, 2017, 02:33:33 AM

Xrp 3600 sts nin altına kadar test etti buralarda tutundu. İşlem bandı çok daraldı. Bundan sonrası ya titanic y da apollo olacak. Yukarı yönlü bir harekette en az x2 bekliyorum. Yatırım tavsiyesi değildir
ofergul
Full Member

Activity: 209
Merit: 100

View Profile
August 18, 2017, 02:40:33 AM
Last edit: August 18, 2017, 03:03:10 AM by ofergul

1 haftadır falan araştırıp listeye ekledigim coinleri buraya da yazayım ama bunlar 1 hafta içinde eklediklerim bazıları halihazırda artmış olabilir

bcc, seq, etc, cpc, ptoy, gup, fun, mco, mtl, vtc, lbc, bcy, nxc

ama tabi her zaman oldugu gibi almadan önce kendi araştırmanızı kendiniz yapın.
SanalPara
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 259

Monetizing Mobile Engagement Data

View Profile WWW
August 18, 2017, 07:58:23 AM

Doğru zamanı yakalamak çok önemli. Yoksa şimdi alırsanız ileride daha da düşebilir. Bu katlanılacak bir durum değil. Lâkin ben şahsen Dogecoin'e yatırım yapardım. 20'li seviyelerden alır yada daha altından sonra 100 üstünden satardım. En mantıklısı bu gibi geliyor bana.

onurgozupek
Hero Member

Activity: 1306
Merit: 593

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
August 18, 2017, 09:20:33 AM

Yatırım yaparken hedefiniz olsun. Mesela günlük al sat yapacaksın günlük grafiklere bakın. Hedefiniz 1 haftada gelir elde etmekse bir önceki haftanın hareketlerini inceleyin. Dip noktası neresi zirvesi neresi onlara bakın. Arada alış ve satış yapabileceğiniz noktaları belirleyip emir verin. Aldıktan sonra hemen ters emir girmeyin. Stop loss ya da stop limit emir tercih edin. Yakın takibe alın. Fiyat düşerse stop limit, yükselirse de stop loss emirlerinizi güncelleyin. Kar hedefinize ulaşınca satın ve çıkın. Daha fazlası için zorlamayın. Daha da yükseleceğini düşünüyorsanız, en azından kar ettiğiniz tutarı ayırın ve öyle devam edin. ASLA hırs yapmayın. Bugün az kazandıysanız yarın da kazanabilirsiniz. Tek altcoinde %40-50 kazanacağım diye zorlamayın.
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
August 18, 2017, 10:12:25 AM

GUP hala alım için güzel fiyatlarda bence. Biraz yükselmiş ama geleceği olan bi coin.
Doge ve Ripples da az bi düşüş yaşanırsa yatırım yapılabilir coinler

exortis
Sr. Member

Activity: 322
Merit: 250

View Profile
August 18, 2017, 10:59:28 AM

Ben 3 gün önce hmq ve fldc aldım çok düştüklerini düşünerek ama ikisi hala düşüyor
nereye giderler bilmiyorum ama çok fazla değer kaybettiler,gerçi cogu coin oyle deger kaybetti ama bittrex'i kullananlar bilir her gün 3-5 coin pumplanır
attık denize oltayı belki pumplanır dıyede %100 kar ile satış yazdım
enfarktus
Full Member

Activity: 980
Merit: 152

View Profile
August 18, 2017, 11:13:37 AM

Neo'yu araştırın bence. 18$ seviyelerinden bir miktar almıştım, çok erken elden çıkardım.Şu anda alım fırsatı kolluyorum.
salihsyygt (OP)
Newbie
*

View Profile
August 18, 2017, 11:21:22 AM

Neo'yu araştırın bence. 18$ seviyelerinden bir miktar almıştım, çok erken elden çıkardım.Şu anda alım fırsatı kolluyorum.

Benim için çok pahalı hocam. yine de teşekkür ederim..
dakota neat
Hero Member

Activity: 658
Merit: 500

View Profile
August 18, 2017, 11:29:04 AM

0x ile entegre çalışacak coinlerden araştırın bence oldukça etkili olacak bir teknoloji ve etherium fırlatabilir . pos geçildiğinde artık borslar nerdeyse visa mastercardtan para çekme hızılına ulaşacaklar eth ve assetleri
enfarktus
Full Member

Activity: 980
Merit: 152

View Profile
August 18, 2017, 11:30:08 AM

Benim için çok pahalı hocam. yine de teşekkür ederim..

200$'a geldiğinde mesajı editlerim. Bir miktar ciddiyet payı olmakla birlikte latife yapıyorum, yatırım tavsiyesi değil.
salihsyygt (OP)
Newbie
*

View Profile
August 18, 2017, 11:47:53 AM

20 centten GUP 20 centten CDT alırım. İkisi de 1 dolar olacak beşe katlayacak.
3 dolara düşerse WAVES alırım 250 dolara düşerse ETH alırım. Biraz da WGR, BNT, TAAS alırım. Güzel sepet oldu.

Hocam GUP ve CDT hakkında daha detaylı bir şeyler söyleyebilir misiniz? Yani şimdi alsam birkaç yıl unutsam sizce para kazandırır mı yoksa kısa vadede para kazanıp sonra peşini bırakmamız gereken bir coin mi?

Waves şu anda 5 doların altına düştü. hem fiyatından hem de vadettikleri şeylerden dolayı sanki uzun vadeli bir yatırım yapılabilirmiş gibi duruyor. Şöyle en azından yüz tane falan alabilsem çok iyi olur diye düşünüyorum. Ancak o da 450-500 dolar para yapıyor ki bende şu an ne yazık ki o da yok Smiley Ya az az alacağım ya da küçük miktar bir parayla borsaya girip al-sat yapıp oradan kazanacağım parayla alacağım galiba..

GUP hala alım için güzel fiyatlarda bence. Biraz yükselmiş ama geleceği olan bi coin.
Doge ve Ripples da az bi düşüş yaşanırsa yatırım yapılabilir coinler

Hocam o kadar çok coin varki hangi birisine yetişeceği mi şaşırdım. Burada da birkaç kişi bahsetmiş GUP'tan. Geleceği olan bir coin demişsiniz sizde. Tam olarak beklentiniz nedir acaba sorabilir miyim?

Doğru zamanı yakalamak çok önemli. Yoksa şimdi alırsanız ileride daha da düşebilir. Bu katlanılacak bir durum değil. Lâkin ben şahsen Dogecoin'e yatırım yapardım. 20'li seviyelerden alır yada daha altından sonra 100 üstünden satardım. En mantıklısı bu gibi geliyor bana.

Nedir bu dogecoin'in olayı herkes aratacağından emin gibi Smiley Benim bildiğim ilk çıkan coinlerden biri ama değeri çok düşük borsada al-sat yaparak para kazanılabilir ama iyi takip etmek gerekli herhalde..

Xrp 3600 sts nin altına kadar test etti buralarda tutundu. İşlem bandı çok daraldı. Bundan sonrası ya titanic y da apollo olacak. Yukarı yönlü bir harekette en az x2 bekliyorum. Yatırım tavsiyesi değildir

Hocam bilmiyorum ripple bana biraz uzak geliyor nedense. Yanlış anlamayın öyle çok anladığımdan filan değil ama piyasada toplam 38 milyar tane olan bir coin'in o kadar da artacağını düşünmüyorum nedense. Sizin söylediğiniz gibi x2 yababilir ama çok yukarılara çıkamaz bence ki o da benim pek işime gelmez. Yani aslında bana böyle sağlam yol haritaları olan (ethereum gibi) kısa ve uzun vadede kazandırabilecek bir coin lazım. Nedense Waves bana mantıklı geldi. Belki biraz duygusal olarak bağlandım, objektif bakamıyorum Smiley Neyse hocam yazdığım şeyleri bu alemde yeni olan birisi olarak değerlendirirseniz sevinirim Smiley
hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
August 18, 2017, 11:50:28 AM

Neo sizce şu an yatırım yapılabilir seviyedemi çok yukseldı biraz düştü,sanki kar satışlarını bitirip tekrar yukarı devam edermi dersinizi arkadaşlar
Balmain
Hero Member

Activity: 2142
Merit: 685

View Profile
August 18, 2017, 12:02:35 PM

Hocam GUP ve CDT hakkında daha detaylı bir şeyler söyleyebilir misiniz? Yani şimdi alsam birkaç yıl unutsam sizce para kazandırır mı yoksa kısa vadede para kazanıp sonra peşini bırakmamız gereken bir coin mi?

Waves şu anda 5 doların altına düştü. hem fiyatından hem de vadettikleri şeylerden dolayı sanki uzun vadeli bir yatırım yapılabilirmiş gibi duruyor. Şöyle en azından yüz tane falan alabilsem çok iyi olur diye düşünüyorum. Ancak o da 450-500 dolar para yapıyor ki bende şu an ne yazık ki o da yok Smiley Ya az az alacağım ya da küçük miktar bir parayla borsaya girip al-sat yapıp oradan kazanacağım parayla alacağım galiba..

Birkaç yıl unutmak gibi bir şey olmaz bu coinlerde. Uzun vadeliyi 1 yıl olarak düşünmelisiniz. 3-5 yıl sonra kim bilir neler olacak hangi coinler çıkacak hangi coinler ölecek bunu net bilemeyiz. Genelde en fazla 3-6 ay içinde pump dalgası görüyor piyasa. O sırada bunlar da beşe katlayacak, ben kendime çıkış noktası olarak en az 1 dolar belirledim.
WAVES daha uzun vadeli tutulabilir 2-3 sene gibi. Ethereum da aynı şekilde uzun vade tutulabilir. Marketcapi düşük diğer küçük altcoinlerde çok uzun vade beklemek kumardan farksızdır.
aliyagiz207
Full Member

Activity: 266
Merit: 242

View Profile
August 18, 2017, 12:45:19 PM

Beyler nxt ye girilirmi ne dersiniz şu an çok düşmüş durumda alsak tekrar düşermi acaba
grafikten anlayan birileri bakabilirmi destek noktalarına falan
teşekkürler
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »  All
  Print  

Jump to: