Bitcoin Forum
May 24, 2024, 09:54:46 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin Savaşları (BTC - BCH - Segwit2x) - Neler Olacak ?  (Read 3450 times)
Kenan.Abd (OP)
Newbie
*

Activity: 3
Merit: 0

View Profile WWW
August 19, 2017, 10:05:18 PM

Arkadaşlar,

Tanımayanlarınız için 5 yıllık bitcoin serüvenimle alakalı bilgileri yazının sonunda paylaştım, yorumlarımı değerlendirirken göz önünde bulundurmanızı rica ediyorum.

Bu yazının amacı; son zamanlarda bana gelen "ne yapalım, ne zaman alalım" sorusuna gerekçeleri ile birlikte cevap vermek, sizin de katkılarınızla insanlara kendi araştırmalarını yapmakta kolaylık sağlamaktır. Öncelikle bana bu tarz soruların gelme sebebini açıklayarak başlayalım :

2016 Şubat ayında katıldığım bir TV programında 450 - 500 $ aralığında olan bitcoin için alım fırsatı olduğunu belirttim (YTD uyarısıyla) ve 2016 Kasım ayından sonra bir yükseliş beklediğimi, 2017 yaz aylarında satılabileceğini söylemiştim [Link 3]. İlginç bir şekilde aynen söylediğim gibi oldu ve insanlar geleceği gördüğümü felan zannetmeye başladı Smiley Halbuki işin tekniğine [ödül yarılanması] ve geçmiş bilgisine [2012 sonrası olanlar] sahip büyük bir kesimde benzer beklentiler vardı. Pekala şu an bir TV programına çıksam [vakit sorunum da olmasa] neler söylerdim ?

Tahmin ediyorum ki çoğunuz teknik detaylardan çok fiyat kısmını duymak istiyorsunuz. Bu yüzden önce son 1 aylık fiyat gelişmelerine değenip, geleceği tahmin etmeye çalışalım sonrasında da iddiaların teknik dayanaklarını açıklayalım. 2750 $ seviyelerine hızla yükselen btc, mayıs sonlarında 1850 $ seviyelerine kadar çakıldı. Haziran ortalarında 2970 $ ile ATH [tüm zamanların yükseği] yaptı. Takip eden 2 gün içinde 2150 $ seviyelerinden dönen btc birkaç günlük toparlanma sonrası hepimizi korkutan 1830 $ seviyelerine sert bir düşüş yaptı. Yeni rekorlar kırarak medya desteği alan btc neden bu sarsıntıları yaşıyordu; tabii ki gruplar arası teknik ilerlemenin nasıl olacağı yönünde anlaşmazlık yüzünden.

1 Ağustos tarihinde meşhur hardfork ile üzerindeki kamburdan [en azından birinden] kurtulan btc, halen yaşamakta olduğumuz inanılmaz yükselişine devam etmektedir. Peki an itibariyle [20 Ağustos 00:10] cebinde parası olan ne yapmalı? Hemen almalı mı, beklemeli mi?

Cuma günü 4480 $ ile son rekorunu kıran btc, devam eden bir düşüş - tutunma süreci yaşıyor. Almayı düşününler için beklemelerini tavsiye ettiğim rakamlar, Pazar günü için 4200 $, pazartesi 4250 $ ve salı günü için 4300 $. Bu rakamlara çıkmadan btc ALMAYIN. Diyelim ki bu rakamları belirttiğimiz sürelerde görmedi ama sert bir yükseliş ile yukarı tırmanışı devam etti ve güzel bir fırsatı kaçırmış oldunuz, ne kadar kaybedersiniz %10 %15.
23 Ağustos çarşamba günü zaten Segwit devreye girince bir düşüş beklentisi [az da olsa] genel olarak var, doğal olarak kaçırdığınız fırsat tekrar ayağınıza geri gelecektir.

Pekala elinde btc olanlar satmalı mı ? 4000 $ üzerinde SATIN arkadaşlar, hatta SATMALISINIZ arkadaşlar. Pekala bu yönde karar almamızı sağlayan şey nedir; ilk destek noktası olan 4200 $ kırıldı arkadaşlar, üzülerek söylüyorum ki yükseliş dönemi bitti. An itibariyle 4100 $ seviyesinde olan btc bence bullish market özelliğinden bearish markete geçmiş durumdadır. Bu tavsiyenin başka dayanaklarını teknik kısımda anlatacağım.

Pekala satmıyoruz ama izlemede kalıyoruz diyenler için diğer destek noktalarından bahsedelim:

Şu an için yükselişi devam ettirmek isteyen kesim 3820 $ seviyesini şiddetle korumaya çalışıyor. Çünkü bildikleri şey şu; bu seviyenin altında durdurulamayacak şiddette stop-loss baskısı gelebilir. 3800 $ altı için benim tahminim bir sonraki destek noktası 3500 $, bir sonraki ölümcül nokta ise 3000 $ civarıdır. Çarşamba günü btc 5000 $ seviyelerine de gelebilir, 3000 $ seviyelerine de düşebilir. Para sizin KARAR sizin.

[BTC - BCH - Segwit2xHF arasındaki farkları temel olarak bilmiyorsanız öğrenin, bildiğinizi varsayarak yazıyorum.]

Gelelim teknik kısım ve savaşların detaylarına. Bitcoin Cash (BCH) hardfork olduğundan bu yana [borsalara girdiği gün hariç] sürekli düşmüş ve 200 - 400 $ aralığında kalmış bir haldeydi. Ta ki 3 gün önce 479469 numaralı blokta 8 MB boyutunda blok kazılarak işe yarayabileceğini gösterdiği ana kadar. Sonrasında birileri [Jihan Wu ve saz arkadaşları] savaş baltalarını çıkartarak en tehlikeli kozlarını oynamaya başladılar. Madenciler için para kazanmak söz konusu olduğundan BCH ile daha fazla kazanabileceklerini göstermeye başladılar. Cuma günü itibariyle BCH kazmak, BTC kazmaktan daha karlı hale geldi ve 2 gündür süren inanılmaz hacim [günlük 2 milyar $] ile an itibariyle bir BCH 800 $ seviyelerine geldi ve karlılık oranı %50nin üzerinde geziyor.

Kaynak : https://cash.coin.dance/blocks

-----------------------------------------------------
BTCyi bekleyen ASIL tehlike nedir?

2009 yılında Satoshi bu yola çıkarken asıl bitcoini hangisidir sorusuna longest chain yani en uzun zincir cevabını vermiş. Şu an aynı soruya ne cevap veririz, tabii ki BTC yani Bitcoin Core. Neden; çünkü hard fork sonrası BCH [kazım zorluğu sebebiyle] 1600 blok geride kaldı. Pekala daha karlı kazma yüzünden BTC madencilerinden bir kısmı [en az %20 %25] BCH kazmaya karar verirse ne olur? 2 haftada bir zorluk güncelleyen BTC, geride kalma tehlikesi yaşayabilir. O andan itibaren BCH taraftarları ne demeye başlayacak; GERÇEK BTC biziz.

Çarşamba gününe kadar BCH için 1200 - 1300 $ seviyelerini görme ihtimali varken [0.2 seviyesini kırdı, sonraki direnç noktası 0.35], madencilikte kar oranı farkı hızla açılırsa takip etmemiz gereken en önemli detay BTC hashrate olacaktır. An itibariyle BTC 7 milyar GH/sn - BCH ise 0.3 milyar GH/sn seviyelere sahip. Buradaki ciddi değişimler umulmadık sonuçlar doğurabilir.

Kaynak : https://bitinfocharts.com/comparison/hashrate-btc-bch.html#3m

Bu açıklamaların temel sebebi aramızdan hiç kimsenin 2013 Kasım ayında yaşanan benzeri düşüşleri görmemesi isteğidir. Tekrar ediyorum para sizin KARAR sizin.

----------------------------
Başka tehlike var mı?

https://coin.dance/blocks adresinde göreceğiniz üzere, an itibariyle Segwit2x destekleyen blokların oranı %91. Bu demektir ki Kasım ayında yeni bir hardfork geliyor ve benzeri FUD [Fear - Uncertainity - Doubt] vakaları için kendimizi hazırlamamız gerekebilir. Genel itibariyle BTCnin aldığı en büyük darbe deflasyonist yapısı ciddi zarar görmektedir. Fiyat artışının temel sebeplerinden biri olan bu yapı bozulduğunda; yani 21 milyon toplamda BTC olacakken şimdi BTC + BCH 42 milyon coinimiz oldu, peki bir hard fork daha olursa sayı 63 milyon olacak. Bu durumda şunu söyleyebiliriz:

BTC değeri + BCH değeri + Segwit2x değeri = Gerçek BTC değeri [hiç hardfork olmasaydı].

----------------------------

Sonuç olarak ne yapıyoruz?

Bu yazılanları okuyorsunuz, kendi araştırmanızı yapıyorsunuz ve KARARINIZI kendiniz veriyorsunuz. Bakın 2014 yılında konferans sunumumda yaptığım şöyle bir esprim var, aynısını tekrar yapıyorum:

https://www.youtube.com/watch?v=AkkTAdGg9Fw#t=1m36s

Yazıyı buraya kadar okuyan herkesten olumlu ya da olumsuz düşüncelerinizi okumak isterim. Özelden gelecek soruları elimden geldiğince cevaplarım, teşekkürler.

-----------------------------

Bitcoin Serüvenim:

2014 IstSec - Bitcoin ve Cüzdan Güvenliği Sunumu --> https://www.youtube.com/watch?v=t6dHi5s9wn8&list=PLBvTa2CwNEov_scS7I7A3PcFiN8J1Kh9Y

2014 Al Jazeera --> http://www.aljazeera.com.tr/al-jazeera-ozel/turkiye-bitcoine-yatirimi-artirmak-zorunda

2014 - 2015 Madencilik --> https://www.youtube.com/watch?v=8eM0glpN0L8

2016 BloombergHT --> https://www.youtube.com/watch?v=2DLjl71ZPE0

2017 RedBull Teknoloji  Bitcoin - Ethereum --> https://www.redbull.com/tr-tr/sanal-para-ethereum

Kenan.Abd (OP)
Newbie
*

View Profile WWW
August 19, 2017, 10:14:53 PM
Last edit: August 24, 2017, 02:03:45 AM by Kenan.Abd

Gelişmeleri buradan takip edebilirsiniz:

BTC - BCH Durum Analizi
20 Ağustos 03:30 --> BCH Blok aralığı 479778 - 479762 hepsi 1 saat içerisinde kazıldı, BTC - BCH blok farkı an itibariyle 1547 - BCH kazma karlılık oranı %62

20 Ağustos 15:30 --> BCH hash rate 0.7 milyar GH/sn ile 2 katı çıktı, blok farkı an itibariyle 1407e kadar düştü, BCH kazma karlılık oranı %130

21 Ağustos 10:00 --> BCH hash rate 2 milyara fırladı, BTC 6 milyara düştü. Blok farkı 1050 , BCH kazma karlılık oranı %100

22 Ağustos 06:30 --> BCH hash rate 2.5 milyar , BTC 5.5 milyar seviyelerinde. BCH Blok farkı 460 BCH kazma karlılık oranı %67

22 Ağustos 23:15 --> BCH blok farkı tersine döndü,.yani BCH an itibariyle 200 blok önde fakat BTC kazma %140 daha kârlı hale geldi. Sebebi ise BCH 6 günde bir zorluk güncellerken, BTC için bu süre yaklaşık 2 hafta. BTC zorluğuna göre %7 gibi çok az zorlukla deli gibi blok bastılar ve öne geçtiler. Şimdi ise %30 olarak güncellenen zorluk ile yola devam etmek için tek seçenek kaldı, BCH fiyatını ciddi oranda yükseltmeleri lazım. Çarşamba günü için öngördüğüm 1250 $ civarı bir rakama çıkması lazım, yoksa BCH topladığı hash gücünü kaybeder. Bekleyip görelim.

24 Ağustos 04:55 --> BTC hash rate 7 milyar seviyesine, BCH ise 0.3 milyar seviyesine geri döndü. Görüldüğü üzere karlılık ortadan kalkınca minerlar eski yuvalarına geri döndüler. BCH zorluk hesaplamasında şöyle bir detay varmış, incelemek isteyenler için link : https://medium.com/@jimmysong/bitcoin-cash-difficulty-adjustments-2ec589099a8e

BTC Fiyat Durumu

20 Ağustos 04:15 --> Bitstampte 4000 seviyesini 383 btc korumaya çalışıyor, 3800 seviyesine 2100 btc duvar var, böyle dumplar sonucunda bu iş nereye varacak merakla bekliyoruz : https://i.hizliresim.com/mkn36R.png

20 Ağustos 15:30 --> Bitstampte 3800 seviyesine 1700 btc duvar var. Fiyat şimdilik sabitlenmiş gözüküyor.

22 Ağustos 06:30 --> Fiyat 3850 $ seviyesinde, 3475 $a 1900 btc duvar var. Yukarı ya da aşağı çok hareketli bir 48 saat var önümüzde..

22 Ağustos 23:15 --> Gün içerisinde 3600.$ seviyesine kadar inip 4130 $ direnişine kadar çıkmayı başardı. Yarın cidden önemli bir tarih olacağa benziyor.

24 Ağustos 04:55 --> BTC için Segwit vakti! An itibariyle fiyat 4130 $ ve 3600 $ seviyesine 3000 btc destek var, satış baskısı gelse bile fiyatın çok düşmeyeceği tahmin edebiliriz.

Not : Long - Short pozisyonlar arasındaki fark gittikçe düşüş yönünde açılmakta , takip etmek isteyenler için kaynak : https://www.bfxdata.com/positions/btcusd

Özellikle BCH son 3 gündür baş döndürüyor ne olacak sonu.
Teşekkürler.

DİKKAT! Yatırım tavsiyesi değildir!

BCH 20 Ağustos 15:30 itibariyle 750 $ seviyesinde geziniyor. 1 haftalık süre içerisinde özellikle çarşamba günü 1250 $ (BCH/BTC parite olarak 0.35 civarları) seviyelerine kadar geleceğini düşünüyorum. Kripto piyasasında her an herşey olabilir, bu yüzden ciddi riskler barındırıyor. Bu yazıyı okuyup karar vermeyin, 10 defa düşünün sonra ne yapacaksanız yapın.

membis
Full Member

Activity: 336
Merit: 100

View Profile
August 20, 2017, 01:53:22 AM

Güzel bir analiz olmuş, şu aşamada btcnin düşmesini istemesem de sabitlenmesini istiyorum bir süre bu kadar hızlı artışlar iyi değil bence.
temeler
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 250

View Profile
August 20, 2017, 12:10:30 PM

Merhaba. 2016 Şubat ayındaki Bitcoin'in yükseleceğini söylediğiniz konuşmanıza ben denk gelmiştim Bloomberg'te hatta alacaktım ama fırsat bulamadım. Sonra Kasımdan itibaren ciddi yükselmeye başladı ve bayağı kardan  oldum.
Analiz ve açıklamalarınız çok güzel bu aralar BTC ve BCH ile ilgili aldığınız bilgileri burdan paylaşıp bilgilendirmelere devam etmenizi rica edeceğim,takipteyim.
Özellikle BCH son 3 gündür baş döndürüyor ne olacak sonu.
Teşekkürler.
yenivera
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 256

View Profile
August 20, 2017, 07:32:39 PM

Güzel çalışma ve bilgilendirme. Ben madencilerin karlılıktan dolayı BCH kaymaya başlayacağına inanıyorum. Bir kaç yıl için de bch için 2000 $ ları konuşmak sürpriz olmayacak gibi. Ama yine de Bitcoin bu zorlu sınavı başarıyla atlattığını ve Kasım'a kadar da 3750- 4750 bandında gezineceğini hatta 5000 $ deneyeceğini düşünüyorum. Kripto para dünyası için yapılan bütün tahmin ve yorumlar beklenmedik bir gelişmeyle alt üst olabiliyor bunu unutmamak lazım ( o yüzden burda yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir Smiley)

░░░░░░▄▄▄████████▄▄▄
░░░░▄████████████████▄
░░▄████████████████████▄
████████████████████████
▐████████████████████████▌
██████████████████████████
▐████████████████████████▌
████████████████████████
░░▀████████████████████▀
░░░░▀████████████████▀
░░░░░░▀▀▀████████▀▀▀
.Defi for You.
defi.com.vn

Learn how to become your own bank and
implement a private investment strategy

▄▄                    ▄▄
█      Pawn | Sell     
           Services
      Buy   | Rent
     █
  ▀▀                    ▀▀

darkworld
Member
**

Activity: 223
Merit: 23

Life one ! Live it...

View Profile
August 20, 2017, 08:14:16 PM

güzel analiz olmuş tebrikler
Bayyn
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

Web Developer

View Profile
August 20, 2017, 09:07:13 PM

Çok güzel bir konu olmuş, bitcoin cash 1000usdyi bulucak diyorlar yeni bir çatal ile 2x bölünme olduğunda biraz btc düşüşte olup aniden tekrar yükselmesini ümit ediyorum.
lordzc
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 253

View Profile
August 21, 2017, 08:36:11 AM

Segwit ile beraber BCH  düşüse geçip BTC nin de yükseleceğine inanıyorum . Bekleyip göreceğiz.
serciok
Newbie
*

Activity: 6

View Profile
August 21, 2017, 09:21:14 AM

Teşekkürler,spekülasyonların hakim olduğu bir piyasada bilgilendirici bir yazı olmuş.
Dapadupa
Newbie
*

View Profile
August 21, 2017, 09:35:59 AM

teşekkürler yazı için. 0.174'den bch ye geçiş yapmıştım ben de. bakalım bekleyip göreceğiz.
onurgozupek
Hero Member

Activity: 1295
Merit: 592

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
August 21, 2017, 02:11:44 PM

"Spekülasyonların olduğu piyasada" kalıbı kripto para piyasaları için biraz komik değil mi? Spekülasyonun olmadığı coin mi var? Bugün BCH zıplar, yarın öbürü... Bir gün %40 artan 2 gün üst üste %30 düşer... Kripto para piyasası bu şekilde çalışıyor. Para kazanan da bu sayede para kazanıyor zaten. Sürekli aynı yerde kalsa, ya da kelebek kanat çırptığından fiyat hareketlenmese neden 1000 tane altcoin çıksın ki? Proje mi? Hepsi birbirinin kopyası olmaya başlayan projelerden kimseye fayda gelmiyor. Geliştiriciler yeni proje peşinde koşmaktan, çıkmış olanları geliştirmeye vakit bulamıyorlar artık...
marvelllouss
Member
**

Activity: 76
Merit: 10

View Profile
August 21, 2017, 07:05:34 PM

Yazısı ile arkadaşın  forum unvanı hiç uymamışSmiley Çok iyi bir analiz ve bilgilendirme.Ben genelde en olumsuzu düşünen gruptayım.Soft fork zamanı aniden bir bölünme gerçekleştiyse hard fork zamanıda ayrı bir bölünme olabilir 3 beklerken 4 tane bitcoin ortaya çıkarmı ?
serciok
Newbie
*

Activity: 6

View Profile
August 21, 2017, 10:20:42 PM

"Spekülasyonların olduğu piyasada" kalıbı kripto para piyasaları için biraz komik değil mi? Spekülasyonun olmadığı coin mi var? Bugün BCH zıplar, yarın öbürü... Bir gün %40 artan 2 gün üst üste %30 düşer... Kripto para piyasası bu şekilde çalışıyor. Para kazanan da bu sayede para kazanıyor zaten. Sürekli aynı yerde kalsa, ya da kelebek kanat çırptığından fiyat hareketlenmese neden 1000 tane altcoin çıksın ki? Proje mi? Hepsi birbirinin kopyası olmaya başlayan projelerden kimseye fayda gelmiyor. Geliştiriciler yeni proje peşinde koşmaktan, çıkmış olanları geliştirmeye vakit bulamıyorlar artık...

Yazımda o coin bu coin vs kullanmadım ve "spekülasyonların olduğu piyasa" kalıbını kullandım.para kazanma ,  kazanmama ,o yüzde artmış bu azalmış.Nerelere geldiniz Onur bey ? Benim yazdığım cümleden bu anlamları nasıl çıkardınız hayret.Sadece forum ve twitterda gördüğüm takip ettiğim büyük çoğunluk hiçbir veri,analiz v.b. argümanları ortaya koymadan paylaşımlarda bulunuyor.Bu paylaşımı yapan beyfendi çok güzel izah etmiş diye teşekkür etmeye çalışmıştım.
onurgozupek
Hero Member

Activity: 1295
Merit: 592

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
August 22, 2017, 09:24:26 AM

Yazımda o coin bu coin vs kullanmadım ve "spekülasyonların olduğu piyasa" kalıbını kullandım.para kazanma ,  kazanmama ,o yüzde artmış bu azalmış.Nerelere geldiniz Onur bey ? Benim yazdığım cümleden bu anlamları nasıl çıkardınız hayret.Sadece forum ve twitterda gördüğüm takip ettiğim büyük çoğunluk hiçbir veri,analiz v.b. argümanları ortaya koymadan paylaşımlarda bulunuyor.Bu paylaşımı yapan beyfendi çok güzel izah etmiş diye teşekkür etmeye çalışmıştım.

Kripto para piyasası tamamen spekülasyonlar sayesinde işler. Bunu ayrıca belirtmenize gerek yoktu. Onu anlatmaya çalışmıştım....
Iliektuh
Newbie
*

Activity: 33

View Profile
August 22, 2017, 09:32:54 AM

Btc almadim fakat yaptigim ticaretler karsiligi yaklasik 1 btc var elimde, bu da 4000 seviyelerinde bana gelmisti karisik zamanlarda olmakla birlikte. Nakit ihtiyacim oldugu icin en fazla bir iki hafta icinde satmak durumundayim, farkli bir para akisi bulmaya calisiyorum buldugum takdirde al-sat olarak degil, uzun vaadeli olarak elimde 2-5 arasi btc tutmayi planliyorum. Kisa vadede ise umarim 4500 gibi bir seviyeyi gorur.

Edit: Piyasa cok oynak. Sabah 3700 seviyelerindeyken tekrar 3900'leri gormek uzere. Birkac saatlik degisim sadece.
baro007
Newbie
*

Activity: 7

View Profile
August 22, 2017, 10:25:37 AM

çok iyi başlık olmuş teşekkürler
darkworld
Member
**

Activity: 223
Merit: 23

Life one ! Live it...

View Profile
August 22, 2017, 11:48:05 AM

bu hafta hava cidden çok karanlık .
dnz gns
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

View Profile
August 22, 2017, 02:04:28 PM

btc zaten 3900 seviyelerinde gezeceği belliydi ki olması gereken bence bu o kadar çok artış yapıyorki alt coinler kaşısından çok fazla eriyor bence ay sonuna kadar 4k seviyesinde kalır.
bch 2 pumptan sonra 300 dolara iner diye düşünüyorum 500 küsürdan döndü gibi ama  hala pek inancım yok 300 civarında belki biraz alırım ama okadar
troleybüs
Legendary
*

Activity: 1424
Merit: 1001

View Profile
August 23, 2017, 11:11:48 AM

Genel itibariyle BTCnin aldığı en büyük darbe deflasyonist yapısı ciddi zarar görmektedir. Fiyat artışının temel sebeplerinden biri olan bu yapı bozulduğunda; yani 21 milyon toplamda BTC olacakken şimdi BTC + BCH 42 milyon coinimiz oldu, peki bir hard fork daha olursa sayı 63 milyon olacak. Bu durumda şunu söyleyebiliriz:

BTC değeri + BCH değeri + Segwit2x değeri = Gerçek BTC değeri [hiç hardfork olmasaydı].

Bu hesaba katılmıyorum. Bitcoin istediği kadar forklanabilir, isterlerse her gün yeni bir altcoin yaratabilirler. Bu deflasyonist yapıya zarar veremez çünkü Bitcoin tektir, diğerleri alternatiftir. İstediğiniz kadar altcoin oluşturun sonunda hepsinin değerini market belirleyecektir.
hasanacar
Newbie
*

Activity: 101

View Profile WWW
August 23, 2017, 12:13:41 PM

BTC aynen devam eder artarak. Şu an (23.08.2017-15.07) $4225 civarında. Boşuna heyecan yapmaya gerek yok. Teknoloji ilerledikçe ve yeni ihtiyaçlar ortaya çıktıkça blok boyutu da artar başka değişiklikler de yapılır. Ama BTC yoluna devam eder. Kendinize sorun BTC verip başka bir şeyi birebir alır mısınız? Buna cevabınız hayırsa BTC hep en tepede olmaya devam edecektir. Bana göre ETH ve ETH ile ilgili projeler daha gelecek vaad edici. Birkaç yıl sonra ETH BTC'nin yarısından fazla bir değere sahip olacaktır düşüncesindeyim. BTC'nin ardında ETH olacaktır. Yatırım tavsiyesi değildir.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: