Bitcoin Forum
May 23, 2024, 04:38:00 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Sırf Keyif İçin Madencilik Yapacağım (Öneriler)  (Read 2301 times)
spastikss
Full Member

Activity: 434
Merit: 107

View Profile
September 20, 2017, 08:55:58 AM

Merhaba sayın arkadaşlar. ben de bu mining işine bulaşmak istiyorum. birkaç kaynaktan bilgi edinmeye çalıştım.

hangi crypto para hangi cpu, ekran kartıyla veya cihazla kazınır şeklinde bir site mevcutmu? ve bunların ortalama getirisini gösteren bir yer varmı?

birde ben bu icoları filan bilmiyorum. direkt coin kazımı yapmak istiyorum bitcoin gibi. havuzla veya solo.

bu iş için 5000 tl bütçem var. 6. nesil bilgisayarım mevcut. anakartım 4 tane pcix1 yuvasına sahip. hangi kartları alayım. bunlarla hangi coinleri kazayım.

yani 5 bin tl ile 2-3 tane ekran karımı alsam yoksa cihaz mı alsam?

herzlos1985
Hero Member

Activity: 662
Merit: 501

View Profile
September 20, 2017, 04:18:37 PM

Cpu ile miningi geç(ilk başta öğrenmek ve heves içinse denenebilir)..Elindeki pc ye 3-4 tane rx 570-580 kart , uygun güç kaynağı alıp aşağıdakileri coinlerden birini kazabilirsin..

http://whattomine.com buradan gpu seçip 570-580 e kart sayısını yazıp hesapla de aşağıda görünür coinler..Yalnız bunlara başlamadan foruma vakit ayırıp okursan aradığın herşey var türkçe yada yabancı kaynak, kart almakla bitmiyor iş..5000 tl yatırım ile eline aylık sigara paran bile geçmez(eğer içiyorsan.Smiley..)...
New Minerr
Member
**

Activity: 114
Merit: 12

View Profile
September 20, 2017, 06:52:46 PM

Merhaba;

3000-5000 tl civarı kullanılmış bir cihazla madencilik yapmak istiyorum. Madencilik konusunda çok aşırı bilgili değilim. İkinci el hangi cihazı tavsiye edersiniz ve bu cihazın ROI si ne olur?

Teşekkürler
Kilit rakamlar yazmışsın 3k 5k civarı ya ölmeye yüz tutmuş biri alsada ölsem denilen cihazlardan alırsın ya da çok şanslıysan işe başlamadan bitiren ve ne kurtarırsam o kâr diyen birinden alırsın ki şu dönemde rig satanlara bakınca 2. söylediğim zor görünüyor. Zevk için mining hiç düşünmedim ama mesela al sat ile kazandığın para ile direk sıfır kart alarak yapabilirsin ama bu kadar para bağlayarak biraz zor. 1 hafta içinde btc 10500 e düştü ve 1 gün içinde 14400 e çıktı bu ve bjna benzer iniş çıkışları yakalarsan daha çok kazanırsın.
mhtakfdmr
Member
**

Activity: 87
Merit: 10

View Profile
October 09, 2017, 12:33:53 PM

Merhaba sayın arkadaşlar. ben de bu mining işine bulaşmak istiyorum. birkaç kaynaktan bilgi edinmeye çalıştım.

hangi crypto para hangi cpu, ekran kartıyla veya cihazla kazınır şeklinde bir site mevcutmu? ve bunların ortalama getirisini gösteren bir yer varmı?

birde ben bu icoları filan bilmiyorum. direkt coin kazımı yapmak istiyorum bitcoin gibi. havuzla veya solo.

bu iş için 5000 tl bütçem var. 6. nesil bilgisayarım mevcut. anakartım 4 tane pcix1 yuvasına sahip. hangi kartları alayım. bunlarla hangi coinleri kazayım.

yani 5 bin tl ile 2-3 tane ekran karımı alsam yoksa cihaz mı alsam?

Gpu mining yapa bilirsin şu aralar pek karlı olmasada ileride yine patlayacaktır kazdığın coinleri biriktirsen olası bir pump anında rio süresini çok kısalta bilrisiniz.
eric_draven
Newbie
*

Activity: 56
Merit: 0

View Profile WWW
October 09, 2017, 09:24:27 PM

Bence m,nergate vs kur pcne hem cpu hem de gpu nu seç çalıştır. Ufakta olsa kazanırsın bir şeyler.
kuybet
Newbie
*

Activity: 21
Merit: 0

View Profile
October 09, 2017, 10:51:56 PM

Bu aralar madencilik getirisi bir hayli düşmüş durumda . Kazıyacağınız coini iyi seçmeniz gerek , ayrıca ciddi bir soğutma sisteminiz olması ve harcayacağınız elektrik sarfiyarınıda gözden geçirin derim .
Mr|Creativ4
Member
**

Activity: 106
Merit: 11

IPV6 Proxy | AWS Account

View Profile
October 10, 2017, 05:56:08 AM

Zevk için 3000-5000₺'lik küçük bir makine toplayacağına çok daha az riskli alım-satım öneririm.

IPV6 Proxy | AWS Account (for rent pm)
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: