Bitcoin Forum
May 25, 2024, 02:11:54 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bitmain güvenlik uyarısı yaptı  (Read 1008 times)
bitpazari (OP)
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
August 22, 2017, 08:27:55 AM

Az önce bitmain tarafından gönderilen mail içeriği şu şekilde. Şifrenizi ve risk oluşturabilecek diğer bilgilerinizi değiştirmelisiniz. Aynı mail adresi ve şifreyi kullandığınız başka sitelerde hesaplarınız varsa onlarda risk altında olabilir.

Dear users
      Because our other old system attacked by hackers, part of user data leaked. We recommend you reset your credential information immediately.
Any other account use the same credentials should also be updated immediately.
       We apologize for the inconvenience.
HartmaniA
Hero Member

Activity: 953
Merit: 504

View Profile
August 22, 2017, 08:49:07 AM

Dün hashneste girdiğim de şifre değiştirmeden market kısmına giremedim. Uyarı yaptı şifreyi değişince giriş yaptı.

Uyarı için teşekkürler...
MSZCoin
Sr. Member

Activity: 339
Merit: 250

Revolution

View Profile
August 22, 2017, 10:35:29 AM

Doğrudur Çinde çok inanılmaz bir işlem gücü var bu işte.
Benim datacenterdaki makinamın ip sini bulup 32 karakterli unison mix bir şifreyi kırmaları 17 dakika sürmüştü.
Ve o kadar çok hackledikleri veritabanı var ki benim makinayı hacklediklerini farkedip şifre değiştirmeleri 3 günlerini aldı

BTG KING
dewilboys
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 250

View Profile
August 24, 2017, 11:04:27 PM

konuyu açana teşekkür ediyorum, hemen aynı mail ve şifreyle kurduğum exchange hesaplarının şifresini değiştirdim. aslında aynı şeyleri kullanmamak lazım ama her yerden bir üyelik isteği gelince insan ister istemez aynı bilgileri giriyor hatırlamak için.
BitcoinTurkiye
Member
**

Activity: 64
Merit: 10

View Profile
August 27, 2017, 08:55:39 AM

Her tarafa üyelik verince böyle oluyor işte. Bir başka ICO yapsalar ya herkes aynı sistemle kayıt olsa bir yere. Vereceği bilgi miktarını da kendi belirlese üyelik tipiyle vesaire.

Umarım iyi olur.
Bitcoin-Turkiye
Sr. Member

Activity: 1667
Merit: 271

View Profile
September 02, 2017, 08:06:57 AM

Her tarafa üyelik verince böyle oluyor işte. Bir başka ICO yapsalar ya herkes aynı sistemle kayıt olsa bir yere. Vereceği bilgi miktarını da kendi belirlese üyelik tipiyle vesaire.

Umarım iyi olur.

ah hocam senle beni karıştıracaklar, nickler aynı, çok aradınmı gerçekten bu nicki Smiley)

Şifrenizi S€Læm!31#4.€SßRab256lğşçŞÇBLSamk şeklinde yapmanızı şiddetle öneriyorum, brute force ile bu şekilde bir şifreyi çözmeleri kullandıkları donanıma göre aylarını hatta yıllarını alacaktır.

Turkey Asic miner Best Seller Telegram @Miningci
Spack17
Sr. Member

Activity: 1638
Merit: 273

View Profile
September 06, 2017, 07:53:21 AM

Konuyu yeni gördüm. Ne olursa olsun mail atıp uyarmaları iyi oldu evet. Ne olur ne olmaz sonuçta güvenlik önemli. Bitmaine güveniyorum ben kolay kolay bir sıkıntı yaşanmaz.
John Lemon
Full Member

Activity: 183
Merit: 100

View Profile
September 06, 2017, 06:11:52 PM

bana da sürekli e-posta geliyor. şu borsaya girişe çalışıldı bu dice'a girilmeye çalışıldı vs.
bir çok leak olunca e-posta şifreleri üzerinden tek tek deniyorlar...
Bayyn
Full Member

Activity: 210

Web Developer

View Profile
September 06, 2017, 07:29:14 PM

Aynı şekilde banada mail geldi değiştirdim, diğer üyeliklerin şifre değiştirme gereğini duymadım.
Crytocoin
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 281

View Profile
September 06, 2017, 08:54:02 PM

cryptopia.co.nz sitesinden bana hep uyarı geliyor. İçinde para olmadığı için stres yapmıyorum ama çok tehlikeli gerçekten.
John Lemon
Full Member

Activity: 183

View Profile
September 17, 2017, 11:52:34 AM

cryptopia.co.nz sitesinden bana hep uyarı geliyor. İçinde para olmadığı için stres yapmıyorum ama çok tehlikeli gerçekten.
Şifreleriniz patlamıştır muhtemelen, bir çok leak oldu (linkedin vs) şifreler aynıysa vs diye
sürekli olarak kontrol eden botlar var o leak data'ları kullanıp. Borsalarda kalan tutarları çekiyorlar bu sayede.
usdman
Full Member

Activity: 208

View Profile
September 18, 2017, 05:24:18 PM

Bi aralar bana çok mail geliyordu google hesabına girilmeye çalışıldı o sen miydin engel olduk falan btc siteleri , exchangeler 2FA var hiçbirinede birşey yapamadılar.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: