Bitcoin Forum
June 23, 2024, 11:24:27 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Duydumda İnanmamıştım Almanya Gerçeği  (Read 1519 times)
Underworld244 (OP)
Full Member

Activity: 154
Merit: 100

View Profile
August 22, 2017, 09:18:48 PM
Last edit: August 24, 2017, 11:01:11 PM by Underworld244

Şuan piskolojim 0 benim arabanın muaniye parasına bile almanyada araba alınabiliyor. Yorum yapmak istemiyorum of.
Araba fiyatları: https://www.youtube.com/watch?v=y9jyKV7Elig
Et Fiyatları: https://www.youtube.com/watch?v=X4P5WwKFa9s

Claim up to 5,000 satoshi every 15 minutes. 5% daily bonus. Admin Contact
 http://bonusbitcoin.co

erguse
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 277

View Profile
August 22, 2017, 09:45:23 PM

Türkiyeye girişi 150bin olan bir arabaya vergiler dahil anahtar teslim 350binden fazla para verilen bir ülkeyiz. Alman arabasından almanlardan daha çok kazanıyoruz zaten devlet olarak. Bu kafayla zaten bizim araba falan üretmemize de gerek yok. Vergiler bile arabanın fabrika çıkış fiyatının 1.5 katı... neden uğraşsın ki bir de araba üretmek için. Ohhhh ne güzel memleket... 1 araba almak istiyorsun. 2 araba alıp birini devlete hibe ediyorsun... kısacası budur...
Underworld244 (OP)
Full Member

View Profile
August 22, 2017, 09:57:59 PM

Türkiyeye girişi 150bin olan bir arabaya vergiler dahil anahtar teslim 350binden fazla para verilen bir ülkeyiz. Alman arabasından almanlardan daha çok kazanıyoruz zaten devlet olarak. Bu kafayla zaten bizim araba falan üretmemize de gerek yok. Vergiler bile arabanın fabrika çıkış fiyatının 1.5 katı... neden uğraşsın ki bir de araba üretmek için. Ohhhh ne güzel memleket... 1 araba almak istiyorsun. 2 araba alıp birini devlete hibe ediyorsun... kısacası budur...

Almanyada türk galeri var türk arkadaşda video çekmiş atsam kafayı yersiniz suan zaten midem bulanmaya başladı pisikolojiden bir örnek vereyim yorumu siz yapım bmw fiyatını türk galerici 6.000 € koymus. Suan imkanım olsa direk yurt dısında yaşarım kusura bakmayın. Geçen sene araba aldım gelişi 90 bin tl hersene vergisi motorlu tasıt vergici çartcurt 100 bintl oldu. Aynı araba Almanyada 13 binde gelde kendini köprüden aşağıya atma.

kazimkartal
Newbie
*

Activity: 14
Merit: 0

View Profile
August 22, 2017, 11:04:11 PM

Bend eşöyle örnek yazayım

Biri ile 1-2 sene evvel hollanda yaşıyor o bana soruyor ben ona buda türk vatandaşıda şöyle mevzu.

süt bizde şimdi 2TL litresi..
Hollandada ise türk parası ile 80 kuruş..

bizde dana et kilo 50 TL diyelim orda ise 20 TL

Bizde asgari ücret 1600 TL

orda ise 1500 Euro buyrun hesap edin.  6000-TL

Şimdi biz türkler nasıl bir hayat yaşıyoruz basit hesap bu.. Huh

diğerlerini yazmayalım yoksa iyice moraller bozulur...

by rallier
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
August 23, 2017, 08:11:33 AM

biz sucuğu almanyadan getirtiyoruz hem daha ucuz hem daha kaliteli, türkler yapıyor orada da.

signature not found.
mustafayasinsenturk
Full Member

Activity: 672

View Profile
August 23, 2017, 09:36:13 AM

Abi inanılmaz. en kötüsü de durumuza çok iyiyiz avrupa bizi kıskanıyor diyen yaşlılar beni tilt ediyorlar
TyfrTR
Sr. Member

Activity: 312
Merit: 272

View Profile
August 23, 2017, 10:01:55 AM

Abi inanılmaz. en kötüsü de durumuza çok iyiyiz avrupa bizi kıskanıyor diyen yaşlılar beni tilt ediyorlar

Aynen, piyasada bolca var bunlardan. Avrupa işi gücü bırakmış da Türkiye'yi kıskançıkla izliyormuş falan. Hatta Avrupalılar Türkiye'ye taşınmanın yollarını falan da arıyormuş. Troll gazetelerden birinde, köşe yazarının böyle bir açıklaması vardı. Ya sabır...
oli123123
Legendary
*

Activity: 1445
Merit: 1000

View Profile
August 23, 2017, 12:21:37 PM

Aynen, piyasada bolca var bunlardan. Avrupa işi gücü bırakmış da Türkiye'yi kıskançıkla izliyormuş falan. Hatta Avrupalılar Türkiye'ye taşınmanın yollarını falan da arıyormuş. Troll gazetelerden birinde, köşe yazarının böyle bir açıklaması vardı. Ya sabır...
En sinir bozucuları yurtdışında yaşayıp "Gurbet çok zor aga... Memlekete dönerdik de imkanlar el vermiyor, hayat işte, burada gavurlarla yaşıyoruz kimse bizi sevmiyor" diye takılanlar. Genelde Almanya veya Hollanda'da yaşayıp oranın kültürüne, modern yaşama ayak uyduramayan insanlar söylüyor bunları.
hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
August 23, 2017, 02:32:05 PM

Ülkemizde kimsenin neden yerli otomobile yönelmediğinin apaçık nedenidir bu vergilerin faiş olması  ayrıca ülkemizin gelirinin vergilerden olduğunun ve beklentinin de gelecekte vergilerden olduğunun somut delilidir yazık elin oğlu son teknoloji kullanırken biz öküzün trene baktığı gibi bakıyoruz yani sömürülüyoruz uyanalım artık , teknoloji demek gelecek demek bunlar için aydın beyinler gerek, bağnaz yönetimler değil !
yellowstorm
Newbie
*

Activity: 39

View Profile
August 23, 2017, 02:39:06 PM

çok doğru söylemişsiniz.! bu arabayı tasarlayan, yatırım yapıp üreten, çalışan, istihdam yaratıp çalıştıran, tüm dünyaya ihraç eden ülkeden ve markadan daha çok para kazanıyor bizim devletimiz... üstüne üstlük yakıtından ayrı, kaskosundan sigortasından ayrı soymaya da devam ediyor.
neonguy
Member
**

Activity: 90
Merit: 10

View Profile
August 23, 2017, 03:45:13 PM

Of bıktım kıskanılmaktan şu sünnetsizler tarafından.

Enişteme kuzeni anlatmış: Adam Almanya'da bilgisayar mühendisliği okudu. Üniversite mezunlarının kurumlarda farklı ilgi gördüğünü söylüyor. Mesela gittiği doktor "Mühendis olduğunu bilsem bekletmezdim seni fazla." demiş. Tabi bu doğru bir şey değil ama verilen değeri göstermek açısından güzel bir örnek. 4 yıllık mezunlar çok kolay iş buluyormuş. Üniversite mezunuyum desen "Vaaaayy!" tarzı Almanca tepkiler geliyormuş.  Grin

Adamlarda meslek lisesi eğitimleri kaliteli. Bizde ise imam hatip ve düz lise çoğunlukta sanırım. İnsanlar meslek lisesi okuyup üniversiteye ihtiyaç duymuyor. Ama bizde ilanlara baksan "teknisyen veya mühendis" şeklinde ilanları görüyorsun. Ben 1.5 senedir >3 ortalamalı işsiz itü mezunu elektronik mühendisiyim. İşsizlikten yüksek lisansa başlıyorum bu dönem. En yakın zamanda irtibata geçip Almanya vb. bir ülkeye gitmeyi planlıyorum akademik kariyer için.

samuel3414
Full Member

Activity: 252

View Profile
August 23, 2017, 05:58:28 PM

Almanya' da ikinci el araç fiyatları çok ucuz. Kardeşim Almanya' da yaşıyor ve 2007 Audi Q7 Jeepi sadece 15.000 Euro' ya aldı. Bir de şöyle düşünün kargo firmasında araç ile dağıtım yapıyor ve aylık maaşı yaklaşık 2300 Euro..  Yani 7 aylık maaşı ile  2007 Audi Q7 Jeep satın alabiliyorsun. Orada ki Dieselin litresi de 1,05 Euro...   Yani bizde 1 TL gibi düşünün.. 
kim-yon
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 251

View Profile
August 23, 2017, 06:13:57 PM

Vergiler olmaz ise türkiye 1-2 aya batar zaten. Üretmeyen ülke olmanın sonuçu bu . Yol, Köprü yapmak ile olmuyor bu işler.( Onu da zaten yap işlet devret modeli uyguluyor çakallar )
Underworld244 (OP)
Full Member

View Profile
August 23, 2017, 06:28:30 PM

Almanya' da ikinci el araç fiyatları çok ucuz. Kardeşim Almanya' da yaşıyor ve 2007 Audi Q7 Jeepi sadece 15.000 Euro' ya aldı. Bir de şöyle düşünün kargo firmasında araç ile dağıtım yapıyor ve aylık maaşı yaklaşık 2300 Euro..  Yani 7 aylık maaşı ile  2007 Audi Q7 Jeep satın alabiliyorsun. Orada ki Dieselin litresi de 1,05 Euro...   Yani bizde 1 TL gibi düşünün.. 

Muhteşem duyun duyun bizim parayla aylık 9500 tl kazanıyor demekki normal bir kargocu Smiley. Bizdeki kargocularında yemeğe yicekleri yok malesef. Bizim kızdıgımız nokta yatırımların yanlış yere yapılması onlarca yok köprü kule yapacagınıza dısarıya satılan ürünler yapsak ne güzel memleket aslında.

MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
August 23, 2017, 06:41:32 PM

Ben kendimi bildim bileli bu tartışmalar yapılır. Ona buna çemkirir dururuz. Ama hala ülkede arabalar satılır, o arabalara yakıt alınır, camı açlığı ithal sigara içilir, bagajına yerli/yabancı içki doldurulur.

Biraz da dönüp kendimize bakma zamanı ne zaman gelecek acaba?
Underworld244 (OP)
Full Member

View Profile
August 23, 2017, 07:02:42 PM

Ben kendimi bildim bileli bu tartışmalar yapılır. Ona buna çemkirir dururuz. Ama hala ülkede arabalar satılır, o arabalara yakıt alınır, camı açlığı ithal sigara içilir, bagajına yerli/yabancı içki doldurulur.

Biraz da dönüp kendimize bakma zamanı ne zaman gelecek acaba?

E şimdi ozaman benzin almayalımmı Cheesy yerli üretim yok nerdeyse o zaman donumuza kadar cıkartalım Smiley

Losely
Newbie
*

Activity: 43

View Profile
August 23, 2017, 10:18:58 PM

O herifi sevmiyorum, bir kac videosunu izledim hep ayni seyleri agzinda geveliyor, almanyada yasayan akrabalarimiz hep bir agizdan almanya bitti diyip durdular senelerce
bu bayramda yuzlerine tukurucem
Rick S
Member
**

Activity: 90
Merit: 10

View Profile
August 23, 2017, 11:16:42 PM

ülkeye gelen araba euro olarak geliyor. yani paran 4 kat değersiz oluyor bu 1
araba kadar vergi alınarak bir 4 kat da oradan zarar ediyorsun bu 2
almanya'daki ekonomi avrupa birliğine o kadar destek çıkmasına rağmen buradan iyi bu 3
araba konusunu geç tasarım, yeni nesil mimari ve teknoloji anlamında ilerdeler bu 4

ucuz olacak tabii. adamlarda üretim var. bizim ülkemiz daha çiftçisine sahip çıkamıyor. gelişim desen yok. diyanete ayrılan parayla ar-ge için ayrılan para arasında dağlar kadar fark var. senin ülkenin teknolojiden sorumlu insanlar liyakat çatısı altında değil tanıdık sayesinde oraya gelen, teknoloji ile alakası olmayan vasat altı tipler. genel olarak her idare böyle. torpilin işlediği boktan bir sistemin olduğu 5.sınıf bir ülkede yaşıyorsun. çok normal.

biz de şimdi yerli araba üretme derdine düşmüşüz. üretelim eyvallah fakat araba elektrikli olsun. benzinli ve dizel araçlara dünya doydu. satabileceğin bir ülke yok. herkes kendi arabasını yapıyor zaten. farklı bir ürün olmazsa zor satarsın. fiat'ın ürünlerini satıyoruz gerçi o da ayrı muhabbet ama artık yeni bir hareket lazım. çok zor çok. bu kafalarla çok zor.
abant
Jr. Member
*

Activity: 44
Merit: 2

View Profile
August 24, 2017, 01:38:25 PM

sadece araba değil temel gıdalardan elektroniğe kadar türkiye de çoğu şey  alım gücü yönünden aşırı pahalı.

Underworld244 (OP)
Full Member

View Profile
August 24, 2017, 02:07:30 PM

sadece araba değil temel gıdalardan elektroniğe kadar türkiye de çoğu şey  alım gücü yönünden aşırı pahalı.

Haklısın bu başlık burda kalsında yakında 1 btc ye %18 kdv gelirse şaşmam Cheesy

Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: