Bitcoin Forum
May 05, 2024, 01:51:54 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: etherdelta ve myetherwallet hakkında birer soru  (Read 939 times)
pitipawn (OP)
Full Member

Activity: 196
Merit: 578

kedim çilek şeker çiçek !

View Profile
August 22, 2017, 11:42:31 PM

İyi geceler herkese

Rivetz icosundan gelen tokenleri mew'in ''transaction history''sinden görebiliyorum ; ancak ''token balances'' kısmında yoklar.

Başlığında gördüğüm kadarıyla tanıtmak gerekiyormuş ; orada sordum ama ortamın hararetiyle kaynadı araya (imza haksızlığı meselesi).

Alt kısmında ''add costum token'' butonunu gördüm ; transactiondaki bilgileri oraya eklemem gerekiyor sanırım da ; adres kısmına vs ne yazacağımı bilmiyorum.

işin açığı ; henüz yeni olduğum için yanlış bir şey yapmaktan çekiniyorum ; tecrübeli arkadaşlar nasıl yapılacağı konusunda yardımcı olabilirse çok iyi olur .

Etherdelta konusundaki öğrenmek istediğim şeyse ; liquideki 'zrx'lerimi etherdeltaya atmak için , direkt etherdeltadaki adresi yazmam yeterli midir ?

Yoksa bittrexte vs olduğu gibi her coinin kendine ait ayrı adresi mi var ? (bakındım ama göremedim ayrı adres coin için ; sormadan da hareket etmek istemedim)

Onun dışında myetherwalleta da atmak istersem ayrı adres var mı her coin için ; yoksa direkt mew adresine göndereceğim desteklenen her coin sorunsuz ulaşır mı ?

şimdiden teşekkür ederim

"I'm sure that in 20 years there will either be very large transaction volume or no volume." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714917114
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714917114
Reply with quote  #2

1714917114
Report to moderator
1714917114
Hero Member
*

Ignore
1714917114
Reply with quote  #2

1714917114
Report to moderator
1714917114
Hero Member
*

Ignore
1714917114
Reply with quote  #2

1714917114
Report to moderator
Kubra Dam
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 271

View Profile
August 22, 2017, 11:55:46 PM

Dostum kusura bakma arada kaynamış olabilir ben de her yazılanı tek tek okumaya çalışıyorum ama bounty'den başka bir şey konuşan yok, hep boş boş mesajlar. Bunun da farkındayız, kimse kusura bakmasın.

Address: 0x3d1ba9be9f66b8ee101911bc36d3fb562eac2244
Symbol: RVT
Decimals: 18

Şöyle bir dener misin gözükecek mi Rivetz token'ların?
redhack
Legendary
*

Activity: 1858
Merit: 1014

View Profile
August 22, 2017, 11:58:34 PM

Alt kısmında ''add costum token'' butonunu gördüm ; transactiondaki bilgileri oraya eklemem gerekiyor sanırım da ; adres kısmına vs ne yazacağımı bilmiyorum.

işin açığı ; henüz yeni olduğum için yanlış bir şey yapmaktan çekiniyorum ; tecrübeli arkadaşlar nasıl yapılacağı konusunda yardımcı olabilirse çok iyi olur .

Etherdelta konusundaki öğrenmek istediğim şeyse ; liquideki 'zrx'lerimi etherdeltaya atmak için , direkt etherdeltadaki adresi yazmam yeterli midir ?

Yoksa bittrexte vs olduğu gibi her coinin kendine ait ayrı adresi mi var ? (bakındım ama göremedim ayrı adres coin için ; sormadan da hareket etmek istemedim)

Onun dışında myetherwalleta da atmak istersem ayrı adres var mı her coin için ; yoksa direkt mew adresine göndereceğim desteklenen her coin sorunsuz ulaşır mı ?

Add custom token derseniz MEW üzerinde coinlerinizi görebilirsiniz.
Adresinizi https://ethplorer.io/ üzerinden aratırsanız tüm tokenlerinizi görüntüleyebilirsiniz.
Rivetz için kontrat adresini şu an bulamadım. Kubra Dam cevap verecektir. (Ben bu mesajı yazarken vermiş bile)

Etherdelta'da import account diyerek içinde token bulunan Ether adresinizi kullanabilirsiniz veya orada yeni yarattığınız adrese deposit diyerek gönderim yapmanız gerekir. Etherdelta merkezsiz olduğu için oraya girdiğiniz private keyi size ait olan Ethereum adresini kullanmış oluyorsunuz. Her coinin kendi adresi yok. Hangi adresi import ettiyseniz içinde ne varsa onu gösterir.
pitipawn (OP)
Full Member

View Profile
August 23, 2017, 12:19:59 AM

Dostum kusura bakma arada kaynamış olabilir ben de her yazılanı tek tek okumaya çalışıyorum ama bounty'den başka bir şey konuşan yok, hep boş boş mesajlar. Bunun da farkındayız, kimse kusura bakmasın.

Address: 0x3d1ba9be9f66b8ee101911bc36d3fb562eac2244
Symbol: RVT
Decimals: 18

Şöyle bir dener misin gözükecek mi Rivetz token'ların?

Çok teşekkür ederim ; göründüler şimdi. Hazır yakalamışken bir soru daha sorayım  Cheesy Herhangi borsaya göndereceğimiz zaman 'gas limit' i neye göre belirleyip yazıyoruz ?

pitipawn (OP)
Full Member

View Profile
August 23, 2017, 12:26:25 AM

Add custom token derseniz MEW üzerinde coinlerinizi görebilirsiniz.
Adresinizi https://ethplorer.io/ üzerinden aratırsanız tüm tokenlerinizi görüntüleyebilirsiniz.
Rivetz için kontrat adresini şu an bulamadım. Kubra Dam cevap verecektir. (Ben bu mesajı yazarken vermiş bile)

Etherdelta'da import account diyerek içinde token bulunan Ether adresinizi kullanabilirsiniz veya orada yeni yarattığınız adrese deposit diyerek gönderim yapmanız gerekir. Etherdelta merkezsiz olduğu için oraya girdiğiniz private keyi size ait olan Ethereum adresini kullanmış oluyorsunuz. Her coinin kendi adresi yok. Hangi adresi import ettiyseniz içinde ne varsa onu gösterir.

teşekkürler hocam ; liquideki zrxleri aktarmak istiyordum da ; aklımda bittrexteki 'her coine ayrı adres' mantığı vardı sadece.

çılgınlar gibi zrx adresi arıyordum etherdeltada Cheesy direkt deltanın verdiği eth adresine gönderiyorum şimdi zrxleri anladığım kadarıyla

tekrar teşekkürler. 'yeni başlayan yardım' bölümüne açmıştım konuyu dün ; 70 küsür görüntülenme 0 cevap olunca buraya taşıdım .
gelen giden olmayınca da dünden beri dört dönüyodum burda ; tek başıma hareket etmeye de cesaret edemiyodum vs. çok iyi oldu yanıtlamanız .

bitkolik
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 254

View Profile
August 23, 2017, 05:42:39 AM

Etherdeltadaki kayitli cuzdana tokenlari gondermeni yeterlidir. O cuzdanda tokenlariniz gorunur. Zaten privatekeyi de ayrica sizde oldugu icin bu adresi myetherwalletta da gorebilirsiniz.
Etherdeltadaki adresinize ayrica en az 0.001 etherde gondermelisiniz. Daha sonra satis yapabilirsiniz. Ether olmadan sadece token balance ile satis yapamazsiniz.
pitipawn (OP)
Full Member

View Profile
August 23, 2017, 05:46:48 AM

Etherdeltadaki kayitli cuzdana tokenlari gondermeni yeterlidir. O cuzdanda tokenlariniz gorunur. Zaten privatekeyi de ayrica sizde oldugu icin bu adresi myetherwalletta da gorebilirsiniz.
Etherdeltadaki adresinize ayrica en az 0.001 etherde gondermelisiniz. Daha sonra satis yapabilirsiniz. Ether olmadan sadece token balance ile satis yapamazsiniz.

teşekkürler hocam

KASAP
Member
**

Activity: 72
Merit: 10

View Profile
August 23, 2017, 05:49:16 AM

Bende bir soru sormak istiyorum izninizle ,

Ben 2 ico ya ktıldım LRC ve LRQ bunlardan LRC otomatik myetherwallette gözüktü , LRQ ise değerleri girdikten sonra gözüküyor çık gir yapınca token kayboluyor.

Şimdi aklıma takılan nokta ise şu oldu, ben bu tokenleri borsalara nasıl gönderip satacağım. Yada bu tokenleri nasıl değerlendireceğim.
pitipawn (OP)
Full Member

View Profile
August 23, 2017, 05:55:24 AM

Ben 2 ico ya ktıldım LRC ve LRQ bunlardan LRC otomatik myetherwallette gözüktü , LRQ ise değerleri girdikten sonra gözüküyor çık gir yapınca token kayboluyor.

Şimdi aklıma takılan nokta ise şu oldu, ben bu tokenleri borsalara nasıl gönderip satacağım. Yada bu tokenleri nasıl değerlendireceğim.

hocam '''Send Ether & Tokens'' kısmının altında ''Amount to Send'' var ; onun sağ tarafında ''ETH'' yazıyor. aşağı doğru da bi minik ok var zaten.

seçenek menüsü orası ; tıkladığın zaman sahip olduğun tokenler gözüküyor. hangisini göndermek istiyorsan onu seçip ; sol tarafındaki boşluğa kaç tane göndermek istediğini yazıyorsun . sonrasında adres kısmı zaten göndereceğin borsanın o coinle alakalı cüzdanının adresi olacak.

ben de , gönderim yaparken ''gas limit'' yazan yeri neye göre dolduracağız onu merak ediyorum . otomatik mi bırakacağız öyle ; yoksa belli bir şeye dikkat ederek mi doldurmamız gerekiyor ?

gir çık yapınca kaybolması durumu hakkında benden pas zaten.

EDİT :

şimdi tekrar bakınca ; fee ücreti olarak alıyorlarmış gas ı . 21li olanı ether gönderirken 20li olanı diğer tokenları aktarırken giriyormuşuz ; rakamı arttırmanın da transaction hızına bi faydası olmuyomuş ; kusura bakmayın 1366-768 tn panelden bakıyorum Cheesy parmak kadar soru işareti kısmını daha yeni gördüm .

KASAP
Member
**

Activity: 72
Merit: 10

View Profile
August 23, 2017, 05:57:29 AM

hocam '''Send Ether & Tokens'' kısmının altında ''Amount to Send'' var ; onun sağ tarafında ''ETH'' yazıyor. aşağı doğru da bi minik ok var zaten.

seçenek menüsü orası ; tıkladığın zaman sahip olduğun tokenler gözüküyor. hangisini göndermek istiyorsan onu seçip ; sol tarafındaki boşluğa kaç tane göndermek istediğini yazıyorsun . sonrasında adres kısmı zaten göndereceğin borsanın o coinle alakalı cüzdanının adresi olacak.

ben de , gönderim yaparken ''gas limit'' yazan yeri neye göre dolduracağız onu merak ediyorum . otomatik mi bırakacağız öyle ; yoksa belli bir şeye dikkat ederek mi doldurmamız gerekiyor ?

Teşekkür ederim. Gas limiti de birazdan bilen biri arkadaşlar cevaplar.
pitipawn (OP)
Full Member

View Profile
August 23, 2017, 06:04:48 AM

Teşekkür ederim. Gas limiti de birazdan bilen biri arkadaşlar cevaplar.

fee ücretiymiş hocam o da ; kesilen komisyonmuş .madencilere giden para. yanında soru işareti balonu varmış ; yukarıda edit attım posta. şimdi gördüm soru işaretini.

ethereum gönderirken ; 21000

farklı bişey gönderirken ; 200000 seçmemiz gerekiyor gördüğüm kadarıyla . yanlışım varsa düzeltir arkadaşlar

Pages: [1]
  Print  

Jump to: