Bitcoin Forum
June 21, 2024, 11:38:45 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Ülkedeki OHAL durumu  (Read 2160 times)
procesdad (OP)
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

CAT.EX Exchange

View Profile
August 25, 2017, 11:22:14 AM

Ülkemizde 1 yıldır devam eden olağanüstü hal durumunu nasıl yorumluyorsunuz arkadaşlar bence sıradışı sorgulanması gereken bir durum. Ohalden dolayı sürekli kanun hükmünde kararname çıkartıyor devlet yani istediği gibi at koşturuyor bence ohali maşa olarak kullanıyorlar sizce?

hirozaki faraday
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 279

View Profile
August 25, 2017, 11:26:30 AM

Maksat zaten OHAL'i kullanarak devleti olağanüstü şekilde yönetmek.
Osmanli42
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

★YoBit.Net★ 1400+ Coins Exchange

View Profile
August 25, 2017, 01:47:28 PM

ülkede chp gibi her halta muhalefet olan bir parti olduğu için ohali sonuna kadar destekliyorum. Fetoculer ihraç edilecek chpnin mecliste singillenmesini mi bekleyeceklerdi. Ayrıca ohalden teröristler korksun normal vatandaşa bir zararı yok. Eskiden bir farkı yok bence.

yobit.net is banned from signatures
cointerstrike
Full Member

Activity: 350

View Profile
August 25, 2017, 01:48:19 PM

OHAL yasal olarak kalksa bile yönetim şeklimizle zaten hep ohal artık. Onun için kalksın diye yırtmıyorum kendimi
kazimkartal
Newbie
*

Activity: 14
Merit: 0

View Profile
August 25, 2017, 08:19:34 PM

Ohal kalkması imkansız......
Zaten 2019 da reis cumburbaşkanı seçilecek.
Ondan sonrada yeni cumburbaşkanı sistemi ona kanun hükmünde kararname yetkisi veriyor ordan devam edilecek.
Şimdi diyen olur.ya bu nasıl düzen.Milletler layık olduğu şekilde yönetilir diye bir hadis va rişte biz buna layıkız.
İşin gerçeği bu tahmin ama bence 2023 yılına doğruda sultanlık gelebilir gibimede geliyor.
Bilal oğlanda veliht şehzade olacak.O zaman taç takıcaz reise.
Olmadı topkapı sarayında bayramlarda gidilip el etek öpülecek.... Shocked
yani ağır ağır ölmezsek o günleri hepimiz görecez....
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
August 25, 2017, 08:23:23 PM

Devam etmesini uygun buluyorum Smiley şimdi beni tanıyanlar hayırdır diyecek haklılar..
15 temmuz sonrası devlet kadroları gerçek anlamda emperyalizm maşalarından temizlendiğine şahit oldum özellikle son yaş kararları ile artık emin oldum.
Bi oyunlar dönüyor şuan başımızdaki bile kukla sonu nereye gidecek bilmiyorum.
Tadic
Full Member

Activity: 434

View Profile
August 25, 2017, 08:28:22 PM

ülkede chp gibi her halta muhalefet olan bir parti olduğu için ohali sonuna kadar destekliyorum. Fetoculer ihraç edilecek chpnin mecliste singillenmesini mi bekleyeceklerdi. Ayrıca ohalden teröristler korksun normal vatandaşa bir zararı yok. Eskiden bir farkı yok bence.

Hakkaten beyin yok la sizde. Adamlar muhalefet partisi muhalefet yapmayacak da ne yapacak? Herkesin mhp gibi akpnin arka bahçesi olacağını falan mı sanıyonuz aq?
Elturko
Full Member

Activity: 140

View Profile
August 25, 2017, 10:14:14 PM

Başkanlık seçimlere bitene kadar ohalin kalkacağını düşünmüyorum.

osman.uysal
Member
**

Activity: 70
Merit: 10

View Profile
August 26, 2017, 08:24:32 AM

Devlet içerisindeki fetö ve diğer terör örgütü yapılanmalar minimize edilene kadar devam etme ihtimali var OHAL'in ki bu da normaldir. Yaklaşık 10 sene boyunca da devam eder, bazen OHAL'in şiddeti artar ya da azalır o kadar fark olur. Bizim vatandaş olarak yapmamız gereken her şartta devletimizin yanında olmaktır. Bu da öyle sadece sözle değil belli fedakarlıklarla olur. Çünkü düşmanımız olan fetöden görüyoruz ki adamlar karısından çocuğundan ayrı hapiste yatıyorlar, itirfaçı olup dışarı çıkma imkanları var ama çok azı fire veriyor. Düşmanlarımız böyle fedakarlıklar yaptığına göre bizim de fedakarlıklar yaparak devletimizin yanında olmamız şarttır.
mdikmetas
Full Member

Activity: 616
Merit: 118

View Profile
August 26, 2017, 08:34:31 AM

34 yaşındayım 1 kere bile mevcut hukumetin partisine oy vermedim şimdi gelelim soruna bir partiyi en iyi muhalefeti kontrol edebilir.  muhalefet sadece boş konuşmaktan öte gitmiyori.
hugoworld
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 251

View Profile
August 26, 2017, 11:42:45 AM

Kesinlikle ohali ülkeyi kendi istedikleri dinci-faşist yönetme şekli ile yönetmek için kullanıyorlar. Tek başına iktidar olsalar bile ülkeyi babalarının malı gibi yönetemiyorlardı ama ohal şartlarında ülke akp faşizan-dinci yönetiminin babasının malı oldu.

EMP

▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬

ICO START:
10 SEPT 2018
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
August 26, 2017, 12:21:28 PM

OHAL demek dikta rejimi demek. ohal devam ettiği sürece yöneticiler istedikleri her şeyi istedikleri gibi yapmaya devam edebilir.

pleght
Full Member

Activity: 252

View Profile
August 26, 2017, 06:55:13 PM

Keyfi hal almis bir durumdur.Mevcut iktidarin gucunu arttirmak icin devam etmektedir.

kazimkartal
Newbie
*

Activity: 14
Merit: 0

View Profile
August 27, 2017, 10:05:34 AM

Amaç o zaten ohal görünüşe göre hiç bir zaman kalkmayacak..
Şöyle mısır tarihine bakın hüsnü mübarek 30 seneye yakın yönetti.
şimdi bizim yönetimle arasında fark yok.Yani 15 sene oldu demekki bi 15 sene daha ya sabır çekicez.
Herkes tesbihi alıp ya sabır çeksin. Grin
jingyang
Full Member

Activity: 392
Merit: 103

View Profile
August 27, 2017, 11:57:16 AM

Mevcut iktidar kafasına göre uzatıyor bakalım kimsenin söz hakkı yok nereye kadar gider görecez

▬▬▬▬▬      ▬     iCumulate         Investing in the future together           ▬      ▬▬▬▬▬
WHITEPAPER  ]     ████     PRESALE  /  Nov 30th - Dec 7th     ████     [   ONE PAGER   ]
▬      ▬▬▬▬▬     Twitter     ●     Facebook     ●     Telegram     ●     Medium     ▬▬▬▬▬      ▬
malicoin
Jr. Member
*

Activity: 46
Merit: 1

The World’s First Blockchain Core

View Profile
September 17, 2017, 08:49:56 AM

ülkede ohal var ama hdpkk lılar gayet rahat ohal memura yapılmış amk.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄ ■       SKYNET.co       ■ ▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▐▬▬▬▬▬▬▬▬▬     PRIVATE SALE is LIVE     ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▌
mdikmetas
Full Member

Activity: 616
Merit: 118

View Profile
September 17, 2017, 08:59:00 AM

ohal suan sadece hukumetin istediğini yapabilmesi için var gerisi içi boş bir durum

samuel3414
Full Member

Activity: 252

View Profile
September 17, 2017, 11:51:08 AM

Ülkede ki OHAL tamamen hükümetin her istediğini sorgusuz sualsiz bir KHK ile yapabilmesi durumudur. Ayrıca ülke genelinde istediği an tüm protesto ve yürüyüşlere yasaklama getirme durumudur. Ayrıca sadece Fetö üyelerine değil tüm aşısı muhaliflere de bir gözdağı olarak ellerinde bulundurdukları güçtür.
aragom
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 263

View Profile
September 17, 2017, 12:29:35 PM

aslında normal hayata pek bir zararı yok gibi. herkes halinden memnun.
HDIMI
Full Member

Activity: 196

View Profile
September 17, 2017, 12:42:22 PM

Normal bir vatandaş için endişelenicek bir durum değil ki o hal. Ben bir sıkıntı yaşamıyorum karşıma ohal var diye herhangi bir sorunda çıkmadı. Daha doğrusu bizim ülkemizin hala ohalde olduğunu yeni hatırladım. Smiley

Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: