Bitcoin Forum
June 21, 2024, 10:03:27 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3  All
  Print  
Author Topic: KoreCoin'den uzak durun.  (Read 3496 times)
prolambo (OP)
Full Member

Activity: 321
Merit: 114

View Profile
August 25, 2017, 12:32:06 PM

KoreCoin tecrübemi aktarmak istiyorum. Prensip olarak marketcap'i 10M $ altı coinleri riskli bulduğum için girmem. Ama geçenlerde bir hata yaptım. Yaklaşık 1 ay önce KoreCoin'deki ani işlem hacmi yükselişiyle ben de bu coine giriş yaptım. Giriş yapmamla değerinin yarıya düşmesi 10 saniye sürmedi. Korku filmi gibiydi. Bu coin tamamen tek kişinin elinde ve çok iyi bit bot ile yönetiliyor. Girdiğiniz anda aniden coin yükseliyor. Alımı tamamlayamıyorsunuz. Tekrar bir kaç alım yapana kadar aniden tüm teklifler geri çekiliyor ve siz aldığınızla kalıyorsunuz. Bu ara Bittrex'te yine işlem hacmi ve artış değeri çok yüksek gözüküyor. Tecrübesiz arkadaşları uyarmak istedim. Hemen atlamamak lazım.
Lethapudi
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 257

View Profile
August 25, 2017, 12:44:21 PM

KoreCoin tecrübemi aktarmak istiyorum. Prensip olarak marketcap'i 10M $ altı coinleri riskli bulduğum için girmem. Ama geçenlerde bir hata yaptım. Yaklaşık 1 ay önce KoreCoin'deki ani işlem hacmi yükselişiyle ben de bu coine giriş yaptım. Giriş yapmamla değerinin yarıya düşmesi 10 saniye sürmedi. Korku filmi gibiydi. Bu coin tamamen tek kişinin elinde ve çok iyi bit bot ile yönetiliyor. Girdiğiniz anda aniden coin yükseliyor. Alımı tamamlayamıyorsunuz. Tekrar bir kaç alım yapana kadar aniden tüm teklifler geri çekiliyor ve siz aldığınızla kalıyorsunuz. Bu ara Bittrex'te yine işlem hacmi ve artış değeri çok yüksek gözüküyor. Tecrübesiz arkadaşları uyarmak istedim. Hemen atlamamak lazım.

Bu forumdaki yeni arkadaşlara iyi bir ders olsun. Market kapasitesi 50 Milyon olan coinler bile 5'te 1'ine düşebiliyor. Orada gösterilen kapasite aslında yalan, ufacık bir btc ile pump yapabilirsiniz.
Druvax
Full Member

Activity: 364
Merit: 100

View Profile
August 25, 2017, 01:00:52 PM

Ilk 100 un disindaki coinlerde islem yapmak kumardan farksizdir. Nerden buluyosunuz bunlari anlamiyorum Smiley
Gecmis olsun. Bir daha ayni hataya dusmezsiniz artik.
Jackling
Sr. Member

Activity: 357
Merit: 250

View Profile
August 25, 2017, 02:38:53 PM

hocam geçmiş olsun, bende kriptolarla yeni yeni ilgilenmeye basladıgım donemde takip ediyordum .proje ilk ortaya çıktıgında projeden sorumlu dev  projeden çıkmıştı ardından başkaları girdi çıktı bayaa bi karışıklık olmuştu o donem.bu donem gene bir suskunluga girdiler açık açık dev teamimizden 2 kişinin ailevi sorunları var projeye zaman ayıramıyorlar vs gibi açıklamalarda bulunmuslardı hatta bir donem.

yok olup gidecek diye düşünürken bu başlıgı görmemle gerçekten şaaşırdım fiyat 2 dolarları geçmiş ve sadece bittrexte işlem yapılabiliyor proje neye evrildi bilmiyorum ama yazdıklarınızdan hala tekin bir proje olmadıgı anlaşılıyor.
prolambo (OP)
Full Member

View Profile
August 25, 2017, 06:17:59 PM

Ilk 100 un disindaki coinlerde islem yapmak kumardan farksizdir. Nerden buluyosunuz bunlari anlamiyorum Smiley

NEO da (Eski adıyla ANS) geçen sene ilk yüzde değildi ama Şubat'tan Ağustos'a 250 katına çıktı. Tabi benim hata kısa vadede böyle bir şeye girmekti. Uzun vadede illa karımı alıp çıkardım.
iktisatci
Member
**

Activity: 112
Merit: 10

View Profile
August 25, 2017, 06:32:20 PM

NEO da (Eski adıyla ANS) geçen sene ilk yüzde değildi ama Şubat'tan Ağustos'a 250 katına çıktı. Tabi benim hata kısa vadede böyle bir şeye girmekti. Uzun vadede illa karımı alıp çıkardım.

ya şu neo yu hatırlatmayın , ulan ne olurdu 10.000$ yatırım yapaydık şuna....

in cryptography we trust
karahilal
Newbie
*

Activity: 22
Merit: 0

View Profile
August 25, 2017, 07:21:08 PM

Bilgilendirme için teşekkürler👍
SuperCryptoMan
Full Member

Activity: 154
Merit: 100

View Profile
August 25, 2017, 09:57:53 PM

Geçen ay 2 kat yapınca ve bittrex girince bir prim yaptı ama Suan riskli coin bence
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2114
Merit: 1143

View Profile
August 25, 2017, 11:08:35 PM
Last edit: August 26, 2017, 02:40:23 AM by wolwoo

Btc dahil hiçbir coin,  spekülatif hareket olmadan duramaz. En fazla spekülasyon neredeyse ben de oradayım. Yalnız dün biraz yukarıdan yakalandım korecoinde satmadım,  açıkçası 3-5 aşağıdan vermek de istemedim. Zaten az bir miktar vardı.
Dün hkg ve boolberry için spekülasyon olacağını söyledim 1100'den verdiğim hkg gece 2300'ü gördü.
Her neyse! Herkesin yoğurt yiyişi farklı. Açıkçası 2 sene bekleyip 2x ile yetinmek bana göre değil! Son 3 ayda 3-5 saat ve ya gün farkıyla kaçırdığım 2-3-5x hatta numeraire'de 10x'leri hatırladıkça kahroluyorum. Nakitten çıkıp geri döndüğümde de yine spekülasyon avcısı olmaya devam edeceğim. Av da olabilirim, kısmet!
Bu arada spher'in hareketine bakacak olursak cumartesi pazar tekrar bir artış olabilir kore'de. Ama tabi ki yeeteedeee
Kaldı ki gözlerinizin önünde olağanüstü pump yapmış bir btc varken 3-5 milyon dolarlık korecoinden uzak durun demek de ayrı bir ironi!

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
wolwoo
Legendary
*

View Profile
August 30, 2017, 09:01:57 AM

Btc dahil hiçbir coin,  spekülatif hareket olmadan duramaz. En fazla spekülasyon neredeyse ben de oradayım. Yalnız dün biraz yukarıdan yakalandım korecoinde satmadım,  açıkçası 3-5 aşağıdan vermek de istemedim. Zaten az bir miktar vardı.
Dün hkg ve boolberry için spekülasyon olacağını söyledim 1100'den verdiğim hkg gece 2300'ü gördü.
Her neyse! Herkesin yoğurt yiyişi farklı. Açıkçası 2 sene bekleyip 2x ile yetinmek bana göre değil! Son 3 ayda 3-5 saat ve ya gün farkıyla kaçırdığım 2-3-5x hatta numeraire'de 10x'leri hatırladıkça kahroluyorum. Nakitten çıkıp geri döndüğümde de yine spekülasyon avcısı olmaya devam edeceğim. Av da olabilirim, kısmet!
Bu arada spher'in hareketine bakacak olursak cumartesi pazar tekrar bir artış olabilir kore'de. Ama tabi ki yeeteedeee
Kaldı ki gözlerinizin önünde olağanüstü pump yapmış bir btc varken 3-5 milyon dolarlık korecoinden uzak durun demek de ayrı bir ironi!

Al bugün 65k'yı gördü, birkaç gün önce gene takıldım başka bir yere o arada arttı Huh

teşekkürler various hocam bence tayfundeniz hocayı takibe alın o daha bilgili bu konularda ve sağduyulu bir arkadaşımız.

various
Sr. Member

Activity: 854
Merit: 267

View Profile WWW
August 30, 2017, 09:03:45 AM

İyi yakalamışsınız hocam valla bravo size herkes yakalayamaz bunu aklınıza fikrinize sağlık.

Takibe aldım sizi bundan sonra düzenli takip edeceğim mesajlarınızı umarım bizde kazanırız.

wolwoo
Legendary
*

View Profile
August 30, 2017, 02:48:16 PM

Synergy gene düşmüş al 30'lardan sat 50'lerden  Cheesy Cheesy Cheesy

ysakay
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 259

View Profile
August 30, 2017, 04:13:34 PM

Geçenlerde bir pos gördüm. 22 h/s ile günde 0.7 eth kasılıyor diye donanımhaberde. Nasıl bir pişmanlık var bende bir bilseniz.
fuathan
Hero Member

Activity: 1092
Merit: 520

Aleph.im

View Profile
August 30, 2017, 05:12:14 PM

KoreCoin'den nerelere gelmis konu yahu?  Huh

Ben, GunBot sagolsun 2 gundur guzel alim firsatlari yakaladim. %2 de olsa kar kardir.  Grin

campeck
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 251

View Profile
August 31, 2017, 03:48:03 AM

Bu forumdaki yeni arkadaşlara iyi bir ders olsun. Market kapasitesi 50 Milyon olan coinler bile 5'te 1'ine düşebiliyor. Orada gösterilen kapasite aslında yalan, ufacık bir btc ile pump yapabilirsiniz.

Uyarı için teşekkür,  tecrübe  ve bilgi önemli bu piyasada. Kendi adıma söyleyebilirim ki asla bu tip koinlere giriş yapmam. Kendi aralarında oynasınlar. Kimseye kaptırcak  param yok. Bu tür koine gireceğine sokağa at daha iyi. Geçmişler olsun.
wolwoo
Legendary
*

View Profile
August 31, 2017, 04:44:25 AM
Last edit: August 31, 2017, 04:57:10 AM by wolwoo

Yaw şaka mısınız nesiniz anlamadım, 4 günde 2x yapmış coine demediğinizi bırakmadınız. Siz gidin ilk 20 coinlerle oynayın, proce önemli, kazanmak da neymiş!

prolambo (OP)
Full Member

View Profile
August 31, 2017, 05:59:41 AM

Yaw şaka mısınız nesiniz anlamadım, 4 günde 2x yapmış coine demediğinizi bırakmadınız. Siz gidin ilk 20 coinlerle oynayın, proce önemli, kazanmak da neymiş!

Dostum heralde okumadın yazdığımı. 10 saniyede yarıya indi diyorum Smiley Bütün alım ve satım teklifleri bir bota bağlı.
wolwoo
Legendary
*

View Profile
August 31, 2017, 06:17:03 AM

Evet son zamanlarda birçok pump da oldu bu dediğin, çok hızlı arttırıp artışın yarısından fazla oranında düşürüp kademe kademe tekrar yükseltip düşürdüler. Özellikle btc artınca %50 üzerine atan coine deli gözüyle bakıldı. Ama normal prosedüre dönüyorlar. Dünkü çıkış normal bir pumptı mesela... Bugün de %100 üstüne çıkanlar olmaya başladı. Benim demek istediğim doğru yerden giren çıkan adam zarar etmez. 0,15'ten ethereum, 24k'dan riplle alan da zararda. Kaldı ki onların yükselmesi eski seviyesine yükselmesi çok daha zor.
Bu tür coinlere tecrübesi olmayan panik yapacak adamlar girmesin deseniz anlarım ama kimse girmesin demek doğru gelmiyor. 10 günde iki kez 2x yapmış bir coine haksızlık olur.

exortis
Sr. Member

Activity: 322
Merit: 250

View Profile
August 31, 2017, 06:21:51 AM

Bu tarz coınler bana hep zarar yazıyor bu pumplara bır turlu denk gelemıyorum zararına sattıktan sonra kesın pump yapıyor bırı benımı ızlıyor nedır anlamadım
Umbrella Holdings
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 252

View Profile
September 01, 2017, 08:47:22 PM

Bu tarz coınler bana hep zarar yazıyor bu pumplara bır turlu denk gelemıyorum zararına sattıktan sonra kesın pump yapıyor bırı benımı ızlıyor nedır anlamadım

Neden olmasın. Yüklü bir para ile giriyorsanız birebir takip edilmeseniz bile düşükten satışa zorlamak için paranın çıkışına kadar uzun süre düşükte bekletebilirler. Bu tür şeyler olabileceğine inanıyorum çünkü yaşadım. Bir kez hisse senedinde böyle bir şey oldu. Çok fazla dikkat çekici miktarda bir para koymuştum. Hiç böyle bir düşüş yaşamayan hiç olumsuzluk olmayan  hisse birden %10 düştü ve ben çıkış yaptıktan sonra geldi eski fiyata oturdu. Ondan sonra hep küçük meblağlar ile iş yaptım.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
Pages: [1] 2 3  All
  Print  

Jump to: