Bitcoin Forum
May 13, 2024, 10:46:51 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Google Authenticator Hakkında...  (Read 634 times)
designerusa (OP)
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
August 26, 2017, 05:35:56 AM

Merhaba arkadaşlar.
Herkesin bildiği gibi google authenticator ile borsa vb. sitelere uygulama yardımı ile mobilde anlık oluşturulan kod ile daha güvenlikli koruma sağlıyor.
Bugün hatta az önce başıma gelen bir olayı anlatayım öncelikle. Poloniex hesabıma girmek için e-mail ve şifremi yazdım ve dolayısı ile 2FA kodunu da istedi. Telefonumu elime aldım ve uygulamalar arasında google authenticator ü göremedim.Göz yanılgısı diyerek dikkatlice baktım ve gerçekten uygulamalardan kaldırılmıştı. Bunu yapmadığıma eminim çünkü hergün google authenticator u kullanan biri neden uygulamayı telefonundan kaldırsın. Açıkcası içime bir ateş düştü. Yana döne ilk 2FA yı kurarken sitelerin verdiği kurtarma anatarını aramaya koyuldum ki bilgisayarımda resim dosyası olarak hem barkod hemde şifre olarak 3,5 saat arama sonunda buldum . (saat 05 ile 08:30 arası)( resim dosyasının adını neden 2FA, 2FA poloniex, vb.. diye koymamışım diye dövündüm)
Ama iyiki ekran görüntüsünü almışım diye düşündüm.
Burdan nereye varıcam size tavsiye tabiki de: Eğer 2FA yı etkinleştirirseniz kurtarma anahtarı ve barkodunun ekran görüntüsünün kopyasını bilgisayarınıza, sürekli taşıdığınız usb flashınıza vb.. yerlerde bulundurunuz. REsmen hayat kurtarır.
not: hala uygulamanın nasıl telefonumdan kaldırıldığı ile ilgili hiç bir fikrim yok. Telefonumu kurcalayan biri yok. Yakın zamanda hiç bir uygulama da kaldırıp yüklemedim... Dikkatli olun.
1715597211
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715597211
Reply with quote  #2

1715597211
Report to moderator
1715597211
Hero Member
*

Ignore
1715597211
Reply with quote  #2

1715597211
Report to moderator
1715597211
Hero Member
*

Ignore
1715597211
Reply with quote  #2

1715597211
Report to moderator
Be very wary of relying on JavaScript for security on crypto sites. The site can change the JavaScript at any time unless you take unusual precautions, and browsers are not generally known for their airtight security.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
August 26, 2017, 08:25:17 AM

google 2FA uygulamasina alternatif authy var. coklu cihaz ve pin koruma gibi destekleri var. henuz farkli bir mobil cihaza girip senkronlamadim ama teorik olarak ayni mail adresine bagladigin tum uygulamalarin yedeklerini alip diger cihaza aktarmani sagladigini soyluyor.

bu belki bir hayat kurtarici belki de bir handikap. fakat google 2FA nin keyleri backup ozelligi olmadigindan alternatif arayislarina dusuruyor insani
computeus
Full Member

Activity: 214
Merit: 100

View Profile
August 26, 2017, 10:10:06 PM

google 2FA uygulamasina alternatif authy var. coklu cihaz ve pin koruma gibi destekleri var. henuz farkli bir mobil cihaza girip senkronlamadim ama teorik olarak ayni mail adresine bagladigin tum uygulamalarin yedeklerini alip diger cihaza aktarmani sagladigini soyluyor.

bu belki bir hayat kurtarici belki de bir handikap. fakat google 2FA nin keyleri backup ozelligi olmadigindan alternatif arayislarina dusuruyor insani

Aynen, Authy Google Authenticator'a göre daha iyi bir alternatif. Telefona format attıktan sonra direk tüm anahtarlarım eskisi gibi yerine geliyor. Uğraşmak derdi yok.
BitcoinTurkiye
Member
**

Activity: 64
Merit: 10

View Profile
August 27, 2017, 08:46:27 AM

Hocam arada böyle şeyler bende de oluyor ben de hemen bir telaş yapıyorum ancak daha sonrasında çocukların eline oyun oynasın diye verdiğimi farkedip, onların silebileceğini hatırlıyorum çünkü bir hackerın benim gibi adamların parasıyla bu kadar uğraşacağını sanmıyorum Smiley

Telefonu çocuklara felan veriyor musunuz, bir düşünün derim.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: