Bitcoin Forum
June 17, 2024, 10:33:00 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: προβλημα με πορτοφολι & ενας καλοθελητης  (Read 956 times)
Faliro (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 181
Merit: 100



View Profile
August 26, 2017, 09:44:32 AM
 #1

καλημερα στα παιδια

εχω ενα θεματακι με το bitcoin core wallet σε συνδυασμο με το armony, σταματησε το sync την 1η αυγουστου οποτε δεν μπορω να εχω τις συναλλαγες μετα απο αυτην την ημερομηνια.

Αλλα ασχετου του προβληματος, μετα απο ποστ που εκανα στους beginners ζητωντας βοηθεια, μου εστειλε ενα παλικαρι προσωπικο μηνυμα  το οποιο ελεγε...
 
hi there, have you sorted out your problem with bitcoin core and armory?
if you done that could you tranfer your bitcoins to another wallet and sell me that bitcoincore wallet for research purposes of coding?
i simply need and empty wallet that was with bitcoins during fork.
i could offer some btc for that

η ερωτηση μου ειναι,
ειναι κακοβουλος αυτος;
μπορει δηλαδη να επωφεληθει απο ενα αδειο πορτοφολι με οποιοδηποτε τροπο ή ελπιζει σε κατι αλλο;

F8N00
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 230
Merit: 100


19/11/2018 - Capitulation !!!!


View Profile
August 26, 2017, 10:21:08 AM
 #2

Μήπως εννοεί να πάρεις τα btc  απο το πορτοφόλι σου και να του πουλήσεις τα seeds ωστε να μπορεί να πουλήσει τα Bitcoin cash?
chek2fire
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
August 26, 2017, 10:38:44 AM
 #3

καλημερα στα παιδια

εχω ενα θεματακι με το bitcoin core wallet σε συνδυασμο με το armony, σταματησε το sync την 1η αυγουστου οποτε δεν μπορω να εχω τις συναλλαγες μετα απο αυτην την ημερομηνια.

Αλλα ασχετου του προβληματος, μετα απο ποστ που εκανα στους beginners ζητωντας βοηθεια, μου εστειλε ενα παλικαρι προσωπικο μηνυμα  το οποιο ελεγε...
 
hi there, have you sorted out your problem with bitcoin core and armory?
if you done that could you tranfer your bitcoins to another wallet and sell me that bitcoincore wallet for research purposes of coding?
i simply need and empty wallet that was with bitcoins during fork.
i could offer some btc for that

η ερωτηση μου ειναι,
ειναι κακοβουλος αυτος;
μπορει δηλαδη να επωφεληθει απο ενα αδειο πορτοφολι με οποιοδηποτε τροπο ή ελπιζει σε κατι αλλο;



αν δεν αδειάσεις το wallet σου θα σου πάρει ότι bitcoin έχεις μέσα. Τώρα πως θα κάνεις μεταφορά τα bitcoin σε άλλο wallet όταν αυτά δεν σου έχουν εμφανιστεί σε αυτό? Δλδ θα σου φάει ότι bitcoin υπάρχουν μετά την 1 Αυγούστου γιατί απλά το wallet σου δεν στα έχει εμφανίσει για να τα μεταφέρεις άρα δεν θα του δώσεις ένα άδειο wallet.
Τώρα για να καταλάβω το core δεν κάνει συγχρονισμό? Και το armory τι δουλειά έχει με αυτό?

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
theoulis
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1064
Merit: 1003



View Profile
August 26, 2017, 11:29:19 AM
 #4

σωζεις το wallet.dat καλου-κακου και σβυνεις τα παντα στον φακελο εκτος του wallet.dat
κατεβαζεις το News: Latest stable version of Bitcoin Core: 0.14.2
και το τρεχεις. θα περιμενεις πολλες ωρες να κατεβασει την αλυσιδα και εισαι οκ.
μη μπλεκεις με αλλα πορτοφολια για την ωρα
Faliro (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 181
Merit: 100



View Profile
August 28, 2017, 01:57:43 PM
 #5

Ευχαριστώ παιδια!

F8N00
μάλλον αυτό εννοεί ο μάγκας αλλά δε το λέει ξεκάθαρα εννοείται...

chek2fire
ακριβώς αυτές τις σκέψεις έκανα και εγώ...
για να τρέξει το armony απαιτεί να είναι εγκατεστημένο το core wallet ώστε να συγχρονίζεται με την αλυσίδα.
Την 1η Αυγουστου σταμάτησε το core όπου με συνέπεια σταμάτησε και το armony

theoulis
αυτό που γράφεις κάνω, όντως θα πάρει κανά μήνα  Tongue αλλά ίσως παίξει
chek2fire
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
August 28, 2017, 02:39:43 PM
 #6

Ευχαριστώ παιδια!

F8N00
μάλλον αυτό εννοεί ο μάγκας αλλά δε το λέει ξεκάθαρα εννοείται...

chek2fire
ακριβώς αυτές τις σκέψεις έκανα και εγώ...
για να τρέξει το armony απαιτεί να είναι εγκατεστημένο το core wallet ώστε να συγχρονίζεται με την αλυσίδα.
Την 1η Αυγουστου σταμάτησε το core όπου με συνέπεια σταμάτησε και το armony

theoulis
αυτό που γράφεις κάνω, όντως θα πάρει κανά μήνα  Tongue αλλά ίσως παίξει

και πως σταμάτησε το core? Δεν υπάρχει περίπτωση το core να σου σταματήσει έτσι ξαφνικά και χωρίς λόγο ιδίως το core που είναι μην πω και το ποιο αξιόπιστο wallet κυρίως στο να συγχρονίζεται και να μην σε κρεμάσει ποτέ.
Ποιά έκδοση έχεις και από που την έχεις κατεβάσει?

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
Faliro (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 181
Merit: 100



View Profile
September 02, 2017, 04:24:07 PM
 #7

Ευχαριστώ παιδια!

F8N00
μάλλον αυτό εννοεί ο μάγκας αλλά δε το λέει ξεκάθαρα εννοείται...

chek2fire
ακριβώς αυτές τις σκέψεις έκανα και εγώ...
για να τρέξει το armony απαιτεί να είναι εγκατεστημένο το core wallet ώστε να συγχρονίζεται με την αλυσίδα.
Την 1η Αυγουστου σταμάτησε το core όπου με συνέπεια σταμάτησε και το armony

theoulis
αυτό που γράφεις κάνω, όντως θα πάρει κανά μήνα  Tongue αλλά ίσως παίξει

και πως σταμάτησε το core? Δεν υπάρχει περίπτωση το core να σου σταματήσει έτσι ξαφνικά και χωρίς λόγο ιδίως το core που είναι μην πω και το ποιο αξιόπιστο wallet κυρίως στο να συγχρονίζεται και να μην σε κρεμάσει ποτέ.
Ποιά έκδοση έχεις και από που την έχεις κατεβάσει?

και όμως ναι!
είχα (νομίζω) την προ τελευταια έκδοση του core και μάλιστα ήταν και fully updated. Μετα την 1η Αυγούστου σταμάτησε ο συγχρονισμός. Κατέβασα μετά το bitcoin abc για να μου "φανουν" και τα άλλα νέα νομίσματα αλλα τίποτα και πάλι, το συγκεκριμένο δεν το "εβλεπε" καν το armony.
Τώρα, διέγραψα κα ιτο abc και κατεβαίνει η αλυσίδα με το τελευταίο core.
Θύμισε μου με ποιον τρόπο να ανακτήσω τα bcc τώρα

ευχαριστω και πάλι
chek2fire
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
September 02, 2017, 11:39:14 PM
 #8

Ευχαριστώ παιδια!

F8N00
μάλλον αυτό εννοεί ο μάγκας αλλά δε το λέει ξεκάθαρα εννοείται...

chek2fire
ακριβώς αυτές τις σκέψεις έκανα και εγώ...
για να τρέξει το armony απαιτεί να είναι εγκατεστημένο το core wallet ώστε να συγχρονίζεται με την αλυσίδα.
Την 1η Αυγουστου σταμάτησε το core όπου με συνέπεια σταμάτησε και το armony

theoulis
αυτό που γράφεις κάνω, όντως θα πάρει κανά μήνα  Tongue αλλά ίσως παίξει

και πως σταμάτησε το core? Δεν υπάρχει περίπτωση το core να σου σταματήσει έτσι ξαφνικά και χωρίς λόγο ιδίως το core που είναι μην πω και το ποιο αξιόπιστο wallet κυρίως στο να συγχρονίζεται και να μην σε κρεμάσει ποτέ.
Ποιά έκδοση έχεις και από που την έχεις κατεβάσει?



και όμως ναι!
είχα (νομίζω) την προ τελευταια έκδοση του core και μάλιστα ήταν και fully updated. Μετα την 1η Αυγούστου σταμάτησε ο συγχρονισμός. Κατέβασα μετά το bitcoin abc για να μου "φανουν" και τα άλλα νέα νομίσματα αλλα τίποτα και πάλι, το συγκεκριμένο δεν το "εβλεπε" καν το armony.
Τώρα, διέγραψα κα ιτο abc και κατεβαίνει η αλυσίδα με το τελευταίο core.
Θύμισε μου με ποιον τρόπο να ανακτήσω τα bcc τώρα

ευχαριστω και πάλι

για το abc απλά κατέβασε το όχι στον δικό σου υπολογιστή γιατί έχει το κακό σηνήθειο να σβήνει τον φάκελο του core και να βάζει το δικό του. Ας το να κάνεις sync και μετά κάντου import το dat αρχείο από το core. Καλό είναι αν το κάνεις αυτό να μεταφέρεις και τα bitcoin σου σε ένα νέο wallet καθαρά για θέμα ασφάλειας.
Υπάρχει και η λύση να κατεβάσεις το electron cash και να του κάνεις import τα private key από το core. Και πάλι σε αυτή την περίπτωση θα πρέπει πρώτα να έχεις μεταφέρει τα bitcoin σου κάπου αλλού.

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
Faliro (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 181
Merit: 100



View Profile
September 03, 2017, 08:06:59 PM
 #9

θα το προσπαθησω και αυτο
σε ευχαριστω
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!