Bitcoin Forum
May 13, 2024, 01:52:43 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Uzun vade yatırım tavsiyesi ve sorular  (Read 1190 times)
Grand_Master (OP)
Member
**

Activity: 98
Merit: 10

View Profile
August 27, 2017, 03:37:55 PM

Merhaba arkadaşlar yeniyim bazı konularda kafam karışık sormak istedim.

Bu işlerden çok anlamadığım için al unut tarzı atacağım bir kenara.4 - 5 sene sonra değerlense yeter bana.Şimdilik küçük meblağlar şeklinde olacak.Gitgide aynı işlemi daha yüksek miktarlarla denemeyi düşünüyorum elime para geçtikçe.Btc fiyatı fazla olduğu için yüksek miktarda olmayacağı için şu an pek sıcak bakmadım.Ethereum bir miktar almayı düşünüyorum.Komisyonu en uygun olacak şekilde kredi kartıyla alabileceğim güvenilir bir yer var mı ?

Blockchain.info ve myetherwallet hesapları aldım.Etherwallet bana biraz garip geldi.Şifreyle dosya yükleniyor hacklenme riski nasıldır ?

Ve son olarak şu gözüme çarptı.Litecoin fiyatı uygun geldi.Gümüş yerine geçecek falan deniyor.Uzun vade için rağbet gören bir coin midir ?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
Remember that Bitcoin is still beta software. Don't put all of your money into BTC!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715565163
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715565163
Reply with quote  #2

1715565163
Report to moderator
1715565163
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715565163
Reply with quote  #2

1715565163
Report to moderator
troleybüs
Legendary
*

Activity: 1424
Merit: 1001

View Profile
August 28, 2017, 12:10:19 PM

4-5 sene bekleyeceksen Bitcoin ve Ethereum al. Diğer coinlerin akıbeti belli değil. Çok değerli de olabilirler piyasadan da silinebilirler. Litecoin de fena değildir. Verdiğin vade çok uzun olduğu için diğer coinlere girmek çok riskli. Ama dersen ki şimdi alırım, ister 1 yıl ister 3 yıl bekleyip ne zaman ikiye katlarsa o zaman satarım, birçok coini alabilirsin. Zamanı gelince hepsi pumplanıyor.
Grand_Master (OP)
Member
**

View Profile
August 28, 2017, 01:06:44 PM

4-5 sene bekleyeceksen Bitcoin ve Ethereum al. Diğer coinlerin akıbeti belli değil. Çok değerli de olabilirler piyasadan da silinebilirler. Litecoin de fena değildir. Verdiğin vade çok uzun olduğu için diğer coinlere girmek çok riskli. Ama dersen ki şimdi alırım, ister 1 yıl ister 3 yıl bekleyip ne zaman ikiye katlarsa o zaman satarım, birçok coini alabilirsin. Zamanı gelince hepsi pumplanıyor.

Teşekkürler.Bende o şekilde düşündüm Bitcoin fazla katlamayacağı için düşük miktardan girmek istemedim sadece.Borsacı değilsen bu şekilde bana göre daha mantıklı göze alacak miktarlarla denemek.
soysal
Newbie
*

Activity: 2
Merit: 0

View Profile
August 28, 2017, 06:15:17 PM

NEO tavsiye ederim , hem kendinize ait walletta saklarsanız gas biriktirebiliyorsunuz , hem de ciddi anlamda gelecek vaad ediyor.
ArdaDag
Full Member

Activity: 420
Merit: 108

View Profile
August 29, 2017, 08:18:16 AM

4-5 sene bekleyecekseniz en risksiz coinler Bitcoin ve Ethereum olur.Ama ben başka coine yatırmak istiyorum derseniz bence Waves değerlendirilebilir.
taner32
Sr. Member

Activity: 364
Merit: 253

View Profile
August 29, 2017, 08:26:31 AM

uzun vadeden kastının tam olarak netleştirilmesi gerekmektedir. 2-3 yıllık yatırımlarsa bitcoin ve etherium vazgeçilmez olabilir ama bu piayasa da arz-talep göre şekillendiğinden sık sık fiyatları takip etmek gereklidir.

en güzel uzun vade bence yıllık olanlardır. yeni çıkan icolara baktığınızda yol haritaları sunarlar, bazısı işe yaramaz bazısı yarama potansiyeli vardır. bunlara küçük yatırımlar yapılabilir, kişinin düşüncelerine kalmıştır. ytd.

not: neye yatırım yaparsanız yapın, her zaman piyasayı, projeyi, forumları vb. yerleri takip etmek zorundasınız.
SanalPara
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 259

Monetizing Mobile Engagement Data

View Profile WWW
August 29, 2017, 08:31:01 AM

4-5 sene bekleyecekseniz en risksiz coinler Bitcoin ve Ethereum olur.Ama ben başka coine yatırmak istiyorum derseniz bence Waves değerlendirilebilir.

4 yada 5 senede ne kadar artacaklar ki bize kazandırsınlar? Bence geleceği parlak ileride patlama yapabilecek coinleri araştırıp uygun bir seviyede yatırım yapılabilir. Burada kilit nokta kendiniz araştırıp yatırım yapabilmenizdir.

bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
August 29, 2017, 08:31:10 AM

Teşekkürler.Bende o şekilde düşündüm Bitcoin fazla katlamayacağı için düşük miktardan girmek istemedim sadece.Borsacı değilsen bu şekilde bana göre daha mantıklı göze alacak miktarlarla denemek.

bitcoin neye gore daha fazla katlanamayacak?
gecen seneki fiyatina gore suanki fiyat neyse gelecek yil icin de bu sekilde bir artis yapamayacaginin garantisini falan mi aldiniz?
Grand_Master (OP)
Member
**

View Profile
August 29, 2017, 12:10:10 PM

bitcoin neye gore daha fazla katlanamayacak?
gecen seneki fiyatina gore suanki fiyat neyse gelecek yil icin de bu sekilde bir artis yapamayacaginin garantisini falan mi aldiniz?

Eksik yazmışım biraz tam anlatamamışım istediğimi.Bitcoin daha çok yükselir gibi ama onun için biraz geç kaldım gibi geliyor bana o yüzden öyle dedim.Bitcoin katlanır ama düşükten alamadığımız için bir Ethereum kadar paranı arttırmayabilir yüklü almadıktan sonra.Etherum şimdi alınıp 30.000 dolar olsa mesela aşağı yukarı 100 katına çıkmış oluyor o bağlamda söyledim.
heropzy
Member
**

Activity: 83

View Profile
August 29, 2017, 04:57:59 PM

4-5 sene beklenecekse bana kalırsa da Bitcoin ve Ethereum ya da Waves gibi geleceği parlak coinlerden başkasını almak pek mantıklı değil.

O yüzden ilk 20'deki coinleri alıp beklemek mantıklı olabilir.
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1300

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
August 29, 2017, 10:12:04 PM

Fiyatı fazla dediğiniz bitcoin için 2021-2022 yıllarında ciddi ciddi ve spekülatif değil, ekonomi prensipleri baz alınarak yapılan projeksiyonlar 100.000 dolar olmasının rahatlıkla beklenebileceğini gösteriyor. Yani bu olacak diye bir garanti elbette yok ama ben şahsen bir şey için 100.000 olabilir deniyorsa 50.000'e kendimce garanti gözüyle bakarım. Dolayısıyla bitcoin al/unut için her zaman güvenilecek bir araçtır.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
dewildance
Full Member

Activity: 546
Merit: 100

View Profile
August 30, 2017, 07:06:46 PM

Herkese merhabalar arkadaşlar. Bol kazançlar. Coin grafikleri ile ilgili takip ettiğim artış azalış dışında çok bir bilgi sahibi olduğum söylenemez   Shocked adım adım bu konuda kendimi çok iyi geliştirmek istiyorum. Bu nedenle nerelerden başlamam gerektiği konusunda bilgi verirseniz çok sevinirim şimdiden herkese teşekkür  ederim
HyperLup
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 252

View Profile
September 03, 2017, 10:46:13 AM

Diğer arkadaşlara katılıyorum en iyisi btc veya eth al sonra gerisini unut Smiley
kaan5594
Newbie
*

Activity: 2

View Profile
November 09, 2017, 08:40:39 PM

diyelim ki turkce siteden ETC aldik bunu guvenle nasil 5 sene saklayabilirim basit yontemle acklayabilir misiniz?
Cptdeniz
Member
**

Activity: 195

View Profile
November 10, 2017, 02:25:06 PM

Orta vade düşünüyorsan etc al derim.

KodesCrew
Full Member

Activity: 406
Merit: 101

View Profile
November 11, 2017, 08:17:51 PM

ETHEREUM ve BİTCOİN tabiki. Geçen seneye kıyasla bu seneki artışa baktığınızda çok açık ve net görünüyor zaten..
Uzun vade de yatırım yapmak için başka ne denilebilinir ki.

m.hanifi
Newbie
*

Activity: 8

View Profile
November 13, 2017, 04:08:04 PM

Aslında ufak bir yatırım yapıp neredeyse unutmak gerek meyvesi çok olur.en azından ben deneyecem.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: