Bitcoin Forum
June 22, 2024, 08:05:36 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 »
  Print  
Author Topic: [ANN][ICO] Change - Merkezi Olmayan İlk Kripto Banka [ICO - 16 Eylül]    (Read 13233 times)
Halmater
Hero Member

Activity: 896
Merit: 630

View Profile
September 06, 2017, 10:11:56 AM

eski dhl ceo su projeyi destekliyormuş.demin twitterinda denk geldim video ve makale paylaşmışlar adamın bakış açısıyla ilgili;

https://medium.com/@changebank/why-is-the-ex-ceo-of-dhl-backing-this-ico-1ada8cb4ffc1

bu da videosu:

https://vimeo.com/232478610
bitpazari
Hero Member

Merit: 519

View Profile
September 06, 2017, 03:08:05 PM

Pre-ICO için sadece üç gün süre kalmış zaman ne çabuk geçiyor her gün ICO kapanışları oluyor. Ne kadarlık bir yatırım toplanacağını merak ediyorum.

Yayınlanan videoyu youtube den izleyebilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=AMGJOQAZhiE
orco#2
Hero Member

Activity: 868
Merit: 1000

View Profile
September 06, 2017, 07:55:51 PM

sosyal medyasına katılmak istedim ama sadece twitter linki ve takipçi sayısı istiyor, ödülleri neye göre gönderecekler anlamadım twitterdan mı irtibata geçecekler yada biz mi ismimizi listeden bulup mesaj atacağız çözemedim

▄▄███████▄▄
        ▄███▀▀
▄▄▄▄    ▀▄
     ▄▄█████████████▄▄  ▀▄
  ▄▀▀██▀           ▀▀██▄▄▀▄
▄▀  ██                 ▀██
  ██       ▀▀█▀▀         █
█▀        █ █ █        ▄█▀▄
▀▄         █ █ █       ▄█  █
 ██         █▄▄▄█      ▄█  ▄▀
  ██▄                ▄█▀  ▄▀
  ▀▄▀██▄▄          ▄█▀  ▄▀
   ▀▄ ▀▀███▄▄▄▄▄▄█████▀▀
     ▀▀▄▄▄▄▄▄▀▀▀▀▀▀▀
.UTRUST.▀████████▄
  ▀███████▄
    ▀██████▄
      ▀██████
       ▀█████
        ▀████▄
         █████
          ▀███
           ███
           ▀██
            ██
             █
             █
●  Download WHITEPAPER  ●
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ▼ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
facebook      twitter      slack
▀████████▄
  ▀███████▄
    ▀██████▄
      ▀██████
       ▀█████
        ▀████▄
         █████
          ▀███
           ███
           ▀██
            ██
             █
             █
husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
September 06, 2017, 08:55:56 PM

Blog yazdım gönderdim, sonrasında katılım formunda ETH adresimi sormadılar. ICO'dan sonra mail mi atacaklar bounty ödemeleri için, bilgisi olan var mı?

tylercoin
Newbie
*

Activity: 47
Merit: 0

View Profile
September 06, 2017, 09:35:32 PM

arkadaşlar benim anlamadığım şu bu adamların bankacılık geçmişi var mı? şu an takip ettiğim kart icolarından sadece Worldcore nin böyle bir geçmişi olduğu görünüyor. eğer iş yapacaksa bunlar yapar gibime geliyor.
not: bir icoya yatırım yapıp 5-6 ay unutmak istiyorum ama bu arada güvenebileceğim bir coin seçmek istiyorum. benden daha deneyimli arkadaşlarsınız çoğunuz siz ne düşünüyorsunuz?
Elturko
Full Member

Activity: 140
Merit: 100

View Profile
September 06, 2017, 10:35:50 PM

Estonya devletiyle sadece e-ikamet üzerinde anlaşma yaptı sanırım o kısmı pek anlayamadım nasıl bir anlaşma olduğunu

thefunkybits
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1000

View Profile
September 07, 2017, 10:50:49 AM

sosyal medyaya katılmak istedim ama bende vazgeçtim adres veya hiç bir iletişim kaynağı istemiyorlar vahiy yoluyla mı dağıtacaklar coinleri, dağıtımda sıkıntı olabileceğini düşünüyorum ve uğraşmak istemediğim için girmedim.proje fena değil ama benzer projeler var şu an iş yapabilir mi muamma
Halmater
Hero Member

View Profile
September 07, 2017, 01:04:40 PM

indorse ile stratejik ortaklık başlatmışlar;

https://medium.com/joinindorse/announcing-the-indorse-partnership-with-change-326250fd36c0
tumece
Full Member

Activity: 392
Merit: 107

View Profile
September 07, 2017, 01:41:24 PM

Yani bir kripto bankaya ihtiyac varmi bilemiyorum. Kriptonun kendisi banka zaten Smiley ama eminimki change basarili bir ico donemi gecirecek. Cunku finansal enstrumanlarla ilgili her ico mutlaka iyi yatirim aliyor gordugum kadariyla
matrixturk
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

View Profile
September 07, 2017, 03:30:30 PM

benim anlamadığım "change" estonya yatırımcılarına kapalıdır diyorken diğer taraftanda estonya ile ilgili anlaşma vs gibi şeylerden bahsediyor projede. Bir çelişki yok mu? Ayrıca bu ico'nun merkezi neresi?
Jackling
Sr. Member

Activity: 357
Merit: 250

View Profile
September 07, 2017, 03:48:15 PM

ben iyi yatırım topluyacaklarını düşünüyorum.pre ico için minimum miktarı ararken şununla karşılaştım Smiley

hiburak (OP)
Hero Member

Activity: 1655
Merit: 600

View Profile
September 08, 2017, 01:59:49 AM

debit kart projeleri artmaya başladı bundan öncekilerden tutan projeler vardı bu da tutacaktır büyük ihtimal. bounty başvurularında mail adresi ve ödeme adresi falan istememişler sadece sosyal medya adresi ve üye sayısı istemişler bounty sahiplerine nasıl ulaşacaklar acaba? ya da üye paneli var da ben mi göremedim?

sosyal medyaya katılmak istedim ama bende vazgeçtim adres veya hiç bir iletişim kaynağı istemiyorlar vahiy yoluyla mı dağıtacaklar coinleri, dağıtımda sıkıntı olabileceğini düşünüyorum ve uğraşmak istemediğim için girmedim.proje fena değil ama benzer projeler var şu an iş yapabilir mi muamma

sosyal medyasına katılmak istedim ama sadece twitter linki ve takipçi sayısı istiyor, ödülleri neye göre gönderecekler anlamadım twitterdan mı irtibata geçecekler yada biz mi ismimizi listeden bulup mesaj atacağız çözemedim

Arkadaşlar, bu konuyla ilgili Change takımından bana gelen mesaj şöyle:

"Contributors to our Bounties&Rewards programme will be contacted before the funds are distributed. The distribution will happen before CAG is listed on exchange."

Yani dağıtım öncesi katılımcılarla temasa geçilecek ve CAG token herhangi bir borsaya girmeden önce dağıtım işlemi gerçekleşecek. Nasıl irtibata geçileceği ilerleyen zamanlarda mutlaka duyurulacaktır.
hiburak (OP)
Hero Member

View Profile
September 08, 2017, 02:27:10 AM

Estonya devletiyle sadece e-ikamet üzerinde anlaşma yaptı sanırım o kısmı pek anlayamadım nasıl bir anlaşma olduğunu

Estonya devleti ile e-ikamet projesi kapsamında güçlü bir bağ kurduklarını söylüyorlar.

E-ikamet projesi kapsamında 10 milyon e-resident olması öngörülüyor. Bu insanların bankacılık, para transferi vb ihtiyaçlarına çözüm sunacak projelerden biri de Change olacak anladığım kadarıyla.
hiburak (OP)
Hero Member

View Profile
September 08, 2017, 02:36:22 AM

Güzel gözüküyor ama kafama takıldı neden estonya,abd ve singapur vatandaşlarına yatırım kapalı? üstelik estonya devleti ile ortaklık yaptığından bahsediyor.

Estonyadan yatırım kabul edilmemesi tamamen saçmalık. Adamlar e-estoniadan referans alıp reklam yapıyorlar, ki kaldı ki Estonya kendi coinini üretmeye çalışıyor. Kripto paralara şuana kadar en sağlıklı yaklaşan devlet. Amerika gibi bir kısıtlama olduğunuda sanmıyorum Estonyada. Biraz mantık hatası var gibi sebebini merak ettim açıkçası.

benim anlamadığım "change" estonya yatırımcılarına kapalıdır diyorken diğer taraftanda estonya ile ilgili anlaşma vs gibi şeylerden bahsediyor projede. Bir çelişki yok mu? Ayrıca bu ico'nun merkezi neresi?

Bu sorunun cevabını aldım. Change'in hukuk takımı ABD, Singapur ve Estonya vatandaşlarının ICO'ya girmelerine izin verilmemesi konusunda tavsiyede bulunmuş. Onlarda bu tavsiye doğrultusunda hareket ediyorlar.

Yasal yönetmelikler sürekli değiştiği için Change Bankası'nın ileride bu konuda herhangi bir problemle karşılaşmaması için alınmış bir tedbir sadece.
hiburak (OP)
Hero Member

View Profile
September 08, 2017, 02:37:49 AM

Paylaşım için teşekkürler. Indorse kurucusu David Moskowitz'de proje danışmanları arasında artık.
hiburak (OP)
Hero Member

View Profile
September 08, 2017, 02:44:55 AM

arkadaşlar benim anlamadığım şu bu adamların bankacılık geçmişi var mı? şu an takip ettiğim kart icolarından sadece Worldcore nin böyle bir geçmişi olduğu görünüyor. eğer iş yapacaksa bunlar yapar gibime geliyor.
not: bir icoya yatırım yapıp 5-6 ay unutmak istiyorum ama bu arada güvenebileceğim bir coin seçmek istiyorum. benden daha deneyimli arkadaşlarsınız çoğunuz siz ne düşünüyorsunuz?

Bu soru için bana verilen cevabın çevirisi şu şekilde:

"Takımımızın hem bankacılık tecrübesi, hem de FinTech startup şirketleri kurma ve yönetme tecrübesi var. Ayrıca DHL eski CEO'su Roger Crook, Microsoft Singapur Finans Başkanı Lesly Goh gibi oldukça önemli isimler tarafından destekleniyoruz."
tylercoin
Newbie
*

Activity: 47
Merit: 0

View Profile
September 08, 2017, 10:57:08 AM

hiburak ilgin için teşekkür ederim. bu iconun pre icosu varmı ? ico sanırım 16 Eylülde ama Türkiye saati olarak kaçta onu kestiremedim  Smiley
ikm
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 250

View Profile
September 08, 2017, 11:01:07 AM

"Takımımızın hem bankacılık tecrübesi, hem de FinTech startup şirketleri kurma ve yönetme tecrübesi var. Ayrıca DHL eski CEO'su Roger Crook, Microsoft Singapur Finans Başkanı Lesly Goh gibi oldukça önemli isimler tarafından destekleniyoruz."

bende bu projenin çok iyi olduğunu düşünüyorum en azından tanıtım ve reklam bölümü gerçekten profesyönel ayrıca tasarımcılarıda geçerli.
merkezsiz borsa olarak halen stabil çalışan bir borsa yok nerdeyse waves dex ten bile adam gibi bişey çıkmıo ve sürekli yatırımcı kaybında son dönemde
bu tip düzgün çalışacak bir borsa gerekiyor tabi önemli noktada hızlı çalışabilmesi özellikle yoğun alıcı satıcı olduğunda çökmücek bişey polo düşünün milyon dolarlık hacimleri olmasına ragmen şuanda ne halde
Halmater
Hero Member

View Profile
September 08, 2017, 11:10:25 AM

bende bu projenin çok iyi olduğunu düşünüyorum en azından tanıtım ve reklam bölümü gerçekten profesyönel ayrıca tasarımcılarıda geçerli.
merkezsiz borsa olarak halen stabil çalışan bir borsa yok nerdeyse waves dex ten bile adam gibi bişey çıkmıo ve sürekli yatırımcı kaybında son dönemde
bu tip düzgün çalışacak bir borsa gerekiyor tabi önemli noktada hızlı çalışabilmesi özellikle yoğun alıcı satıcı olduğunda çökmücek bişey polo düşünün milyon dolarlık hacimleri olmasına ragmen şuanda ne halde

kâğıt üstünde merkezsiz borsa tanımı çok kolay bir şeymiş gibi anlatılıyor ama inceleyince o kadarda basit bir yapı değil.bitshares waves hala üzerinde çalışıyorlar işte.tam olarak merkezli (polo-bittrex gibi) borsalar gibi işlevsel  olması için daha en az 2  yıl var.
bitpazari
Hero Member

Merit: 519

View Profile
September 09, 2017, 06:23:21 AM

hiburak ilgin için teşekkür ederim. bu iconun pre icosu varmı ? ico sanırım 16 Eylülde ama Türkiye saati olarak kaçta onu kestiremedim  Smiley

Pre-Sale bugün başlaması gerekiyordu ne oldu çok bilgim yoktur.

Whitepaper tarihler belirtilmiş herhangi bir değişim var mı araştırıyorum.
https://drive.google.com/file/d/0B4RKXcemFwwbNW5wVGtBMWM0c2s/view

ICO 16 Eylül saat akşam 5 de başlayacak. ICO sayfasında sayaçtan takip edebilirsiniz. https://change-bank.com/ico/
Saatlere çok güvenmeyin sitesinden ara ara kontrol sağlayın.

Yine sitedeki mail adresine abone olun güncel bilgileri almak için.
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 »
  Print  

Jump to: