Bitcoin Forum
June 28, 2024, 08:15:37 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: kasım ayı fork söylentisi  (Read 1965 times)
tayfundeniz
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 296

View Profile
August 28, 2017, 04:33:32 PM

Beyler önce btcye oradan usdt'ye oradan da meksika pezosuna geçin Cheesy Şaka bir yana bokunu çıkardılar bi rahat bırakın artık. En mantıklısı USDT'de kalmak fiyatı düşürecektir herkes BTC için alım fırsatı çıkar akabinde. Şahsi görüşlerimdir.
USDT'de kalmak bana pek mantıklı gelmiyor hocam.
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2114
Merit: 1143

View Profile
August 28, 2017, 04:37:40 PM
Last edit: August 28, 2017, 04:49:09 PM by wolwoo

tayfun hocam usdt alırsak bittrex'te parayı dolara mı çevirmiş oluyoruz ben boşuna mı koinime atıp ordan bankaya sonra da dolara çevirdim. gerçi nubits de aynı işlevi görüyor geçen de manyakça arttı durduk yere spekülasyon yaptılar. ama bu usdt ne demek anlamadım. teşekkürler üstad. yani nubits gibi sabit dolarımız olacaktı vay be şimdi işin yoksa tekrar işlemi tersine döndür

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
tayfundeniz
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 296

View Profile
August 28, 2017, 04:45:35 PM

tayfun hocam usdt alırsak bittrex'te parayı dolara mı çevirmiş oluyoruz ben boşuna mı koinime atıp ordan bankaya sonra da dolara çevirdim. gerçi nubits de aynı işlevi görüyor geçen de manyakça arttı durduk yere spekülasyon yaptılar. ama bu usdt ne demek anlamadım
usdt dolar olarak tutma garantisi veren bir coin.Koinime atıp falan uğraşmaya gerek yoktu hocam.Usdt'le de tutsan hemen hemen dolara yakın olurdu.Benim demek istediğim belki altcoinler düşerken paranızı korursunuz ama bir şey kazanmazsınız.Ben bu süreçte kademeli olarak güzel gördüğüm ICO'lere geçmeyi düşünüyorum.Borsaya girmesi değerlenmesi falan 3-4 ayı bulur.O zamana kadar fok'du cortu falan bitmiş olur.ICO'ya yatırdığımızda sermeye değerlenir düşüncesindeyim.Buda benim fikrim Herkesin fikrine saygı duyuyorum.Herkes bir şeyler söyleyecek ki biz yatırımımızı koruyalım para kazanalım.Son söz coininiz bol olsun  Smiley
Umbrella Holdings
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 252

View Profile
August 28, 2017, 10:50:24 PM

BCC yi halen kabullenemedik birde Kasım Forku muhabbeti bitmek bilmiyor çalkantılar artmakta giderek..
Twitterde #NO2X  kampanyası başlattılar Bitcoin bölünmesi karşıtları.  Nick lerinin yanına koydular. Bayağı ilgi görüyor.
Burda da kendini tutamayıp sayıp sövenler var madencilere. Belki madenciler utanır da insafa gelirler Grin  Roll Eyes

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
pitipawn
Full Member

Activity: 196
Merit: 578

kedim çilek şeker çiçek !

View Profile
August 29, 2017, 12:37:25 AM

tayfun hocam usdt alırsak bittrex'te parayı dolara mı çevirmiş oluyoruz ben boşuna mı koinime atıp ordan bankaya sonra da dolara çevirdim. gerçi nubits de aynı işlevi görüyor geçen de manyakça arttı durduk yere spekülasyon yaptılar. ama bu usdt ne demek anlamadım
usdt dolar olarak tutma garantisi veren bir coin.Koinime atıp falan uğraşmaya gerek yoktu hocam.Usdt'le de tutsan hemen hemen dolara yakın olurdu.Benim demek istediğim belki altcoinler düşerken paranızı korursunuz ama bir şey kazanmazsınız.Ben bu süreçte kademeli olarak güzel gördüğüm ICO'lere geçmeyi düşünüyorum.Borsaya girmesi değerlenmesi falan 3-4 ayı bulur.O zamana kadar fok'du cortu falan bitmiş olur.ICO'ya yatırdığımızda sermeye değerlenir düşüncesindeyim.Buda benim fikrim Herkesin fikrine saygı duyuyorum.Herkes bir şeyler söyleyecek ki biz yatırımımızı koruyalım para kazanalım.Son söz coininiz bol olsun  Smiley

hocam ethereumda kalsak etkilenir miyiz bitcoin hareketlerinden ?

ben de arkadaş gibi bankaya atıp oradan dolara çevirmeyi düşünüyordum . usdtye geçince tam olarak dolar karşılığını almış oluyoruz ve onun inip çıkma gibi durumları yok , doğru mu anlamışım ?

usdtye geçince , dolara geçmiş kadar rahat olabilir yani kafam ?

ben de sadece icolara girmeyi düşünüyorum epey süre ; sadece icolara gir çık yapmayı ve sürekli ethereumda durmayı düşünüyorum .

ne düşünürsünüz bununla ilgili ?

campeck
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 251

View Profile
August 29, 2017, 01:54:03 AM

usdt dolar olarak tutma garantisi veren bir coin.Koinime atıp falan uğraşmaya gerek yoktu hocam.Usdt'le de tutsan hemen hemen dolara yakın olurdu.Benim demek istediğim belki altcoinler düşerken paranızı korursunuz ama bir şey kazanmazsınız.Ben bu süreçte kademeli olarak güzel gördüğüm ICO'lere geçmeyi düşünüyorum.Borsaya girmesi değerlenmesi falan 3-4 ayı bulur.O zamana kadar fok'du cortu falan bitmiş olur.ICO'ya yatırdığımızda sermeye değerlenir düşüncesindeyim.Buda benim fikrim Herkesin fikrine saygı duyuyorum.Herkes bir şeyler söyleyecek ki biz yatırımımızı koruyalım para kazanalım.Son söz coininiz bol olsun  Smiley

hocam ethereumda kalsak etkilenir miyiz bitcoin hareketlerinden ?

ben de arkadaş gibi bankaya atıp oradan dolara çevirmeyi düşünüyordum . usdtye geçince tam olarak dolar karşılığını almış oluyoruz ve onun inip çıkma gibi durumları yok , doğru mu anlamışım ?

usdtye geçince , dolara geçmiş kadar rahat olabilir yani kafam ?

ben de sadece icolara girmeyi düşünüyorum epey süre ; sadece icolara gir çık yapmayı ve sürekli ethereumda durmayı düşünüyorum .

ne düşünürsünüz bununla ilgili ?

Bitcoinden etkilenmediğimiz zaman yokki maşallah kasım forkunda etkilenmeyelim.  O dönem Ethereumları satıp USDTye geçecem büyük olaslık.  Amma O dönem Türk borsaları arbitraj için iyi bir rakam sunarsa TLye geçerim.Duruma göre yani.
valley365
Hero Member

Activity: 868
Merit: 1003

View Profile
August 29, 2017, 11:53:07 AM

Batsın segwitleri de forkları da. İşi boka sardırarak spekülasyon yaratmak için götleri atıyor şerefsizlerin. 150 kez de fork geçirse Ethereum karşısında duramayacak Bitcoin. Eriyip gidecek. Ethereum gibi bir mucizenin karşısında hiç şansı yok.
computeus
Full Member

Activity: 214
Merit: 100

View Profile
August 29, 2017, 01:42:33 PM

Şu an piyasada ki bütün kripto para birimleri bence kripto para piyasasının alfa versiyonundalar. Daha beta versiyonlar, kullanıcı sürümleri çıkacak ve genel kullanıma yayılacak. Bu süreçte Bitcoin dahil tüm kripto para birimlerinin güncelleme alması, fork etmesi gayet normal. Bitcoin'i geçecek olan kripto para birimi bence daha piyasaya çıkmadı ve daha en az 5 senesi var.
iktisatci
Member
**

Activity: 112
Merit: 10

View Profile
August 29, 2017, 03:38:44 PM

Kasımdan önce full tlye gececeğim duruma göre tekrar btc alabilirim
amacları o zaten sızler sayesınde ucuza btc almak.bır sey olcagı yok b u ay oldugu gıbı

Bırakınız yapsınlar bırakınız satsınlar. Herkes elinde tutarsa coinler yükselmez biliyorsunuz.
Bazıları satacak ki biz para kazanalım.

Herkes elinde tutarsa yükselir. ( satmaya ikna etmek için daha yüksek ve daha yüksek fiyat teklifleri gelir)

in cryptography we trust
psy0
Full Member

Activity: 434
Merit: 101

Blockchain Marketing: tokensuite.io

View Profile
August 29, 2017, 03:46:45 PM

Kasım'daki "fork" söylenti değil. İhtimal. BIP 91'in empoze ettiği BIP 141'in kurallardan ilki segwit'ti, ikincisi de blok boyutlarını 2MB'a çıkarmak. Bunun aktivasyon ve kabul periyotları Kasım ayında olacak. Olay bundan ibaret.

primeer
Sr. Member

Activity: 883
Merit: 262

View Profile
August 29, 2017, 03:59:46 PM

Batsın segwitleri de forkları da. İşi boka sardırarak spekülasyon yaratmak için götleri atıyor şerefsizlerin. 150 kez de fork geçirse Ethereum karşısında duramayacak Bitcoin. Eriyip gidecek. Ethereum gibi bir mucizenin karşısında hiç şansı yok.

Forumda çok saçma yorum var ama bu kadar saçmasapan bir yorum gördüğümü hatırlamıyorum. Bir de fon falan kuracağını söylüyordu bu cahil arkadaş.
heropzy
Member
**

Activity: 83
Merit: 10

View Profile
August 29, 2017, 05:08:41 PM

Arkadaşlar geçiniz bu hard fork muhabbetlerini felan, su akar Bitcoin de yolunu bulur.

Siz sanıyor musunuz ki bu kadar haberden sonra Bitcoin'in değerini hard forkla yarıya bölsünler. BCC gibi bir şey çıkarırlar o da çöp olur gider.
valley365
Hero Member

Activity: 868
Merit: 1003

View Profile
August 29, 2017, 07:03:08 PM

Forumda çok saçma yorum var ama bu kadar saçmasapan bir yorum gördüğümü hatırlamıyorum. Bir de fon falan kuracağını söylüyordu bu cahil arkadaş.

Saçma demeni anlıyorum fakat cahil söylemini sana iade ederim. Şu alıntı burada dursun, 2019 senesine gelindiğinde göreceğim tüm "Ethereum Bitcoin'i sollayamaz"' cıların suratını ben. Sen de dahil...
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2114
Merit: 1143

View Profile
August 29, 2017, 07:14:33 PM

Saçma demeni anlıyorum fakat cahil söylemini sana iade ederim. Şu alıntı burada dursun, 2019 senesine gelindiğinde göreceğim tüm "Ethereum Bitcoin'i sollayamaz"' cıların suratını ben. Sen de dahil...

Ethereum 0,15'i geçtiğinde 14 milyon 250 bin btc değerine ulaşmıştı, btc'yi geçmesine 2 milyon 250 bin btc'lik bir sınır vardı yani yaklaşık yüzde 15 daha değerlenseydi btc'yi geçecekti zaten. Ama btc'nin eriyeceğini sanmam kardeş kardeş giderler.

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
primeer
Sr. Member

Activity: 883
Merit: 262

View Profile
August 29, 2017, 07:17:01 PM

tamam kardeşim 2019'da görüşürüz buraya yazdım bakalım.  Wink
boestin
Legendary
*

Activity: 1092
Merit: 1000

View Profile
August 29, 2017, 07:54:31 PM

Anlamadığım şey reklamın iyisi kötüsü olmaz derler. Burda da böyle birşey yapmaya çalışıyor olamazlar mı? Siz elinizdekiler tl ye çevirin ki büyükler bi anlık düşüş sayesinde ucuzdan toplasınlar herşeyi sonrasında ise piyasayı istedikleri gibi yönetip sizin ucuzdan sattığınız coinleri tekrardan daha yüksek fiyatından size geri satsınlar. Ben ne olursa olsun coinde kalmaya devam edicem arkadaş bakarsın satanlar sayesinde bizimkilerinde değeri artar Cheesy
Umbrella Holdings
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 252

View Profile
August 31, 2017, 05:11:27 AM

Şu an piyasada ki bütün kripto para birimleri bence kripto para piyasasının alfa versiyonundalar. Daha beta versiyonlar, kullanıcı sürümleri çıkacak ve genel kullanıma yayılacak. Bu süreçte Bitcoin dahil tüm kripto para birimlerinin güncelleme alması, fork etmesi gayet normal. Bitcoin'i geçecek olan kripto para birimi bence daha piyasaya çıkmadı ve daha en az 5 senesi var.

Size katılıyorum en az 5 sene Bitcoin liderliği sürdürür. Kriptoların hepside daha yolun başındalar emekleme devrindeler. Güzel gelişmeler olacağına inanıyorum.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
exortis
Sr. Member

Activity: 322
Merit: 250

View Profile
August 31, 2017, 06:24:50 AM

Ethereuma çok güvenen bir kitle var ama bitcoin core ekibide fork mork muhabbetine kendilerini sureklı guncel tutuyor
hızlı transferler ve bolunmeler gerekmekte hiç birimiz adamlardan daha ıyı bılmıyorz sorunları
bitcoın kullanmak ıcın cok pahallı keske bolunse ve 10$ a dusse btc tabı elımızdekı mıktarda ona gore artsa kısa zamanda tekrar 20-30 dolara tırmansa
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: