Bitcoin Forum
June 16, 2024, 09:20:19 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: kar dağıtan altcoinler bunu nasıl yapıyor  (Read 690 times)
nesimiyesordular (OP)
Member
**

Activity: 82
Merit: 10

Bounty Manager

View Profile
August 28, 2017, 11:05:31 PM

bazı altcoinler, kişilere elindeki altcoin miktarının toplam coine oranına göre kar dağıtımı yapacağını söylüyor. atıyorum benim cüzdanımda 500 X para biriminden var adamlar bunu nereden tespit edip de bana payıma düşen parayı gönderiyorlar her ay bunu çözemedim..

Bounty Manager! Pm me for details!
nicomedya5
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 256

View Profile
August 28, 2017, 11:34:46 PM

Benim bildiğim waves var bu dağıtım işini yapan,waves dex cüzdanında aylık ortalama tuttuğunuz waves miktarı kadar dağıtım yapıyor dex kendilerinin olduğu için çok rahat kontrol ediyorlar diye düşünüyorum.
onesalt
Hero Member

Activity: 756
Merit: 500

View Profile
August 29, 2017, 12:23:28 AM

Her sistem farklıdır hangi altcoin üzerinden sorduğunuza bağlı değişir.
campeck
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 251

View Profile
August 29, 2017, 02:11:12 AM

bazı altcoinler, kişilere elindeki altcoin miktarının toplam coine oranına göre kar dağıtımı yapacağını söylüyor. atıyorum benim cüzdanımda 500 X para biriminden var adamlar bunu nereden tespit edip de bana payıma düşen parayı gönderiyorlar her ay bunu çözemedim..

Ara ara bazı coinler duyuyorum belli cüzdanlarda belli sürelerde tutunca bazen coin veriyorlar. Sizin dediğiniz gibi her ay coin gönderen duymadım daha önce. Örnek verebileceğiniz bir coin ismi var mı.
ysakay
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 259

View Profile
August 29, 2017, 02:52:01 AM

Erbakanın bir konuşması vardı siyonizm ile ilgili. Önce senden mal alır para verir. Sonra senden aynı parayı alır başkasından faiz kazanır. Sonra yine aynı para karşılığı birilerinin eline tahvil diye bir kağıt parçası verir. Sonuç olarak,100 birim parayı 300 birim olarak kullanır ve bundan faiz kazanır. Bu işte biraz ona benziyor.
zdrovie
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile
August 29, 2017, 08:44:20 AM

bende cryptopia adlı exchange sitesinde trade yapıyorum. unitus ve magicoin al sat yapıyorum aynı zmanda cpu ile ikisinide kazıyorum. çok karlı değiş normal kendi pc ve yarım yükte günde 1.5 tl kazıyor. hobi amaçlı. arada bir unitus coin hediye geliyor.

birçok altcoin var bu markette. ayrıca youbit diye bir yer daha var. orada da bittrex veya polo da bulunmayan altcoinler var. şu ana kadar bir yamuğunu görmedim cryptopia nın. yeni zellanda merkezli.

▀▀▀▀▀▀     SWIPE  │ Monetizing mobile engagement data, on the blockchain    ▀▀▀▀▀▀
▄▄▄▄         Whitepaper       Telegram       Twitter       Medium       Reddit          ▄▄▄▄
valley365
Hero Member

Activity: 868
Merit: 1003

View Profile
August 29, 2017, 12:05:29 PM

Arkadaşın sorduğu Iconomi ve TaaS gibi tokenler.

Şu an için Iconomi konusunda bir araştırmam yok. Zaten kar payı da dağıtmıyor, karları oranında kendi tokenlerinden satın alıp yakıyorlar.

TaaS ise senede 4 kez dönem karını Ethereum olarak token tutucularına dağıtıyor. İlk kar paylarını Agustos başında dağıttılar ve bu token tutuculara, tutulan tokene oranla %11' lik bir kar getirdi. (Token başı 0.28 dolar karşılığı ETH dağıtıldı.)

Çok iyi ve başarılı hamleler yapıyorlar. Katıldıkları ve prim yapmayan ico neredeyse yok gibi. (Sadece Sphere kar etmedi diye hatırlıyorum şu an.)

Yaptıkları iş basit. Ico katılımları, al/sat ve fon yatırımları yapıyorlar. Gelen karı dağıtıyorlar. Ciddi bir TaaS holders olarak herkese tavsiye ederim.

Not: Yatırım yapmayı planlayan / planlayacak arkadaşlarım TaaS fiyatı şu an ico fiyatına oranla 5.62 katı pump görmüş olduğundan Kasım'da yapılacak 2. kar payı dağıtımından çok fazla bir şey beklememeliler. Fakat Şubat ayına denk gelecek 3. dağıtımda güzel karlar edebilirler. Hem TaaS kurundan hem de dağıtılacak temettüden.

Yatırım tavsiyesi olarak alınmaması gereken fiyat tahminlerim: 2018 2. çeyrek için: 20$ / 2019 ortası için: 180$/1 TaaS (Mevcut TaaS fiyatı: 4.54$)

Not2: TaaS henüz Liqui haricinde sağlam hiç bir borsada listelenmiyor.
mokoko
Newbie
*

Activity: 84
Merit: 0

View Profile
August 29, 2017, 01:08:34 PM

Slm Dostum bu Taasları nerede tutuyoruz MEW damı ayrıca ekstre bişey yapmak gerekiyor mu? Teşekkürler
presidentcoin
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

Any store can buy, sell, and accept Crypto

View Profile
August 30, 2017, 03:08:40 AM

Erbakanın bir konuşması vardı siyonizm ile ilgili. Önce senden mal alır para verir. Sonra senden aynı parayı alır başkasından faiz kazanır. Sonra yine aynı para karşılığı birilerinin eline tahvil diye bir kağıt parçası verir. Sonuç olarak,100 birim parayı 300 birim olarak kullanır ve bundan faiz kazanır. Bu işte biraz ona benziyor.

Bu konuşmayı hatırlatmanız üzerine bende /Borsa üzerine bir maymun hikayesini /hatırlayıp tekrar okudum..

Monkey-based securities Smiley)))))))))))

Durum tam da ifade ettiğiniz gibi günümüz piyasaları için, Yapılacak bir şey yok malesef

________Any Store Can Buy, Sell and Accept Cryptocurrency________
█████████ ██ ███ ██      PUNDI X     ██ ███ ██ █████████
Whitepaper      Twitter      Facebook      Telegram      Medium      Youtube
Pages: [1]
  Print  

Jump to: