Bitcoin Forum
July 25, 2024, 07:56:22 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2  All
  Print  
Author Topic: Kurban parasını Bitcoin e yatırmak.  (Read 2569 times)
Ferhan (OP)
Full Member

Activity: 280
Merit: 106

View Profile
August 29, 2017, 05:11:05 AM

Evet arkadaşlar sonunda bu da oldu. 912 TL mi Bitcoin e yatırdım. Niyetim kazanıp 2 kurban almaktı şimdi yarım kurban alamıyom. Artık A101'den taksitle alicuk. Allah kabul etsin.
simetri
Full Member

Activity: 405
Merit: 104

View Profile
August 29, 2017, 05:24:08 AM

Hocam sen çok heyecanlı birine benziyorsun, acil pump lazım diye de bir konu açmıştın. Bu işlerde sabırlı olmak lazım, bu tezcanlılıkla elindekini de kaybedersin. Nacizane tavsiyem bir süre piyasaları uzaktan izleyip kavramaya çalış. Burada hep söylüyorlar, kaybetmekten korkmayacağınız tutarlar ile yatırım yapmalı.
Ferhan (OP)
Full Member

View Profile
August 29, 2017, 05:54:53 AM

Hocam sen çok heyecanlı birine benziyorsun, acil pump lazım diye de bir konu açmıştın. Bu işlerde sabırlı olmak lazım, bu tezcanlılıkla elindekini de kaybedersin. Nacizane tavsiyem bir süre piyasaları uzaktan izleyip kavramaya çalış. Burada hep söylüyorlar, kaybetmekten korkmayacağınız tutarlar ile yatırım yapmalı.

Haklısın hocam bu borsa işi bana gelmedi. Zararın kara dönmesini bekleyemiyorum. Acele etmemek gerek. Ehlileşicem inşallah.
mdikmetas
Full Member

Activity: 616
Merit: 118

View Profile
August 29, 2017, 06:02:01 AM

oho sen her girdiğine karla çıkacam diyorsan Smiley

hocam sabır önemli birazda şans
exortis
Sr. Member

Activity: 322
Merit: 250

View Profile
August 29, 2017, 06:15:40 AM

Aman hocam napıyorsunuz boyle saçma iş olmaz,her zaman atıl paranızla girin diyoruz bu işlere.
Bak dün gece pay aldım hacimli gidiyordu artacagına inandım,120k dan satış emri yenıne 12k dan satış emrı verdım
totalde 500$ kadar zarar ettım eger 120k yazmış olsaydım su an bir o kadara yakın karda olacaktım ama kısmet nasip dedim salladım.
Siz kurban paranızı geri toparlarsanız çıkın ve gidecegi yer olan paraylaya bu işlere girmeyin
M.Terzi
Sr. Member

Activity: 448

View Profile
August 29, 2017, 06:16:20 AM

Kurban parasını kripto para ile 2x yapıp 2 kurban almak biraz ironik bir durum değil mi Smiley Kaybetmeyi göze aldığın para ile gir kurban parası ile değil bence kurbanda millet et yerden sen altcoin mi yiyeceksin Cheesy
MSZCoin
Sr. Member

Activity: 346

Revolution

View Profile
August 29, 2017, 06:23:41 AM

Faiz olmadığı için tamamen helal kazanç. Bana da 0.0001 Btc Zekat verirsiniz artık.
Göz hakkı

BTG KING
simetri
Full Member

Activity: 405
Merit: 104

View Profile
August 29, 2017, 06:54:55 AM

1 Ağustosta BCC 'nin çıktığı gün kripto piyasasına girdim. Gece 8$ iken sabah 500$ a çıktığını görünce alelacele 600 lira yatırdım.

BCC 1-2 saat içinde 1400$ seviyelerine çıktığında ellerimi ovuşturuyordum ki çıktığı hızda çakıldı benim 600 lira oldu 120 lira.

Ne stop limit biliyorum ne BCC biliyorum bodoslama daldım. Hem açgözlülüğüm hem de bilmediğim sularda yüzmem nedeniyle paramın %80 ini kaybettim.

Bu bana büyük ders oldu. Şimdi daha temkinli adımlar atıyorum. Öğrenmeye, aç gözlü davranmamaya ve sabırlı olmaya çalışıyorum.

Sosyal medyada ve burada altccoinlerle ilgili güzel paylaşımlar oluyor. Onları takip edip güvendiğim kişilerin tavsiyeleri doğrultusunda adımlar atıyorum artık. Hala yanlış ata oynadığımız oluyor veya beklemekten sıkılıp çıktıktan sonra o coinin yükseldiğini görünce kahroluyorum ama bunlarla piştiğime inanıyorum.

Milyarder yatırımcı Warren Buffet'ın çok güzel bir sözü var. "Borsa, sabırsız insanların paralarını sabırlılara aktarma aracıdır." der. Bu sözü bu piyasada kendime düstur edinip adım atmadan önce aklıma getirmeye çalışıyorum.
karahilal
Newbie
*

Activity: 22
Merit: 0

View Profile
August 29, 2017, 07:06:32 AM

1 Ağustosta BCC 'nin çıktığı gün kripto piyasasına girdim. Gece 8$ iken sabah 500$ a çıktığını görünce alelacele 600 lira yatırdım.

BCC 1-2 saat içinde 1400$ seviyelerine çıktığında ellerimi ovuşturuyordum ki çıktığı hızda çakıldı benim 600 lira oldu 120 lira.

Ne stop limit biliyorum ne BCC biliyorum bodoslama daldım. Hem açgözlülüğüm hem de bilmediğim sularda yüzmem nedeniyle paramın %80 ini kaybettim.

Bu bana büyük ders oldu. Şimdi daha temkinli adımlar atıyorum. Öğrenmeye, aç gözlü davranmamaya ve sabırlı olmaya çalışıyorum.

Sosyal medyada ve burada altccoinlerle ilgili güzel paylaşımlar oluyor. Onları takip edip güvendiğim kişilerin tavsiyeleri doğrultusunda adımlar atıyorum artık. Hala yanlış ata oynadığımız oluyor veya beklemekten sıkılıp çıktıktan sonra o coinin yükseldiğini görünce kahroluyorum ama bunlarla piştiğime inanıyorum.

Milyarder yatırımcı Warren Buffet'ın çok güzel bir sözü var. "Borsa, sabırsız insanların paralarını sabırlılara aktarma aracıdır." der. Bu sözü bu piyasada kendime düstur edinip adım atmadan önce aklıma getirmeye çalışıyorum.
Kardeşim çok güzel yazmışsın 👏
SanalPara
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 259

Monetizing Mobile Engagement Data

View Profile WWW
August 29, 2017, 07:47:52 AM

Boşver hocam. Kafana takma. Kurbanlık alacağına artık tavuk alırsın. Hem hesaplı hem de lezzetli. Yalnız konuyu bugün sabah saat 08:00'de açmışsın. Ne ara Bitcoin'e yatırım yaptında kaybettin ki? Bitcoin şu sıralar artış gösteriyor çünkü.

faaty
Sr. Member

Activity: 574

View Profile
August 29, 2017, 07:53:50 AM

haydaa, kurban parası ile bitcoin mi alınır? para kazanmak bu kadar kolay olsa millet enayi mi o kadar okuyor ediyor.

en büyük pişmanlıgım bitcoini keşfettiğim zaman cesaret edemeyip çok azar azar almak olmuştu. ama sonra düşündüm de iyi ki çok almamışım, yoksa altcoinlerde hiç ederdim o kadar parayı. kaybetmekten üzülmeyeceğin para ile bu işleri yapmak en doğrusu
Ferhan (OP)
Full Member

View Profile
August 29, 2017, 07:55:11 AM

Boşver hocam. Kafana takma. Kurbanlık alacağına artık tavuk alırsın. Hem hesaplı hem de lezzetli. Yalnız konuyu bugün sabah saat 08:00'de açmışsın. Ne ara Bitcoin'e yatırım yaptında kaybettin ki? Bitcoin şu sıralar artış gösteriyor çünkü.

Bitcoin de değil tabiki altcoinleri kastediyorum. Ripple beni bitirdi. Üstüne bir kaç sabırsızlık daha düşün bu artışta LISK ten bile zarar ettim.
lemonyak
Full Member

Activity: 203
Merit: 101

View Profile
August 29, 2017, 08:13:28 AM

bence bir an önce uzaklaş bu işlerden yoksa hep kaybedeceksin.
aliyagiz207
Full Member

Activity: 266
Merit: 242

View Profile
August 29, 2017, 08:17:54 AM

Bu işte en önemlisi hiç bir coini zararına satmamanız ama sizin kurban geldi diye aceleniz var,o yüzden herkes bas bas diyor kullanacagınız parayla bu işe girmeyin diye
geçmiş olsun diyorum ama size tecrübe olmuş oldu
hirozaki faraday
Sr. Member

Merit: 279

View Profile
August 29, 2017, 08:30:09 AM

Git yarım kilo kıyma al köfte yapıp ye, 2 hayvanın hayatı kurtulmuş dkmdldlxanozmslxm
hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
August 29, 2017, 08:43:54 AM

Kardeşim geçmiş olsun böyle işlere kurban parasıyla girilmez,bu işte erdemli olmazsan hep kaybedersin o yüzden sabır etmesini bileceksin
mdikmetas
Full Member

Activity: 616
Merit: 118

View Profile
August 29, 2017, 09:29:22 AM

valla hocam yeni katılanlar bu iş hep kazanacak m antığı ile giriyor o gözle görüyor ki borsa deneyim istiyor deneyim olmadıkçada sürekli kayıp
gokayc
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 263

View Profile
August 29, 2017, 09:30:27 AM

Olum ne adamsınız yaa. Bir an  gülsem mi üzülsem mi diye tereddütte kaldım ama sonunda kararımı gülmekten yana verdim. Smiley

Senin gibi daha nice hikayeler mevcuttur buna eminim ama kimse senin gibi cesaret gösterip burda başına gelenleri paylaşamıyor o nedenle bir çoğu gizli kalıyor. Kredi çekip taksitini coin alım satımı ile ödeme planı yapanlar mı dersin, eş dost akrabasından borç alıp bu işe girenler mi dersin, ya da eş dost akrabasını gaza getirip onların paralarını batıranlar mı dersin. Daha bilmediklerimiz ne kadar hikayeler vardır. paylaşıldığı kadarını okuyup ders almak lazım.

Sana da geçmiş olsun diyorum. Bu kaybını artık kazandığın acı tecrubeye sayacaksın.

▄▄█████████▄▄                         ▄█▄                ▀██████▄                   ▄██████▀
        ▄█████████████████▄▄                    ▄███▄                 ▀██████▄               ▄██████▀
         ▀███████████████████▄                 ▄█████▄                  ▀██████             ██████▀
           █▀▀       ▀▀████████▄              ▄███████▄                   ██████▄         ▄██████
  ▄█▄                    ▀██████▄            ▄█████████▄                   ▀██████▄     ▄██████▀
 ▄████▄                    ▀█████▄          ▄███████████▄                    ███████▄ ▄███████
▄█████▀                     ▀█████▄        ▄██████▀██████▄                     █████▀▀▀█████▀
██████                       ██████       ▄██████   ██████▄                     ▀█▀     ▀█▀
██████                       ██████      ▄██████     ██████▄                     █       █
██████                       ██████     ▄██████       ██████▄                   ▄█▄     ▄█▄
▀██████▄                    ▄█████▀    ▄██████         ██████▄                ▄█████▄▄▄█████▄
 ▀██████▄                  ▄█████▀    ▄██████                                ███████▀ ▀███████
  ▀██████▄               ▄██████▀    ▄██████                               ▄██████▀     ▀██████▄
   ▀████████▄▄       ▄▄████████▀    ▄██████                               ▄██████         ██████▄
     ▀███████████████████████▀     ▄██████                 ██████▄      ▄██████▀           ▀██████▄
       ▀▀█████████████████▀▀      ▄██████                   ██████▄   ▄██████▀               ▀██████▄
           ▀▀█████████▀▀         ▄██████                     ██████▄▄██████▀                   ▀██████▄
  O HOLD YOUR
OWN KEYS!
  O   O [SUCCESS   
RAISE
US$18mil+]
Ferhan (OP)
Full Member

View Profile
August 29, 2017, 11:07:15 AM

Olum ne adamsınız yaa. Bir an  gülsem mi üzülsem mi diye tereddütte kaldım ama sonunda kararımı gülmekten yana verdim. Smiley

Senin gibi daha nice hikayeler mevcuttur buna eminim ama kimse senin gibi cesaret gösterip burda başına gelenleri paylaşamıyor o nedenle bir çoğu gizli kalıyor. Kredi çekip taksitini coin alım satımı ile ödeme planı yapanlar mı dersin, eş dost akrabasından borç alıp bu işe girenler mi dersin, ya da eş dost akrabasını gaza getirip onların paralarını batıranlar mı dersin. Daha bilmediklerimiz ne kadar hikayeler vardır. paylaşıldığı kadarını okuyup ders almak lazım.

Sana da geçmiş olsun diyorum. Bu kaybını artık kazandığın acı tecrubeye sayacaksın.

Neyseki bütçem çok değil. Fakat bende arabayı satıp parayı buraya yatırmayı düşünüyorum. Şu fork mudur nedir bi geçsin parayı Bitcoin e gömücem 6 ayda 4'e katlıyor. De rahat duramam altcoin işine sararsam araba parasını da iç ederiz. Bursa'da 3 sene önce 40.000 e tarla aldım şimdi 80.000 e satamıyom.
Bitcoin işinin çok karlı olduğu aşikar. Öyle çalışmaya da gerek yok. Para Bitcoin.
hirozaki faraday
Sr. Member

Merit: 279

View Profile
August 29, 2017, 11:30:11 AM

Neyseki bütçem çok değil. Fakat bende arabayı satıp parayı buraya yatırmayı düşünüyorum. Şu fork mudur nedir bi geçsin parayı Bitcoin e gömücem 6 ayda 4'e katlıyor. De rahat duramam altcoin işine sararsam araba parasını da iç ederiz. Bursa'da 3 sene önce 40.000 e tarla aldım şimdi 80.000 e satamıyom.
Bitcoin işinin çok karlı olduğu aşikar. Öyle çalışmaya da gerek yok. Para Bitcoin.

Şimdiden battınız, tebrikler. Cheesy
Pages: [1] 2  All
  Print  

Jump to: