Bitcoin Forum
May 03, 2024, 05:15:05 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: bir mucize gerçekleşti  (Read 4876 times)
kemal solmaz (OP)
Newbie
*

Activity: 14
Merit: 0

View Profile
August 29, 2017, 04:29:56 PM

10 gün önce bittrexte yüklü bir miktarda  btc yi dalgınlığıma gelip yanlışlıkla bcc hesabına gönderdim.tabiki para gitmedi ve banada geri dönmedi.bittrex te ticket açtım hemen durumu bildirdim ama bana geri dönmeleri 3 günü buldu.o sırada burdan bir abinin tavsiyesi üzerine şirketin slcak kanalını buldum ve ordan ulaştım adamlara.uzun uğraşlar sonucunda 0,1 btc kurtarma bedelini ödeyerek  ve 1 ay sürecek kurtarma işlemine başlandı.ama o kadar uzun sürmedi ve 2 gün sonra gelen yanıtla btc nin kurtarıldığını söylediler para  doğru hesabıma gelmişti çok şükür.

sizinle paylaşmak istedim bunu. bittrex poloniex gibi borsalarda başka bir hesaba   btc gönderildiği takdirde kurtarılamaz diye bir şey yok.sitede çoğu kişi parayı unut geri dönüşü yok demelerine rağmen peşinden koşunca geliyor arkadaşlar. adamlar kurtarmanın yolunu biliyorlar. inş başka insanların başına gelmez ama gelirse de eğer bu mesajım onlara yol göstersin, ümit olsun.bu yolda bana yardım eden herkese çok teşekkür ederim.

1714713305
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714713305
Reply with quote  #2

1714713305
Report to moderator
1714713305
Hero Member
*

Ignore
1714713305
Reply with quote  #2

1714713305
Report to moderator
"Bitcoin: mining our own business since 2009" -- Pieter Wuille
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714713305
Hero Member
*

Ignore
1714713305
Reply with quote  #2

1714713305
Report to moderator
1714713305
Hero Member
*

Ignore
1714713305
Reply with quote  #2

1714713305
Report to moderator
MSZCoin
Sr. Member

Activity: 339
Merit: 250

Revolution

View Profile
August 29, 2017, 04:47:14 PM

söylemiştim sana
sen şimdi bu işlemi cüzdanından yapsaydın otomatik olarak geri gelecekti para

parayı bittrex gönderdi yine onlara döndü olay bu. ortada kurtarılma falan da yok olan sizin 0,1 btcye oldu

BTG KING
kemal solmaz (OP)
Newbie
*

View Profile
August 29, 2017, 05:01:27 PM

yanlış yazdım galiba btc türk hesabımdan bittrex teki bcc hesabına gönderdim.başka bir cüzdan dan bu işlemi yapmış olsaydım geri dönecekmiydi para.
0,1 feda olsun onlar kurtarmasa toz olup uçacaktı param .kendi kendine gelme ihtimali yok çünkü
MSZCoin
Sr. Member

Activity: 339

Revolution

View Profile
August 29, 2017, 05:20:10 PM

Evet ben yanlış anlamışım
Onların BCC den BTC ye dönmüştür o zaman.
Bcc yeni olduğu için bilemiyorum nereye dönüş oluyor bir safety mekanism vardır.
Normalde btcler yanlış gönderildiğinde geri dönüyor. 7-8 Gün sürüyor yanlış gönderen panik yapmasın kesinlikle. Benim de başıma çok geldi Cheesy
Çok sevindim hocam parayı geri aldığınıza boşver 0.1 btc gitsin yapacak birşey yok

BTG KING
onesalt
Hero Member

Activity: 756
Merit: 500

View Profile
August 29, 2017, 05:23:05 PM

bcc btc forku oldugu için kurtarmışlar başka şekilde olsa biraz zor gibi.
kemal solmaz (OP)
Newbie
*

View Profile
August 29, 2017, 05:24:54 PM

Evet ben yanlış anlamışım
Onların BCC den BTC ye dönmüştür o zaman.
Bcc yeni olduğu için bilemiyorum nereye dönüş oluyor bir safety mekanism vardır.
Normalde btcler yanlış gönderildiğinde geri dönüyor. 7-8 Gün sürüyor yanlış gönderen panik yapmasın kesinlikle. Benim de başıma çok geldi Cheesy
Çok sevindim hocam parayı geri aldığınıza boşver 0.1 btc gitsin yapacak birşey yok

aynen öyle oldu hocam teşekkür ederim   Cheesy
psy0
Full Member

Activity: 434
Merit: 101

Blockchain Marketing: tokensuite.io

View Profile
August 29, 2017, 05:25:14 PM

yanlış yazdım galiba btc türk hesabımdan bittrex teki bcc hesabına gönderdim.başka bir cüzdan dan bu işlemi yapmış olsaydım geri dönecekmiydi para.
0,1 feda olsun onlar kurtarmasa toz olup uçacaktı param .kendi kendine gelme ihtimali yok çünkü

BCC ile BTC adreslerinin privkeyi eğer eski adres ise aynıdır, dolayısıyla bu şekilde kurtarılabilmiştir. Yoksa çok uzak bir ihtimal. Çok geçmiş olsun.

Geçtiğimiz sene de bir şirket yanlışlıkla ödenen 103 btc fee'yi geri göndermişti.

everbtcnever
Member
**

Activity: 114
Merit: 38

View Profile
August 29, 2017, 06:53:57 PM

10 gün önce bittrexte yüklü bir miktarda  btc yi dalgınlığıma gelip yanlışlıkla bcc hesabına gönderdim.tabiki para gitmedi ve banada geri dönmedi.bittrex te ticket açtım hemen durumu bildirdim ama bana geri dönmeleri 3 günü buldu.o sırada burdan bir abinin tavsiyesi üzerine şirketin slcak kanalını buldum ve ordan ulaştım adamlara.uzun uğraşlar sonucunda 0,1 btc kurtarma bedelini ödeyerek  ve 1 ay sürecek kurtarma işlemine başlandı.ama o kadar uzun sürmedi ve 2 gün sonra gelen yanıtla btc nin kurtarıldığını söylediler para  doğru hesabıma gelmişti çok şükür.

sizinle paylaşmak istedim bunu. bittrex poloniex gibi borsalarda başka bir hesaba   btc gönderildiği takdirde kurtarılamaz diye bir şey yok.sitede çoğu kişi parayı unut geri dönüşü yok demelerine rağmen peşinden koşunca geliyor arkadaşlar. adamlar kurtarmanın yolunu biliyorlar. inş başka insanların başına gelmez ama gelirse de eğer bu mesajım onlara yol göstersin, ümit olsun.bu yolda bana yardım eden herkese çok teşekkür ederim.

Privatekeyler borsalarda olduğu için kurtarma sorun olmaz ama adamların keyfinin yetmesini, sıranın sana gelmesini beklemen gerekiyor.
btclife01
Sr. Member

Activity: 308
Merit: 253

View Profile
August 29, 2017, 06:59:37 PM

... tavsiyesi üzerine şirketin slcak kanalını buldum ve ordan ulaştım adamlara.uzun uğraşlar sonucunda 0,1 btc kurtarma bedelini ödeyerek...

"...eğer 5000$ ve üstü kurtarılabiliyorda hepsi kurtarılabilir! Israrcı ol..."  ve "...Slack kanalını kullan..." tavsiyelerini dinlemene sevindim.

Geçmiş olsun.
computeus
Full Member

Activity: 214
Merit: 100

View Profile
August 29, 2017, 08:23:51 PM

Diğer konunuzda ben yardımcı olmuştum size gelen mesajla ilgili. Miktarı kurtarmanıza sevindim. Geçmiş olsun tekrar.
Egosmaster
Hero Member

Activity: 629
Merit: 508

View Profile
August 29, 2017, 08:59:03 PM

başlığı okuyunca dev gök taşı dünyaya çarpmak üzereyken son anda sıyırdı heralde diyerek açtım bu nasıl bi başlıktır abicim  Grin
Euphrates
Full Member

Activity: 602
Merit: 120

View Profile
August 29, 2017, 09:15:58 PM

Çok geçmiş olsun sizin adınıza sevindim bazen dikkat çok önemlidir.
ahselvi
Jr. Member
*

Activity: 59
Merit: 10

View Profile
August 29, 2017, 09:25:08 PM

Geçmiş olsun adınıza sevindim. Ben şahsen böyle olumlu sonuçlanacağını düşünmezdim.
kemal solmaz (OP)
Newbie
*

View Profile
August 30, 2017, 08:33:12 AM

... tavsiyesi üzerine şirketin slcak kanalını buldum ve ordan ulaştım adamlara.uzun uğraşlar sonucunda 0,1 btc kurtarma bedelini ödeyerek...

"...eğer 5000$ ve üstü kurtarılabiliyorda hepsi kurtarılabilir! Israrcı ol..."  ve "...Slack kanalını kullan..." tavsiyelerini dinlemene sevindim.

Geçmiş olsun.

aynen hocam sizin tavisyeniz çok işime yaradı özellikle size çok teşekkür ederim
tekno
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 255

CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!

View Profile
August 30, 2017, 10:48:46 AM

yapılan işlem özetle şu:
senin gönderim yaptığın bcc adresinin private key i bitcoin block zincirinde de aynı adresi çözüyor. bundan dolayı adamların sistemi entegre olduğu için ve btc adresine ödeme gelmediği için manuel işlem yapıyorlar.
yani sen bcc adresine btc göndererek aslında yine adamların diğer cebine gönderim yapıyorsun, fakat sistemler entegre çalıştığından bcc adresine gelen bcc olmadığı için otomatik olarak senin exchangedeki adresin boş görünüyor.
bu iş için ekstra ücret istemeleri üzücü olsa da bu kadar kullanıcının bu kadar fazla sorunu ile manuel müdehale edilmesinin bir karşılığı olarak görülebilir.

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
YoBit AirDrop $|
Get 700 YoDollars for Free!
🏆
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
August 30, 2017, 12:43:24 PM

Yanlışlıkla gönderilen key borsanın tasarrufunda ise ve uğraşmak isterlerse yapılabilecek bir işlem. Ama o key ile bir ilgileri yoksa yapılacak bir şey kalmıyor. Bittrex bu konuya güzel bir çözüm üretmiş ve kullanım şartlarına eklemiş. Aynı zamanda da ek bir gelir kaynağı olşuturmuş. 0.1 BTC ücret ödemeye değecek bir transferden bahsediyorsak kesinlikle iş görür.
btcdepo
Full Member

Activity: 322

View Profile
August 30, 2017, 01:54:56 PM

Çok geçmiş olsun arkadaş. 0.1 btc başınızın gözünüzün sadakası olsun. Giden coinlerin getirelememesi durumunda çok üzücü olabilirmiş. Talihsizliğinizin üzerine beklenmedik bir bayram hediyesi olmuş kurtarma hikayeniz.

The FASTEST and MOST SECURE  Token Exchange.
▬▬  ETHERSHIFT  ▬▬  No More Waiting! Main Sale Starts Nov 05, 2018.  ▬▬  ETHERSHIFT  ▬▬
WHITEPAPER | ANN | TELEGRAM | TWITTER | REDDIT | DISCORD
deblue
Legendary
*

Activity: 1484
Merit: 1000

View Profile
August 30, 2017, 02:20:56 PM

fork adrese atmışın ondan yani mucize değil 0.1 ayıklatmışın boş yere.d
ForeverFener
Sr. Member

Activity: 546

View Profile
August 30, 2017, 02:36:24 PM

Geçmiş olsun iyi şansınıza bittrex paranın üstüne yatmamış.  Grin Şaka bir yana bittrex bu kısa vadede inanılmaz bir gelişim sağladı hacim olarak bunda poloniex'in yaşattığı sorunlarda etkili tabiki.
c-none
Full Member

Activity: 210

View Profile
August 30, 2017, 02:40:57 PM

0.1 BTC sanki kurtarma bedeli değilde uğraştıkları için komisyon almışlar hocam.

Çünkü kurtarma bedeli diye bişi yok.  Cheesy
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: