Bitcoin Forum
June 20, 2024, 02:06:50 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 »  All
  Print  
Author Topic: ICO Çılgınlığı Daha Ne Kadar Sürecek ?  (Read 7779 times)
püsür
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 680

View Profile
September 23, 2017, 11:33:10 AM

Olsun işte ICO lar daha ne istiyorsunuz. Buna iş gibi bakarsanız size eziyet gibi gelir. Ben hobi olarak bakıyorum. Yakın bir zamana kadar önce sıkıntılı bir dönemden geçtim. Bu cripto para işlerini öğrenmek bana bir oyalanacak bir meşgale aracı oldu. Bu sitede takılmak bu işlerle uğraşmak hoşuma gidiyor.Her zaman yeni birşeyler öğrenme şansın var. Tamam soru ne zamana kadar devam edecek. Bende gittiği yere kadar diyorum.
Ben de aynen böyle düşünüyorum. ICO lar olduğu sürece uğraşmak ve gittiği yere kadar bırakmamak lazım.
Euphrates
Full Member

Activity: 602
Merit: 120

View Profile
September 23, 2017, 11:37:07 AM

Çok basit örneklerle üzerinde durmak gerekirse sene 2007 2008 lerde bu mısır arabaları yeni yeni çıkmıştı şu anda bardağı bir liraya stılan mısırdan tadına bakmak için 5 tl verip yemiştir. Sonrasında bir sürü mısır arabası bir sürü stress çarkı çıktı hatta benim ailemden biri bile çinden 1 konteynır sitress çarkı getirmek için anlaşma falan yapmış Neyse bu kenarda dursun burada demek istediğim şey insanlar birşeyden para kazanılacağını gördüğü zaman üzerinde duracaktır. Şuan da evet bTC eninde sonunda değerlenecek ama 10k verip anca 1 k kazanç sağlıyacakları için daha çok risk daha çok kazanç arayışındalar. Bu kadar çok ico varken insanlar hala yeni icolara para yatırıyor bunun sebebi ne peki? Daha çok gelir elde etmek bundan dolayıda durmadan yeni ico lar çıkıcak belki biri * 50 olur umuduyla da insanlar sürekli bu icolara girmeye devam edecekler.. 
erguse
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 277

View Profile
September 23, 2017, 12:25:10 PM

Olsun işte ICO lar daha ne istiyorsunuz. Buna iş gibi bakarsanız size eziyet gibi gelir. Ben hobi olarak bakıyorum. Yakın bir zamana kadar önce sıkıntılı bir dönemden geçtim. Bu cripto para işlerini öğrenmek bana bir oyalanacak bir meşgale aracı oldu. Bu sitede takılmak bu işlerle uğraşmak hoşuma gidiyor.Her zaman yeni birşeyler öğrenme şansın var. Tamam soru ne zamana kadar devam edecek. Bende gittiği yere kadar diyorum.
Ben de aynen böyle düşünüyorum. ICO lar olduğu sürece uğraşmak ve gittiği yere kadar bırakmamak lazım.

Doğru söze ne denir.

Sonu gelmez. Artık kripto paralardan ziyade icolarda proje pazarlanıyor. Haa insanların projeleri biter mi? Bitmez elbette. Dünya döndükçe ve bu işlem hacmi ve Milyar dolarlık USD değeri durdukça buralarda biryerde, ICO'lar sürecektir. Eskisi gibi çok kazandırırlar mı orası tartışılır ama ICO bitmez. Arz talep meselesi tamamen. İnsanlar yatırım yapmaya devam ettikçe ICO'lara irili ufaklı. Bu ICO furyası son hızla devam eder.
Keşke her hobi böyle bazen az bazen çok da olsa kazandırsa hocam. Taş atıp da kolumuzu mu yoruyoruz? PC başındayız işte. Değerlendiriyoruz zamanımızı.
Ha gelir ha gelmez. Ama sonuç olarak eksisindense artısı daha çoktur bu işlerin bence.
aliyagiz207
Full Member

Activity: 266
Merit: 242

View Profile
September 23, 2017, 12:53:17 PM

Bende daha hızlanacak tezos,etc,ark gıbı blockchaınlerde aktıf kullanıma başladıgında daha çok ıco yapılacaktır.Çin deki yapılan gibi denetlemeler gelirse güzel olur
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
September 24, 2017, 12:09:54 AM

Hiçbir zaman bitmeyecek çünkü Ethereum'a alternatif olarak geliştirilen tokenlerin altyapıları kullanılarak icolar yapılmaya başlanacak, ayrıca icolar bitmez çünkü bunun ekmeğini yiyen ödül tayfası ve ico ekibi var. Bunlar büyük balinalar.
presidentcoin
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

Any store can buy, sell, and accept Crypto

View Profile
September 24, 2017, 04:45:55 AM

ICO lar uzun süre devam edecek, yasal yeni düzenlemeler gelir, bazı kısıtlamalar gelir ama sonuçta bir şekilde yola devam ederler. Herkes projesini geliştirmek için para bulmak  zorunda, Ico da bir para toplama yöntemi. 

________Any Store Can Buy, Sell and Accept Cryptocurrency________
█████████ ██ ███ ██      PUNDI X     ██ ███ ██ █████████
Whitepaper      Twitter      Facebook      Telegram      Medium      Youtube
Yauthitdar
Full Member

Activity: 201

Proof-of-Asset Protocol

View Profile
September 24, 2017, 06:38:22 AM

icoların sonu gelmesi için projelerin bitmesi lazım. projelerin bitmesi içinde dünyanın sonunun gelmesi lazım. belki kanun ve yasalarla sınırlandırılır ama bitecegini düşünmüyorum.

hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
September 24, 2017, 09:32:34 AM

Yav yapmayın bitmesin işte icolar, hem katılıp para kazanıyoruz hem imzadan birşeyler alıyoruz.Daha almak nasip olmadı nasıl bir imzaya girdiysem çok uzattılar süresini, inşallah iyi para toplarlar
edutBTC
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 250

View Profile
September 24, 2017, 12:41:49 PM

Yav yapmayın bitmesin işte icolar, hem katılıp para kazanıyoruz hem imzadan birşeyler alıyoruz.Daha almak nasip olmadı nasıl bir imzaya girdiysem çok uzattılar süresini, inşallah iyi para toplarlar

Bitmez hocam Icolar siz rahat olun, daha şu an  bu piyasadaki her  3 kişi bir araya gelmiş ve yeni yeni projeler planlamaktalar. Geçen bir yerde okudum twitterde galiba, Peter Brandt' tı sanırım bir toplantıda sormuş ki   içinizden kaçı kendi projesini hayata geçirmek için Ico planlıyor % 60 el kaldırmış. Düşünün yani  o kadar çokki  3-5 kişi değil bunu planlayanlar.  Bir gün herkes 15 dakikalığına ICO yapacak Smiley)

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
jamesdean35
Member
**

Activity: 336
Merit: 10

View Profile
September 24, 2017, 12:52:49 PM

Bence bitmiycek neden bitsin ki yeni bir dönem başlıyor bence ve gerçekten bu yıllarda buralara kayanlar ilerde pişman olmayacak

truncus
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 259

View Profile
September 24, 2017, 05:30:26 PM

Bitmez hocam Icolar siz rahat olun, daha şu an  bu piyasadaki her  3 kişi bir araya gelmiş ve yeni yeni projeler planlamaktalar. Geçen bir yerde okudum twitterde galiba, Peter Brandt' tı sanırım bir toplantıda sormuş ki   içinizden kaçı kendi projesini hayata geçirmek için Ico planlıyor % 60 el kaldırmış. Düşünün yani  o kadar çokki  3-5 kişi değil bunu planlayanlar.  Bir gün herkes 15 dakikalığına ICO yapacak Smiley)

en çok güldüğümde 3-4 kişi ether tabanlı coin yapıyor. sonra bir konferansta vitaliği bulup foto çektiriyor. sonrada bu fotoyu heryerde kullanıyorlar. vitalik bizi destekliyor ayağından Smiley)
mavikapi
Member
**

Activity: 209
Merit: 11

View Profile
September 24, 2017, 06:13:50 PM

heryerde forumda ico görüyorum hakikaten tam kavrayamamakla beraber Cheesy
edutBTC
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 250

View Profile
September 24, 2017, 06:23:09 PM

en çok güldüğümde 3-4 kişi ether tabanlı coin yapıyor. sonra bir konferansta vitaliği bulup foto çektiriyor. sonrada bu fotoyu heryerde kullanıyorlar. vitalik bizi destekliyor ayağından Smiley)

Hocam burada Vitalik Buterin düğüm görevi görüyor. Meşhur ethereum düğümü,  Vitalik kareye girmeden o foto çekilmeden  düğüm çözülemiyor maalesef   Sad

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
soilwork79
Full Member

Activity: 252

View Profile
September 24, 2017, 06:52:01 PM

Icolar bitmeyecek ama bunların sayısı arttıkça başarısız olanlar çoğalacak. Hangisi sağlam proje hangisi değil artık anlayamıyoruz. Artık kolay kolay icolara yatırım yapılmaz. En az 2x alırım diye düşünmemek lazım evdeki bulgurdan olabiliriz.
elpresidenteg23
Member
**

Activity: 130

View Profile
September 25, 2017, 08:50:27 AM

Tabiri caizse isigi goren geliyor. Her gecen gun daha da artiyor. Tabi ico'larin buyuk orani copten olusmakta. Dikkatli olmak lazim, adam gibi proje sayisi 1 ise karsisinda en az 10 tane ise yaramaz fikir var. Bazisi da ne kaldirsam kardir mantigiyla sansini deniyor Smiley Surec cok yeni, bu moda daha bir sure artarak devam eder. Buradaki sikinti bu olayin yasal bir dayanagi olmamasi, kim ico yapabilir, yapmak icin hangi sartlari saglamalidir vs. gibi hicbir kisitlayici madde iceren bir denetim yok. Bu nedenle de ipini koparan ico yapiyor. Yoksa belli bir otorite denetimi olsa, en az %90'i bu ise giremezdi.

elpresidenteg23
Member
**

Activity: 130

View Profile
September 25, 2017, 10:51:42 AM

Biraz once gordum bir twit atmis, benim Aion'la ilgim yok yatirim yapmadim diye. Adamin da isi zor, kime selam verse adamlarin ortagi olup cikiyor  Grin

erikliwater
Full Member

Activity: 252

The future is your Genome

View Profile
September 25, 2017, 11:31:33 AM

Bana göre çok uzun sürmeyecek çünkü iş saçma sapan yerlere gitmeye başladı şuan forumda herkesin hemfikir olduğu şey icoların büyük bir çoğunluğunun scam olduğu.Bu yüzden biri bu düzene dur diyecektir mutlaka.

sezyumx
Hero Member

Activity: 686
Merit: 500

Sandblock - Customer satisfaction on blockchain

View Profile
September 25, 2017, 11:54:51 AM

Yatırım yapacak olan varsa ICO çıkaranda olacaktır.

Puyol
Full Member

Activity: 616
Merit: 101

View Profile
September 25, 2017, 04:41:44 PM

Şu sıralar çoğu ico yatırım toplayamıyor piyasa biraz durgun fakat ethereum sene sonuna 500 dolar falan olursa durumlar düzelebilir.
orco#2
Hero Member

Activity: 868
Merit: 1000

View Profile
September 26, 2017, 12:56:39 PM

Ico çılgınlığı sürsün ya arada çok sağlam blockchaini geleceğe taşıyacak işler çıkıyor, tabi çöp projelerde çıkıyor. her işte olduğu gibi kazancı gören herkes atlıyor ama herkes başarılı olamıyor. hem bountylerden dolayı bizde forumda vakit öldürüp bu işlerle ilgileniyoruz ama kazanıp ama kaybediyoruz vakit geçiyor işte

▄▄███████▄▄
        ▄███▀▀
▄▄▄▄    ▀▄
     ▄▄█████████████▄▄  ▀▄
  ▄▀▀██▀           ▀▀██▄▄▀▄
▄▀  ██                 ▀██
  ██       ▀▀█▀▀         █
█▀        █ █ █        ▄█▀▄
▀▄         █ █ █       ▄█  █
 ██         █▄▄▄█      ▄█  ▄▀
  ██▄                ▄█▀  ▄▀
  ▀▄▀██▄▄          ▄█▀  ▄▀