Bitcoin Forum
April 26, 2024, 04:16:51 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Türkiye'den bir Waves Full Node'a destek olun  (Read 3106 times)
furylmz
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 260

View Profile
September 06, 2017, 09:56:02 AM

Güzel proje düşünene de destek olana da helal olsun valla bu şekilde daha iyi olacak waves
1714105011
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714105011
Reply with quote  #2

1714105011
Report to moderator
Each block is stacked on top of the previous one. Adding another block to the top makes all lower blocks more difficult to remove: there is more "weight" above each block. A transaction in a block 6 blocks deep (6 confirmations) will be very difficult to remove.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714105011
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714105011
Reply with quote  #2

1714105011
Report to moderator
vkorkmaz10
Newbie
*

Activity: 23
Merit: 0

View Profile
September 06, 2017, 01:32:42 PM

Hakikaten 2-3 ayda pump olsun düşüncesi ile alan varsa Waves'i almasın. Birde üstüne üstlük insanlara hakaret ediyorsunuz. Ayıp. Sonuç itibari ile Waves'i uzun vadeli tutan kazanır.net
hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
September 06, 2017, 02:00:27 PM

Bende destekliyorum hocam iyiki böyle birşey yapmışsınız,varsın faiz olsun veya olmasın yeterki bizden de birileri çıksın waves için birşeyler yapabilsin
mstfprcn
Hero Member

Activity: 700
Merit: 553

View Profile
September 06, 2017, 02:11:23 PM

kim köpekmiş wavesgo, onurgo diyoruz ve tüm leasinglerimizi iptal ederek sana aktarıyoruz abi, yaşasın türkiye waves communitysi Smiley
ForeverFener
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 250

View Profile
September 06, 2017, 02:15:09 PM

Elimde waves kalmadı maalesef,çok güzel bir projeye imza atıyorsunuz waves go out onurgo in başarılar boğalar.
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
September 06, 2017, 02:19:39 PM

1000 kiralamıştım. 900 daha kiraladım. Yanındayız onur. Tabi srknbyr gibi 15k koyamıyoruz ama destekliyoruz.
Bu arada onurgo.com veya bir başka domain üzerinden https://waveswallet.io/ gibi bir servis olmasını öneriyorum.
Kullanırız yani. SSL kısmını Lets encrypt ile halledebilirsin.
onurgozupek (OP)
Hero Member

Activity: 1285
Merit: 591

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
September 07, 2017, 07:01:00 AM

başlığı görünce heyecanlandım ancak içeriği okuyunca hayal kırıklığına uğradım

"Waves kiralamanın amacı "kar" etmek değil, işlemleri onaylamak ve Waves blokzincirinin devamlılığını sağlamaktır."
böyle bir şey yok. kiralamanın amacı kar etmek değilse niçin kiralayayım. siz full node kurarak kar etmiyor musunuz? bir kişi node kurup leasing almak istiyorsa ne kadar geri ödeme yapacağını söylemeli, tüm nodelar söyler zaten. yoksa neden kiraya verip ücret ödeyeyim. kiraya verilince kesinti olduğunu da yazsaydınız keşke o kadar yazı yazmışken. az olabilir ama kesinti kesintidir.

waves için çabalarınızı twitterdan takip ediyordum ancak sürekli insanlara waves konusunda umut pompaladığınızı görünce takip etmekten vazgeçtim. gelecek vaat eden proje olabilir ancak sürekli al al al yazmak doğru değil başka coin yokmuş gibi.

saygılar

Merhaba, mesajınız için teşekkür ederim.

Kiralamanın amacı kar etmek değilse neden kiralayayım diye soruyorsanız, blokchain (blokzinciri) teknolojisinin nasıl çalıştığından haberiniz yok demektir. Özellikle de PoS (Proof of Stake) tabanlı kripto paraların varlığını ve merkeziyetsizliğini sürdürmek için neden desteğe ihtiyaç duyduğunu bilmediğinizi farzederek cevaplayayım.

Öncelikle, siz kiralama yaptığınızda, kiraladığınız Waves miktarı ile kiraladığınız node işlem onaylarından komisyon almaya başlar. Bir cüzdanda ne kadar çok Waves olursa, o cüzdan o kadar öncelikli olur ve daha çok gelir elde eder.Dolayısıyla kiralamanın öncelikli amacı node'ları desteklemek ve node sayısını artırmaktır. Aksi taktirde, node sayısı azaldıkça merkeziyetsizleşme hedefinden uzaklaşılır. Node sayısının artması hem ekosistemin devamı hem de kullanıcıların güvenliği, güvencesi açısından önemlidir.

Peki node'ları neden ben destekliyorum diye düşünebilirsiniz. Waves yazılımcıları da bunu düşünmüş ve demişler ki, Waves'ini kiralayana, kirama süresi boyunca ödül olarak MRT ve Waves ödenir. Ayrıca, kiralamayı yapılan node'ların tamamı da kendi asset'ini oluşturarak kiralama yapan adreslere ödeme yaparlar. (Bkz. WavesGo asset) Fakat, kiralayanların aldığı ödeme ne yazık ki, kiralayanlara kar sağlamak için değil, sadece iyi niyetlerine karşılık bir teşekkürdür. Örneğin, 10bin Waves kiraladığınızda 1 haftada 0.10873001Waves ve 15.26MRT kazanırsınız. Bu da 1$'dan az bir gelir demek...

Waves kiraya verdiğinizde node'un sunucu, elektrik, internet bağlantısı maliyetlerine ortak olursunuz. Sistemin devamlılığına katkı sağlarsınız. Para kazanmazsınız. Aksi durumda ortada ne waves kalır, ne de cüzdanınızdaki Waves'in bir değeri olur...

Bu nedenle, kiralamanın amacı kar etmek değildir...

Bu arada, kiraya verdiyseniz ve 0.001 Waves (yaklaşık 0,005 cent ödediyseniz) lütfen adresinizi gönderin, gönderim ücretini iade edeyim.

waves için çabalarınızı twitterdan takip ediyordum ancak sürekli insanlara waves konusunda umut pompaladığınızı görünce takip etmekten vazgeçtim. gelecek vaat eden proje olabilir ancak sürekli al al al yazmak doğru değil başka coin yokmuş gibi.

saygılar

Bu yorumunuza ayrıca cevap vermek istiyorum. Waves konusuda Twitter'dan "umut pompaladığım" filan yok. Ben sadece Waves'e neden güvendiğimi ve 2 sene sonra olabileceğini tahmin ettiğim değeri yazıyorum. Aynı mantıkla Bitcoin 20.000$ olacak diyen hesapları takibi de bırakmış olmanız gerekiyor. Sürekli al al al yazdığımı da düşünmüyorum. Aksine, sadece "ne alayım" diye soranlara uzun vade için waves alabilirsiniz diyorum. Bana Waves'le ilgili soru gelmesinin ve daha çok Waves konuşmamın sebebi de Twitter'da başlattığım iddia ( https://twitter.com/onurgozupek/status/890464861406277632 ) sabit gönderi olduğu için, beni yeni takip etmeye başlayanlar o mesajı görüp "neden Waves?" diye soruyor ve konu uzuyor...

Geçen gün OpenAnx ile ilgili retweet yapınca biri Waves'e ihanet mi ediyorsun diye sormuştu. Yani, kimseyi memnun etmem mümkün değil. O yüzden ben doğru bildiğim yoldan yürümeye devam ediyorum.
onurgozupek (OP)
Hero Member

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
September 07, 2017, 07:09:38 AM

Waves'den bir cacık olacağını sanmıyorum.Ben dahil bir çok insana umut vaadettiniz sağda solda övgülerinizle.Yüklü yatırımlar yaptık 3-4 aydır yaprak kıpırdamıyor.Üstüne üstlük 2Fa bile yok.Bence %1000 riskli bir coin !

1. Waves'ten cacık olmaz, Waves bir dijital para.
2. Ben umut vaad etmedim, sadece inandığım bir projeyi destekliyorum. İlk Waves satın aldığımda 60 cent ödedim. Şu an 4,90$. Bana 8 kat kazandırmış. Neden desteklemeyeyim?
3. Yüklü yatırımlarınızı yatırım danışmanıyla mı yaptınız? Sağdan soldan duyduğunuz yorumlara göre mi yaptınız? Yoksa herkes alıyor ben de alayım diyerek mi yaptınız? Karşılığında birilerine herhangi bir ödeme yapmadıysanız yatırım danışmanlığı hizmeti almamışsınız demektir. Dolayısıyla yatırımınız değerlenmiyor diye kimseyi suçlayamazsınız.
4. Waves cüzdanı şu an 0.5.1a sürümünde yani daha 1. sürümü yayınlanmadı. Bu da hala geliştirme aşamasında olduğunu gösterir. 2FA koruması 1-2 ay içerisinde cüzdana eklenecek. Ama siz sanki diğer tüm kripto paralar mükemmelmiş bir Waves batmış gibi bakıyorsunuz...
5. %100 riskli bir coin arıyorsanız, Ripple gibi "merkezi" kripto paraları incelemenizi öneririm...
onurgozupek (OP)
Hero Member

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
September 07, 2017, 07:22:21 AM

Waves Waves diyen ve kripti para yonelimlerinden, tekniginden bir haber arkadaslara soruyorum: Waves Ether'in yapamadigi neyi yapabilecek? Merkezsiz borsa mi? Bakin etherdelta var, catir catir da trade oluyor. Smart contract mi? Plasma'yi okudunuz mu?

Waves, Ether'in yapamadığı neyi yapamıyor derken Waves'i sadece kripto para olarak gördüğünüzü anlıyorum. Oysa Waves bir platform. Yani merkeziyetsiz borsa için Etherdelta'yı söylemek yerine Waves platformu içinde hepsini barındırıyor. Üstelik bu kadar süre geçmesine rağmen Ether'in hala doğru dürüst bir cüzdanı bile yok! (Olanların hepsinin eksik bir yanı var!)

Smart Contract Ether'in belki de en heyecan verici bölümü ve onda da Vitalik'in ismi var. Ama hepsi farklı farklı projeler. Waves bir bütün...
alpoahmo
Full Member

Activity: 588
Merit: 125

View Profile
September 07, 2017, 07:25:16 AM

waves gelecekte 100 usd olduğunda cacık olmaz diyenlerle görüşeceğiz
mstfprcn
Hero Member

Activity: 700
Merit: 553

View Profile
September 07, 2017, 07:48:42 AM

valla onur abi,trolünden,normal soru soranına kadar gayet sabırlıca cevaplamışsın seni ayrıca tebirk ediyorum Smiley waves çöp arkadaşlar almayın.
exortis
Sr. Member

Activity: 322
Merit: 250

View Profile
September 07, 2017, 07:49:43 AM

Serkan bey zamanında 20c civarındayken almamı tavsiye etmişti tabi aptal kafam dinlemedi 1 yıldır 20c de ne degişecek ki diye düşnünerek almamıştım o zamanlar 500 adet 1000 adet çok rahat alabılırdım ama kısmet işte.Ben waves in en az 1 yıl sonra 10 dolar olacagını duşunuyorum,hele dex adam akıllı olursa tadından yenmez gerçi bir kaçay once siyah tasarımını görmuştuk ama sonrasında bir gelişme olmadımı beta falan yok galıba hala
ferhat1242
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 277

CAT.EX Exchange

View Profile
September 07, 2017, 07:53:07 AM

Waves'den bir cacık olacağını sanmıyorum.Ben dahil bir çok insana umut vaadettiniz sağda solda övgülerinizle.Yüklü yatırımlar yaptık 3-4 aydır yaprak kıpırdamıyor.Üstüne üstlük 2Fa bile yok.Bence %1000 riskli bir coin !

2. Ben umut vaad etmedim, sadece inandığım bir projeyi destekliyorum. İlk Waves satın aldığımda 60 cent ödedim. Şu an 4,90$. Bana 8 kat kazandırmış. Neden desteklemeyeyim?
3. Yüklü yatırımlarınızı yatırım danışmanıyla mı yaptınız? Sağdan soldan duyduğunuz yorumlara göre mi yaptınız? Yoksa herkes alıyor ben de alayım diyerek mi yaptınız? Karşılığında birilerine herhangi bir ödeme yapmadıysanız yatırım danışmanlığı hizmeti almamışsınız demektir. Dolayısıyla yatırımınız değerlenmiyor diye kimseyi suçlayamazsınız.
4. Waves cüzdanı şu an 0.5.1a sürümünde yani daha 1. sürümü yayınlanmadı. Bu da hala geliştirme aşamasında olduğunu gösterir. 2FA koruması 1-2 ay içerisinde cüzdana eklenecek. Ama siz sanki diğer tüm kripto paralar mükemmelmiş bir Waves batmış gibi bakıyorsunuz...
5. %100 riskli bir coin arıyorsanız, Ripple gibi "merkezi" kripto paraları incelemenizi öneririm...
Güzel anlatımınız için çok teşekkür ederim.Fakat bu tür konularda çok da iyimser olmamak gerek , etkilenen insanlar vardır benim gibi./

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
███████ █████████████ ████████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
September 07, 2017, 11:11:33 AM

Güzel anlatımınız için çok teşekkür ederim.Fakat bu tür konularda çok da iyimser olmamak gerek , etkilenen insanlar vardır benim gibi./
Sizin waves konunuzu da biliyoruz. Bir kayıp yaşamışsınız ve sürekli waves'i kötülüyorsunuz. Bir kere zarar ettiniz diye o coin dünyanın en berbat coini oldu sizin gözünüzde. Bütün mesajlarınızda waves'e karşı bir saldırı var. Elinizde 1 sene tutarsanız 4-5e katlarsa aynılarını söyleyecek misiniz=?

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
tekno
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 255

CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!

View Profile
September 07, 2017, 06:06:02 PM

waves ekip olarak biraz hantal bir yapıya sahip. platform özelliklerini geliştirip sağlamlayacağı yerde piyasada bağlantılarını kurup ileriki yıllar için güven pompalıyor. waves crypto camiasında tek ya da olmayan birşeyi yapmadı. alternatifleri var fakat yaptığı bağlantılarla 3 yıl sonra bu piyasayı ben yönetirim diyor.

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
YoBit AirDrop $|
Get 700 YoDollars for Free!
🏆
ferhat1242
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 277

CAT.EX Exchange

View Profile
September 07, 2017, 06:13:05 PM

Sizin waves konunuzu da biliyoruz. Bir kayıp yaşamışsınız ve sürekli waves'i kötülüyorsunuz. Bir kere zarar ettiniz diye o coin dünyanın en berbat coini oldu sizin gözünüzde. Bütün mesajlarınızda waves'e karşı bir saldırı var. Elinizde 1 sene tutarsanız 4-5e katlarsa aynılarını söyleyecek misiniz=?
Benim wavese bir düşmanlığım yok fakat çok abartıldı çok pohpohlandı bende karşıt konular açarak havasını almaya çalışıyorum.İnsanların 2 kere düşünmesine sebebiyet oluyorum.Buda iyi birşey bence , körü körüne bağlanmamak lazım.3 ay önce yatırmasaydım şuan yatırsaydım aynı hesap olacaktı.Bu arada bir çok fırsat kaçırdık

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
onurgozupek (OP)
Hero Member

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
September 08, 2017, 06:38:04 AM

Waves Full Node çalışıyor. Şu ana kadar bulunan blok sayısı 4 olmuş Smiley

mdikmetas
Full Member

Activity: 616
Merit: 118

View Profile
September 08, 2017, 06:41:59 AM

sizin node a girmenin + sı yada - si varmı
onurgozupek (OP)
Hero Member

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
September 08, 2017, 09:23:04 AM

sizin node a girmenin + sı yada - si varmı

Artısı, Türkiye'den bir node'a destek olmak. Eksisi, WavesGo ya da Wavesnode'dan alacağınız ekstra varlıkları (WavesGo, Wavesnode token vs.) alamayacaksınız.
udonmez
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 359

View Profile
September 08, 2017, 09:29:56 AM

elimden geldigince bir miktar kiraya gonderdim. umarim nodu kapatmayi dusunmezsiniz devamligi olur. basarilar simdiden.
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: