Bitcoin Forum
May 28, 2024, 03:02:44 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Amerika ya da baska bir ulke bitcoin alim satimini yasaklasa?  (Read 3277 times)
ardacik (OP)
Sr. Member

Activity: 259
Merit: 250

Bitcoin Freak

View Profile
September 05, 2017, 08:26:23 PM

Simdi evet bitcoin durdurulamaz. Ama diyelim ki ABD ya da baska bir buyuk ulke, bitcoin borsalarina para yatirilan / cekilen borsalari durdurdu ve tum bu sekilde calisan borsalarin kanunen dondurulmasi talimatini verdi. Sizce bitcoin bundan kisa ve uzun vadede nasil etkilenir?
ferhat1242
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 277

CAT.EX Exchange

View Profile
September 05, 2017, 08:50:55 PM

Bence %20-25 değer kaybeder.4000 $ iken yasakladıkları bitcoin 10-15 k$ olduğunda pişman olup açar o seviyelerden almaya başlarlar Smiley) Bitcoini her ülke kullanacak kaçarı yok bu işin..

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
███████ █████████████ ████████
███████ █████████████ ████████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
September 05, 2017, 10:59:29 PM

dolar takibinden haberiniz yok sanırım.
dünya bankalarında hareket eden her dolardan abd ye bilgi gider
bu sayede ülkelere uygulanan ambargoları delen şirketleri falan yakalıyorlar.
reza zarrab abd ambargosunu delmekten yargılanıyor farkındaysanız.
abd bir şeyin dolar üstünden ticaretini yasaklarsa o yasaklanır arkadaşlar.
btc de rezerv para desteğini kaybederse dönüştürülecek başka bir reel para birimi gerekir.
ama dönüştürelen para sabir bir değer olması gerekki zaten oynayıp duran piyasayı temelli dengesiz hale  getirmesin.
yok btc kendine yeter diyeceksiniz ama ben btc yi usd ye dönüştüremiyor olsam anca öylesine ilgilenirim.bu sadece benim içinde geçerli olmaz haliyle.
Betfair
Sr. Member

Merit: 260

View Profile
September 06, 2017, 12:20:49 AM

Bana göre eninde sonunda yasaklanacaktır sonuçta büyük devletler kontrol edemediği şeylerin varolmasını istemezler.En iyi ihtimalle yasaklanmasa bile ağır bir vergilendirme kurallarına başvururlar buda amerika ve avrupa ülkelerindeki pazarı bitirir.Çin zaten bildiğimiz gibi adamların kendi facebook'u mevcut Smiley
ardacik (OP)
Sr. Member

Bitcoin Freak

View Profile
September 06, 2017, 06:48:33 AM

forumu gerçekten karamsar gördüm:) ben de benim tezimi "yaa bırak olur mu öyle şey" diyecek kişiler çürütür diye düşünmüştüm.

ee satıyor muyuz o zaman bitcoinleri?

ben de bu konuyu reddit'de gördüğüm bir başlık üzerine açtım, ancak oradaki discussion'u yeterli bulmadım buraya taşıyayım dedim.

https://www.reddit.com/r/Bitcoin/comments/6y91u2/what_would_happen_if_btc_to_fiat_became_illegal/
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
September 06, 2017, 06:56:54 AM

"Panik satışı" dışında fiyatı aşağılara hızlıca çekecek bir olay olur. "Bitcoin öldü mü" konulu başlıklara malzeme olur. Sonrasında toparlar elbet. Ama güzel bir dip oluşur.
ardacik (OP)
Sr. Member

Bitcoin Freak

View Profile
September 06, 2017, 07:15:15 AM

"Panik satışı" dışında fiyatı aşağılara hızlıca çekecek bir olay olur. "Bitcoin öldü mü" konulu başlıklara malzeme olur. Sonrasında toparlar elbet. Ama güzel bir dip oluşur.

her ülke bu yönde karar alırsa da toparlar mı? ya da eskisi gibi olur mu?

bence şu anda bitcoinin en önemli özelliği usd, try, eur gibi para birimlerine çevrilebilme kabiliyeti. Bu kabiliyeti kaybederse bundan sonra kendini toplarlayabilir mi?

MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
September 06, 2017, 07:29:23 AM

Eğer öyle bir şey olursa, yine anarşik, yine illegal günler yaşamaya başlar ama ortadan kaybolmaz. Neyse ki bütün ülkelerin bitcoini ya da herhangi bir şeyi "dışlayabilme" gibi bir fikir birlikteliğine ulaşabileceği bir dünyada yaşamıyoruz Smiley Haydi bundan sonra pamuk kullanmayalım bile diyemezler bir ağızdan...

Terör, uyuşturucu, silah ticareti vs vs. Hepsi kağıt üstünde kötü, hemen her ülke karşı ama yaşıyorlar işte. Aslında olay; iyi-kötü ayrımında değil, devletlerin işine geliyor-gelmiyor ayrımında.
hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
September 06, 2017, 08:39:54 AM

Bitcoin'i gerçekten yasaklamak isteseler gerçekten yasaklarlardı yıllardır bitcoin ne zaman yasaklanacak diye insanlar tedirgin oldu ama bu günlere geldik benim düşüncem  ülkeler bunu bir teknoloji olarak görüp olgunlaşmasını bekliyorlar yani bu sadece abd için mesele değil tüm dünya için önemli bir mesele onun için yasaklanacağını düşünmüyorum .
Spack17
Sr. Member

Activity: 1638
Merit: 273

View Profile
September 06, 2017, 10:09:14 AM

Bu seviyelerden sonra yasaklanması zor gibi zaten. Değeri bu kadar yüksek iken yapmazlar bunu. Birkaç yıl önce yaparlardı yapacak olsalar baya değersizdi btc. Teknoloji ile yaşamak varken gerek yok zaten böyle bir şeye.
Pulsar77
Sr. Member

Activity: 1736
Merit: 310

View Profile
September 07, 2017, 06:05:13 AM

Öyle bir şey olursa illa ki değer kaybedecektir bitcoin. Günümüz değerinden hesaplarsak 4100 dolar civarı olan btc bir anda en az 3500 seviyelerine geriler. Ama daha sonraki günlerde çıkışa geçecektir tekrar.
themystick
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

eHarvestHub

View Profile
September 07, 2017, 07:59:53 AM

Çin, ICOlari yasakladığı zaman bile böyle etki gösterirse, bir de ABD bitcoini yasaklarsa ne olur siz düşünün. Biter işi BTC nin

temmuz
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 425

View Profile
September 07, 2017, 09:09:08 AM

Eğer öyle bir şey olursa, yine anarşik, yine illegal günler yaşamaya başlar ama ortadan kaybolmaz. Neyse ki bütün ülkelerin bitcoini ya da herhangi bir şeyi "dışlayabilme" gibi bir fikir birlikteliğine ulaşabileceği bir dünyada yaşamıyoruz Smiley Haydi bundan sonra pamuk kullanmayalım bile diyemezler bir ağızdan...

Terör, uyuşturucu, silah ticareti vs vs. Hepsi kağıt üstünde kötü, hemen her ülke karşı ama yaşıyorlar işte. Aslında olay; iyi-kötü ayrımında değil, devletlerin işine geliyor-gelmiyor ayrımında.

en açıklayacı olan yazı sizinki olmuş. illegal olması öleceği anlamına gelmez. alıcı seve satıcı olduğu sürece herşey daima yaşar. ama oldukça büyük değer kaybı yaşayacağı aşikar
dilemx
Full Member

Activity: 202
Merit: 100

View Profile
September 07, 2017, 08:53:19 PM

Yasaklanacak bir durum yok şimdilik.Bir çok şirket yatırım yapıyor blockchain teknolojisine.kapitalist dünyada karlılığı artıracak bu teknoloji.pis işler içinde iyi bir ortam,devletler bile kullanıyordur pis işleri için.Yasaklanırsa ne olur?Önüne geçemeyeceklerini görürler tekrar izin verip vergi alırlar.

■  RESTART ENERGY 
RED MWAT Token DEMOCRATIZING ENERGY
Facebook Twitter Telegram AnnouncementJoin our Token Sale
hhk1045
Hero Member

Activity: 644
Merit: 504

View Profile
September 07, 2017, 11:25:30 PM

bitcoin birilerinin 2011'e kadar yarısını üretip stokladığı daha sonrada güzelce pazarladığı bir şey oldu benim gözümde. 20.000 bitcoine pizza aldı falan derken olayı birazda hikayeleştirip duygusallaştırdıktan sonra önümüze sundular. Şimdi ben eski bir bitcoin yatırımcısı olarak şunu söyleyeyim özellikle bölünme falan muhabbetlerinden sonra tamamen çekildim olayın komik tarafını ve orta sınıfın parasının nasıl hüpletildiğini gördüm. Hiç bir güvencesi olmayan bir ortamda at koşturmak gibi bir şey. Devletlerin sınırların ortadan kalktığı tüm ülkelerdeki orta sınıfın parasının ali cengiz oyunlarıyla cebe indirildiği bir süreç gibi geliyor.

Çoğumuzun orta sınıftan olduğunu varsayarak konuşacağım artık ıslak rüyalar görüp pembe tablolar çizmeye gerek yok bu sistemde, bir kaç ülke toplanır ve yasaklar değeri sıfırlanır veya iki bölünme muhabbetine 1800 dolara düşer bir daha ki ay 4500 dolardır. 1500 Dolarken alırsın 200 dolara düşer satarsın 3000 dolara çıkar.
Amerikan rüyası benim için sonladı. Bu yüzden bir iş buldum. Daha farklı şeyler düşünüyorum mesela üretmek istiyorum, üreten insanlardan olmak istiyorum.Bir malzeme el işi veya bir ürün ortaya koymanın üretmenin ve üretimden gelecek olan paranın daha hayırlı olacağını düşünüyorum. Bitcoin 1 milyon dolar olsa da umrumda değil gidip bir şey ler üretmenin bir farklılık yaratmanın insani bir borç olduğunu düşünüyorum. Hayaller güzeldir ama gerçekleri ayırt etmek gerek. Bol kazançlar.
torikan
Hero Member

Activity: 518
Merit: 500

View Profile
September 11, 2017, 10:38:07 AM

hep diyorum şuanda çok hacimsiz bir piyasa işlem yapıyor ve bu şekilde büyük dalgalanmalar olması gayet doğal ve normal.
güvenzedenmesi olması gerekmez çünkü güvenmek için hiç bir neden yok bu riski göze alarak giriliyor bu yüzden kazanç böyle yüksek bu kadar riskli olmasa zannediyormusunuz size bize yedireceklerini !
öyle düşünen varya ahha canımmm kıyamam valla ...
şimdi er yada geç kesinlikle sistematik olarak devletler bunu yasallatıracak ki insan olgusu içinde ve buraya para yatırıyor burdaki para piyasa değeri 150 miylar dolar olduğuna bakmayın nakit 24 saatteki işlem hacimlerinintoplamının yarısı piyadaki nakit para ederi bukadar buda çok çok az bu oran büyüdükçe ozman kabullenilmek zorunda kalacak ki devletler bu paraları kimseye yedirmek istemiyecektir.
Lethapudi
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 257

View Profile
September 11, 2017, 11:33:23 AM

bitcoin birilerinin 2011'e kadar yarısını üretip stokladığı daha sonrada güzelce pazarladığı bir şey oldu benim gözümde. 20.000 bitcoine pizza aldı falan derken olayı birazda hikayeleştirip duygusallaştırdıktan sonra önümüze sundular. Şimdi ben eski bir bitcoin yatırımcısı olarak şunu söyleyeyim özellikle bölünme falan muhabbetlerinden sonra tamamen çekildim olayın komik tarafını ve orta sınıfın parasının nasıl hüpletildiğini gördüm. Hiç bir güvencesi olmayan bir ortamda at koşturmak gibi bir şey. Devletlerin sınırların ortadan kalktığı tüm ülkelerdeki orta sınıfın parasının ali cengiz oyunlarıyla cebe indirildiği bir süreç gibi geliyor.

Çoğumuzun orta sınıftan olduğunu varsayarak konuşacağım artık ıslak rüyalar görüp pembe tablolar çizmeye gerek yok bu sistemde, bir kaç ülke toplanır ve yasaklar değeri sıfırlanır veya iki bölünme muhabbetine 1800 dolara düşer bir daha ki ay 4500 dolardır. 1500 Dolarken alırsın 200 dolara düşer satarsın 3000 dolara çıkar.
Amerikan rüyası benim için sonladı. Bu yüzden bir iş buldum. Daha farklı şeyler düşünüyorum mesela üretmek istiyorum, üreten insanlardan olmak istiyorum.Bir malzeme el işi veya bir ürün ortaya koymanın üretmenin ve üretimden gelecek olan paranın daha hayırlı olacağını düşünüyorum. Bitcoin 1 milyon dolar olsa da umrumda değil gidip bir şey ler üretmenin bir farklılık yaratmanın insani bir borç olduğunu düşünüyorum. Hayaller güzeldir ama gerçekleri ayırt etmek gerek. Bol kazançlar.

Ben foruma ilk üye olduğumda Bitcoin ve altcoinlerin halkın yastık altında duran paralarını banka hesaplarına doldurmasını ve ülkelere sıcak para akışını sağladığını söylemiştim, Bitcoin'in reklamı yapılmıyor dendiğinde götümle güldüğümü söyleyip Bitcoin üreticilerinin en büyük reklamı yaptıklarını, piyasanın tamamen spekülasyon ile büyüdüğünü, market kapasitelerinin gerçek olmadığını söylediğimde bu forumdaki herkes küfrediyordu. Blokzincir teknolojisi gereklidir fakat bu tokenlerin hepsi ponzidir. Hemde uzun vadeli bir ponzi. Yok devletlere karşı para birimiymişte, Satoshi Japon bir halk kahramanıymışta. Bunların hepsi Marvel uydurmacası gibi. Dünya'da kapitalizmin karşısında durabilecek hiçbir sistem yok. Blokzincir büyüyorsa arkasında kapitalizm vardır, emin olun. Birkaç milyon varil petrol için binlerce insanı katleden, su savaşlarının olduğu bu dünyada 140 milyar dolar market kapasitesi olan bir pazar alanını bize yedirmezler. Bunlar sadece ağzımına bir parmak bal çalıyor. Birde herkes tutturmuş merkezsiz vs, merkezsiz olsa ne olur? Herkesin bilgisayarında cuzdan olsa ne olur?
Bitcoin'i yüzbin yüzbin elinde tutan adamlar var!

Her yerde Bitcoin milyonerleri, pizza haberleri, Bitcoin ile cart alanlar, Bitcoin ile curt alanların haberi dönüyor. Ben yüzde yüz eminimki Bitcoin üreticileri sahipsiz gibi gösterip çok güzel kakaladılar millete. Bitcoin benim için shitcoindir, diğer hepsi gibi. Blokzincir teknolojisi deneme sürümü Bitcoin'e kalmadı. Gelecekte kullanılan para birimi falan olmayacak, her devlet kendi para birimini basar.

Geleceğin para birimi olacak ama insanların elinde yüzbinlercesi var öyle mi?
Yeni bir token basılıyor tokenin %40 ı ekipte, gelecekte kullanılacak öyle mi?

Bu saçmalıklara inanan kektir, kârını alan siktirip gitsin.
bdivrik
Sr. Member

Merit: 262

View Profile
September 11, 2017, 12:33:23 PM

Burada anlaşılamayan nokta btc nin altın gibi bir değer olarak algılanması.
hayır arkadaşım btc bir değer olarak değil dolara  alternatif olarak varolmak istiyor.
amerikanın doları korumak için yapmayacağı şey yoktur.
çünkü dolar olmadığı zaman abd nin varolma problemi ortaya çıkıyor.
realiteye baktığımızda abd kendi bastığı dolar ile petrol alıp
daha sonra petrolunu aldığı ülkeye silah satıp kendi ekonomisini ayakta tutturuyor.
haliyle dolara bir hamle olduğunda kaddafinin petrolu euro satacağım demesi yada bizimkilerin iran altın ticareti.
iş ilerlemeden önlemini alıyor.bu önlemi ne kadar hızlı aldı o kadar dolar değerli oluyor.

şimdi böyle bir piyasadan dolar hegomonyasını çıkardığınızda abd sağa sola sataşan bir ülkeden başka bir şey olmayacak.
böyle bir durum eninde sonunda çöküşü getireceği için bu ilişkiyi sonuna kadar koruyacaktır.

btc de şu an yasak olmayabilir bunun olmaması hacim ve etki edeceği insan  oranı ile alakalı.
btc yerine altında dünyada bir ticari değer ama herkes de az miktarda olduğu ve ticareti zor olduğu için umursanmıyor.

çin de olduğu gibi devasa miktarlarda para piyasada gezmeye ve yurtdışına çıkmaya başladığı zaman bakalım abd aynı davranışı gösterecekmi.
torikanın dediği gibi btc piyasası dünyada dönen paraya göre de insan sayısına göre de küçük.
ortada bir para var ve bol spekülatif bir borsa var hiç bir yasal dayanak yok.
bu da demekki daha kaale alınacak kadar büyük bir niteliği yok.
fırsat devam ettiği müddetçe payınızı alıp zamanında kaçmaya çalışın sadece.
Spunkz
Newbie
*

Activity: 17
Merit: 0

View Profile
September 11, 2017, 01:04:35 PM

Yasaklansada, bir şekilde btc ücretleri düşüp tekrardan yükselse para kırsak bizde Cheesy
utkuy
Sr. Member

Activity: 770
Merit: 268

Helena Helena!

View Profile
September 11, 2017, 01:39:06 PM

ABD bitcoin bırak yasaklamayı ben napar ne eder de bundan gelir kapısı açarım niyetinde. Bir çok ülkede onu izleyecektir muhtemelen.Çünkü işlerine öylesi daha iyi gelecek.

THE BEST IN SPACE
AUTO-COMPOUNDING DEFI 3.0
PROTOCOL ON BSC
▀█▄▄▄                                                                      ▄▄▄█▀
▀██
████▄▄▄                                                          ▄▄▄██████▀
▀▀███
██████▄▄▄                                              ▄▄▄█████████▀▀
▀▀████
████████▄▄▄                                ▄▄▄████████████▀▀
▀████████████████▄ ▄▄                  ▄▄ ▄████████████████▀
████████████████████▄▄          ▄▄████████████████████
▀█████████████████████        █████████████████████▀
▀████
███████████████▌      ▐███████████████
████▀