Bitcoin Forum
June 18, 2024, 04:22:41 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: freebitco.in 'de kazandığım btc ve cüzdanlar hk. yardım eder misiniz?  (Read 938 times)
Marasko (OP)
Newbie
*

Activity: 60
Merit: 0

View Profile
September 06, 2017, 08:23:56 AM

Merhaba arkadaşlar, freebitco.in'de 0.00030000 BTC kazandım.
Bunu btcturk'e çekebilir miyim? Şu ana kadar hiç cüzdan açmadım.

Önümüzdeki hafta 0,2 btc almayı düşünüyorum yatırım amaçlı.

Bu BTC'leri saklamak için bilgisayarıma cüzdan mı indirmeliyim yoksa https://blockchain.info/tr/wallet/ buradan cüzdan oluşturup mu saklayayım?

Bilgisayarıma cüzdan indireceksem link verir misiniz? Arkadaş indiriyor ama 2-3 gün sürüyor vs. diyor, bu cüzdanlar kaç GB oluyor?

Bir de nete bağlı bilgisayar da cüzdan güvenli olmaz diyorlar. Ne yapmam lazım?
enfarktus
Full Member

Activity: 980
Merit: 152

View Profile
September 06, 2017, 04:36:21 PM

Bu BTC'leri saklamak için bilgisayarıma cüzdan mı indirmeliyim yoksa https://blockchain.info/tr/wallet/ buradan cüzdan oluşturup mu saklayayım?

Bilgisayarıma cüzdan indireceksem link verir misiniz? Arkadaş indiriyor ama 2-3 gün sürüyor vs. diyor, bu cüzdanlar kaç GB oluyor?

Bilgisayarınıza cüzdan indirecekseniz cüzdan otomatik olarak blok zincirini de indirecektir. Bu da ortalama 20 ile 50 gb veri demek. Online olarak https://blockchain.info/ bir cüzdan da kullanabilirsiniz. Yatırım için ise Bitterk ya da polonoix'e aktarabilirsiniz. Bilgisayarınızdaki cüzdanın private keyininin güvenliğini sağladığınız sürece sorun yaşamazsınız.
Marasko (OP)
Newbie
*

View Profile
September 07, 2017, 06:33:31 AM

Bilgisayarınıza cüzdan indirecekseniz cüzdan otomatik olarak blok zincirini de indirecektir. Bu da ortalama 20 ile 50 gb veri demek. Online olarak https://blockchain.info/ bir cüzdan da kullanabilirsiniz. Yatırım için ise Bitterk ya da polonoix'e aktarabilirsiniz. Bilgisayarınızdaki cüzdanın private keyininin güvenliğini sağladığınız sürece sorun yaşamazsınız.

Anladım hocam. Ben electrum indirdim, birçok kelime verdi kayıt ederken. Onları kaydettim. Diyelim bilgisayara format attım, electrumu bir daha kurunca bu kelimelerle mi bitcoinleri kurtarcam yoksa private keylerle mi tekrar kurtarcam.

Bir de bu freebitco.in sitesi güvenli mi size. Yani biraz bitcoin kazandım ama gönderi mi? Bilginiz var mı Smiley

Teşekkürler.
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
September 07, 2017, 07:23:59 AM

Anladım hocam. Ben electrum indirdim, birçok kelime verdi kayıt ederken. Onları kaydettim. Diyelim bilgisayara format attım, electrumu bir daha kurunca bu kelimelerle mi bitcoinleri kurtarcam yoksa private keylerle mi tekrar kurtarcam.

Bir de bu freebitco.in sitesi güvenli mi size. Yani biraz bitcoin kazandım ama gönderi mi? Bilginiz var mı Smiley

Teşekkürler.
O kelimeleri kaybetmediğiniz surece cüzdanınıza ulaşabilirsiniz. freebitcoin siteside uzun zamandır girmesemde guvenli ve odeme yapan bir sitedir ama tutar cok az onu btcturke atsanızda sistemde görünmeyebilir. 0.001 olunca cekersınız.tabi o kadar yapabilirseniz.
usdman
Full Member

Activity: 208
Merit: 100

View Profile
September 07, 2017, 08:10:25 AM

0.0003 BTC'yi btcturke aktarmassınız 0.005 den az btc leri kabul etmiyor diye biliyorum birde çekerken 0.0005 btc komisyon kesiyor bitcoin cüzdanı indirmek uzun sürüyor ama blockchain.info online cüzdanı kullanabilirsin yatırım için ise poloniex , bittrex gibi borsaları kullanabilirsin.
Bayyn
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

Web Developer

View Profile
September 07, 2017, 11:29:39 AM

Btcturk'e yaklaşık 1 ay önce 0.003 btc atmıştım ve kabul etmişti. min 100tlye gelene kadar tutarı yükseltmeye devam edinki her defasında fee ödemeyin.
Marasko (OP)
Newbie
*

View Profile
September 08, 2017, 10:07:16 AM

0.0003 BTC'yi btcturke aktarmassınız 0.005 den az btc leri kabul etmiyor diye biliyorum birde çekerken 0.0005 btc komisyon kesiyor bitcoin cüzdanı indirmek uzun sürüyor ama blockchain.info online cüzdanı kullanabilirsin yatırım için ise poloniex , bittrex gibi borsaları kullanabilirsin.

blockchain.info, btcturk.com bunlar hep aynı mantık değil mi hocam. Yani hepsi online cüzdan. Mesela benle alakalı olmayan sebepten btcturk.com hacklense ya da hesabında 100.000 btc olduğunda sahibi btcturk u kapayıp kaçsa, bitcoinlerimiz yanmaz mı?

Ben 5 senelik yatırım yapmayı düşünüyorum. Online yerine bir tane laptop alsam ve oraya electrum kurup bitcoinleri orda saklasam? Laptopu internete bağlamıcam hiç. Çalınma ihtimali oldukça düşer o zaman? Ama bir yere bitcoin gönderirken ya da bitcoin eklemek istersem laptopu açmam gerekiyor değil mi net bağlantısına?
enfarktus
Full Member

Activity: 980
Merit: 152

View Profile
September 08, 2017, 05:11:20 PM

blockchain.info, btcturk.com bunlar hep aynı mantık değil mi hocam. Yani hepsi online cüzdan. Mesela benle alakalı olmayan sebepten btcturk.com hacklense ya da hesabında 100.000 btc olduğunda sahibi btcturk u kapayıp kaçsa, bitcoinlerimiz yanmaz mı?

Ben 5 senelik yatırım yapmayı düşünüyorum. Online yerine bir tane laptop alsam ve oraya electrum kurup bitcoinleri orda saklasam? Laptopu internete bağlamıcam hiç. Çalınma ihtimali oldukça düşer o zaman? Ama bir yere bitcoin gönderirken ya da bitcoin eklemek istersem laptopu açmam gerekiyor değil mi net bağlantısına?

Uzun vadeli düşünüyorsanız benim önerim bilgisayar dışında bir yedek daha almanız. Wallet programı o kadar önemli değil, önemli olan private key'iniz. Asıl yedeklemeniz gereken şey bu. Bilgisayar dışında bir usb belleğe şifreleyip  koymanızı öneririm.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: