Bitcoin Forum
May 06, 2024, 07:17:12 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Synchronizacja portfela  (Read 1115 times)
klimauk
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 183
Merit: 103

Crypto maniac - HODL


View Profile
September 10, 2017, 07:37:33 PM
 #21

To usluga realizowana przez trzecia strone, zawsze mniej bezpieczne niz trzymanie wszystkiego u siebie. Ktos jednak zarzadza ta platforma, nie znasz do konca jego intencji, lub nie wiesz czy nie mieli lub nie beda mieli wlamu ;]

Nie interesuje mnie to, bo mam swoj klucz prywatny, ktorym tylko otwieram tam portfel - nie importuje go i nie trzymam tam bo ta usluga tak nie dziala, dlatego nie ma tez zadnych zabezpieczen tam do "logowania".
Jak jutro padnie myetherwallet, to sciagam portfel np. ETH na dysk i importuje klucz u siebie.

Przecież nikt normalny nie trzyma na myetherwallet swojego całego arsenału ETH tylko jakieś grosze czy tokeny ICO szybko,sprawnie czy to bezpiecznie dowiemy się jak będzie włam kiedyś oby nie Cool

Kolego, ja nie mam arsenalu w ETH, tylko kilka. Moze wytlumacze jak dziala strona myetherwallet. Tworzac portfel przez ta strone, tworzysz go fizycznie na blockchain a nie u nich.Generujesz swoj klucz prywatny. Ten klucz trzymasz u siebie.
Logujac sie do myetherwallet (przez np. swoj klucz), nie logujesz sie do portfela ktory jest w myetherwallet, bo tam nie ma zadnych portfeli.
To jest tylko "przegladarka" do portfela.

"Przecież nikt normalny nie trzyma na myetherwallet swojego całego arsenału ETH"
Tak wiec jesli przeczytasz to co napisalem powyzej, zrozumiesz ze to co napisales - nie ma sensu.
Nikt nie trzyma srodkow na myetherwallet, bo tam nie ma portfeli - tylko sie je przeglada.

Tak wiec, nie ma po co robic tam wlamu, bo tam NIC nie ma. Nawet jesli strona padnie, to po prostu nie bedziesz przegladal portfeli tam.

Mam nadzieje, ze to jest zrozumiale.

Hodler <> seller <> buyer
1715023032
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715023032

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715023032
Reply with quote  #2

1715023032
Report to moderator
1715023032
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715023032

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715023032
Reply with quote  #2

1715023032
Report to moderator
1715023032
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715023032

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715023032
Reply with quote  #2

1715023032
Report to moderator
Bitcoin mining is now a specialized and very risky industry, just like gold mining. Amateur miners are unlikely to make much money, and may even lose money. Bitcoin is much more than just mining, though!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715023032
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715023032

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715023032
Reply with quote  #2

1715023032
Report to moderator
1715023032
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715023032

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715023032
Reply with quote  #2

1715023032
Report to moderator
1715023032
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715023032

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715023032
Reply with quote  #2

1715023032
Report to moderator
Sylw83
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 322
Merit: 100


View Profile
September 11, 2017, 08:14:20 AM
Last edit: September 11, 2017, 09:19:32 AM by Sylw83
 #22

Doradzcie co zrobic z ETH wallet....od 5 dni pobiera bloki i pobierac bedzie jeszcze ze 2 lata haha
dochodzi do pewnego monentu i przycina...nowe bloki szybciej powstaja niz stare sa pobierane....masakra jakas...

Wyczytalem gdzies ze zwykle dyski HDD nie daja rady i najlepsza jest wymiana na SSD wtedy smiga pobiera i synchronizuje prawidlowo...trawa to okolo godziny...a nie w nieskonczonosc...

Czy moze ktos kto zna problem...potwierdzic co powinienm zrobic ....


Z gory wielkie dzieki

Jakie masz lacze?

Korzystales kiedys z myetherwallet, to mniej bezpieczna alternatywa ale bardzo wygodna, mozna tam podmontowac plik portfela z mista np. Jest naprawde duzo mozliwosci.


@marcin21 pracuje nad tym nodem, ale faktycznie nie wyglada to kolorowo  Roll Eyes

Wszystko smiga jesli chodzi o net i laptopa (na kablu)...jedynie ETH wallet staje okoniem i nie da sie go zwyczajnie użyć ...chciałem wyprubować mozliwosci potrfela eth i pobawic sie technologia bo mozliwosci sa ogromne...bez walletu ,eth jest tak potrzebna ludzia jak drzwi w lesie...Tongue
Dla mnie myethwallet to "swinka" do trzymania tego co ktos wczesniej zmajstrował na ETH Smiley



sxafir
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1022
Merit: 500


View Profile
September 11, 2017, 04:03:14 PM
 #23

Doradzcie co zrobic z ETH wallet....od 5 dni pobiera bloki i pobierac bedzie jeszcze ze 2 lata haha
dochodzi do pewnego monentu i przycina...nowe bloki szybciej powstaja niz stare sa pobierane....masakra jakas...

Wyczytalem gdzies ze zwykle dyski HDD nie daja rady i najlepsza jest wymiana na SSD wtedy smiga pobiera i synchronizuje prawidlowo...trawa to okolo godziny...a nie w nieskonczonosc...

Czy moze ktos kto zna problem...potwierdzic co powinienm zrobic ....


Z gory wielkie dzieki

Jakie masz lacze?

Korzystales kiedys z myetherwallet, to mniej bezpieczna alternatywa ale bardzo wygodna, mozna tam podmontowac plik portfela z mista np. Jest naprawde duzo mozliwosci.


@marcin21 pracuje nad tym nodem, ale faktycznie nie wyglada to kolorowo  Roll Eyes

Wszystko smiga jesli chodzi o net i laptopa (na kablu)...jedynie ETH wallet staje okoniem i nie da sie go zwyczajnie użyć ...chciałem wyprubować mozliwosci potrfela eth i pobawic sie technologia bo mozliwosci sa ogromne...bez walletu ,eth jest tak potrzebna ludzia jak drzwi w lesie...Tongue
Dla mnie myethwallet to "swinka" do trzymania tego co ktos wczesniej zmajstrował na ETH Smiley




Potrzebny tez parity.Wlacz myetherwallet,potem parity i powinny się bloki ściągać.
Sylw83
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 322
Merit: 100


View Profile
September 11, 2017, 06:15:45 PM
 #24

Doradzcie co zrobic z ETH wallet....od 5 dni pobiera bloki i pobierac bedzie jeszcze ze 2 lata haha
dochodzi do pewnego monentu i przycina...nowe bloki szybciej powstaja niz stare sa pobierane....masakra jakas...

Wyczytalem gdzies ze zwykle dyski HDD nie daja rady i najlepsza jest wymiana na SSD wtedy smiga pobiera i synchronizuje prawidlowo...trawa to okolo godziny...a nie w nieskonczonosc...

Czy moze ktos kto zna problem...potwierdzic co powinienm zrobic ....


Z gory wielkie dzieki

Jakie masz lacze?

Korzystales kiedys z myetherwallet, to mniej bezpieczna alternatywa ale bardzo wygodna, mozna tam podmontowac plik portfela z mista np. Jest naprawde duzo mozliwosci.


@marcin21 pracuje nad tym nodem, ale faktycznie nie wyglada to kolorowo  Roll Eyes

Wszystko smiga jesli chodzi o net i laptopa (na kablu)...jedynie ETH wallet staje okoniem i nie da sie go zwyczajnie użyć ...chciałem wyprubować mozliwosci potrfela eth i pobawic sie technologia bo mozliwosci sa ogromne...bez walletu ,eth jest tak potrzebna ludzia jak drzwi w lesie...Tongue
Dla mnie myethwallet to "swinka" do trzymania tego co ktos wczesniej zmajstrował na ETH Smiley




Potrzebny tez parity.Wlacz myetherwallet,potem parity i powinny się bloki ściągać.


Dowiedziałem sie co moge zrobic...:

Two solutions:
    - 1) Use an online wallet like MEW (which doesn't require you to download the chaindata)
    - 2) If you really want to run a full node (which is good for the network, thank you)
           * 2.a) Be sure you have a good Internet connection (fiber/cable)
           * 2.b) Get an SSD (256 Go is a minimum given that the size of the full blockchain is already around 150 Go)
           * 2.c) If you want to save some storage and some time, erase the chaindata you already downloaded and start Mist from cmd.exe using --fast flag

IMHO SSD is becoming less and less optional, given that I have a 7200 rpm HDD and a fiber connection to the Internet and still barely manage to keep in touch with the last blocks.

Hopefully the future improvement on the Ethereum network will help on that matter!"


Ale zaczne od twojej podpowiedzi...zawsze zaczynam od tanszej opcji...pytanie tylko czy to ma sens? parity i myethwallet dzialaja na przegladarce wiec co to ma wspolnego z pobieraniem blokow na kompa ( na eth wallet )? Ma cokolwiek ?
sxafir
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1022
Merit: 500


View Profile
September 12, 2017, 05:53:49 PM
 #25

Doradzcie co zrobic z ETH wallet....od 5 dni pobiera bloki i pobierac bedzie jeszcze ze 2 lata haha
dochodzi do pewnego monentu i przycina...nowe bloki szybciej powstaja niz stare sa pobierane....masakra jakas...

Wyczytalem gdzies ze zwykle dyski HDD nie daja rady i najlepsza jest wymiana na SSD wtedy smiga pobiera i synchronizuje prawidlowo...trawa to okolo godziny...a nie w nieskonczonosc...

Czy moze ktos kto zna problem...potwierdzic co powinienm zrobic ....


Z gory wielkie dzieki

Jakie masz lacze?

Korzystales kiedys z myetherwallet, to mniej bezpieczna alternatywa ale bardzo wygodna, mozna tam podmontowac plik portfela z mista np. Jest naprawde duzo mozliwosci.


@marcin21 pracuje nad tym nodem, ale faktycznie nie wyglada to kolorowo  Roll Eyes

Wszystko smiga jesli chodzi o net i laptopa (na kablu)...jedynie ETH wallet staje okoniem i nie da sie go zwyczajnie użyć ...chciałem wyprubować mozliwosci potrfela eth i pobawic sie technologia bo mozliwosci sa ogromne...bez walletu ,eth jest tak potrzebna ludzia jak drzwi w lesie...Tongue
Dla mnie myethwallet to "swinka" do trzymania tego co ktos wczesniej zmajstrował na ETH Smiley




Potrzebny tez parity.Wlacz myetherwallet,potem parity i powinny się bloki ściągać.


Dowiedziałem sie co moge zrobic...:

Two solutions:
    - 1) Use an online wallet like MEW (which doesn't require you to download the chaindata)
    - 2) If you really want to run a full node (which is good for the network, thank you)
           * 2.a) Be sure you have a good Internet connection (fiber/cable)
           * 2.b) Get an SSD (256 Go is a minimum given that the size of the full blockchain is already around 150 Go)
           * 2.c) If you want to save some storage and some time, erase the chaindata you already downloaded and start Mist from cmd.exe using --fast flag

IMHO SSD is becoming less and less optional, given that I have a 7200 rpm HDD and a fiber connection to the Internet and still barely manage to keep in touch with the last blocks.

Hopefully the future improvement on the Ethereum network will help on that matter!"


Ale zaczne od twojej podpowiedzi...zawsze zaczynam od tanszej opcji...pytanie tylko czy to ma sens? parity i myethwallet dzialaja na przegladarce wiec co to ma wspolnego z pobieraniem blokow na kompa ( na eth wallet )? Ma cokolwiek ?
Mam zwykły dysk i też mi bloki się ściągały.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!