Bitcoin Forum
June 24, 2024, 11:49:40 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: ROİ Süreleri Yeni Başlayanlar Rehber  (Read 2348 times)
Bheze (OP)
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 253

View Profile
September 06, 2017, 08:26:56 PM
Last edit: September 10, 2017, 09:38:48 AM by Bheze
Merited by twiifm (29), Kienbui (10)

Merhaba, madencilik işinde yeni olan ve sistem kurmak isteyen arkadaşlar için açıyorum bu konuyu. Şuana kadar Ethereum madenciliğinin bu kadar uzun süre en iyi kazancı sağlayacağını tahmin edemediğim için hep GTX 1060 3Gb modeller ile rig kurdum. Ethereum ışığını kaybedince farklı bir yola saparım diye düşündüm fakat bu gidişle Ethereum madencilikteki yerini koruyacak gibi duruyor. Malum Dag 3Gb yi geçince 3 Gb modeller kazamayacak. Bu yüzden tercih yapabilmek adına küçük bir hesaplama yaptım.

GTX 1060 6Gb ve GTX 1070 arasında kaldım ve ROİ süreleri aynı olduğu için seçimimi 1070 ten yana kullanıyorum. Umarım ilerleyen zamanlarda ROİ süreleri daha fazla uzamaz.

Gtx 1070 kart başına aylık getiri: 215 Tl
Gtx 1070 kart başına güç: 30 Mh
Gtx 1070 Kart Fiyatı: 1850Tl
ROİ süresi: 9 Ay
6 lı sistem ortalama fiyat: 2500 Tl
Kartların parası çıktıktan sonra sistemin ROİ süresi: 2 Ay
Toplan ROİ: 11 Ay

Aylık Getiri:1290 Tl(Masrafları kart başına getiri yazarken düştüm herhangi bir calculator den aynı hesabı yapabilirsiniz.)

Gtx 1060(6Gb) kart başına aylık getiri: 154 Tl
Gtx 1060(6Gb) kart başına güç: 22.5 Mh
Gtx 1060(6Gb) Kart Fiyatı: 1200 Tl
ROİ süresi: 8 Ay
Kartların parası çıktıktan sonra sistemin ROİ süresi: 3 Ay
Toplan ROİ: 11 Ay

Aylık Getiri:924 Tl(Masrafları kart başına getiri yazarken düştüm herhangi bir calculator den aynı hesabı yapabilirsiniz.)

Gtx 1060(3Gb) kart başına aylık getiri: 154Tl
Gtx 1060(3Gb) kart başına güç: 22.5 Mh
Gtx 1060(3Gb) Kart Fiyatı: 1000 Tl (hesaplarken kendi son alım fiyatımı yazmıştım ama şuan 900 Tl.)
ROİ süresi: 6,5-7 Ay
Kartların parası çıktıktan sonra sistemin ROİ süresi: 3 Ay
Toplan ROİ: 9,5-10 Ay

Aylık Getiri:924 Tl(Masrafları kart başına getiri yazarken düştüm herhangi bir calculator den aynı hesabı yapabilirsiniz.)

Belirttiğim kart fiyatları Amazon.de üzerinden alınmıştır kart alımları mı sürekli olarak Amazon.de üzerinden yapıyorum muhtemelen o kartlar o fiyata olmaz diye düşüneniniz olacaktır hepsinin linkini paylaşıyorum. Aldığınız kartın ram modeli Samsung çıkmaz ise değişime gönderebiliyorsunuz hatta bu kartın tipini beğenmedim diyerek bile değişime gönderebiliyorsunuz.

GTX 1070: https://www.amazon.de/Gigabyte-GeForce-GTX-1070-WINDFORCE/dp/B01HRYEQBU/ref=sr_1_fkmr0_1?s=computers&ie=UTF8&qid=1504729071&sr=1-1-fkmr0&keywords=gigabayt+gtx+1070+windforce

GTX 1060 6Gb: https://www.amazon.de/Gigabyte-GV-N1060G1-GAMING-6GD-Grafikkarte-2000MHz/dp/B01M8O1JEB/ref=sr_1_fkmr0_2?s=computers&ie=UTF8&qid=1504729261&sr=1-2-fkmr0&keywords=gigabayt+gtx+1060+6gb
Stoğa gireceği tarih 14 eylül diyor fakat o kadar beklemiyorsunuz.

GTX 1060 3Gb: https://www.amazon.de/Gigabyte-GeForce-GV-N1060WF2OC-3GD-Grafikkarte-schwarz/dp/B01KHWOAR4/ref=sr_1_fkmr0_1?s=computers&ie=UTF8&qid=1504729327&sr=1-1-fkmr0&keywords=gigabayt+gtx+1060+3gb
Şuan Türkiye ye gönderim yapılmıyor olarak gözüküyor fakat tekrar gönderim yapılacaktır daha önceden de aynı şekilde gönderim kapatıldı ve açıldı.

Umarım yeni sistem toplama niyetinde olanlara yardımcı olur.
tekno
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 255

CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!

View Profile
September 06, 2017, 08:30:43 PM

bu bilgiler kesinlikle referans alınmamalı. ve buna benzer bilgiler referans olarak verilmemeli volatilitesi yüksek bu pazarda bir haftanın kazancı bile bir sonraki hafta çok fazla oynarken yeni başlayanlara hesaplamayı öğretip olabildiğince piyasaya hakim olması sağlanmalı.

hiçkimsenin vebalini almayın. yardımcı olmak istiyorsanız maliyet hesabından kar maksimizasyonundan bahsedin.

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
YoBit AirDrop $|
Get 700 YoDollars for Free!
🏆
Bheze (OP)
Sr. Member

View Profile
September 06, 2017, 08:33:44 PM

Hocam açıkçası şuan güncel olan durum üzerinden hesaplama yaptım eminim ki bu tabloyu anlayabilen herkes anlık zorluğa göre aynı hesabı tekrar yaparak durumu değerlendirebilir yani en azından aşağı yukarı insanların kafasında bir fikir oluşturabilecek hesaplamalar sadece.

İkinci paragrafı sonradan eklediniz sanırım yada gözümden kaçtı kar maksimizasyonundan bahsetmişsiniz zaten buradaki sistemler benim görüşüm en uygun fiyata en yüksek verim alınabilecek sistemler.
yenivera
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 256

View Profile
September 06, 2017, 09:50:13 PM

Hocam açıkçası şuan güncel olan durum üzerinden hesaplama yaptım eminim ki bu tabloyu anlayabilen herkes anlık zorluğa göre aynı hesabı tekrar yaparak durumu değerlendirebilir yani en azından aşağı yukarı insanların kafasında bir fikir oluşturabilecek hesaplamalar sadece.

İkinci paragrafı sonradan eklediniz sanırım yada gözümden kaçtı kar maksimizasyonundan bahsetmişsiniz zaten buradaki sistemler benim görüşüm en uygun fiyata en yüksek verim alınabilecek sistemler.

Bheze hocam elektrik maliyetini vs.. ortalama olarak nasıl hesapladın?? bi de kartların 1060 olması ile 1070 olması arasında o kadar ciddi fark oluyor mu?

░░░░░░▄▄▄████████▄▄▄
░░░░▄████████████████▄
░░▄████████████████████▄
████████████████████████
▐████████████████████████▌
▐████████████████████████▌
████████████████████████
░░▀████████████████████▀
░░░░▀████████████████▀
░░░░░░▀▀▀████████▀▀▀
.Defi for You.
defi.com.vn

Learn how to become your own bank and
implement a private investment strategy

▄▄                    ▄▄
█      Pawn | Sell     
           Services
      Buy   | Rent
     █
  ▀▀                    ▀▀

Bheze (OP)
Sr. Member

View Profile
September 07, 2017, 03:57:02 AM

Aşağıdaki linkten hesapladım ama genelde benim elektrik faturam o hesaptan daha az geldi hep. Fark yukarıda gözüküyor hocam ROİ süreleri aynı 6 Gb model ile ROİ aldıktan sonra 1070 getirisi daha fazla ama ona göre de sistem daha maliyetli.

https://www.cryptocompare.com/mining/calculator/eth?HashingPower=22.5&HashingUnit=MH%2Fs&PowerConsumption=100&CostPerkWh=0.12
HiatusGG
Full Member

Activity: 504
Merit: 103

View Profile
September 07, 2017, 01:07:16 PM

Öncelikle bu işe yeni girmeyi düşünenler için güzel bir rehber olmuş fakat tam olarak 10 ay demek doğru olmaz , yarın yeni bir coin çıkar ekran kartlarını ona yönlendirirsin roi 1 ayda tamamlanır. O yüzden yeni çıkan coinleri sürekli takip edip difficulty azken bir iki gün kazmak gerekiyor. Forumda igotek arkadaşımız var yeni coinler çıktıkça paylaşıyor ve sanırım o da ilk başlarda kazıp roi süresini daha kısaltıyor.
Bheze (OP)
Sr. Member

View Profile
September 07, 2017, 02:26:04 PM

Söylediğiniz gayet mantıklı hocam fakat azıcık takip gerektiriyor. Ben sadece ether için güncel olan durumu yazdım ama tabiki zamana ayırabilecek olanlar heleki potansiyel coinleri tutturabilirlerse çok daha kısa sürese ROİ alabilirler ama küçük bir ihtimal de olsa tam terside olabilir.
baskanx
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 250

View Profile
September 08, 2017, 10:48:40 AM

Güzel konu olmuş fakat ethereum harici birçok coin var fakat alışkanlıkmıdır bilgisizlik midir bilemiyorum herkes ether kazıyor.Doğal olarakda dag artıyor kazım zorlaşıyor gelir azalıyor.Ether harici popüler olan music exp kazılabilir.
Bheze (OP)
Sr. Member

View Profile
September 08, 2017, 01:33:36 PM

Ether kazılmasının asıl sebebi potansiyel olan bir coin olması şuan en iyi getirdi belki Ether de değildir ama stok yapmak için en iyi coin olabilir.
zositarik
Newbie
*

Activity: 18
Merit: 0

View Profile
September 08, 2017, 06:50:03 PM

Hocam 1070 için 1850 tl demişsiniz. Ben bayağı bir kazıklandım sanırım 3280 tl para verdim msi 1070 karta  Sad
Bheze (OP)
Sr. Member

View Profile
September 08, 2017, 07:05:03 PM

Şimdi öncelikle nereden aldığınız değişir MSİ fiyatları Gigabayt tan bir tık daha üstte fakat Tr garantili olarak 2.500 den fazla tutabileceğini sanmıyorum elden mi aldınız?

http://www.vatanbilgisayar.com/ekran-kartlari/?opf=p24638170
Vatan da fiyatlar böyle itopya gibi diğer sitelerden bir tık daha ucuza bulabilirsiniz ama 3280 ne demek Cheesy 1080 fiyatına almışsınız.

Amazon da fiyatlar Tr den çok daha ucuzdur ve buna karşın müşteriye karşı tutumlarına 100 üzerinden puan verecek olsam 100 verirdim. İlandaki Amazon linkinden fiyata bakabilirsiniz elinize ulaşması 10 gün sürer fakat tekrar söylüyorum Amazonun müşteriye karşı olan tutumu mükemmel en ufak sorununuz için kendinizi aratarak saatlerce konuşabilirsiniz.

Son olarak kartı nereden yada kimden aldığınızı söyleyebilir misiniz ?
zositarik
Newbie
*

Activity: 18

View Profile
September 08, 2017, 07:14:12 PM

Ahya çok özür dilerim 2.380'miş kusura bakmayın Sad Sizdeki 1.850'yi görünce bir anda panik yaptım.
https://i.hizliresim.com/PO4ZN9.jpg
Bheze (OP)
Sr. Member

View Profile
September 08, 2017, 07:51:17 PM

Tr için normal hocam o fiyat ama tekrar söylüyorum Amazondan bir kez alışveriş yapsanız Tr den daha pahalı olsa dahı Amazonu tercih edersiniz Smiley
astergn
Newbie
*

Activity: 24
Merit: 2

View Profile
September 10, 2017, 02:06:28 AM

hocam vergi işini nasıl hallediyorsunuz? vergiyi amazon kendisimi ödüyor? en son hatırladığım %20 idi mesela verdiğiniz gtx1070 linkindeki kartın fiyatı şu anda 444 euro görünüyor. birde vergi eklersek 530 civarına geliyor oda şu anki kurla ykalaşık 2200 TL civarına geliyor. bunu nasıl 1800TL ye mal ediyorsunuz?

Belirttiğim kart fiyatları Amazon.de üzerinden alınmıştır kart alımları mı sürekli olarak Amazon.de üzerinden yapıyorum muhtemelen o kartlar o fiyata olmaz diye düşüneniniz olacaktır hepsinin linkini paylaşıyorum. Aldığınız kartın ram modeli Samsung çıkmaz ise değişime gönderebiliyorsunuz hatta bu kartın tipini beğenmedim diyerek bile değişime gönderebiliyorsunuz.

GTX 1070: https://www.amazon.de/Gigabyte-GeForce-GTX-1070-WINDFORCE/dp/B01HRYEQBU/ref=sr_1_fkmr0_1?s=computers&ie=UTF8&qid=1504729071&sr=1-1-fkmr0&keywords=gigabayt+gtx+1070+windforce

Bheze (OP)
Sr. Member

View Profile
September 10, 2017, 09:35:26 AM

hocam vergi işini nasıl hallediyorsunuz? vergiyi amazon kendisimi ödüyor? en son hatırladığım %20 idi mesela verdiğiniz gtx1070 linkindeki kartın fiyatı şu anda 444 euro görünüyor. birde vergi eklersek 530 civarına geliyor oda şu anki kurla ykalaşık 2200 TL civarına geliyor. bunu nasıl 1800TL ye mal ediyorsunuz?

Gümrük işlemlerini Amazon sizin adınıza hallediyor yani oradaki fiyat vergiler dahil Türkiye ye geliş fiyatı. Tabi bu dediğim Amazon.de için geçerli Amazon.com hakkında bilgim yok.
aragom
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 263

View Profile
September 10, 2017, 12:09:40 PM

6x rx580 8 gb sapphire li bir sistem için, şu anda eth kazıldığı düşünülürse

aylık ; toplam gelir 230 dolar
elektrik gideri 100 dolar
net gelir 130 dolar. 500 tl diyelim.

sistemin kurulum maliyeti en az 13.000 tl. yani 26 ay

yatırım yapacaklar için rehber olsun.
Bheze (OP)
Sr. Member

View Profile
September 10, 2017, 03:18:44 PM

6x rx580 8 gb sapphire li bir sistem için, şu anda eth kazıldığı düşünülürse

aylık ; toplam gelir 230 dolar
elektrik gideri 100 dolar
net gelir 130 dolar. 500 tl diyelim.

sistemin kurulum maliyeti en az 13.000 tl. yani 26 ay

yatırım yapacaklar için rehber olsun.

Yaptığın şeyin anlamı ney post mu kasıyorsun ? Konunun asıl amacı insanların bu işe gözü kapalı girmemesi kafalarında fikirler oluşturmak. Böyle yapınca komik olduğunu mu düşünüyorsun ?
alt132
Newbie
*

Activity: 2

View Profile
September 10, 2017, 07:12:10 PM

Gümrük işlemlerini Amazon sizin adınıza hallediyor yani oradaki fiyat vergiler dahil Türkiye ye geliş fiyatı. Tabi bu dediğim Amazon.de için geçerli Amazon.com hakkında bilgim yok.

amazon hesap başı 1 ekran kartı satıyo. amazondan rig kurmak pek mümkün değil gibi.
Bheze (OP)
Sr. Member

View Profile
September 10, 2017, 07:44:28 PM

Hayır hocam tek seferde 2 gönderim kısıtlaması var sadece yani 2 şer gün arayla sipariş geçebilirsin aynı hesaptan 2 adet 2 adet yani bir hesaptan 200 tane kart alabilirsin. Sadece tek gönderimde 2 yi geçmiyorlar.
alt132
Newbie
*

Activity: 2

View Profile
September 10, 2017, 10:44:49 PM

Hayır hocam tek seferde 2 gönderim kısıtlaması var sadece yani 2 şer gün arayla sipariş geçebilirsin aynı hesaptan 2 adet 2 adet yani bir hesaptan 200 tane kart alabilirsin. Sadece tek gönderimde 2 yi geçmiyorlar.

bunu bilmiyodum teşekkür ederim
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: