Bitcoin Forum
May 03, 2024, 10:11:33 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: ROİ Süreleri Yeni Başlayanlar Rehber  (Read 2341 times)
mdikmetas
Full Member

Activity: 616
Merit: 118

View Profile
September 11, 2017, 05:23:50 PM

dostum garanti olayını nasıl yapıyorsunuz?
1714731093
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714731093
Reply with quote  #2

1714731093
Report to moderator
1714731093
Hero Member
*

Ignore
1714731093
Reply with quote  #2

1714731093
Report to moderator
"If you don't want people to know you're a scumbag then don't be a scumbag." -- margaritahuyan
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714731093
Hero Member
*

Ignore
1714731093
Reply with quote  #2

1714731093
Report to moderator
1714731093
Hero Member
*

Ignore
1714731093
Reply with quote  #2

1714731093
Report to moderator
1714731093
Hero Member
*

Ignore
1714731093
Reply with quote  #2

1714731093
Report to moderator
Bheze (OP)
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 253

View Profile
September 11, 2017, 07:38:49 PM

Daha önce göndermedim ama birazcık araştırmıştım kargo ile gönderiyoruz kargo iletildikten sonra kargo masrafını ödüyorlar ve tamirat yada değişim işleminden sonra aynı şekilde ücretsiz olarak gönderiyorlar. Yukarıdaki bilgileri birebir ariyarak teyit almadım ama amazonun sayfasında yardım kısmından kendinizi aratarak net bilgiyi alabilirsiniz ücretsiz bir şekilde arıyorlar ve Türkçe olarak hizmet veriyorlar.
Holess
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 316

The Experience Layer of the Decentralized Internet

View Profile
September 14, 2017, 07:24:43 PM

verilen bilgiler güzel ama bence 1 kart için 2 bin tl gibi bir fiyat vermek bu koşullarda çok mantıklı gelmiyor. yani bu kart ile minin olayının asıl amacı daha ucuz ve herkesin ulaşılabileceği bir şekilde dağıtık minerler oluşturmak ama artık bu fiyatlara madencilik yapabilecek kişiler genelde elinde yüksek miktarda capitali olan ve tabiri caiz ise balina olabilecek kişiler yani.
bilgilendirme için ayrıca teşekkür ediyorum.

C                ▄███▄
               ▐█████▌
  ▄███▄         ▀███▀        ▄███▄
 ▐█████▌   ▄▄███████████▄▄  ▐█████▌
  ▀██████▄███▀▀       ▀▀█████████▀
      ▀████▀             ▀████
      ▐██▌    ██     ██    ▐███▄▄
      ███   ▄▄ ██▀▀▀██ ▄▄   █████▌
 ▄███▄██▌  ▐▌   ██▀██  ▌▐▌  ▐██▀▀
▐████████   ▀▀   ███   ▀▀   ███▌
 ▀███▀▀██▌                 ▐████▄███▄
       ▐███▄▄           ▄▄██▀ ▀██████▌
   ▄███▄██▀████▄▄▄▄▄▄▄████▀     ▀███▀
  ▐█████▌   ▀▀█████████▀██▄███▄
   ▀███▀        ▄███▄    ▐█████▌
               ▐█████▌    ▀███▀
                ▀███▀
VIR

POWERED BY

RUNNING ON

OCTOPUSROBOTS
TEZOS BLOCKCHAIN
\
Invest in the virucidal safety    ─────────────────
                     ███▄
                    █████▌
                  ▄██████
                 ███████▌
              ▄▄███████▀
 ▄████  ▄▄▄▄▄███████████████▄
▐████▌ ██████████████████████▌
█████ ▐████████████████████▄██
█████ ▐██████████████████████▌
▐████▌ ███████████████████▄██
 ▀████  ▀▀▀▀▀▀█████████████▀
                ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
EASY TO USE             ▐▌
             ██
            ▐██▌
        ▄█▄ █▌▐█        ▄█▄
▄▄▄▄▄▄▄█▀ ▀██  █▌    ▄▄█▀ ▀█▄▄▄▄▄▄
██████▀     ▀  ▐█   █▀▀     ▀█████
                █▌ ▐█
                ▐█ █▌
                 █▐█
                 ▐█
EVOLVING CONCEPT             ▄▄▄▄
        ▄▄███▀▀▀▀███▄▄
      ▄██▀          ▀██▄
     ▀▀▀              ▀▀▀
   ▄███▌              ▐███▄
  █████                █████
 ▐█████                █████▌
 ▐█████                █████▌
  ▀████▌              ▐████▀
              ▄██▄    ▄▄▄
             ▐█████████▀
              ▀██▀
HELPFUL SUPPORT
/
Bheze (OP)
Sr. Member

View Profile
September 14, 2017, 07:57:08 PM

verilen bilgiler güzel ama bence 1 kart için 2 bin tl gibi bir fiyat vermek bu koşullarda çok mantıklı gelmiyor. yani bu kart ile minin olayının asıl amacı daha ucuz ve herkesin ulaşılabileceği bir şekilde dağıtık minerler oluşturmak ama artık bu fiyatlara madencilik yapabilecek kişiler genelde elinde yüksek miktarda capitali olan ve tabiri caiz ise balina olabilecek kişiler yani.
bilgilendirme için ayrıca teşekkür ediyorum.

Öncelikle rica ederim. Aslında tam tersine yüksek yatırımlar için genelde kartlı sistemler tercih edilmiyor yer kaplaması olsun emek istemesi olsun ki öylede 5 sistem ile uğraşırsın hadi maksimum 10 sistem ile uğraş ama miner cihazlarda durum farklı. Kartlı sistemler genelde küçük yatırımcıya hitap ediyor.
Bheze (OP)
Sr. Member

View Profile
September 15, 2017, 06:25:08 PM

Teşekkür ederim hocam. Test etmekten kastınız nedir yani kartların Mh değerleri sabit gelir olarak da calculator hesapları 3 aşağı 5 yukarı tutuyor tabi şuan Ethereum düşüş yaşadığı için ROİ süreleri güncel kur üzerinden uzadı Cheesy
astergn
Newbie
*

Activity: 24
Merit: 2

View Profile
September 15, 2017, 09:37:53 PM

hocam bu belirttiğiniz 30mh/s genel olarak gtx1070 lerin verdiği hashrate mi yoksa linkini verdiğiniz gigabyte gtx 1070 windforce modelinin değerlerimi? şu anda an itibariyle bu linkini verdiğiniz gigabyte kart stabil olarak kaç mh/s vermekte? bir sorum daha olacak bu founders modeller var üflemeli soğutmaya sahip. onlardan hiç kullandınızmı? çift fanlılara göre hashrate farkı varmı?

Gtx 1070 kart başına aylık getiri: 215 Tl
Gtx 1070 kart başına güç: 30 Mh
Gtx 1070 Kart Fiyatı: 1850Tl
ROİ süresi: 9 Ay
6 lı sistem ortalama fiyat: 2500 Tl
Kartların parası çıktıktan sonra sistemin ROİ süresi: 2 Ay
Toplan ROİ: 11 Ay

Aylık Getiri:1290 Tl(Masrafları kart başına getiri yazarken düştüm herhangi bir calculator den aynı hesabı yapabilirsiniz.)

....

Belirttiğim kart fiyatları Amazon.de üzerinden alınmıştır kart alımları mı sürekli olarak Amazon.de üzerinden yapıyorum muhtemelen o kartlar o fiyata olmaz diye düşüneniniz olacaktır hepsinin linkini paylaşıyorum. Aldığınız kartın ram modeli Samsung çıkmaz ise değişime gönderebiliyorsunuz hatta bu kartın tipini beğenmedim diyerek bile değişime gönderebiliyorsunuz.

GTX 1070: https://www.amazon.de/Gigabyte-GeForce-GTX-1070-WINDFORCE/dp/B01HRYEQBU/ref=sr_1_fkmr0_1?s=computers&ie=UTF8&qid=1504729071&sr=1-1-fkmr0&keywords=gigabayt+gtx+1070+windforce
Bheze (OP)
Sr. Member

View Profile
September 16, 2017, 02:30:24 PM

Şimdi hocam marka hiç fark etmez bütün 1070 ler aynı değeri verir fakat ram markası fark eder onuda bazı modellerde sabit diye duydum. Kartın ram markası Samsung olursa 30mh değeri alırsın micron da aynı değeri veriyor sanırım ama hynix olursa daha düşük değerler çıkıyor böyle bir durumda değişim hakkımız var ama işin kötüsü kargonun tekrar gidip gelmesi oyalıyor. 1070 Samsung ram olan tüm modeller 30mh veriyor tek fan çift fan fark etmez.
HartmaniA
Hero Member

Activity: 953
Merit: 504

View Profile
September 17, 2017, 09:12:22 AM

Öncelikle bu işe yeni girmeyi düşünenler için güzel bir rehber olmuş fakat tam olarak 10 ay demek doğru olmaz , yarın yeni bir coin çıkar ekran kartlarını ona yönlendirirsin roi 1 ayda tamamlanır. O yüzden yeni çıkan coinleri sürekli takip edip difficulty azken bir iki gün kazmak gerekiyor. Forumda igotek arkadaşımız var yeni coinler çıktıkça paylaşıyor ve sanırım o da ilk başlarda kazıp roi süresini daha kısaltıyor.

Çok doğru yeni çıkan coinleri kazmak bana da mantıklı geliyor. Musicoin 300 seviyelerinde eth falan bırakıp music kazdım ve 1250 seviyesinden satıp iki ayda roi oldum. Yeni coinlerde daha çok fırsat oluyor. Bir iki gün kazıp tutmak gerekiyor
exceLLency
Newbie
*

Activity: 6
Merit: 0

View Profile
October 15, 2017, 08:48:46 PM

Güzel bir rehber olmuş, güncel durumlar nedir hocam ?

Özellikle yeni çıkan coinler için global`i mi takip ediyorsunuz, coinmarketcap/new üzerindenmi.
sealofsun
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 250

View Profile
October 16, 2017, 02:31:37 PM

Ethereum mining roi biraz kısaldı kazançlar artmış nedenini bilmiyorum neredeyse 2 katına çıkmış
Darti
Newbie
*

Activity: 11

View Profile
December 12, 2017, 11:23:06 PM

Üstad Yüksek bütceli yatirimcilar icin

kart degilde miner cihazlarindan bahsemissin

angi aleti kast ediyorsun yazarmisin
seje
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 256

View Profile
December 14, 2017, 05:53:23 AM

O denli değisken ki piyasa insan ne zaman alim yapacağinda ciddi zorluk çekiyor.. Mesela şahsen 12 adet rx 470 4gb kartlarimi 830 tl.den almistim ama sapphire rx 570 leri 1600 tl civarinda aldim.. İyi takip etmek lazim…
risinqsun
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 273

-

View Profile
December 14, 2017, 09:15:26 AM

O denli değisken ki piyasa insan ne zaman alim yapacağinda ciddi zorluk çekiyor.. Mesela şahsen 12 adet rx 470 4gb kartlarimi 830 tl.den almistim ama sapphire rx 570 leri 1600 tl civarinda aldim.. İyi takip etmek lazim…

Aradaki fiyat farkı 2 katı fakat alınan mhz değeri ise neredeyse aynı Smiley  Zamanında Rx400 Serisi stoklayanlar 500 serisine geçmeyerek yeterince kar etti etmekle kalmadı milyoner'e doğru yaklaştılar Smiley
seje
Sr. Member

View Profile
December 14, 2017, 05:19:45 PM

Aradaki fiyat farkı 2 katı fakat alınan mhz değeri ise neredeyse aynı Smiley  Zamanında Rx400 Serisi stoklayanlar 500 serisine geçmeyerek yeterince kar etti etmekle kalmadı milyoner'e doğru yaklaştılar Smiley

Smiley o kadar olamadık ama gecimimizi sagladi
cantr
Member
**

Activity: 124
Merit: 10

View Profile
December 15, 2017, 03:43:25 AM

Roi sürelerini ethereum'un o gün ki değerine göre mi hesapladınız
seje
Sr. Member

View Profile
December 15, 2017, 05:46:38 AM

Roi sürelerini ethereum'un o gün ki değerine göre mi hesapladınız

Evet hocam arkadaş o gün ki kura göre hesaplamış…
marsev2lw
Newbie
*

Activity: 76

View Profile
January 25, 2018, 07:24:33 PM

Yazın için çok teşekkür ederim hocam.Şuanda güncel durum nedir onuda paylaşırsan muazzam olacak.
Kienbui
Sr. Member

Activity: 478
Merit: 250

View Profile
January 28, 2018, 05:47:11 AM

Yazın için çok teşekkür ederim hocam.Şuanda güncel durum nedir onuda paylaşırsan muazzam olacak.

Konuyu açan kişi uzun süredir madencilikle ilgilenmiyor gibi gözüküyor. O günki kurlar sizi yanıltmasın bugün güncel olarak anca hesaplama sitelerinde bulabilirsiniz o da kağıt üzerinde.
Splabs
Jr. Member
*

Activity: 42
Merit: 13

View Profile
January 28, 2018, 09:09:53 PM
Last edit: January 28, 2018, 09:25:49 PM by Splabs

Geçen zaman itibari ile eklenen iş gücü oranında ETH için bu ayki ortalama diff change %28. Ay başında 300MH/S ile aylık 1Eth kazan rig bugün mevcut dif ile 0.876 kazabiliyor.
İşin şakası bu gidişle eth dif artışı logaritmik hal alacak.

Roi denilen mevzu biraz yanlış anlaşılıyor.
Yapılan hesapların geleninde diff change (zorluk değişimi) , recurring costs (genel giderler) , invisible costs (görünmez maliyetler), production rate(üretim oranı) ,uptime drops (kaybedilen kazım zamanı) , price change (kur değişikliği), selling profile (satış profili) gibi aslen hesabın içerisinde bulunması gereken bir çok değişken mevcut değil.

Belirttiğim bu sebeplerden dolayı öyle basit bir calculator ile sınırlı miktardaki mevcut veriler üzerinde roi hesaplamak ip ile balık tutmanın ötesine geçmez.

Roi işi için bir strateji belirlenmelidir.
Kaba bir örnek ile diff change e karşı güç olarak geliştiren bir  selling profile (satış profili) ile : O ay üretilenler ile yatırım yaparak production rate(üretim oranı) arttırmak veya exchange rate peek lerinde satış yapmak, veya production rate(üretim oranı) aşamalı olarak farklı coinlere kaydırılması vs, vs.

Bence burada önemli olan, yeni başlayan kişinin 1-2 aylık dönemde tüm gelir ve giderini düzenli ve periyodik olarak kaydetmesi ve kaydettiği bu veriler üzerinden kendi profilini oluşturarak işe devam etmesidir.

Yani ahmetin hesabı mehmete uymayacaktır.

Not : Sözlüksel olarak Roi : yatırımın ne kadar sürede döneceği değil yatırımın ne getireceğidir.

Son olarak bu kadar dalgalı bir denizde mr. brownın Proof of Workü için hayırdır sen neyin roisi Smiley. Fazla açılmadan kontrollü olarak kazmaya devam.
yuzuak
Member
**

Activity: 683
Merit: 16

View Profile
February 06, 2018, 10:17:35 PM

Geçen zaman itibari ile eklenen iş gücü oranında ETH için bu ayki ortalama diff change %28. Ay başında 300MH/S ile aylık 1Eth kazan rig bugün mevcut dif ile 0.876 kazabiliyor.
İşin şakası bu gidişle eth dif artışı logaritmik hal alacak.

Roi denilen mevzu biraz yanlış anlaşılıyor.
Yapılan hesapların geleninde diff change (zorluk değişimi) , recurring costs (genel giderler) , invisible costs (görünmez maliyetler), production rate(üretim oranı) ,uptime drops (kaybedilen kazım zamanı) , price change (kur değişikliği), selling profile (satış profili) gibi aslen hesabın içerisinde bulunması gereken bir çok değişken mevcut değil.

Belirttiğim bu sebeplerden dolayı öyle basit bir calculator ile sınırlı miktardaki mevcut veriler üzerinde roi hesaplamak ip ile balık tutmanın ötesine geçmez.

Roi işi için bir strateji belirlenmelidir.
Kaba bir örnek ile diff change e karşı güç olarak geliştiren bir  selling profile (satış profili) ile : O ay üretilenler ile yatırım yaparak production rate(üretim oranı) arttırmak veya exchange rate peek lerinde satış yapmak, veya production rate(üretim oranı) aşamalı olarak farklı coinlere kaydırılması vs, vs.

Bence burada önemli olan, yeni başlayan kişinin 1-2 aylık dönemde tüm gelir ve giderini düzenli ve periyodik olarak kaydetmesi ve kaydettiği bu veriler üzerinden kendi profilini oluşturarak işe devam etmesidir.

Yani ahmetin hesabı mehmete uymayacaktır.

Not : Sözlüksel olarak Roi : yatırımın ne kadar sürede döneceği değil yatırımın ne getireceğidir.

Son olarak bu kadar dalgalı bir denizde mr. brownın Proof of Workü için hayırdır sen neyin roisi Smiley. Fazla açılmadan kontrollü olarak kazmaya devam.

Benim sözlükte roi, return of invest,  Türkçe mealiyle; "yatırımın geri dönüşü" demek.. Bazıları rio yazıyor, o ne demek bilmiyorum Smiley

rio yazanlar brezilya rio karnavalı sanıyor herhalde, parasını cıkardımı karnaval havası gibi
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: