Bitcoin Forum
May 03, 2024, 01:37:17 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Kakve rigove imate,koje kartice, sto rudarite?  (Read 1882 times)
CroBoy12 (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 536
Merit: 43


View Profile
September 07, 2017, 11:14:22 AM
 #1

Kakve rigove imate,koje kartice, sto rudarite?
1714743437
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714743437

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714743437
Reply with quote  #2

1714743437
Report to moderator
Even if you use Bitcoin through Tor, the way transactions are handled by the network makes anonymity difficult to achieve. Do not expect your transactions to be anonymous unless you really know what you're doing.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Eka_pro
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 51
Merit: 0


View Profile
September 08, 2017, 08:44:52 PM
 #2

8xgtx 750ti
13x1060
2x1070
spr vec neko vrijeme
ekurtovic
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 210
Merit: 100

Bosnia...


View Profile
September 09, 2017, 07:33:31 AM
 #3

Pozdrav

Ako smijem pitati, posto sam novi u ovome, koliko ste ulozili i koliko na mjesecnom nivou "vrtite" para?

Zmaku
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 350
Merit: 102



View Profile
September 09, 2017, 03:06:29 PM
 #4

Računaj da koliko god da uložiš da će ti trebati 6-12 mjeseci da vratiš uloženo i da počneš da zarađuješ. Ako naiđe ekstermno povoljan period to može da bude i prilično kraće vrijeme, ali isto tako ako naleti ekstremno nepovoljan period može da bude i duže.

DeepOnion    ▬▬  Anonymous and Untraceable  ▬▬    ENJOY YOUR PRIVACY  •  JOIN DEEPONION
▐▐▐▐▐▐▐▐   ANN  Whitepaper  Facebook  Twitter  Telegram  Discord    ▌▌▌▌▌▌▌▌
Get $ONION  (✔Cryptopia  ✔KuCoin)  |  VoteCentral  Register NOW!  |  Download DeepOnion
ekurtovic
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 210
Merit: 100

Bosnia...


View Profile
September 09, 2017, 04:02:04 PM
 #5

Računaj da koliko god da uložiš da će ti trebati 6-12 mjeseci da vratiš uloženo i da počneš da zarađuješ. Ako naiđe ekstermno povoljan period to može da bude i prilično kraće vrijeme, ali isto tako ako naleti ekstremno nepovoljan period može da bude i duže.

ma ok je to, shvatam to kao investiciju..

Ali koliko mjesecno dobijate, morate imati racunicu, zar ne?

CroBoy12 (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 536
Merit: 43


View Profile
September 09, 2017, 05:25:15 PM
 #6

Računaj da koliko god da uložiš da će ti trebati 6-12 mjeseci da vratiš uloženo i da počneš da zarađuješ. Ako naiđe ekstermno povoljan period to može da bude i prilično kraće vrijeme, ali isto tako ako naleti ekstremno nepovoljan period može da bude i duže.

ma ok je to, shvatam to kao investiciju..

Ali koliko mjesecno dobijate, morate imati racunicu, zar ne?

Pa ako uzmes za 1300 kn  gtx 1050ti  (nemoj uzimat) klokas je i imas 14mh -> eth

https://www.cryptocompare.com/mining/calculator/eth?HashingPower=14&HashingUnit=MH%2Fs&PowerConsumption=0&CostPerkWh=0

Trosak struje sam stavio 0 jer to samo bog moze tocno izracunati kako oni naplacuju struju.
Zmaku
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 350
Merit: 102



View Profile
September 09, 2017, 06:15:33 PM
 #7

Računaj da koliko god da uložiš da će ti trebati 6-12 mjeseci da vratiš uloženo i da počneš da zarađuješ. Ako naiđe ekstermno povoljan period to može da bude i prilično kraće vrijeme, ali isto tako ako naleti ekstremno nepovoljan period može da bude i duže.

ma ok je to, shvatam to kao investiciju..

Ali koliko mjesecno dobijate, morate imati racunicu, zar ne?

Pa jbg nije to prodaja sira na pijaci pa da znaš tačno, sve zavisi od trenutnih cijena valuta, težine mininga, da li prodaš u pravom trenutku ili ne itd, itd.
Zato sam ti napisao od 6 do 12 mjeseci povrat uloga, što više love uložiš imaš više procesorske snage za mining (skuplje grafičke kartice su moćnije od jeftinijih, dvije grafičke kartice će kopati dvostruko više od jedne itd)
Ako uložiš 1000 eura za 6-12 mjeseci ćeš dobiti 1000, ako uložiš 100000 za 6-12 mjeseci ćeš dobiti 100000. S tim što treba računati na to da će posle otplaćivanja početne investicije najvjerovatnije svaki sledeći period donijeti manju zaradu od prethodnog iz razloga što stalno izlazi sve moćniji hardver tako da se težina mininga stalno povećava i da stariji hardver gubi korak.

Naravno sve ovo što sam napisao važi za trenutno stanje u svijetu kriptovaluta koje se jako brzo mijenja. Ko je uložio lovu u mining početkom godine vratio je ulog za 3-4 mjeseca, sada je to duži period, za koji mjesec će možda biti mnogo duži, a možda i kraći. Stvar je u tome što niko ne zna (bar mi obični smrtnici) i što je kao i svako ulaganje rizik.

DeepOnion    ▬▬  Anonymous and Untraceable  ▬▬    ENJOY YOUR PRIVACY  •  JOIN DEEPONION
▐▐▐▐▐▐▐▐   ANN  Whitepaper  Facebook  Twitter  Telegram  Discord    ▌▌▌▌▌▌▌▌
Get $ONION  (✔Cryptopia  ✔KuCoin)  |  VoteCentral  Register NOW!  |  Download DeepOnion
ekurtovic
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 210
Merit: 100

Bosnia...


View Profile
September 09, 2017, 09:09:12 PM
 #8

Računaj da koliko god da uložiš da će ti trebati 6-12 mjeseci da vratiš uloženo i da počneš da zarađuješ. Ako naiđe ekstermno povoljan period to može da bude i prilično kraće vrijeme, ali isto tako ako naleti ekstremno nepovoljan period može da bude i duže.

ma ok je to, shvatam to kao investiciju..

Ali koliko mjesecno dobijate, morate imati racunicu, zar ne?

Pa jbg nije to prodaja sira na pijaci pa da znaš tačno, sve zavisi od trenutnih cijena valuta, težine mininga, da li prodaš u pravom trenutku ili ne itd, itd.
Zato sam ti napisao od 6 do 12 mjeseci povrat uloga, što više love uložiš imaš više procesorske snage za mining (skuplje grafičke kartice su moćnije od jeftinijih, dvije grafičke kartice će kopati dvostruko više od jedne itd)
Ako uložiš 1000 eura za 6-12 mjeseci ćeš dobiti 1000, ako uložiš 100000 za 6-12 mjeseci ćeš dobiti 100000. S tim što treba računati na to da će posle otplaćivanja početne investicije najvjerovatnije svaki sledeći period donijeti manju zaradu od prethodnog iz razloga što stalno izlazi sve moćniji hardver tako da se težina mininga stalno povećava i da stariji hardver gubi korak.

Naravno sve ovo što sam napisao važi za trenutno stanje u svijetu kriptovaluta koje se jako brzo mijenja. Ko je uložio lovu u mining početkom godine vratio je ulog za 3-4 mjeseca, sada je to duži period, za koji mjesec će možda biti mnogo duži, a možda i kraći. Stvar je u tome što niko ne zna (bar mi obični smrtnici) i što je kao i svako ulaganje rizik.

hvala na objasnjenju  Wink poucno

Cane1989
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 235
Merit: 102


View Profile
September 10, 2017, 07:23:28 PM
 #9

pozz svima,
imam 4x1080 zotac amp edition. Zec kopam sa njima. Ima li ko nesto slicno ovome pa da uporedimo h/s i ostalo?

▐▐   ▬▬▬▬▬   DeepOnion   ▬▬▬▬▬   ▌▌
████    40 PUBLIC AIRDROPS COMPLETED    TOR INTEGRATED    ████
▬▬▬▬   (✔) DeepVault Blockchain File Signatures  •  VoteCentral Your Vote Counts  •  deeponion.org   ▬▬▬▬
Miner4ever
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 168
Merit: 101


View Profile
September 10, 2017, 08:03:05 PM
 #10

Uglavnom su amd rx 570 i amd rx 580 sa po kojim rigom sa amd 470.
Polako popunjavam i sa nvidijama, al dotsa su skupe pa ide pomalo sporo.
Ocekujem neki novi pump da nafriziram rudnik i sa 1080 koje su se dobro pokazale za puno coina.
Cane1989
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 235
Merit: 102


View Profile
September 11, 2017, 10:17:48 AM
 #11

Uglavnom su amd rx 570 i amd rx 580 sa po kojim rigom sa amd 470.
Polako popunjavam i sa nvidijama, al dotsa su skupe pa ide pomalo sporo.
Ocekujem neki novi pump da nafriziram rudnik i sa 1080 koje su se dobro pokazale za puno coina.
Sta konkretno kopas sa 1080?

▐▐   ▬▬▬▬▬   DeepOnion   ▬▬▬▬▬   ▌▌
████    40 PUBLIC AIRDROPS COMPLETED    TOR INTEGRATED    ████
▬▬▬▬   (✔) DeepVault Blockchain File Signatures  •  VoteCentral Your Vote Counts  •  deeponion.org   ▬▬▬▬
MetaSk
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 210
Merit: 100


View Profile
September 12, 2017, 08:14:51 AM
 #12

5x rx470
i jedan mini rig s 2x 1050Ti

trenutno ulazem u 1050Ti jer mjesecni povrat mi je taman za jedan 1050Ti, dok napunim jednu maticnu s njima pocinjem graditi novi rig od 1070 ili necega sto ce ili bi moglo biti bolje u tom trenutku
balerina
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 59
Merit: 0


View Profile
September 12, 2017, 06:40:47 PM
 #13

Nude mi da kupim video kartice marke amd 7970. Da li mi mozete preporuciti za rudarenje etherijuma?
mamaxi
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 126
Merit: 100


View Profile
September 13, 2017, 04:52:29 AM
 #14

Ja imam kartice amd 380 r9, za sada sve lepo ide.
Ako budu zarade ko što kažu kupiću i one jače amd 480.

ataki
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 602
Merit: 100



View Profile
September 13, 2017, 07:13:25 AM
 #15

Kakve rigove imate,koje kartice, sto rudarite?


8x380 amd za eth...Ali vec jako usporava
Cane1989
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 235
Merit: 102


View Profile
September 13, 2017, 08:41:34 AM
 #16

Kakve rigove imate,koje kartice, sto rudarite?


8x380 amd za eth...Ali vec jako usporava
Imam i ja 380-tku. Da bas je usporila. Koliko ti daje Mh/s jedna?
Jesi probao nesto drugo sem eth da kopas sa 380?

▐▐   ▬▬▬▬▬   DeepOnion   ▬▬▬▬▬   ▌▌
████    40 PUBLIC AIRDROPS COMPLETED    TOR INTEGRATED    ████
▬▬▬▬   (✔) DeepVault Blockchain File Signatures  •  VoteCentral Your Vote Counts  •  deeponion.org   ▬▬▬▬
Zmaku
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 350
Merit: 102



View Profile
September 13, 2017, 09:10:38 AM
 #17

Nude mi da kupim video kartice marke amd 7970. Da li mi mozete preporuciti za rudarenje etherijuma?

Te kartice su već tri generacije stare i nikako nemoj da kupuješ to i to iz više razloga.

1. to su već stare kartice koje su odradile svoje i nemaju garanciju tako da u slučaju kvara možeš samo da ih baciš.

2. Odnos snage i potrošnje struje im nikako nije dobar.

3. Imaju samo 3 GB memorije što već nije dovoljno za mining ethereuma, kartice moraju biti sa minimum 4 GB, a poželjno i više da bi bila sigurna da će biti dovoljno na duže staze.

DeepOnion    ▬▬  Anonymous and Untraceable  ▬▬    ENJOY YOUR PRIVACY  •  JOIN DEEPONION
▐▐▐▐▐▐▐▐   ANN  Whitepaper  Facebook  Twitter  Telegram  Discord    ▌▌▌▌▌▌▌▌
Get $ONION  (✔Cryptopia  ✔KuCoin)  |  VoteCentral  Register NOW!  |  Download DeepOnion
skov86
Member
**
Offline Offline

Activity: 147
Merit: 10


View Profile
September 13, 2017, 10:39:27 AM
 #18

6 x GTX 1070 Asus Strix 8GB OC-> Ethereum + Siacoin
6 x RX 570 Saphire Nitro+ 8GB OC -> Pegascoin
6 x RX 570 Asus Strix 4GB OC -> Expanse
3 x RX 580 Saphire Nitro+ 8GB -> Expanse

570 Saphire Nitro+ 8GB OC (MICRON) je valjda najgora kartica na svitu za rudarenje, nestabilna je puca na bilo kojem ozbiljnijem OC-u
580 Saphire Nitro+ 8GB (HYNX) jos gore mislim kopa 1MH/s na Ethashu bolje od RX570 ali istodobno korisit 40W struje vise... uglavnom jako lose
570 Asus Strix 4GB OC (HYNX) ovo je brutalna kartica, ekstremno tiha temperatura je valjda 15-20 stupnjeva manja nego 570 Saphire Nitro+ i imaju indentican hashrate na ethashu... strasna kartica.
GTX1070 Asus Strix 8GB OC (MICRON) iako je navodno Micron najgora memorija meni ove kartice rade ko sat... ethash razvaljuju sa 29.5MH/s no drzim ih malo nize na 27.8 MH/s jer su na tom hashrateu necujne.

Uglavnom planiram prodati sve ove Saphire Nitro+ govnjarske kartice... i nabavit si VEGA kartice, no mozda i jednostavno sve ovako ostavim... uskoro se planiram prebacit na Bitsend... mislim da ce taj coin uskoro eksplodirati!

Pozz.
skov86
Member
**
Offline Offline

Activity: 147
Merit: 10


View Profile
September 13, 2017, 10:40:32 AM
 #19

Nude mi da kupim video kartice marke amd 7970. Da li mi mozete preporuciti za rudarenje etherijuma?

Te kartice su već tri generacije stare i nikako nemoj da kupuješ to i to iz više razloga.

1. to su već stare kartice koje su odradile svoje i nemaju garanciju tako da u slučaju kvara možeš samo da ih baciš.

2. Odnos snage i potrošnje struje im nikako nije dobar.

3. Imaju samo 3 GB memorije što već nije dovoljno za mining ethereuma, kartice moraju biti sa minimum 4 GB, a poželjno i više da bi bila sigurna da će biti dovoljno na duže staze.

Ako mozes dobit kartice jeftino upregni ih na Musiccoin, Pegascoin, Ubiq, Expanse... one uopce nisu lose za ethash.
mamaxi
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 126
Merit: 100


View Profile
September 13, 2017, 07:20:41 PM
 #20

Ako je oprema jako jeftina nije puno ni bitno šta je, samo da se kopa i brzo će pokriti plaćeno

Pages: [1] 2 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!