Bitcoin Forum
May 14, 2024, 09:36:31 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: ICO yatırımları  (Read 538 times)
blue_way (OP)
Member
**

Activity: 173
Merit: 50

View Profile
September 07, 2017, 11:43:17 AM

Arkadaşlar merhaba, ben hayli yeni başladım bu işe ondan dolayı bazı durumları yeni yeni anlıyorum. Bu ICO'lara yaptığımız yatırımları nasıl tekrardan BTC veya diğer birimlere dönüştürebiliyoruz. Yani örneğin bugün ATLANT Ico'suna az bir yatırım yaptım ben bu yatırımı ne zaman satabilirim. Çünkü okuduğum kadarıyla x2 vs bekleneildiği söyleniyor ben bu fiyatı yakalayıp nasıl satacağım bunu? bilen yol gösterebilirse sevinirim. şimdiden teşekkürler
1715679391
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715679391
Reply with quote  #2

1715679391
Report to moderator
1715679391
Hero Member
*

Ignore
1715679391
Reply with quote  #2

1715679391
Report to moderator
1715679391
Hero Member
*

Ignore
1715679391
Reply with quote  #2

1715679391
Report to moderator
Activity + Trust + Earned Merit == The Most Recognized Users on Bitcointalk
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715679391
Hero Member
*

Ignore
1715679391
Reply with quote  #2

1715679391
Report to moderator
1715679391
Hero Member
*

Ignore
1715679391
Reply with quote  #2

1715679391
Report to moderator
1715679391
Hero Member
*

Ignore
1715679391
Reply with quote  #2

1715679391
Report to moderator
hiburak
Hero Member

Activity: 1655
Merit: 600

View Profile
September 07, 2017, 12:15:25 PM

Arkadaşlar merhaba, ben hayli yeni başladım bu işe ondan dolayı bazı durumları yeni yeni anlıyorum. Bu ICO'lara yaptığımız yatırımları nasıl tekrardan BTC veya diğer birimlere dönüştürebiliyoruz. Yani örneğin bugün ATLANT Ico'suna az bir yatırım yaptım ben bu yatırımı ne zaman satabilirim. Çünkü okuduğum kadarıyla x2 vs bekleneildiği söyleniyor ben bu fiyatı yakalayıp nasıl satacağım bunu? bilen yol gösterebilirse sevinirim. şimdiden teşekkürler

Bu işlere daha yeni girenlerin ve temel bilgiler konusunda eksiklikleri olan arkadaşların ICO'lara girmelerini kesinlikle tavsiye etmiyorum. x2 yapacağım derken yapabileceğiniz ufak bir hata ile bütün paranızı kaybedebilirsiniz.
J.Moriarty
Full Member

Activity: 219
Merit: 109

View Profile
September 07, 2017, 12:29:40 PM

Bu işlere daha yeni girenlerin ve temel bilgiler konusunda eksiklikleri olan arkadaşların ICO'lara girmelerini kesinlikle tavsiye etmiyorum. x2 yapacağım derken yapabileceğiniz ufak bir hata ile bütün paranızı kaybedebilirsiniz.

Haklısınız ama fırsatları da kaçırmamak lazım. Ben de risk budur deyip Atlant a yatırım yaptım 0.02 btc kadar, bakalım ne olacak  Grin
Bir an içimden bir ses al kaçırma dedi aldım.

Ama tabi abartmadan iyice sistemin işleyişini öğrenmeye devam edeceğim. Şu an block chain teknolojisini iyice izledim, epey yazı okudum video izledim ve temel mantığı kavradım diye düşünüyorum. Yerli yabancı borsaları da öğrenmeye devam ediyorum. Okuduğum yazılardan genel izlenimim elimdeki nakitin yarısına ripple, waves, strat, eth alıp bekleyip kalanı ile de btc al sat yapıp arbitrajı iyice öğrenmek.

Tabi o kadar basit olsa herkes parasını katlardı bunun da farkındayım ama bir yerden başlamak lazım. Belki kar yaparım, belki zarar ama birkaç aya iyice öğrenirim piyasayı

“He is the Napoleon of crime, Watson. He is the organizer of half that is evil and of nearly all that is undetected in this great city, He is a genius, a philosopher, an abstract thinker. He has a brain of the first order. He sits motionless, like a spider in the center of its web, but that web has a thousand radiations, and he knows well every quiver of each of them. He does little himself. He only plans.”
paladium
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

CHIEF GROWTH OFFICER OF GLOBAL ENTERPRENEUR

View Profile
September 07, 2017, 01:05:16 PM

Bende ilk başladığımda WINGS' in ICO suna girmiştim cahilliğimden tüm paramı kaybettim. Bu piyasada fırsatlar bitmiyor.Çoğu ICO bitiminde hemen bir borsada işlem görüyor ama hepside hemen 2x yapacak diye bir durum yok.

▄▄
          ▄▄████▄▄
       ▄▄████▀▀████▄▄
    ▄▄████▀      ▀████▄▄
 ▄▄████▀            ▀███▀
████▀                  ▀  ▄▄
███                      ▄██
███                      ███
███   ███▄        ▄███   ███
███   █████▄    ▄█████   ███
███   ███▀███▄▄███▀███   ███
███   ███  ▀████▀  ███   ███
███   ███    ▀▀    ███   ███
███▄  ███          ███  ▄███
 ▀███▄███          ███▄███▀
   ▀█████          █████▀
     ▀███          ███▀
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██

▄█████████████████████▄
███████████████████████
█████████████████▀▀▀███
███████████▀▀▀      ███
█████▀▀▀       ▄    ███
██▄         ▄█▀    ████
█████▄    ▄█▀      ████
████████▄█▀       █████
██████████  ▄     █████
██████████ ███▄  ██████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀

▄█████████████████████▄
███████████████████████
██████████████▀▀▀██████
████ ▀███████     ▀▄███
████   ▀▀█▀▀      ▄████
█████              ████
██████             ████
███████▄          █████
███████▀        ▄██████
███▀▀        ▄▄████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀

▄█████████████████████▄
███████████████████████
████████████▀▀▀▀███████
██████████▀     ███████
██████████   ██████████
████████▀▀   ▀▀████████
████████       ████████
██████████   ██████████
██████████   ██████████
██████████   ██████████
██████████   ██████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀

▄█████████████████████▄
█████▀▀         ▀▀█████
███    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄    ███
██   ████▀▀▀▀▀██▀▀   ██
██  ███▀       ▀  █  ██
██  ██▀  █████  ▀██  ██
██  ██  ███████  ██  ██
██  ██▄  █████  ▄██  ██
██  ███▄       ▄███  ██
██   ████▄▄▄▄▄████   ██
███    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀    ███
█████▄▄         ▄▄█████
▀█████████████████████▀

▄█████████████████████▄
██████████████▀████████
████████████▀ ▄ ▀  ▀███
███████████ ▄███▄  ▄███
███████████ ███████████
██▀  ▀█▀▀     ▀▀█▀  ▀██
██     ▄▄     ▄▄     ██
███▄  ████   ████  ▄███
████   ▀▀     ▀▀   ████
█████  ▀▄▄   ▄▄▀  █████
███████▄▄ ▀▀▀ ▄▄███████
███████████████████████
▀█████████████████████▀

▄█████████████████████████▄
███████████████████████████
████▀▀▀▀███████████████████
███      ██████████████████
████▄▄▄▄███████████████████
████    ██    █▀    ▀██████
████    ██            █████
████    ██    ▄███▄    ████
████    ██    █████    ████
▀█████████████████████████▀
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
nasituygun
Legendary
*

Activity: 952
Merit: 1006

View Profile WWW
September 07, 2017, 02:42:22 PM

İlaveten icolar için genelde hep bunlar denir 2x yapar 3x yapar diye fakat son zamanlardaki bir kaç ico çok büyük paralar toplamasına rağmen

mesela pıllar ico fiyatının 3 te birine kadar düştü.bir coinin en karlı anı ico fiyatı olmayabiliyor her zaman

▄▄███████████▄▄
     ▄██▀▀           ▀▀██▄
   ▄█▀   ▄▄█████████▄▄   ▀█▄
  █▀  ▄███████▌ █▌ █████▄  ▀█
 █▀  ██  ██         ▀█████  ▀█
▐█  ██▀▀█████   ▄▄▄   █████  █▌
█▌ ▐██▄▄████▌  ████   █████▌ ▐█
█  ███  ████        ▄███████  █
█▌ ▐█▀▀████▌   ▄▄▄  ▀██████▌ ▐█
▐█  █▄▄████   ████   ▐█████  █▌
 █▄  ████           ▄█████  ▄█
  █▄  ▀████  ███  ██████▀  ▄█
   ▀█▄   ▀▀█████████▀▀   ▄█▀
     ▀██▄▄           ▄▄██▀
        ▀▀███████████▀▀
bitcore.
...The Future Is Now...
▄▄▄▄▄▄▄▄    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄

██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
                 ▄▄██
 ▄██████████████████████▄
█▀         ▄▄██▀▀   ██  ▀█
█▄     ▄▄██▀▀        ██  █
█▀█████████████████████████▄
█                          ▀█
█                           █
█              ▄████▄       █
█             ██▀  ▀██      █
█            ▐█▌    ▐████████
█             ██▄  ▄██      █
█              ▀████▀       █
█                           █
█▄                         ▄█
 ▀█████████████████████████▀
.
iOs
Android

██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███               ███
▐██   ▐█▄   ▄███▄   ██▌
██▌    ███▄██████▀  ▐██
██▌    ▐████████    ▐██
▐██     ▐██████     ██▌
 ███   ▀█████▀     ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███       ▄███    ███
▐██       █████     ██▌
██▌       ███       ▐██
██▌     ███████     ▐██
▐██       ███       ██▌
 ███      ███      ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███         ▄▄█▌  ███
▐██      ▄▄█████    ██▌
██▌   ▄████████     ▐██
██▌  ▐████████      ▐██
▐██    ▀▀████       ██▌
 ███     ▀██       ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀
Website
ANN
Block Explorer
saulzaents
Hero Member

Activity: 560
Merit: 501

View Profile
September 07, 2017, 07:06:44 PM

şöyle anlatayim dostum ben sana anlatablidigim kadariyla  en basite indirgemeye calişacagim. şimdi her ico bi halka arzdir sonuc  ve yatırımcı para yatirir iş yapabileceğine inandigi bir projeye örnekten gidersek sende atlant'in iş yapacagina inanip belli bi miktar yatirim yapmişsin ve karşiliginda da tabiri caizse hisse senedi almişsin diyelim. bundan sonraki süreç takip kısmı başliyor  proje sonlandiktan bi süre sonra dağitilan hisse senetlerinin yani tokenlerin transferini serbest birakirlar. bazen bazi projeler ico biter bitmez de transferi serbestleştirebiliyor  ama geneli 1 hafta içerisinde  serbest birakiyor tokeni (release etmek)   buraya kadar herşey tamamsa eğer bir sonraki aşama market  veya borsa veya exchange girme olayi. eğer atlant verdiği sözleri tutarsa ve yapmak istediği hayata geçirmek istediği proje ile ilgili adimlar atar ve bunlari da yatırımcısıyla paylaşirsa eğer bu fiyati olumlu olarak etkiler ve borsaya girdiginde de fiyatlar artar . bunlari takip edeceksin ve  istediğin fiyatlar gelirse de satip btc  yada eth olarak karşılıgını alacaksin.  bazen proje tokenleri serbest birakir  ama bi süre borsaya girmezse genelde olan etherdelta ya girmesidir. etherdelta da bu tarz tokenler listelenir ve alış satışlarını oradan da gerçekleştirebilirsin.
hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
September 08, 2017, 06:40:25 AM

saulzaents güzel güzel açıklamış ek olarak
her ico ya güvenmeyin adamlar paranızı alır bavulları toplar kaçarlar scam denir bunlara ayrıca borsaya çıkan scam icolarda olur bir türlü vaadlerini yerine getirmezler yol haritasına uymazlar ve fıyatı yukselmez bunlarda scam olur icolara girmek dikkat ve araştırma isteyen bir iştir.
exortis
Sr. Member

Activity: 322
Merit: 250

View Profile
September 08, 2017, 08:07:38 AM

Siz o x2 diyenlere bakmayın ben ne zaman başkalarının lafıyla hareket etsem hep zarar ettım o yuzden kendı araştırmanızı yapın ona gore ıco ya gırın,icolar zaten başlı başına risk içerirler.Birde tavsıye uzerıne girmek daha rısklıdır.Atlant ahım şahım bır proje degil kullanılırlığı tartışılır yapısını kurmak çok zor bence.Ayrıca son zamanlarda cıkan son 10 ıconun en az 6 tanesı ıco fıyatının altında düşmüştür borsalarda
Pages: [1]
  Print  

Jump to: