Bitcoin Forum
May 26, 2024, 02:19:01 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin Emlak Sektörüne Giriyor: Bu Evin m2’si 1 Bitcoin  (Read 1177 times)
koin_34
Full Member

Activity: 392
Merit: 101

View Profile
October 30, 2017, 07:28:42 PM

vay be, şaka maka türkiyede lokomotif sektör inşaat sektörü, türkiyede de böyle bir uygulama olsa çok güzel bir ortam elde edilir. Gerek aracı kurumla, gerek büyük firmaların aracılığıyla,
NEJLA
Member
**

Activity: 179
Merit: 10

View Profile
October 30, 2017, 08:06:16 PM

Emlak sektörü bitcoin in değerini biliyor...gelecekte btc nin her sektörde kullanılacağı kesin...
J.Moriarty
Full Member

Activity: 219
Merit: 109

View Profile
October 30, 2017, 08:31:20 PM

Türkiyede btc ile ödeme sıkıntı olmaz mı ?

Mesela anlaştın, 20btc karşılığında daireni satacaksın. Noterde işlemler nasıl olacak ?
Önce btc yollanırsa geri dönüşü olmayan, şu ara muhtemelen suç teşkil etse bile kimsenin anlayıp çözemeyeceği bir şey.
Önce devir yapılırsa da noterde para işi tamam diyorsun, sonradan yok ben paramı almadım deyince nasıl olacak ?

Bekleme süresi falan derken bence bireysel satışlarda uygulamak sıkıntılı ve zahmetli olacaktır. Ancak btc karşılığında satıyorum deyince epey dikkat çekiyor, buna  katılmadan edemeyeceğim. Ben de gelecekte ev/araç satış durumlarında btc ile satış mümkün diye yazmayı planlıyorum.

“He is the Napoleon of crime, Watson. He is the organizer of half that is evil and of nearly all that is undetected in this great city, He is a genius, a philosopher, an abstract thinker. He has a brain of the first order. He sits motionless, like a spider in the center of its web, but that web has a thousand radiations, and he knows well every quiver of each of them. He does little himself. He only plans.”
zoperdal
Newbie
*

Activity: 196
Merit: 0

View Profile
October 31, 2017, 08:49:23 AM

yakın tarihte yemek siparişi, elbise siparişi ve benzer tüm alışverişlerde btc kullanılacak zaten
EUROPEANTURK
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 251

View Profile
October 31, 2017, 02:09:09 PM

Bitcoinin emlak sektöründe kullanılıyor olması ciddi bir haber bu haber insanlarin Bitcoine olan güvenlerini arttıracak ve daha çok kullanıcıyı Bitcoine kazandıracaktır. Umarım diğer sektörlerde de Bitcoin aktif olarak yerini alır.  
TheUnknownMan
Full Member

Activity: 308
Merit: 100

View Profile
November 03, 2017, 05:13:10 PM

Bitcoin şaka maka baya bir girdi günlük hayatımıza.Ülkemizde de bunun örneklerine rastlamıştım.Ankara'da Bitcoinle ev satışı,İzmir'de Bitcoin dükkanı gibi.Hayırlısı olsun bakalım.
TURKSOY
Newbie
*

Activity: 6

View Profile WWW
November 04, 2017, 06:36:33 AM

ortadoğu ve araplar bu konuya sanki her ülkeden daha ılımlı sıcak bakıyor gibi ya da böyle bir izlenim oluşturuluyor gibi anlamak zor.
amknetwork
Newbie
*

Activity: 59

View Profile
November 04, 2017, 01:23:18 PM

Kullanim alaninin artmasi cok sevindirici bir haber ama fiyatlar hrp gecirmece oluyor btc ile odendiginde
PokerStein1
Full Member

Activity: 392

View Profile
November 04, 2017, 02:28:29 PM

Propy projesi önümüzdeki yıllarda yasal engelleride aştığı takdirde kişiden kişiye direk arsa satışı yapmayı planlıyor blockchain üzerinden. Hedef olarakta 2020 yılını gösterdiler.

TheSpark
Full Member

Activity: 238

View Profile
November 04, 2017, 03:57:39 PM

yakında tüm hayatımızın icinde olacak ve her yerde kullanabilecegiz fakat bu bizim ülkemiz icin daha cook coook yıllar var yabancı ülkeler yavaş yavaş buna geciyor olabilir ama bunun uzun vadeli bir iş oldugunu düşünürsek yaygınlaşması da cok yavaş olması olası.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: