Bitcoin Forum
June 27, 2024, 05:44:37 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Altcoin'e yeni başlayan bir insana verilebilecek tavsiyeler  (Read 2091 times)
daedalus17 (OP)
Newbie
*

Activity: 2
Merit: 0

View Profile
September 07, 2017, 07:06:30 PM

Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle başlığa gelip yardım etmek istediğiniz için teşekkür ederim. Ben yıllardır Bitcoin başta olmak üzere çeşitli altcoinlerin muhabbetlerine katılan, ama yatırım yapmaya çok yakın zamanda karar vermiş bir insanım. BitcoinTalk ailesinin de yatırım konularında beni bilgilendireceğine eminim. Forumda altcoinlerle ilgili hemen hemen her postu okuyorum, bir çok insan bir çok farklı coinden bahsetmiş. Mesela bir başlığa girdim, insanlar TenX e uzun vadede yatırım yapmanın çok karlı olacağından bahsetmiş, aynı şekilde başka bir başlıkta Waves, başka birinde OAX, başka birinde Ripple ve çok daha fazlası. Sizce uzun vadede yatırım yapılacak en mantıklı coin nedir? Bitcoin'in yüksek fiyatına rağmen Bitcoin mi? Yoksa Etherium mu? Yoksa alt coinlerden herhangi biri mi? Rica etsem nedenini de açıklayabilir misiniz?

İlginiz ve alakanız için teşekkür ederim. Smiley
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2114
Merit: 1143

View Profile
September 07, 2017, 07:15:22 PM

Öncelikle altcoine girmenin mantığının yalnızca btc sayısını arttırmak olduğunu bilmelisin. Yani dolar bazlı bakma olaya...Düşeni al yükseleni sat, coinlere duygusal olarak bağlanma...Elin lafıyla hareket etme, inanıyorsan kimin ne dediğine bakma ama mantıklıysa yabana da atma! En sağlam coin btc, altcoinler ona hizmet eder. Shitcoin bile olsa ucuzsa alınır ethereum da olsa pahalıysa beklenir. Benim mantığım bunu söylüyor. Başarılar bol kazançlar...

https://www.youtube.com/watch?v=yqOQbYaT-CY&list=LLzSVpdD3TvdWgIzZBj6VX3Q&index=35  şu şarkıyı da armağan edeyim gaza gelme ama  Cheesy Wink

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
tayfundeniz
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 296

View Profile
September 07, 2017, 07:19:49 PM

Öncelikle altcoine girmenin mantığının yalnızca btc sayısını arttırmak olduğunu bilmelisin. Yani dolar bazlı bakma olaya...Düşeni al yükseleni sat, coinlere duygusal olarak bağlanma...Elin lafıyla hareket etme, inanıyorsan kimin ne dediğine bakma ama mantıklıysa yabana da atma! En sağlam coin btc, altcoinler ona hizmet eder. Shitcoin bile olsa ucuzsa alınır ethereum da olsa pahalıysa beklenir. Benim mantığım bunu söylüyor. Başarılar bol kazançlar...
wolwo güzel açıklamış duygusal hiçbirine bağlanma.Duygusal sadece kendi cüzdanındaki para olsun.
Piyasayı sıkı takip edersen günlük al-sat ile bitcoinini arttırmaya bakarsın.Yok işim gücüm var takip edemem diyorsan bitcoin al uzun vade gerisini boşver.
simetri
Full Member

Activity: 405
Merit: 104

View Profile
September 07, 2017, 07:31:38 PM

Girdiğin bir altcoinden, Btc olarak yükselmedikçe çıkma. Bu uzun sürse de sabırlı olup beklemelisin.

Girdiğin coin eğer kar ettiyse de çıkma, sana kar bırakan bir fiyattan stop limit emri gir. Fiyat düşerse limiti aşağı çekme, fiyat yükselirse limitini de yükselt.
Holess
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 316

The Experience Layer of the Decentralized Internet

View Profile
September 07, 2017, 07:35:48 PM

Girdiğin bir altcoinden, Btc olarak yükselmedikçe çıkma. Bu uzun sürse de sabırlı olup beklemelisin.

Girdiğin coin eğer kar ettiyse de çıkma, sana kar bırakan bir fiyattan stop limit emri gir. Fiyat düşerse limiti aşağı çekme, fiyat yükselirse limitini de yükselt.

bu stop limit olayı mantıklı geldi aslında. gerçi sürekli al-sat yapıp hiç bekelemden kar etmek daha güzel oluyor ama takibi zor ve riski daha yüksek oluyor. yinede uzun süreli yatırımlarımda stop limit kullanacağım bende.

C                ▄███▄
               ▐█████▌
  ▄███▄         ▀███▀        ▄███▄
 ▐█████▌   ▄▄███████████▄▄  ▐█████▌
  ▀██████▄███▀▀       ▀▀█████████▀
      ▀████▀             ▀████
      ▐██▌    ██     ██    ▐███▄▄
      ███   ▄▄ ██▀▀▀██ ▄▄   █████▌
 ▄███▄██▌  ▐▌   ██▀██  ▌▐▌  ▐██▀▀
▐████████   ▀▀   ███   ▀▀   ███▌
 ▀███▀▀██▌                 ▐████▄███▄
       ▐███▄▄           ▄▄██▀ ▀██████▌
   ▄███▄██▀████▄▄▄▄▄▄▄████▀     ▀███▀
  ▐█████▌   ▀▀█████████▀██▄███▄
   ▀███▀        ▄███▄    ▐█████▌
               ▐█████▌    ▀███▀
                ▀███▀
VIR

POWERED BY

RUNNING ON

OCTOPUSROBOTS
TEZOS BLOCKCHAIN
\
Invest in the virucidal safety    ─────────────────
                     ███▄
                    █████▌
                  ▄██████
                 ███████▌
              ▄▄███████▀
 ▄████  ▄▄▄▄▄███████████████▄
▐████▌ ██████████████████████▌
█████ ▐████████████████████▄██
█████ ▐██████████████████████▌
▐████▌ ███████████████████▄██
 ▀████  ▀▀▀▀▀▀█████████████▀
                ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
EASY TO USE             ▐▌
             ██
            ▐██▌
        ▄█▄ █▌▐█        ▄█▄
▄▄▄▄▄▄▄█▀ ▀██  █▌    ▄▄█▀ ▀█▄▄▄▄▄▄
██████▀     ▀  ▐█   █▀▀     ▀█████
                █▌ ▐█
                ▐█ █▌
                 █▐█
                 ▐█
EVOLVING CONCEPT             ▄▄▄▄
        ▄▄███▀▀▀▀███▄▄
      ▄██▀          ▀██▄
     ▀▀▀              ▀▀▀
   ▄███▌              ▐███▄
  █████                █████
 ▐█████                █████▌
 ▐█████                █████▌
  ▀████▌              ▐████▀
              ▄██▄    ▄▄▄
             ▐█████████▀
              ▀██▀
HELPFUL SUPPORT
/
daedalus17 (OP)
Newbie
*

Activity: 2

View Profile
September 07, 2017, 07:51:57 PM

Aydınlatıcı cevaplar için teşekkürler.

Peki her bir alt coine özel cüzdan mı kullanıyorsunuz yoksa belirli bir cüzdanda mı tutuyorsunuz elinizdeki coinleri?
hasanacar
Newbie
*

Activity: 101

View Profile WWW
September 07, 2017, 08:44:13 PM

Altcoine ETH ile başla, ETH alıp-sat, baktın başarılı oluyorsun diğerlerine bulaşma, başarısız oluyorsan zaten paran biter.
Madara1
Full Member

Activity: 457
Merit: 101

View Profile
September 07, 2017, 08:51:01 PM

Arkadaşlar güzel aciklamislar, coinlerle duygusal bağ kuma, alınması gereken zamanda al satılması gereken zamanda sat yani takip olsun işin. Biraz seçici ol, araştır öyle her projeye her altcoine atlama sonra canın sıkılabilir.

psy0
Full Member

Activity: 434
Merit: 101

Blockchain Marketing: tokensuite.io

View Profile
September 07, 2017, 08:52:04 PM

Altcoin al satına başlayacak birine verilebilecek en iyi tavsiye kesinlikle kaybetmeyi gözden çıkarabileceği bir miktarı başlangıç sermayesi olarak seçmesi. Gözden çıkarılabilecek bir sermeye ile başlayınca stresten uzak, öğrenme odaklı al sat yapılabilir. Bir musibet bin nasihattan kesinlikle daha iyidir. Önemli olan bu musibeti üzülmeyeceğiniz bir para ile yaşamak.

kenafirherif
Member
**

Activity: 118
Merit: 10

View Profile
September 07, 2017, 09:09:06 PM

vallaha kardeşim ben de bu piyasaya gireli 2 ay falan oldu. Evet çok tecrübeli değilim ama çok para kaybettim ve hepsini geri topladım. bana çok uzun geldi.  bi tecrübe kazandığıma inanıyorum. Anladığım bu piyasadan şu :
1-) çok paran yoksa az kazanırsın. özellikle yüksek kazanma hedefin varsa bu seni moral olarak kötü etkiler.
2-) Para kaybetmekten korkma. Kaybetmek kötü değil sana çok şey öğretir.asla hedefin kısa vadede çok kazanmak olmamalı. bu sana gereksiz riskler aldırır ve daha çok kaybedersin. Sabır bu işin özü
3-) yatırım yapmadan önce analiz yapmayı öğrenmelisin. örneğin asla yükseliş trendindeki coini alma. mesela xvg bugün yüzde 50 yükselmiş olsun. baktın yükselmiş koşarak kaç. alırsın direk çakılır çoğunlukla. en dipi görmüş coinlere gir mümkünse.
4-) sabırlı değilsen piyasaya girme. çünkü yatırım yaptığın coin düşerse panikle az zarar için elden çıkarırsın. şanssızsan geri yükselir ve üzülürsün.
5-) asla ama asla bir coine tüm paranı yatırma. düşerse o coinde kalırsın çıkamazsın. çıkarsan da büyük zarada olursunn. yani yatırımını böl. mümkünse 3-4 ü geçsin.
6-) asla ama asla kimsenin gazı ile bir coine girme özellikle bu forumda. ama takip edebileceğin gerçekten piyasayı bilen bi kaç kişi var. listesini özelden verebilirim. twitter hesapları var.
7-) slack gruplarına üye ol. oralardan fikir alışverişi yapabilirsin
8-) eğer kısa vadede çok kazanma hedefin yoksa garanti coinlere gir. BTC ETH LTC DASH ZEC gibi. bunlar uzun vadede asla kaybettirmez.kısa vedede iner çıkar ama 3-4 aya illaki aldığın fiyatın üstü olur
9-) demin de dediğim gibi asla çok yükselmiş coine girme. bu eth yada btc falan da olsa. çok yükselen birşey illaki biraz düşecektir. bu düşüş 1-2 dolar da olabilir 50-100 dolar da olabilir. bu biraz sana kalmış. daha önce yaptığı hareketlerden bunu çöz
10-) necizane tavsiyem ICO denilen projelere yatırım yap. Proje sağlamsa min 2 katı alırsın. Bounty falan da kasarsan 3-4 katı garanti diyebilirim.(ki ben de öyle yapıyorum bu aralar)
11-) hiçbir altcoine uzun vade bakma. yukarda saydıklarım hariç. çünkü piyasa belli olmuyor. hiçbir coine bağlanma ölümüne. yatır unut maalesef bu arlar pek geçerli değil.
son olarak en önemlisi de forumda kimseden beklentin olmasın. kimse sana kesin birşey söylemez. herkes YTD( yatırım tavsiyesi değildir ) der. kims ekesin konuşmaz. piyasda kesin diye birşey yoktur çünkü.
özelden başka sorun varsa yardımcı olurum. Seni çok iyi anlıyorum çünkü bi aralar ben de senin gibiydim.

SHPING | | A cryptocurrency for shopper marketing and rewards
Token Sale | | Bitcointalk ANN | | Bounty Program | | Telegram
PRESALE: SOLD OUT | | CROWDSALE: 22 Feb - 23 Mar
carlzec
Full Member

Activity: 616
Merit: 100

View Profile
September 07, 2017, 10:32:44 PM

Piyasaya küçük bir miktarla girilmeli
 Al sat yapmak datemel amaç ufak karlar hatta zarar etmemek olmalı.
uzun vadeli yatırım lar piyasayı öğrenince yapılmalıdır.
ICO meselesi iyi araştırılmalı hangi ıco ya katılım planlanıyorsa önceki benzer projelerin durumları gözden geçirilmeli
şuan mesela monetha nın performansı ile ATLANT ı benzer buluyorum. Atlant da güzel kazanç sağlayacak bence
aliyagiz207
Full Member

Activity: 266
Merit: 242

View Profile
September 08, 2017, 06:18:30 AM

https://www.youtube.com/watch?v=yqOQbYaT-CY&list=LLzSVpdD3TvdWgIzZBj6VX3Q&index=35  şu şarkıyı da armağan edeyim gaza gelme ama  Cheesy Wink
Kısaca özetlenmiş bir ek ben yapayım elimizdeki para kısıtlı oldugundan bodoslama aha bu coin düştü yukluce alayım deme altcoinlerde düşmenin limiti yok her zaman daha da düşebilirler.
Ayrıca elinde buyuk dumplar için her daim btc tut ufakta olsa elinde hep btc olsun yoksa buyuk dumplarda çok ağlarsın
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
September 08, 2017, 08:04:25 AM

Konu sahibine tavsiyem yol yakınken vazgeçin.
Altcoin trading işi bir tür hastalık. Bağımlılık yapıyor. Kazandıkça daha çok bağlanıyor kaybettikçe daha da hırs yapıyorsunuz.
Tavsiyem uzun vadeli potansiyel gördüğünüz bir kaç coin e yatırım yapıp kenara çekilin.
cripton
Full Member

Activity: 147
Merit: 100

View Profile
September 08, 2017, 09:18:28 AM

selam kardes, kelin ilaci olsa önce basina sürermis.

suan elimde 4 coin var, alip wallete atiyorum. borsadan cikariyorum bozmayim diye.. param oldukca baska baska coinler alicam. öyle yani. damlaya damlaya göl olur misali.  iyi coinler cok ama para yok. yani sorun hangi coin iyi degil, mesele  hepisini almak hepisine para yetistirmek mesele.

mdikmetas
Full Member

Activity: 616
Merit: 118

View Profile
September 08, 2017, 09:25:37 AM

hepsini almak mı?

hocam oku ona göre al bu forumda zaten az çok  söylüyorlar  forumu olabildiğince oku ona göre al
boestin
Legendary
*

Activity: 1092
Merit: 1000

View Profile
September 08, 2017, 10:01:01 AM

Elindeki miktarının bir kısmını uzun vade için br kaç coine yatır beklet diğerlerini ise gün içerisinde alım satım yaparak arttırabilirsin. Arkadaşların dediği gibi gün sonunda işin bittikten sonra aldığın coine güvenmiyorsan ya btc ye ya da usd ye çevir öyle sabah tekrardan devam edersin alım satım yapmaya. Bol kazançlar şimdiden
Crethix
Newbie
*

Activity: 22

View Profile WWW
September 08, 2017, 10:25:20 AM

Her zaman pozisyona girdiğinde hedefin belli olmalı, vaden belli olmalı, stop loss seviyen belli olmalı ve de o coini neden aldığının bir cevabı olmalı sende. Eğer bunlara cevabın varsa pozisyon aç devam et. Stop loss koymakta yetmez, takipte ol stop loss seviyelerini kademeli olarak yükselt. Her dip yapmış coin tekrar boğa piyasasına dönecek diye bir şey yok, alır bekler durursun, piyasa, twitter, telegram ya da herhangi bir sosyal platform shilling amacı taşır yani herkes girdiği pozisyona sokmak ister seni aslında bunun iyi yanları da var ancak shilling yapan kişinin kaçta çıkacağını bilemezsin ani bir dumpda elinde kalır coin.
Bitcoin fanboylara çok kulak asma onlar dünyayı sadece Bitcoin olarak görüyor ve tüm söylemleri bu yönde önümüzdeki yıllarda bu kırılacak çünkü Bitcoin'den katmer katmer üstün projeler hayata geçecek. Bitcoin ve Altcoin olarak değil kriptopara piyasası olarak gör piyasayı, at gözlüklülere kapılma.
wolwoo
Legendary
*

View Profile
September 08, 2017, 11:12:32 AM

Her zaman pozisyona girdiğinde hedefin belli olmalı, vaden belli olmalı, stop loss seviyen belli olmalı ve de o coini neden aldığının bir cevabı olmalı sende. Eğer bunlara cevabın varsa pozisyon aç devam et. Stop loss koymakta yetmez, takipte ol stop loss seviyelerini kademeli olarak yükselt. Her dip yapmış coin tekrar boğa piyasasına dönecek diye bir şey yok, alır bekler durursun, piyasa, twitter, telegram ya da herhangi bir sosyal platform shilling amacı taşır yani herkes girdiği pozisyona sokmak ister seni aslında bunun iyi yanları da var ancak shilling yapan kişinin kaçta çıkacağını bilemezsin ani bir dumpda elinde kalır coin.
Bitcoin fanboylara çok kulak asma onlar dünyayı sadece Bitcoin olarak görüyor ve tüm söylemleri bu yönde önümüzdeki yıllarda bu kırılacak çünkü Bitcoin'den katmer katmer üstün projeler hayata geçecek. Bitcoin ve Altcoin olarak değil kriptopara piyasası olarak gör piyasayı, at gözlüklülere kapılma.
İkinci paragrafı ilk paragrafta kendin yalanlamışsın. Madem altcoinler btc'den üstün ne demeye stop Loss koyuyorsun bekle belki btc'ye rakip olur 😂 2x yapsa elinde bir tane altcoin tutmayacak adam at gözlüğü takma diyor.bütün o muhteşem projelerin tek hedefi var mümkün olduğunca btc çarpmak... 

Crethix
Newbie
*

Activity: 22

View Profile WWW
September 08, 2017, 07:21:02 PM

2x'den kastın bölünmeyse yolda merak etme Smiley Bitcoin'de çözümler tükenmez, bölerler olur biter Smiley o zaman görücem ben 2x ne oluyor? Smiley
Stop Loss koyduğun pozisyon yatırım yaptığın aracın değerini düşürmez. Finsansal piyasalarda hiçbir araç yoktur ki sürekli yükselsin. Doğada ve finansal piyasalarda fraktaller vardır her daim.
wolwoo
Legendary
*

View Profile
September 08, 2017, 10:31:22 PM

2x'den kastın bölünmeyse yolda merak etme Smiley Bitcoin'de çözümler tükenmez, bölerler olur biter Smiley o zaman görücem ben 2x ne oluyor? Smiley
Stop Loss koyduğun pozisyon yatırım yaptığın aracın değerini düşürmez. Finsansal piyasalarda hiçbir araç yoktur ki sürekli yükselsin. Doğada ve finansal piyasalarda fraktaller vardır her daim.
Fraktal dediğin zaten altcoinler, bcc çıktı o da altcoin oldu. Yenisi çıkar o da altcoin olur. Maksat yine btc sayısını  artırmaya gelir, çok derin düşünmenin bir anlamı yok aksi taktirde gerçeklerden kopuş başlar

Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: