Bitcoin Forum
April 26, 2024, 02:34:15 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  
Author Topic: Porez 2  (Read 3684 times)
hi-men
Member
**
Offline Offline

Activity: 63
Merit: 10


View Profile
October 16, 2017, 09:27:09 AM
 #21

Uhljebljenicke drzave balkana bi skupljale porez, al nitko u poreznoj ne zna sta je btc... Cheesy Neka ga skupe. Hint local bitcoin Wink A institucija podrijetla imovine na ovim prostorima ne postoji tak da nema zime...
1714142055
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714142055

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714142055
Reply with quote  #2

1714142055
Report to moderator
1714142055
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714142055

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714142055
Reply with quote  #2

1714142055
Report to moderator
1714142055
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714142055

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714142055
Reply with quote  #2

1714142055
Report to moderator
"Bitcoin: mining our own business since 2009" -- Pieter Wuille
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
suncokreten
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 126
Merit: 100


View Profile
October 16, 2017, 10:31:06 AM
 #22

Vjerojatno bi trebao platiti:

575.000 - 15.000 - eventualni troškovi kupnje i prodaje BTC-a (0.25% na Bittrexu) = 558.525 kuna * 12% = 67.023 HRK + prirez (za Zagreb 18% odnosno 12.064 HRK)

Dakle, trebao bi platiti ukupno 79.087 HRK uhljebima koji u životu nisu čuli za pojam kriptovaluta.

Postoje i puno jeftiniji, anonimni načini da se to isplati.
joshmontford
Member
**
Offline Offline

Activity: 98
Merit: 10


View Profile
October 16, 2017, 01:26:19 PM
 #23

dok svijet bude nešto po tom pitanju napravio, mi u hrvatskoj ćemo razmišljati o tome ko je bio u pravu hdz ili sdp Grin Cheesy Grin

coinnoob010
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 1
Merit: 0


View Profile
December 14, 2017, 12:55:47 PM
 #24

Drugacije misljenje, te stajaliste sto se tice poreza, te zasto mislim da ne trebate placati porez pri kupnji ili prodaji, tocnije preprodaji btc ili nekih drugih cryptovaluta.
U svakom slucaju sami se informirajte, te sve radite na svoju vlastitu odgovornost, iako nista necete previse dobit od strane nasih djelatnika koji niti ne znaju sta je btc, (cast izuzecima) ovo je cisto moje misljenje, koje je u potpunosti drugacije od D91, iako nemam nista protiv njega, svi imaju pravo na svoje.

Ovako sto se tice poreza na bitcoin i druge cryptovalute, po zakonu EU, a donio ga je najvisi sud u EU kaze da pri exchangu ili prodaji, kupnji tocnije izmjeni nikakav se porez ne treba platiti, jer se Bitcoin i druge cryptovalute tretiraju kao tradicionalan novac. Posto nasa uprava nema zakona za Bitcoin ovo vazi i na samu Hrvatsku, iako ima podataka di se i nasa uprava slozila sa ovim (sami potrazite). Sta to znaci, znaci ako vi na nasoj ili stranoj bitcoin mjenjacnici izmjenite kune/eure u crypto, te kasnije crypto nazad u kune/eure ne trebate nikakav porez platit bez obzira na rapidnu promjenu tecaja btc i drugih coinova! Ako uspijete pokazat tocnije dokazat da ste napravili samo izmjenu. Isto kao sto se ne placa porez kada euro izmjenjujete u kune i obratno. Sto bi bilo sasvim nelogicno da je drugacije jer u jednom satu mozete obavit primjer 10 izmjena, na svaku izmjenu platiti porez bila bi cista glupost, sto je i nasa domaca mjenjacnica potvrdila, jer je i ona oslobodena placanja poreza pri izmjeni, (porez na dobit pravne osobe je druga stvar) mnogi ce vam reci nasli su rupu u zakonu, nekako su se izborili, iscupali nesto itd. nikakva rupa u zakonu nije u igri! Nego cisti zakon koji je EU odlucila provesti.

Sto se tice drugih stvari kao zarada u obliku place, ugovor, firma, obrt, te poslao mi netko iz rodbine nebitno odakle, na sve sto vi ne mozete dokazat kako ste do njih dosli drugim rijecima da ste napravili izmjenu morat cete porez platit.

U svakom slucaju mozete koristiti automate bez ikakvih problema ili jos bolje anonimne kartice u umjerenim kolicinama.


Nije nikad ni rečeno da se na kupoprodaju bitcoina plaća porez, to je pogrešno razumijevanje rečenoga u drugom topicu.
Ono što sam objasnio je da se porez plaća na svaki inozemni primitak iz inozemstva ( u tu kategoriju spada i internet zarada).
Što se tiče kupoprodaje bitcoina, ono štio je pravi problem je kako to dokazati vjerodostojnom zakonskom dokurnentacijom, koju će porezna prihvatiti.
S druge strane, ako porezna primjeti nesrazmjer vaših prijavljenih prihoda i rashoda, reagirat će i krenuti u poreznu kontrolu.
Iz osobnog iskustva znam koliko je teško poreznoj dokazati bilo kakav vid internetske ili bilo kakve druge zarade iz inozemstva (bitcoin) jer su jako ''kruti'' u tumačenju propisa i inzistiraju na vjerodostojnoj papirologiji, koju u slućaju bitcoina nije lako pružiti.
Nekakvi opći propisi EU i pozivanje na njih, neće vam tu puno pomoći.
Govorim ovo na temelju osobnog iskustva plaćanja poreza na internetsku zaradu i bitcoin.


Imam pitanje. Od rujna do prosinca 2017. uplatio sam oko 6000 kn sa svog žiro računa na jednu online mjenjačnicu. Ostvario sam neki prihod zbog povećanja vrijednosti bitcoina. Povukao sam 6000 kn na isti taj žiro račun. Prihod je i dalje na mjenjačnici, u bitcoinima. Kako porezna gleda na to? Da li moram prijavljivat porez? Da li se to gleda kao drugi dohodak ili ne s obzirom da je razlika između isplata s računa na mjenjačnicu i uplata s mjenjačnice na račun na nuli. Postoji li mjesečni ili godišnji iznos koji će poreznoj proći "ispod radara"?
Daniel91
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3374
Merit: 1824



View Profile
December 14, 2017, 03:27:52 PM
 #25

Drugacije misljenje, te stajaliste sto se tice poreza, te zasto mislim da ne trebate placati porez pri kupnji ili prodaji, tocnije preprodaji btc ili nekih drugih cryptovaluta.
U svakom slucaju sami se informirajte, te sve radite na svoju vlastitu odgovornost, iako nista necete previse dobit od strane nasih djelatnika koji niti ne znaju sta je btc, (cast izuzecima) ovo je cisto moje misljenje, koje je u potpunosti drugacije od D91, iako nemam nista protiv njega, svi imaju pravo na svoje.

Ovako sto se tice poreza na bitcoin i druge cryptovalute, po zakonu EU, a donio ga je najvisi sud u EU kaze da pri exchangu ili prodaji, kupnji tocnije izmjeni nikakav se porez ne treba platiti, jer se Bitcoin i druge cryptovalute tretiraju kao tradicionalan novac. Posto nasa uprava nema zakona za Bitcoin ovo vazi i na samu Hrvatsku, iako ima podataka di se i nasa uprava slozila sa ovim (sami potrazite). Sta to znaci, znaci ako vi na nasoj ili stranoj bitcoin mjenjacnici izmjenite kune/eure u crypto, te kasnije crypto nazad u kune/eure ne trebate nikakav porez platit bez obzira na rapidnu promjenu tecaja btc i drugih coinova! Ako uspijete pokazat tocnije dokazat da ste napravili samo izmjenu. Isto kao sto se ne placa porez kada euro izmjenjujete u kune i obratno. Sto bi bilo sasvim nelogicno da je drugacije jer u jednom satu mozete obavit primjer 10 izmjena, na svaku izmjenu platiti porez bila bi cista glupost, sto je i nasa domaca mjenjacnica potvrdila, jer je i ona oslobodena placanja poreza pri izmjeni, (porez na dobit pravne osobe je druga stvar) mnogi ce vam reci nasli su rupu u zakonu, nekako su se izborili, iscupali nesto itd. nikakva rupa u zakonu nije u igri! Nego cisti zakon koji je EU odlucila provesti.

Sto se tice drugih stvari kao zarada u obliku place, ugovor, firma, obrt, te poslao mi netko iz rodbine nebitno odakle, na sve sto vi ne mozete dokazat kako ste do njih dosli drugim rijecima da ste napravili izmjenu morat cete porez platit.

U svakom slucaju mozete koristiti automate bez ikakvih problema ili jos bolje anonimne kartice u umjerenim kolicinama.


Nije nikad ni rečeno da se na kupoprodaju bitcoina plaća porez, to je pogrešno razumijevanje rečenoga u drugom topicu.
Ono što sam objasnio je da se porez plaća na svaki inozemni primitak iz inozemstva ( u tu kategoriju spada i internet zarada).
Što se tiče kupoprodaje bitcoina, ono štio je pravi problem je kako to dokazati vjerodostojnom zakonskom dokurnentacijom, koju će porezna prihvatiti.
S druge strane, ako porezna primjeti nesrazmjer vaših prijavljenih prihoda i rashoda, reagirat će i krenuti u poreznu kontrolu.
Iz osobnog iskustva znam koliko je teško poreznoj dokazati bilo kakav vid internetske ili bilo kakve druge zarade iz inozemstva (bitcoin) jer su jako ''kruti'' u tumačenju propisa i inzistiraju na vjerodostojnoj papirologiji, koju u slućaju bitcoina nije lako pružiti.
Nekakvi opći propisi EU i pozivanje na njih, neće vam tu puno pomoći.
Govorim ovo na temelju osobnog iskustva plaćanja poreza na internetsku zaradu i bitcoin.


Imam pitanje. Od rujna do prosinca 2017. uplatio sam oko 6000 kn sa svog žiro računa na jednu online mjenjačnicu. Ostvario sam neki prihod zbog povećanja vrijednosti bitcoina. Povukao sam 6000 kn na isti taj žiro račun. Prihod je i dalje na mjenjačnici, u bitcoinima. Kako porezna gleda na to? Da li moram prijavljivat porez? Da li se to gleda kao drugi dohodak ili ne s obzirom da je razlika između isplata s računa na mjenjačnicu i uplata s mjenjačnice na račun na nuli. Postoji li mjesečni ili godišnji iznos koji će poreznoj proći "ispod radara"?

Moj ti je savjet otići svom poreznom referentu, ili ako ga nemaš otići u lokalni ured porezne službe, i pitati.
Altenativno, obratiti se knjigovodstvenom servisu za pomoć i savjet.
Koliko ja znam, za svaki priljev na svoj bankovni račun poreznoj moraš pokazati odgovarajuću ''vjerodostojnu'' dokumentaciju.
U ovakvim slučajevima, gdje takve dokumentacije nema, jako je teško poreznoj dokazati ono o čemu govoriš, da si na ''pozitivnoj nuli'' Smiley
Zapravo, najviše ovisi o tvom poreznom referentu, koliko je fleksibilan i razumije o čemu se radi.
Pravilnici i zakoni uvijek se mogu tumačiti na različite načine nažalost, najviše zbog svoje nedorečenosti, pogotovo u svezi internetske zarade.
Iskusio sam to na vlastitoj koži, iz prve ruke.

.freebitcoin.       ▄▄▄█▀▀██▄▄▄
   ▄▄██████▄▄█  █▀▀█▄▄
  ███  █▀▀███████▄▄██▀
   ▀▀▀██▄▄█  ████▀▀  ▄██
▄███▄▄  ▀▀▀▀▀▀▀  ▄▄██████
██▀▀█████▄     ▄██▀█ ▀▀██
██▄▄███▀▀██   ███▀ ▄▄  ▀█
███████▄▄███ ███▄▄ ▀▀▄  █
██▀▀████████ █████  █▀▄██
 █▄▄████████ █████   ███
  ▀████  ███ ████▄▄███▀
     ▀▀████   ████▀▀
BITCOIN
DICE
EVENT
BETTING
WIN A LAMBO !

.
            ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███████████▄▄▄▄▄
▄▄▄▄▄██████████████████████████████████▄▄▄▄
▀██████████████████████████████████████████████▄▄▄
▄▄████▄█████▄████████████████████████████▄█████▄████▄▄
▀████████▀▀▀████████████████████████████████▀▀▀██████████▄
  ▀▀▀████▄▄▄███████████████████████████████▄▄▄██████████
       ▀█████▀  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀  ▀█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.PLAY NOW.
javorcro
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 63
Merit: 0


View Profile
December 14, 2017, 05:34:19 PM
 #26

Drugacije misljenje, te stajaliste sto se tice poreza, te zasto mislim da ne trebate placati porez pri kupnji ili prodaji, tocnije preprodaji btc ili nekih drugih cryptovaluta.
U svakom slucaju sami se informirajte, te sve radite na svoju vlastitu odgovornost, iako nista necete previse dobit od strane nasih djelatnika koji niti ne znaju sta je btc, (cast izuzecima) ovo je cisto moje misljenje, koje je u potpunosti drugacije od D91, iako nemam nista protiv njega, svi imaju pravo na svoje.

Ovako sto se tice poreza na bitcoin i druge cryptovalute, po zakonu EU, a donio ga je najvisi sud u EU kaze da pri exchangu ili prodaji, kupnji tocnije izmjeni nikakav se porez ne treba platiti, jer se Bitcoin i druge cryptovalute tretiraju kao tradicionalan novac. Posto nasa uprava nema zakona za Bitcoin ovo vazi i na samu Hrvatsku, iako ima podataka di se i nasa uprava slozila sa ovim (sami potrazite). Sta to znaci, znaci ako vi na nasoj ili stranoj bitcoin mjenjacnici izmjenite kune/eure u crypto, te kasnije crypto nazad u kune/eure ne trebate nikakav porez platit bez obzira na rapidnu promjenu tecaja btc i drugih coinova! Ako uspijete pokazat tocnije dokazat da ste napravili samo izmjenu. Isto kao sto se ne placa porez kada euro izmjenjujete u kune i obratno. Sto bi bilo sasvim nelogicno da je drugacije jer u jednom satu mozete obavit primjer 10 izmjena, na svaku izmjenu platiti porez bila bi cista glupost, sto je i nasa domaca mjenjacnica potvrdila, jer je i ona oslobodena placanja poreza pri izmjeni, (porez na dobit pravne osobe je druga stvar) mnogi ce vam reci nasli su rupu u zakonu, nekako su se izborili, iscupali nesto itd. nikakva rupa u zakonu nije u igri! Nego cisti zakon koji je EU odlucila provesti.

Sto se tice drugih stvari kao zarada u obliku place, ugovor, firma, obrt, te poslao mi netko iz rodbine nebitno odakle, na sve sto vi ne mozete dokazat kako ste do njih dosli drugim rijecima da ste napravili izmjenu morat cete porez platit.

U svakom slucaju mozete koristiti automate bez ikakvih problema ili jos bolje anonimne kartice u umjerenim kolicinama.


Nije nikad ni rečeno da se na kupoprodaju bitcoina plaća porez, to je pogrešno razumijevanje rečenoga u drugom topicu.
Ono što sam objasnio je da se porez plaća na svaki inozemni primitak iz inozemstva ( u tu kategoriju spada i internet zarada).
Što se tiče kupoprodaje bitcoina, ono štio je pravi problem je kako to dokazati vjerodostojnom zakonskom dokurnentacijom, koju će porezna prihvatiti.
S druge strane, ako porezna primjeti nesrazmjer vaših prijavljenih prihoda i rashoda, reagirat će i krenuti u poreznu kontrolu.
Iz osobnog iskustva znam koliko je teško poreznoj dokazati bilo kakav vid internetske ili bilo kakve druge zarade iz inozemstva (bitcoin) jer su jako ''kruti'' u tumačenju propisa i inzistiraju na vjerodostojnoj papirologiji, koju u slućaju bitcoina nije lako pružiti.
Nekakvi opći propisi EU i pozivanje na njih, neće vam tu puno pomoći.
Govorim ovo na temelju osobnog iskustva plaćanja poreza na internetsku zaradu i bitcoin.


Imam pitanje. Od rujna do prosinca 2017. uplatio sam oko 6000 kn sa svog žiro računa na jednu online mjenjačnicu. Ostvario sam neki prihod zbog povećanja vrijednosti bitcoina. Povukao sam 6000 kn na isti taj žiro račun. Prihod je i dalje na mjenjačnici, u bitcoinima. Kako porezna gleda na to? Da li moram prijavljivat porez? Da li se to gleda kao drugi dohodak ili ne s obzirom da je razlika između isplata s računa na mjenjačnicu i uplata s mjenjačnice na račun na nuli. Postoji li mjesečni ili godišnji iznos koji će poreznoj proći "ispod radara"?

Moj ti je savjet otići svom poreznom referentu, ili ako ga nemaš otići u lokalni ured porezne službe, i pitati.
Altenativno, obratiti se knjigovodstvenom servisu za pomoć i savjet.
Koliko ja znam, za svaki priljev na svoj bankovni račun poreznoj moraš pokazati odgovarajuću ''vjerodostojnu'' dokumentaciju.
U ovakvim slučajevima, gdje takve dokumentacije nema, jako je teško poreznoj dokazati ono o čemu govoriš, da si na ''pozitivnoj nuli'' Smiley
Zapravo, najviše ovisi o tvom poreznom referentu, koliko je fleksibilan i razumije o čemu se radi.
Pravilnici i zakoni uvijek se mogu tumačiti na različite načine nažalost, najviše zbog svoje nedorečenosti, pogotovo u svezi internetske zarade.
Iskusio sam to na vlastitoj koži, iz prve ruke.


Cak je mozda najpametnije po meni platiti poreznom savjetniku i da napise svoje misljenje kolko i sta platiti drzavi i boli te briga ako dode do neceg,samo cuvas papir
tuvok007
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1358
Merit: 1001


View Profile
December 14, 2017, 07:58:15 PM
 #27

Ironicno je u svemu tome da ce sve te nedorecenosti,neuskladjenosti i razlicita tumacenja rijesiti upravo blockchain tehnologija! A do tada ciglica kave,napolitanke i jedna slicica Ante Starcevica svom poreznom referentu ne bi li tumacio nama simpaticniji nacin obracuna poreza  Grin ! Šala mala naravno ali ima i malo istine u tome.
dadesu
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 378
Merit: 258



View Profile
December 15, 2017, 07:04:29 AM
 #28

Kod nas u srbiji bi mnogi platili porez državi. Samo vrlo je nejasno na koji način da se plati i još
Nejasnije kolki porez bi bio u pitanju.

           ▀██▄ ▄██▀
            ▐█████▌
           ▄███▀███▄
         ▄████▄  ▀███▄
       ▄███▀ ▀██▄  ▀███▄
     ▄███▀  ▄█████▄  ▀███▄
   ▄███▀  ▄███▀ ▀███▄  ▀███▄
  ███▀  ▄████▌   ▐████▄  ▀███
 ███   ██▀  ██▄ ▄██  ▀██   ███
███   ███  ███   ███  ███   ███
███   ███   ███████   ███   ███
 ███   ███▄▄       ▄▄███   ███
  ███▄   ▀▀█████████▀▀   ▄███
   ▀████▄▄           ▄▄████▀
      ▀▀███████████████▀▀
DeepOnion
Anonymous and Untraceable
ANN  Whitepaper  Facebook  Twitter  Telegram  Discord 





      ▄▄██████████▄▄
    ▄███▀▀      ▀▀█▀   ▄▄
   ███▀              ▄███
  ███              ▄███▀   ▄▄
 ███▌  ▄▄▄▄      ▄███▀   ▄███
▐███  ██████   ▄███▀   ▄███▀
███▌ ███  ███▄███▀   ▄███▀
███▌ ███   ████▀   ▄███▀
███▌  ███   █▀   ▄███▀  ███
▐███   ███     ▄███▀   ███
 ███▌   ███  ▄███▀     ███
  ███    ██████▀      ███
   ███▄             ▄███
    ▀███▄▄       ▄▄███▀
      ▀▀███████████▀▀
.
slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2422
Merit: 1207



View Profile
December 15, 2017, 08:22:33 AM
 #29

Kod nas u srbiji bi mnogi platili porez državi. Samo vrlo je nejasno na koji način da se plati i još
Nejasnije kolki porez bi bio u pitanju.

Mislim da je u većini zemalja tako. Kod nas u Hrvatskoj bi vjerojatno isto trebalo platiti porez samo nitko nije siguran koji bi to porez bio. Iako je kod nas čak i Hrvatska narodna banka izjavila da kriptovalute nisu imovina, na zaradu uvijek treba platiti porez. E sad, hoće li neka manja uplata proći ispod radara porezne, to ne znam...

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████████████████████████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
███████████████████████████
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
████████████▄▄██▄▄
████████████████████▄▄
░████▄▄████████████████
░█████████████████████
█████████████████▀▀██▀
█████████████████░▄██▄
████████████████░░▀██▀
███████████████
███████████
██████████
█████████
████████
██████████
RegulusHr
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 256


View Profile
December 15, 2017, 02:15:15 PM
 #30

E sad, hoće li neka manja uplata proći ispod radara porezne, to ne znam...

Kod nas ti poreznici stalno gledaju jako nisko, tako da mi se čini da je puno lakše ići iznad radara nego ispod radara.  Grin

Bolje se držati stealth tehnologije (bankomat, direktno plaćanje robe) pa da te poreznici ni ne vide. Smiley
A kad će u pitanju biti velika lova onda imaš i za poreznog savjetnika.
slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2422
Merit: 1207



View Profile
December 16, 2017, 07:04:37 AM
 #31

E sad, hoće li neka manja uplata proći ispod radara porezne, to ne znam...

Kod nas ti poreznici stalno gledaju jako nisko, tako da mi se čini da je puno lakše ići iznad radara nego ispod radara.  Grin

Bolje se držati stealth tehnologije (bankomat, direktno plaćanje robe) pa da te poreznici ni ne vide. Smiley
A kad će u pitanju biti velika lova onda imaš i za poreznog savjetnika.

Slažem se da je bolje stealth tehnologija, ali kad sam htio prodati 2 ETH-a, nitko nije htio kupiti. Istina, nisam stavio ovdje na forum nego na jedan drugi ali nitko mi se nije javio, a dosta mi je bilo hitno. E sad, hoće li tih $900 (toliko je ETH tada vrijedio) proći mimo radara ili ne, vidjet ćemo.
Naravno, za velike isplate (kojima se nadam kao i svi  Grin ) bi ipak uzeo nekog savjetnika Smiley

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████████████████████████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
███████████████████████████
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
████████████▄▄██▄▄
████████████████████▄▄
░████▄▄████████████████
░█████████████████████
█████████████████▀▀██▀
█████████████████░▄██▄
████████████████░░▀██▀
███████████████
███████████
██████████
█████████
████████
██████████
Daniel91
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3374
Merit: 1824



View Profile
December 16, 2017, 07:59:14 PM
 #32

E sad, hoće li neka manja uplata proći ispod radara porezne, to ne znam...

Kod nas ti poreznici stalno gledaju jako nisko, tako da mi se čini da je puno lakše ići iznad radara nego ispod radara.  Grin

Bolje se držati stealth tehnologije (bankomat, direktno plaćanje robe) pa da te poreznici ni ne vide. Smiley
A kad će u pitanju biti velika lova onda imaš i za poreznog savjetnika.

Slažem se da je bolje stealth tehnologija, ali kad sam htio prodati 2 ETH-a, nitko nije htio kupiti. Istina, nisam stavio ovdje na forum nego na jedan drugi ali nitko mi se nije javio, a dosta mi je bilo hitno. E sad, hoće li tih $900 (toliko je ETH tada vrijedio) proći mimo radara ili ne, vidjet ćemo.
Naravno, za velike isplate (kojima se nadam kao i svi  Grin ) bi ipak uzeo nekog savjetnika Smiley

Da, za velike iznose je uvijek problem.
Čak su i mnogi credit i debit card provideri ''pooštrili'' kriterije i jako smanjili iznose koji se mogu podizati sa neverificiranih debitnih btc kartica.
Osim toga, čak i ako uspiješ proći ''ispod radara'' podizući novce na bankomatu, što kada budeš kupovao novo računalo, auto, stan...?
Kod svake kupnje na ugovor ili račun moraš staviti svoj OIB i porezna, koja ima uvid u sve račune i kupoprodajne ugovore, će lako po OIB-u vidjeti ''nesrazmjer'' tvojih prijavljenih prihoda i rashoda i odrezati ti kaznu zbog neprijavljivanja prihoda i po svojoj procjeni odrediti porez.


.freebitcoin.       ▄▄▄█▀▀██▄▄▄
   ▄▄██████▄▄█  █▀▀█▄▄
  ███  █▀▀███████▄▄██▀
   ▀▀▀██▄▄█  ████▀▀  ▄██
▄███▄▄  ▀▀▀▀▀▀▀  ▄▄██████
██▀▀█████▄     ▄██▀█ ▀▀██
██▄▄███▀▀██   ███▀ ▄▄  ▀█
███████▄▄███ ███▄▄ ▀▀▄  █
██▀▀████████ █████  █▀▄██
 █▄▄████████ █████   ███
  ▀████  ███ ████▄▄███▀
     ▀▀████   ████▀▀
BITCOIN
DICE
EVENT
BETTING
WIN A LAMBO !

.
            ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███████████▄▄▄▄▄
▄▄▄▄▄██████████████████████████████████▄▄▄▄
▀██████████████████████████████████████████████▄▄▄
▄▄████▄█████▄████████████████████████████▄█████▄████▄▄
▀████████▀▀▀████████████████████████████████▀▀▀██████████▄
  ▀▀▀████▄▄▄███████████████████████████████▄▄▄██████████
       ▀█████▀  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀  ▀█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.PLAY NOW.
Tokich
Member
**
Offline Offline

Activity: 210
Merit: 10


View Profile
December 16, 2017, 09:22:49 PM
 #33

Da li je netko ovdje ikad ušao neku hrvatsku poreznu upravu, rekao da bi prijavio porez na trgovanje kriptovalutama i da su poreznici znali šta treba napraviti? Nekako mi je to nezamislivo
slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2422
Merit: 1207



View Profile
December 16, 2017, 09:29:42 PM
 #34

Da li je netko ovdje ikad ušao neku hrvatsku poreznu upravu, rekao da bi prijavio porez na trgovanje kriptovalutama i da su poreznici znali šta treba napraviti? Nekako mi je to nezamislivo

Čisto sumnjam da su službenici na šalteru znali što napraviti. Ali vjerujem da bi netko "iznad njih" mogao (trebao) znati. Ali nekako mi je logično da tu ide porez na dobit (zaradu). Jer isto je i kad bi netko prodao 1 kg čistog kisika za 100.000 dolara (nezamislivo, ali ajmo reći da ima netko tko bi platio toliko čisti kisik ili bilo koju drugu glupost). Vjerujem da bi na tih 100.000 dolara isto tako platio porez na dobit.

DISCLAIMER: Totalni sam neznalica što se tiče poreza. Ovdje sam samo napisao što mi nekako zvuči logično pa zato nemojte ovo uzeti "zdravo za gotovo".

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████████████████████████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
███████████████████████████
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
████████████▄▄██▄▄
████████████████████▄▄
░████▄▄████████████████
░█████████████████████
█████████████████▀▀██▀
█████████████████░▄██▄
████████████████░░▀██▀
███████████████
███████████
██████████
█████████
████████
██████████
Daniel91
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3374
Merit: 1824



View Profile
December 16, 2017, 09:33:22 PM
 #35

Da li je netko ovdje ikad ušao neku hrvatsku poreznu upravu, rekao da bi prijavio porez na trgovanje kriptovalutama i da su poreznici znali šta treba napraviti? Nekako mi je to nezamislivo

Ušao sam u poreznu upravu i to već više puta, i redovno plaćam porez već nekoliko godina Smiley
Zapravo imam više vrsta prihoda od Internetske zarade, ne samo crypto valute.
Prvi put kada sam došao, prijavio sam zaradu po jednoj drugoj osnovi i naravno, svi su bili u čudu i nisu znali kako to napisati i prijaviti u joopd obrascu a da prijava prođe kroz njihov sustav.
Problem je da svakoj vrsti zarade treba dodijeliti određenu šifru iz poreznog pravilnika a internetske zarade, kao takve, uopće nema na popisu poslova tj. zarada (a naravno, još manje zarade od crypto valuta).
Nakon puno ''mučenja'' i traženja, konačno su mi dodijelili najprikladniju šifru koju su mogli naći, tzv. samostalnog umjetnika, i zarada od drugog dohotka iz inozemstva.
Pod tom šifrom (4001) već godinama prijavljujem sve moguće vrste internetskih zarada, i od bitcoina i druge, a u poreznoj su zapravo ''sretni'' da su me se nekako riješili i da moje prijave poreza prolaze, i više se previše ne zamaraju s time o kakvoj se zaradi radi, niti to razumiju niti ih je više previše briga.
Njima je samo bitno da je porezna prijava prošla, da šifra prolazi u sustavu svaki put i da su porez, prirez i doprinosi plaćeni.
S ostalim ne ''razbijaju'' previše glavu Smiley



.freebitcoin.       ▄▄▄█▀▀██▄▄▄
   ▄▄██████▄▄█  █▀▀█▄▄
  ███  █▀▀███████▄▄██▀
   ▀▀▀██▄▄█  ████▀▀  ▄██
▄███▄▄  ▀▀▀▀▀▀▀  ▄▄██████
██▀▀█████▄     ▄██▀█ ▀▀██
██▄▄███▀▀██   ███▀ ▄▄  ▀█
███████▄▄███ ███▄▄ ▀▀▄  █
██▀▀████████ █████  █▀▄██
 █▄▄████████ █████   ███
  ▀████  ███ ████▄▄███▀
     ▀▀████   ████▀▀
BITCOIN
DICE
EVENT
BETTING
WIN A LAMBO !

.
            ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███████████▄▄▄▄▄
▄▄▄▄▄██████████████████████████████████▄▄▄▄
▀██████████████████████████████████████████████▄▄▄
▄▄████▄█████▄████████████████████████████▄█████▄████▄▄
▀████████▀▀▀████████████████████████████████▀▀▀██████████▄
  ▀▀▀████▄▄▄███████████████████████████████▄▄▄██████████
       ▀█████▀  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀  ▀█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.PLAY NOW.
Daniel91
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3374
Merit: 1824



View Profile
December 16, 2017, 09:38:23 PM
 #36

Da li je netko ovdje ikad ušao neku hrvatsku poreznu upravu, rekao da bi prijavio porez na trgovanje kriptovalutama i da su poreznici znali šta treba napraviti? Nekako mi je to nezamislivo

Čisto sumnjam da su službenici na šalteru znali što napraviti. Ali vjerujem da bi netko "iznad njih" mogao (trebao) znati. Ali nekako mi je logično da tu ide porez na dobit (zaradu). Jer isto je i kad bi netko prodao 1 kg čistog kisika za 100.000 dolara (nezamislivo, ali ajmo reći da ima netko tko bi platio toliko čisti kisik ili bilo koju drugu glupost). Vjerujem da bi na tih 100.000 dolara isto tako platio porez na dobit.

DISCLAIMER: Totalni sam neznalica što se tiče poreza. Ovdje sam samo napisao što mi nekako zvuči logično pa zato nemojte ovo uzeti "zdravo za gotovo".

To da bi netko "iznad njih" trebao nešto znati je glupost, nitko od njih ne zna ništa, to je moje iskustvo iz prve ruke.
Bio sam ja i na razgovoru kod voditeljice poreznog ureda, i razgovarao sa poreznom korisničkom podrškom, čak preko telefona kontaktirao pomoćnicu ravnateljice porezne službe.
Nitko mi nije bio u stanju pomoći a čak me je ta pomoćnica ravnateljice ''napala'' tko sam ja da je zovem, i što ja nju imam zvati i tko mi je uopće dao njezin broj i kakav je to način, i da moj slučaj treba riješiti moj porezni referent i da nema ona vremena da rješava takve stvari...
Na kraju su u lokalnom poreznom uredu našli rješenje koje sam opisao u prethodnom postu.

.freebitcoin.       ▄▄▄█▀▀██▄▄▄
   ▄▄██████▄▄█  █▀▀█▄▄
  ███  █▀▀███████▄▄██▀
   ▀▀▀██▄▄█  ████▀▀  ▄██
▄███▄▄  ▀▀▀▀▀▀▀  ▄▄██████
██▀▀█████▄     ▄██▀█ ▀▀██
██▄▄███▀▀██   ███▀ ▄▄  ▀█
███████▄▄███ ███▄▄ ▀▀▄  █
██▀▀████████ █████  █▀▄██
 █▄▄████████ █████   ███
  ▀████  ███ ████▄▄███▀
     ▀▀████   ████▀▀
BITCOIN
DICE
EVENT
BETTING
WIN A LAMBO !

.
            ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███████████▄▄▄▄▄
▄▄▄▄▄██████████████████████████████████▄▄▄▄
▀██████████████████████████████████████████████▄▄▄
▄▄████▄█████▄████████████████████████████▄█████▄████▄▄
▀████████▀▀▀████████████████████████████████▀▀▀██████████▄
  ▀▀▀████▄▄▄███████████████████████████████▄▄▄██████████
       ▀█████▀  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀  ▀█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.PLAY NOW.
investitor
Member
**
Offline Offline

Activity: 120
Merit: 10


View Profile
December 16, 2017, 10:24:55 PM
 #37

Kod nas u Srbiji bi mnogi platili porez državi. Samo vrlo je nejasno na koji način da se plati i još
Nejasnije koliki porez bi bio u pitanju.

U Srbiji za svaki priliv novca iz inostranstva (osim novca koje dobijate od rođaka) treba da se samooporezujete tj. da sami obračunate i platite poreze i doprinose (Obrazac PP OPO).
Ako imate npr. 3 uplate/povlačenja novca iz inostranstva u toku meseca treba da popunjavate 3 pomenuta obrasca.
Ukupan priliv se umanjuje za 20% i na ostatak se obračunava 20% poreza. Doprinosi se obračunavaju u sledećim procentima: 26% PIO, 10,3% zdravstveno osiguranje i to od ukupnog iznosa priliva.
investitor
Member
**
Offline Offline

Activity: 120
Merit: 10


View Profile
December 16, 2017, 10:31:00 PM
 #38


... Čak su i mnogi credit i debit card provideri ''pooštrili'' kriterije i jako smanjili iznose koji se mogu podizati sa neverificiranih debitnih btc kartica.
Osim toga, čak i ako uspiješ proći ''ispod radara'' podizući novce na bankomatu, što kada budeš kupovao novo računalo, auto, stan...?


Možete li dati neke smernice ili link koje su to "neverificirane debitne btc kartice"
slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2422
Merit: 1207



View Profile
December 17, 2017, 12:28:32 PM
 #39

Da li je netko ovdje ikad ušao neku hrvatsku poreznu upravu, rekao da bi prijavio porez na trgovanje kriptovalutama i da su poreznici znali šta treba napraviti? Nekako mi je to nezamislivo

Ušao sam u poreznu upravu i to već više puta, i redovno plaćam porez već nekoliko godina Smiley
Zapravo imam više vrsta prihoda od Internetske zarade, ne samo crypto valute.
Prvi put kada sam došao, prijavio sam zaradu po jednoj drugoj osnovi i naravno, svi su bili u čudu i nisu znali kako to napisati i prijaviti u joopd obrascu a da prijava prođe kroz njihov sustav.
Problem je da svakoj vrsti zarade treba dodijeliti određenu šifru iz poreznog pravilnika a internetske zarade, kao takve, uopće nema na popisu poslova tj. zarada (a naravno, još manje zarade od crypto valuta).
Nakon puno ''mučenja'' i traženja, konačno su mi dodijelili najprikladniju šifru koju su mogli naći, tzv. samostalnog umjetnika, i zarada od drugog dohotka iz inozemstva.
Pod tom šifrom (4001) već godinama prijavljujem sve moguće vrste internetskih zarada, i od bitcoina i druge, a u poreznoj su zapravo ''sretni'' da su me se nekako riješili i da moje prijave poreza prolaze, i više se previše ne zamaraju s time o kakvoj se zaradi radi, niti to razumiju niti ih je više previše briga.
Njima je samo bitno da je porezna prijava prošla, da šifra prolazi u sustavu svaki put i da su porez, prirez i doprinosi plaćeni.
S ostalim ne ''razbijaju'' previše glavu Smiley




E, ovo je super objašnjenje. U pravu si kad si napisao da je glupost da netko "iznad" službenika u poreznoj treba nešto znati. Izgleda da sam zaboravio u kakvoj državi živimo...

Nego, ako ti nije problem, daj mi reci kolika je porezna stopa na Internet zaradu koju na taj način prijavljuješ? Čisto da se znam pripremiti koliki dio MOG novca (u čijoj zaradi mi država nije ni na koji način pomogla) moram opet ostaviti državi.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████████████████████████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
███████████████████████████
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
████████████▄▄██▄▄
████████████████████▄▄
░████▄▄████████████████
░█████████████████████
█████████████████▀▀██▀
█████████████████░▄██▄
████████████████░░▀██▀
███████████████
███████████
██████████
█████████
████████
██████████
Daniel91
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3374
Merit: 1824



View Profile
December 17, 2017, 07:19:07 PM
 #40

Da li je netko ovdje ikad ušao neku hrvatsku poreznu upravu, rekao da bi prijavio porez na trgovanje kriptovalutama i da su poreznici znali šta treba napraviti? Nekako mi je to nezamislivo

Ušao sam u poreznu upravu i to već više puta, i redovno plaćam porez već nekoliko godina Smiley
Zapravo imam više vrsta prihoda od Internetske zarade, ne samo crypto valute.
Prvi put kada sam došao, prijavio sam zaradu po jednoj drugoj osnovi i naravno, svi su bili u čudu i nisu znali kako to napisati i prijaviti u joopd obrascu a da prijava prođe kroz njihov sustav.
Problem je da svakoj vrsti zarade treba dodijeliti određenu šifru iz poreznog pravilnika a internetske zarade, kao takve, uopće nema na popisu poslova tj. zarada (a naravno, još manje zarade od crypto valuta).
Nakon puno ''mučenja'' i traženja, konačno su mi dodijelili najprikladniju šifru koju su mogli naći, tzv. samostalnog umjetnika, i zarada od drugog dohotka iz inozemstva.
Pod tom šifrom (4001) već godinama prijavljujem sve moguće vrste internetskih zarada, i od bitcoina i druge, a u poreznoj su zapravo ''sretni'' da su me se nekako riješili i da moje prijave poreza prolaze, i više se previše ne zamaraju s time o kakvoj se zaradi radi, niti to razumiju niti ih je više previše briga.
Njima je samo bitno da je porezna prijava prošla, da šifra prolazi u sustavu svaki put i da su porez, prirez i doprinosi plaćeni.
S ostalim ne ''razbijaju'' previše glavu Smiley




E, ovo je super objašnjenje. U pravu si kad si napisao da je glupost da netko "iznad" službenika u poreznoj treba nešto znati. Izgleda da sam zaboravio u kakvoj državi živimo...

Nego, ako ti nije problem, daj mi reci kolika je porezna stopa na Internet zaradu koju na taj način prijavljuješ? Čisto da se znam pripremiti koliki dio MOG novca (u čijoj zaradi mi država nije ni na koji način pomogla) moram opet ostaviti državi.

Evo, da ne pišem ponovno sve iz početka, ovdje ti je detaljno pojašnjenje sa drugog posta: https://bitcointalk.org/index.php?topic=1146707.msg20889935#msg20889935
koje sam dao na temelju konkretnog primjera, joopd obrasca kojeg sam ispunio i osobno predao poreznoj.
Ako ćeš imati još pitanja, slobodno pitaj.

.freebitcoin.       ▄▄▄█▀▀██▄▄▄
   ▄▄██████▄▄█  █▀▀█▄▄
  ███  █▀▀███████▄▄██▀
   ▀▀▀██▄▄█  ████▀▀  ▄██
▄███▄▄  ▀▀▀▀▀▀▀  ▄▄██████
██▀▀█████▄     ▄██▀█ ▀▀██
██▄▄███▀▀██   ███▀ ▄▄  ▀█
███████▄▄███ ███▄▄ ▀▀▄  █
██▀▀████████ █████  █▀▄██
 █▄▄████████ █████   ███
  ▀████  ███ ████▄▄███▀
     ▀▀████   ████▀▀
BITCOIN
DICE
EVENT
BETTING
WIN A LAMBO !

.
            ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███████████▄▄▄▄▄
▄▄▄▄▄██████████████████████████████████▄▄▄▄
▀██████████████████████████████████████████████▄▄▄
▄▄████▄█████▄████████████████████████████▄█████▄████▄▄
▀████████▀▀▀████████████████████████████████▀▀▀██████████▄
  ▀▀▀████▄▄▄███████████████████████████████▄▄▄██████████
       ▀█████▀  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀  ▀█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.PLAY NOW.
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!