Bitcoin Forum
June 17, 2024, 10:46:59 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Ledger Nano S'te ETH bazlı tokenlerin kullanımı? Myetherwallet entegresyonu?  (Read 1569 times)
PHI1618 (OP)
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
September 10, 2017, 03:02:16 PM

Arkadaşlar merhaba.
Ledger Nano S kullanıcısıyım. Btc, ltc, eth, ripple coinlerimi burda saklıyorum.
Monetha'm var bir miktar. Biliyorsunuz eth bazlı bir token. Ledger'a bunu gönderdiğim zaman bakiyemi görür müyüm? Görürsem geri gönderebilir miyim?
Myetherwallet'ın Ledger desteği var biliyorsunuz? Ve MEW'de tokenleri ayrı ayrı görebiliyoruz. MEW'de ledger'la oturum açmamız durumunda işlem nasıl yürür?
BU konularda bilgisi olan bizi aydınlatabilir mi? Forumun Türkçe bölümünde Ledger'la alakalı çok bilgi yok malesef.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
AMD FTW
Sr. Member

Activity: 317
Merit: 250

GET IN - Smart Ticket Protocol - Live in market!

View Profile
September 10, 2017, 03:38:34 PM

Herhangi bir erc 20 ether tokenini ledgerdeki ether adresinize alabilirsiniz  Mewe ledgerla bağlanarak veya etherscan üzerinden tüm tokenlerinizi görebilirsiniz. Tokenleri transfer etmek için ise mewe bağlanmak zorundasınız veya bir diğer alternatif parity onuda kullanabilirsiniz ledger destekliyor.
Şuan için ledgerin kendi appı sadece ethereuma destek veriyor tokenler için mew entegrasyonunu kullanıyor.

GUTS | GET-Protocol ICO
smart-ticket protocol for events | live product with market traction!
BTC ANN | WEBSITE | BLOG | SANDBOX | WHITEPAPER | BOUNTY
PHI1618 (OP)
Legendary
*

View Profile
September 10, 2017, 03:44:56 PM

Herhangi bir erc 20 ether tokenini ledgerdeki ether adresinize alabilirsiniz  Mewe ledgerla bağlanarak veya etherscan üzerinden tüm tokenlerinizi görebilirsiniz. Tokenleri transfer etmek için ise mewe bağlanmak zorundasınız veya bir diğer alternatif parity onuda kullanabilirsiniz ledger destekliyor.
Şuan için ledgerin kendi appı sadece ethereuma destek veriyor tokenler için mew entegrasyonunu kullanıyor.
Şu an halihazırdaki içinde monetha'larımın olduğu mew'i ledger'a bağlayabiliyor muyum peki?
Yoksa yenibir mew hesabı açıp oraya mı almalıyım mth'leri?

Betfair
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 260

View Profile
September 18, 2017, 02:41:44 AM

Şu an halihazırdaki içinde monetha'larımın olduğu mew'i ledger'a bağlayabiliyor muyum peki?
Bende bunu merak ediyorum ona göre sipariş geçicem ledger nano Smiley
gorkem19888
Full Member

Activity: 672
Merit: 110

View Profile
September 18, 2017, 01:27:12 PM

baglıyorsunuz tabıkı ledgerdekı tokenler mew de gozukuyor. alıp gonderebılırsınız mew ledger baglantısnı yaptıgınızda
PokerStein1
Full Member

Activity: 392
Merit: 100

View Profile
September 18, 2017, 10:02:13 PM

Herhangi bir erc 20 ether tokenini ledgerdeki ether adresinize alabilirsiniz  Mewe ledgerla bağlanarak veya etherscan üzerinden tüm tokenlerinizi görebilirsiniz. Tokenleri transfer etmek için ise mewe bağlanmak zorundasınız veya bir diğer alternatif parity onuda kullanabilirsiniz ledger destekliyor.

Su an halihazirda monetha`larin oldugu mew adresini ledger`a baglayamazsiniz. Private keyleri ledger kendi saklar ve expose etmez zaten Ledger ile mew`e baglandiginizda size bir suru ethereum adresi veriyor o adreslerden birine MTH`leri gonderebilirsiniz. Erc20 Tabanli tum token`ler Ledger ve Trezor cihazlarina atilabilir ve tekrardan transfer edilebilir durumdadir.

PHI1618 (OP)
Legendary
*

View Profile
September 19, 2017, 06:54:31 AM

Dün küçük denemelerim sonucu başarılı oldum ve mth'leri ledger'a attım.
MEW'deki MTH'leri ledger eth adresime gönderdim. Şu an Ledger arayüzünden girdiğimde sadece içindeki ETH'leri görüyorum. MEW'den ledger'la bağlandığımda ise hem eth'leri hem mth'leri görüyorum. Gönderim yapacağım zaman MEW'i kullanıp "send tokens" kısmından gönderebiliyorum.
İlgilenen arkadaşlara duyurulur Smiley

bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
September 22, 2017, 09:26:35 AM

MEW'deki MTH'leri ledger eth adresime gönderdim. Şu an Ledger arayüzünden girdiğimde sadece içindeki ETH'leri görüyorum. MEW'den ledger'la bağlandığımda ise hem eth'leri hem mth'leri görüyorum. Gönderim yapacağım zaman MEW'i kullanıp "send tokens" kısmından gönderebiliyorum.

Ne özelliği kaldı ki hardware wallet olmasının, online başka bir yere bağlıyorsun bende cep telefonuma hepsinin walleti'ini yükler ekstra olarak başka siteyle falan uğraşmam. Myetherwallet sitesinde sorun çıksa öylece kalakalırsın . Yok bir de token'leri bile göstermiyor boşa masraf bu cüzdan.
PHI1618 (OP)
Legendary
*

View Profile
September 22, 2017, 12:05:06 PM

Ne özelliği kaldı ki hardware wallet olmasının, online başka bir yere bağlıyorsun bende cep telefonuma hepsinin walleti'ini yükler ekstra olarak başka siteyle falan uğraşmam. Myetherwallet sitesinde sorun çıksa öylece kalakalırsın . Yok bir de token'leri bile göstermiyor boşa masraf bu cüzdan.
Hocam sizin bu cihaza ayrı bi antipatiniz var galiba Smiley
"Online başka bir yere bağlıyorsun" dediğiniz olay işin temeli internet olduğu için zaten. Bağlanmak zorunda ki zincirler senkronize olsun, cüzdandaki mebla değişsin. İnternete bağlanmadan nasıl cihazın cüzdanına para göndermeyi ya da çekmeyi düşünüyorsunuz?
Bu cihazın asıl olayı "köprü" vazifesi görmesi. Bu cihaz sizin manuel köprünüz. Cihazdan btc ya da diğer coinlerin çıkması için üstündeki iki tuşa aynıo anda basıp onaylamanız lazım. Basmazsanız köprü kapalıdır arabalar geçemez, basarsanız köprü açılır geçiş açılır. Olay bu.
Cep telefonuna yükleyebilirsiniz tabii tercihtir. Ordan da yedekleyebilirsiniz bu da bir tercih. Hepsi tercih. Ama onlarda bu dediğim köprü olayı yok.
MEW'de sorun çıkarsa kalakalmayız, başka çözümleri var keşfettim ama şu an MEW yettiği için uğraşmıyorum.

ekşisözlük'te şöyle bir yazı var köprü ile alakalı

internetin çakal alemlerinin eski gediklilerinden john mcafee'nin bir lafı var: "hackerların yazdığı kötücül yazılımlar umrumda değil. benim bildiğim kadarıyla hiç bir elektron bir köprüyü atlayamaz, bu yazılımla mümkün değil." işte bu cüzdanlarda bu sözü edilen köprü yani hard switch'ten mevcut. isterseniz virüslü, trojanlı bilgisayara takın gene de güvenle coinlerinizi transfer edebilirsiniz.

Sizin telefona virüs girmesi durumunda olabilecekler nedir? Smiley

Neo--
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 288

View Profile
September 22, 2017, 12:58:29 PM

Myetherwalletda sorun cikacagini dusunuyorsaniz bittrexdede sorun cikabilir bircok kisiinin orada yatirimi var yada ethereum agina sizilabilir bahsettiginiz sey ütopik birsey gerceklesmesi imkansiza yakin.
gorkem19888
Full Member

Activity: 672
Merit: 110

View Profile
September 22, 2017, 01:39:03 PM

nano s bende de var aldım ıcınde de  1 btc lık altcoın var .sorun cıkcagını sanmıyorum. mew gıderse baska sıte gelır ledger nano s e gene baglanırsın sorun degıl yanı .mew gıttı dıye tokenler gıtmıycek sonucta mew de degıl ledger da saklıyoruz tokenlerı.sadece kopru işi goruyor  mew
Halmater
Hero Member

Activity: 896
Merit: 630

View Profile
September 22, 2017, 06:52:24 PM

şu anda türkiyede binbirçeşit dışında nerden temin edebiliriz ledger nano s'i? illede binbirçeşitten alacaksak stok durumları nasıl hemen yolluyorlar mı?konuyla iligili deneyimli arkadaşlar cevap verirse çok iyi olur.
furylmz
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 260

View Profile
September 22, 2017, 07:47:31 PM

şu anda türkiyede binbirçeşit dışında nerden temin edebiliriz ledger nano s'i? illede binbirçeşitten alacaksak stok durumları nasıl hemen yolluyorlar mı?konuyla iligili deneyimli arkadaşlar cevap verirse çok iyi olur.

arkadaşım ledgerin kendi sitesinden sipariş edin 4-5 günde gelir bence boşu boşuna daha pahalıya almayın hatta topllanın 3-5 kişi alın daha karlı ve ucuz olur
Lethapudi
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 257

View Profile
September 22, 2017, 09:35:32 PM

Ledger'in kendi sitesinden almistik minimum bir ayda geliyor, gümrüge kesin takiliyor. Fiyat: 50 EUR ürün + 58 EUR kargo + 45 tl vergi
PHI1618 (OP)
Legendary
*

View Profile
September 23, 2017, 08:31:38 AM

Ledgercüzdanlari.com mu ney öyle bir yer de vardı sanırım.
Bir de facebook'tan Ali Sermet Tağdöğen satıyor. Bilginize.

denetci
Sr. Member

Activity: 490
Merit: 278

View Profile
September 23, 2017, 08:10:30 PM

ali sermet beyden aldım 2 adet, daha henüz elime ulaşmadı ama pazartesi ulaşır muhtemelen
Jackling
Sr. Member

Activity: 357
Merit: 250

View Profile
September 23, 2017, 08:21:38 PM

arkadaşım ledgerin kendi sitesinden sipariş edin 4-5 günde gelir bence boşu boşuna daha pahalıya almayın hatta topllanın 3-5 kişi alın daha karlı ve ucuz olur

4-5 günde alan thy hostesleriyle getirtmiştir. benimki 3. haftadan sonra ulaşmıştı.indirim için 100 tane almanız lazım.onunda gümrük vergisi vssi firma olmadan pek mantıklı degil.
John Lemon
Full Member

Activity: 183
Merit: 100

View Profile
September 23, 2017, 08:43:30 PM

Doğrudan etherdelta'da da kullanabilirsiniz ledger'ları, destek eklemişler.
özel anahtarları wallet'tan çıkarmadan alıp-satabilirsiniz.
https://twitter.com/etherdelta/status/911627964000948225
Neo--
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 288

View Profile
September 23, 2017, 08:58:30 PM

ali sermet beyden aldım 2 adet, daha henüz elime ulaşmadı ama pazartesi ulaşır muhtemelen

sormamda sakinca yoksa neden iki tane siparis verdiniz hocam?
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
September 23, 2017, 11:29:08 PM

Ledger'i kendi websitesi üzerinden satın aldık, MyEtherWallet destekli tokenleri kullanmak için Ledger'de bulunan ethereum adresinize tokenleri göndermeniz ve tokenlerinize ulaşmak için Ledger Walletinizi MyEtherWallet.com'a bağlamanız gerekiyor.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: