Bitcoin Forum
July 26, 2024, 02:33:45 AM *
News: Help 1Dq create 15th anniversary forum artwork.

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Taze Yatırımcının Yardımınıza ihtiyacı var.. :) Sorularım ilginizi Çekebilir...  (Read 706 times)
CoinKadir (OP)
Newbie
*

Activity: 2
Merit: 0

View Profile
September 11, 2017, 06:00:09 PM

Merhabalar,

Biraz kendimden bahsedecek olursam 35 yaşında 1 haftadır BTC ve Alt Coin işine girmek isteyen hevesli bi arkadaşımdır...
Abim ve kuzenlerim evde mining yapan kişiler zaten mevzuyu onlardan öğrendikten sonra araştırmaya başladım...
Ama Ocak Ayına kadar maddi şartlar bana mining yapmak için izin vermiyor zaten ben yatırım işine daha hevesliyim...
Şu aşamada BTC ve Alt Coin yatırımı için Ocak ayına kadar 1000 TL civarı bir bütçe ayırdım, gözden çıkaracabileceğim bu meblağ ile hem 3 aylık süreçte kendimi denemek hem de bu işin inceliklerini öğrenmek amacındayım...
Bildiğim şeyler tahmin edebileceğiniz gibi çok kısıtlı, ve sormak istediğim bir kaç husus var, yardımlarınıza talibim...

Bildiğim kadarı;
1 - Koinim, BtcTurk Yada Paribu Aracılığla BTC Alabiliyorum...
2 - Bir Borsa bulmam gerekli ve o borsaya üye olmam lazım...
3 - Üye olduğum borsa da cüzdan oluşturmak ve o cüzdana BTC leri aktarmak (Uygulaması biraz karışık geldi ama öğreniriz)
4 - BTC leri kullanarak Alt Coin Satın almak...
5 - Al Sat veya Al Tut mantığı...

Şimdi Sorularıma gelecek olursak;
1 - Hangi aracı ile BTC almayı tavsiye edersiniz?
2 - Hangi Borsa yı tercih etmeliyim? ( Önemli olan güvenlik, işlem kolaylığı ve tabiki komisyon oranları )
3 - Normal IMKB deki gibi anında Al - Sat Yapılabiliyor mu? Bunun için işlem başına komisyon oranı nedir?
4 - Borsa da Cüzdan için günlük aylık ödeme var mıdır? Varsa Ne kadar?
5 - ( Şahsi Soru ) Sizce Yatırımın Yüzde kaçı Alt Coin, Yüzde Kaçı BTC olmalı?
6 - Alt Coin ve BTC Analizi Takip edebileceğim daha fazla bilgiye sahip olabileceğim topic, site adresleri nelerdir?
7 - Al - Sat ve Takip için Kullanışlı Android Mobil uygulaması tavsiye eder misiniz?

Amacıma gelecek olursak;
Bahsettiğim gibi Ocak ayına kadar ayırdığım bütçe ile BTC ve Alt Coin almak ve günde 1 defa yada 2 - 3 günde bir takibime göre al - sat ya da al - tut yapmak... Al - Sat yapabilmek için tabiki komisyon tutarları ve diğer giderler önemli...

Yardımlarınıza Talibim...
Forumda bu sorularımın cevaplarına uygun başlıklar vardır tahmin edebiliyorum... Ama inanın tam anlamıyla araştıramadım siteyi... Başlık önerilerinize de açığım...

Şimdiden yardımlarınız için Teşekkürler
The Management
Full Member

Activity: 630
Merit: 102

View Profile
September 12, 2017, 08:24:01 AM

Konuyu bende takip ediyorum. Cevaplar yeni başlayanlar olarak işimize yarayabilir.
bobita
Legendary
*

Activity: 2576
Merit: 1333

View Profile
September 12, 2017, 12:07:43 PM

Hepsine cevap olmayacak ama,
1) Mevcutların hepsini kullanabilirsiniz, herhangi biri diğerinden güvensiz değildir, Paribu, Koinim, Btcturk, Bitkapital önde gelenler,
2) Borsa tercihi için yorum zor, genel anlamda en yaygın kullanılanlar Poloniex, Bittrex, Kraken vb. ama onlar kadar hacimli olmayıp, bu borsalarda yer almayan coinlerin olduğu yaygın başka borsalar da var, Crytopia, C-Cex, Liqui, Binance vb. Hiçbir borsa güvenli değildir, çalarsa ya da çaldırırsa yapabileceğiniz bir şey yok.
3) Normal şartlar altında yapılır ama arada teknik problem ya da puştluk problemi (Poloniex çok yapar mesela) yaşanabilir, çok ciddi alım ya da satış fırsatı doğmuştur, emir verirsin nedense (!) bir türlü olmaz. Komisyonlar değişken ama ortalama %0.10-25 aralığında yer alır, çok yüksek hacimli işlem yapanlar özel statüye girer, daha az komisyon öder.
4) Borsalarda işlem komisyonları dışında bir ödeme yok
5) Bunun cevabı her sorduğunuz kişi için farklıdır, risk tercihi, kar beklentisi, mizaç vb. her şey bu tercihi etkiler ama ana fikriniz doğru, ne sadece btc, ne de sadece altcoin
6) https://coinmarketcap.com ve btc için (2-3 altcoin de var) http://preev.com/btc/try kullandığım siteler, bilgi için her şeyden önce bu forumu hatmetmeniz lazım
7) Telefondan takip için bana Blockfolio çok kullanışlı geliyor
Not: Bazı arkadaşlar yüksek meblağlara alışık, size o parayla bir şey yapılmaz, btc vb. al, at kenara o zaten yükselir vb. diyeceklerdir, kulak asmayın. Bu piyasanın güzel tarafı da çok farklı bütçelerle aynı şeyin yapılabilmesi, kripto dünyasında o parayla işlem yapılmaz diye bir şey yok (limitler elbette var ama oldukça düşük), sonuçta ufaktan yapa yapa alışacaksınız.
Kişisel tavsiye 1: Mining olayına çok odaklanmayın, mevcut bir altyapı (cihaz vb. anlamında) yoksa sıfırdan girene kadar ticaret ve yatırımla çok daha iyi kazanırsınız.
Kişisel tavsiye 2: Bazıları şuna şu kadar "bastım" vb, sanki iddaa oynarmış gibi tanımlayarak işlem yapıyorlar, o kafaya sakın girmeyin, aklı başında işlem yapın.
CoinKadir (OP)
Newbie
*

Activity: 2
Merit: 0

View Profile
September 12, 2017, 02:46:57 PM

Hepsine cevap olmayacak ama,
1) Mevcutların hepsini kullanabilirsiniz, herhangi biri diğerinden güvensiz değildir, Paribu, Koinim, Btcturk, Bitkapital önde gelenler,
2) Borsa tercihi için yorum zor, genel anlamda en yaygın kullanılanlar Poloniex, Bittrex, Kraken vb. ama onlar kadar hacimli olmayıp, bu borsalarda yer almayan coinlerin olduğu yaygın başka borsalar da var, Crytopia, C-Cex, Liqui, Binance vb. Hiçbir borsa güvenli değildir, çalarsa ya da çaldırırsa yapabileceğiniz bir şey yok.
3) Normal şartlar altında yapılır ama arada teknik problem ya da puştluk problemi (Poloniex çok yapar mesela) yaşanabilir, çok ciddi alım ya da satış fırsatı doğmuştur, emir verirsin nedense (!) bir türlü olmaz. Komisyonlar değişken ama ortalama %0.10-25 aralığında yer alır, çok yüksek hacimli işlem yapanlar özel statüye girer, daha az komisyon öder.
4) Borsalarda işlem komisyonları dışında bir ödeme yok
5) Bunun cevabı her sorduğunuz kişi için farklıdır, risk tercihi, kar beklentisi, mizaç vb. her şey bu tercihi etkiler ama ana fikriniz doğru, ne sadece btc, ne de sadece altcoin
6) https://coinmarketcap.com ve btc için (2-3 altcoin de var) http://preev.com/btc/try kullandığım siteler, bilgi için her şeyden önce bu forumu hatmetmeniz lazım
7) Telefondan takip için bana Blockfolio çok kullanışlı geliyor
Not: Bazı arkadaşlar yüksek meblağlara alışık, size o parayla bir şey yapılmaz, btc vb. al, at kenara o zaten yükselir vb. diyeceklerdir, kulak asmayın. Bu piyasanın güzel tarafı da çok farklı bütçelerle aynı şeyin yapılabilmesi, kripto dünyasında o parayla işlem yapılmaz diye bir şey yok (limitler elbette var ama oldukça düşük), sonuçta ufaktan yapa yapa alışacaksınız.
Kişisel tavsiye 1: Mining olayına çok odaklanmayın, mevcut bir altyapı (cihaz vb. anlamında) yoksa sıfırdan girene kadar ticaret ve yatırımla çok daha iyi kazanırsınız.
Kişisel tavsiye 2: Bazıları şuna şu kadar "bastım" vb, sanki iddaa oynarmış gibi tanımlayarak işlem yapıyorlar, o kafaya sakın girmeyin, aklı başında işlem yapın.

İlginize Teşekkür Ederim...
Tavsiyelerinizi Dinleyeceğim...
bahtsiz bedevi
Member
**

Activity: 88
Merit: 10

View Profile
September 14, 2017, 05:05:52 PM

Konu başlığı dikkatimi çekti takipte kalacağım. Bende taze yatırımcı sayılırım.
tumece
Full Member

Activity: 392
Merit: 107

View Profile
September 14, 2017, 08:01:13 PM

Butun bu sorulari unut.
1- forumu bastan sona oku
2- hemen az miktarda btc alip satmaya calis

Gerisi kendiliginden geliyor. Teori ile is yurumuyor burda. Tamamen pratik yapmak lazim. En dogru cevabi kendin bulursun bu sekilde
Pages: [1]
  Print  

Jump to: