Bitcoin Forum
June 21, 2024, 03:21:13 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Ayda 5000 TL kazanmak  (Read 1956 times)
seje
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 256

View Profile
September 15, 2017, 05:20:24 PM

Büyük ihtimal forumda bir kişinin yan hesabıdır bu kendi hesabından yazmaya cesaret edemediği şeyleri yan hesabı aracılığıyla söylüyor millete sataşıyordur.Gerçekten çok ilginç insanlar var.Düzenli olarak 5bin tl kazanacağınızı kimse garanti edemez bu noktayı kaçırmayın lütfen.
Ağzınıza sağlık hocam...
Cahit
Member
**

Activity: 68
Merit: 10

View Profile
September 18, 2017, 11:50:27 AM

Arkadaşlar konuya yeni başladım ve ekşisözlükte biriyle yazıştım.Bana şöyle bir cevap verdi;

"1 gtx 1000 usd, bildiğim kadarıyla bir anakarta 4 taneye kadar ekran kartı bağlamak mümkün artı iyi bir işlemci almakta fayda var. iyi bir kasa aldığını farzedelim. tam fiyatlarına bakmadım ama tahmini bir kasayı 6000 usd'ye toplarsın. 3 kasa ile şu anki değerler ile 1 bitcoin ayda toplamak mümkün, tabii şu anki değerler ile...

tl'ye dönersek ayda 22 binlik bir yatırım ile ayda maksimum 5 bine yakın getiri sağlanır. kötü senaryolda bile 1 senede kendini amorti eder, edemedi farz edelim, ekran kartlarını kolaylıkla satarsın.

buradan hesap yapabilirsin: https://www.cryptocompare.com/…1293&costperkwh=0.12

ekran kartlarının hashrate'i önemli. gözüne bir ekran kartı kestirip onun hashrate'inin ne olduğunu bul muhakkak. sonraki hesaplamalar kolay. ciddi elektrik tüketimin olacak. ne kadar ucuz da olsa muhakkak elektrik kullanımını hesaba kat."

Sizce dediklerinde bir tutarsızlık var mıdır?

Merhaba Kardeşim,
    Muhtemelen okumayı çok sevmeyen veya çok vakti olmayan birisin,ama okumadan sadece bu tür soruları sorduğunda forumlardan net cevap bulamazsın.
Ben 2 aydır forumu ara ara okuyorum. Bu sorduğun sorunun net bir cevabı olmuyor. Madencilik ya ekran kartlarıyla oluyor ya da asic denilen özel cihazlarla oluyor. Senin sorduğun soruda ekran kartlı sistem ile ne kazanırım deyince ucu açık bir soru oluyor.
     Bu sorular için https://whattomine.com diye bir site var oraya girip incele.
    ilk gelen sayfada  kutucuklar ve yanında da ekran kartı modelleri butonu vermişler. Hangi ekran kartı çeşidini kullanacaksan önce o medelin butonuna tıklıyorsun. ( Amd RX 480 , Nvidia 1070 gibi ) sonra o butonların yanındaki kutucuklara ekran kartının adetini yazıyorsun. Ondan sonra sayfanın biraz altında kazmak istediğin para birimlerinin Algoritmalarının butonu var hepsine tıklayıp mavi olacak şekilde işaretle.  Sağ alt taraftada CALCULATE butonuna tıkla, sana o ekran kartı ve adetiyle günde ne kadar kazanacağını yaklaşık olarak veriyor.  Tabi ben kabataslak anlattım, bu siteyi incelemen lazım.
New Minerr
Member
**

Activity: 114
Merit: 12

View Profile
September 18, 2017, 08:48:17 PM

Rig lere yapacağınız yatırımın ~% 10 u kadar kazanc elde edersiniz..Bunun içinden elektrik,internet vs. masrafları düşersiniz aylık kazancınız budur..20k yatırım ile ayda 5.000 tl kazanabilse herkes işigücü bırakır mining yapar..Bu söylediğiniz bazı kısa dönemlerde olabiliyor..Örneğin mayıs-haziran ayı böyle idi Yaptığınız yatırım 2 ayda roi oluyordu..Rx 580 lerin 2.5k gibi saçma fiyatların istendiği dönem..

Bunları hesaplayabilecegimiz site var mı nasıl bilebiliriz? Kardeş yardımcı olabilir misin. Sen igotek denilen baykal meraklısına da baya yazmışsın. Bu işten anlıyor gibisin. Baykal nasıl kimde var bu makina yardım et alalım.
herzlos1985
Hero Member

Activity: 662
Merit: 501

View Profile
September 18, 2017, 08:52:47 PM

Sen istersinde yardımcı olmazmıyım New Minerr Grin Grin..Bir telefon kadar uzağım...Grin Grin
seje
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 256

View Profile
September 19, 2017, 06:10:28 AM

Sen istersinde yardımcı olmazmıyım New Minerr Grin Grin..Bir telefon kadar uzağım...Grin Grin

Tamam da tel numaranız yok adamcaz nasıl arayacak sizi Cheesy
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
September 19, 2017, 09:12:06 AM

Misal "X parayla başladım. Y kadar ayda ROI tamamlandı. Z kadar aydır da devam ediyorum." diyebilen yok mudur?

Hemen gerçek bir örnek vereyim.
Arkadaşım elektrik faturasını babam ödüyor coinler bize kar kalır dedi ve 1.çeyreğin sonunda Bitcoin Fiyatı 3500 TL iken   iken bir arkadaşımla gaza gelip mini mini bir rigi 7000 TL ye topladık.
üzerinde 4 AMD ekran kartı olan toplama pc işte Smiley 72 basıyor. elektrik maliyetimiz yok.(güya) 6 ayda yaklaşık 2.6 ETH kazdı sistem. buda 0.186 bitcoin yapıyor.
Biz 2 bitcoin yatırdığımız sistemden 6 ayda 0.186 bitcoin kazanmış oldu. 7000 TL yatırımla 6 ayda 2600 TL kazandık. (aslında kazanmadık. çünkü babası elektrik ödüyor...)
bitcoin fiyatı aynı kalsa idi hiç bir bok kazanmamış diyecektik. (0,186 x 3500 = 650 TL)

donanımlar bozulmaz ise, 18 ay sonunda ROI olacağız.
direk 2 btc yi elimizde tutsaydık. TL olarak paramız 28.000 TL olacaktı.

görüldüğü üzere EFEKTİF DEĞİL

KufuT
Newbie
*

Activity: 40
Merit: 0

View Profile
September 19, 2017, 09:27:22 AM

Şöyle bir site buldum: https://www.cryptocompare.com/mining/calculator/ltc?HashingPower=1512&HashingUnit=MH%2Fs&PowerConsumption=800&CostPerkWh=0.12

Buna göre ayda 5000 TL = 1.427$ kazanmak için 1512 MH/s güçle LTC kazmam gerekiyor. (N'olur dolar yükselir düşer 5bin TL o kadar dolar etmez polemiğine girmeyin. Bugünkü değerle hesap yapıyoruz)

1512 MH/s güç için 3 adet AntMiner L3+ yeterli oluyor.

Yine şu https://boston-electronics.us/product/antminer-l3/ siteye göre 3 adet AntMiner L3+ fiyatı 2.549 x 3 = 7.647$

Başka bir siteden hesabın sağlamasını yapıyorum. Hesap üç aşağı beş yukarı aynı çıkıyor

Sağlama: https://www.coinwarz.com/calculators/litecoin-mining-calculator/?h=1548288&p=800.00&pc=0.10&pf=0.00&d=782777.56736225&r=25.00000000&er=0.01351996&btcer=4140.17000000&hc=0.00

Buna göre zorluk derecesi ve LTC fiyatının sabit kalacağını hesaplarsak yatırım 5.3 ayda geri dönüyor. 1 ay elektrik giderlerine çalıştık diyelim, etti 6 ay.

Güncel olmayan şu https://bitcoinwisdom.com/litecoin/difficulty tabloya göre LTC zorluk derecesi her 3 ayda bir %100 artmış. 3 ay sonra zorluk derecesinin %100 arttığını varsayarsak, gelir %60 oranında azalıyor ve 800$ 'a iniyor.

https://www.coinwarz.com/calculators/litecoin-mining-calculator/?h=1548288&p=1000.00&pc=0.10&pf=0.00&d=1600000.56736225&r=25.00000000&er=0.01351996&btcer=4140.17000000&hc=0.00

Eğer bu durum gerçekleşirse bizim ROI 6 aydan 9 aya çıkıyor. Tabi LTC fiyatı artarsa bunun bir kısmını telafi ediyor.

Bu şartlarda yapılan hesaba uzman madenci arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

Not: Lütfen troller yorum yazmasın. Hesap yapılamaz edilemez diyecek arkadaşlardan herhangi bir fayda görmüyorum. Hatalı bile olsa bir hesaplama yapmaya uğraşıyorum. Mümkün olan en doğru hesaplamayı birlikte yapalım istiyorum. Çok şey istemiyorum.
KufuT
Newbie
*

View Profile
September 19, 2017, 10:24:14 AM

Yukarıdaki son derece basit ROI hesaplaması yatırım yapıp yapmayacağımıza karar vermemiz için yeterli değil. İşin sürekliliğini de sağlamak lazım. Diyelim ki hesaplarımız tuttu ve 9 ay sonra yatırdığımız 7.647$'ı geri kazandık. İkinci adım olarak 9 ay süreyle gelecek olan parayla (yeni cihazlar çıkar, elimizdeki cihaz pert olur gibi nedenlerle) tekrar cihaz satın almamız gerekecektir.

9 ayda kazandığımız paranın tamamını da cihaza yatırdığımızda 18 ay sonra elimizde;

A - Eski cihazlar bozulmadıysa
   * Bir cihazın geliri 400-600$ civarındaysa üç cihaz 1.200$-1.800$ bırakıyor olacak.
   * Yeni aldığımız cihazların da 1.000 - 1.500$ civarında geliri olduğunu düşünürsek 3.000-4.500$ da yeni cihazlar kazandırıyor olacak.
   * Yani toplamda (yaklaşık olarak) 2.000-3.000$ civarında bir aylık gelirimiz olacak. 2.500$ baz alırsak, %100 kar amacında olduğumuza göre ana yatırım tutarımız olan 15.000$ + masraflarla birlikte yaklaşık olarak 20.000$ kar elde edebilmek için 8 ay daha bu cihazların çalışması gerekiyor.

B - Eski cihazlar kayıp verdi, zorluk derecesi arttı vs
   * Bir cihazın geliri 200-400$ civarındaysa  cihaz 600$-1.200$ bırakıyor olacak.
   * Yeni aldığımız cihazların da 1.000 - 1.500$ civarında geliri olduğunu düşünürsek 3.000-4.500$ da yeni cihazlar kazandırıyor olacak.
   * Yani toplamda (yaklaşık olarak) 1.500-2.500$ civarında bir aylık gelirimiz olacak. 2.000$ %100 kar amacında olduğumuza göre ana yatırım tutarımız olan 15.000$ + masraflarla birlikte yaklaşık olarak 20.000$ kar elde edebilmek için 10 ay daha bu cihazların çalışması gerekiyor.

Bu hesaplamalara göre %100 kar edebilmek için A senaryosunda 18 + 8 = 26 ay, B senaryosunda 18 + 10 = 28 ay bu işe zaman ayırmak gerekiyor.

Değerli tecrübeli madenci arkadaşların bu hesaplara katkılarını bekliyorum. Hiç maden kazmamış birisi olarak yaptığım hesapların doğruluk derecesi hakkındaki yorumlarınızı esirgemeyiniz.
herzlos1985
Hero Member

View Profile
September 19, 2017, 10:48:44 AM

Araştırmışsın hesaplamışsın çok güzel eline sağlık..Ben 1-2 püf nokta ekleyim..

-Cihazları o fiyattan şuan için edinemezsin yaklaşık 2x fiyata ancak..Roi de 2x oldu süre olacak..
-Bu işi yapacak kişi ltc havuzuna bağlanıp fişi taktım hesaba geleni bozarım çalışsın o derse sittin sene roi olamaz..Araştırıp yeni coinleri daha kazancli coinleri kazması gerekir kısacası baya baya bi vakit ayırması gerekir bu işe..
-Madencilikte potansiyel olarak fiyatı artacak coini kazıp biriktirmek tabiki çok mantıklı..Ama sen Ltc nin fiyatı artacak diye l3+ alacağım dersen o zaman saçmalık oluyor işte git direk ltc al o zaman..Zamanında asic btc makinelerini satanlar vardı btc 3 aya % 100,300,500 artacak diyenler..O zamanlar btc alip bekleyenler cihaz alanlardan çok kazandılar..

KufuT
Newbie
*

View Profile
September 19, 2017, 11:08:31 AM

Araştırmışsın hesaplamışsın çok güzel eline sağlık..Ben 1-2 püf nokta ekleyim..

-Cihazları o fiyattan şuan için edinemezsin yaklaşık 2x fiyata ancak..Roi de 2x oldu süre olacak..
-Bu işi yapacak kişi ltc havuzuna bağlanıp fişi taktım hesaba geleni bozarım çalışsın o derse sittin sene roi olamaz..Araştırıp yeni coinleri daha kazancli coinleri kazması gerekir kısacası baya baya bi vakit ayırması gerekir bu işe..
-Madencilikte potansiyel olarak fiyatı artacak coini kazıp biriktirmek tabiki çok mantıklı..Ama sen Ltc nin fiyatı artacak diye l3+ alacağım dersen o zaman saçmalık oluyor işte git direk ltc al o zaman..Zamanında asic btc makinelerini satanlar vardı btc 3 aya % 100,300,500 artacak diyenler..O zamanlar btc alip bekleyenler cihaz alanlardan çok kazandılar..

Evet. Onun da farkındayım. Cihazı bulamıyoruz. Deneme için bir kaç siteye mail attım. Dönüş yok. Canlı sohbette cihaz var diyorlar, e gönder dediğinde 2 ay sonra belki alırsın diyorlar. Yani stok miktarları gerçeği yansıtmıyor.

Ancak, burada anlamaya çalıştığım şu: Madencilik işine girenler neden giriyor? Kaç para için giriyor? Yukarıdaki hesaplara baktığımızda böyle bir işe -bırak 2.500$ lık cihazı 1.500$ lık cihazla bile- girmek hiç bir şekilde mantıklı görünmüyor. Mayıs-Haziran ayında kazançlıydı demişsin. Ama Bitmain'in Ağustos üretim batch dakikalar içinde satılmış. Kasım'a kadar tüm üretimi satılmış. Peki bu cihazları kim alıyor? Neden alıyor? Nasıl bir hesap sonucu bu işe yatırım yapmaya karar verdiler? Yoksa JP Morgan CEO'su haklı mı? Ortada global bir ponzi scheme mi var? Benim yukarıda yaptığım hesaptan farklı olarak ne biliyorlar da aşağıdaki resimdeki şekilde yatırımlar yapıyorlar.

https://image.ibb.co/fFqq3Q/mining_rig_23.jpg

GPU araştırıyorum, karlı değil diyorlar. ASIC araştırıyorum karlı değil diyorlar. İyi de neden ortada cihaz yok!?

Anlamıyorum...
Anlamıyorum...
Anlamıyorum...
herzlos1985
Hero Member

View Profile
September 19, 2017, 12:23:41 PM

Mayıs-Haziran da karlı olması gpu açısından demiştim..Jp Morgan Ceo su tabiki haklı ponzi şemasıdır bu onun için fiyat düşünce 19.000 btc cik satın aldı şirket..Çalışanlarımdan btc ile ilgileneni işten atarım diyen şirket bu, şimdilerde ise sesi çıkmıyor neden acaba..Smiley

Karlı olmadığı için ortada cihaz yok  Grin..Tabi yersen..Asic cihazini zamanında alabilirsen kazançlı 2-3 ay sonrasına cihaz sipariş edenler büyük ihtimal havasını alacak..

Çok basit bi örnek geçen ay ~40 $ günlük kazandıran L3+ şuan ~21 $ ancak kazandırıyor..Daha 2-3 hafta hadi sen 1 ay önce de aylık ~5000-6000 $ kazandıran antminer d3 şuan ancak ~3000 $ kazandırıyor..

Dash in zorluğu 1 ayda 3.5 kat arttı kazancta 3.5 kat düştü..

https://www.coinwarz.com/difficulty-charts/dash-difficulty-chart
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3178
Merit: 1517

View Profile WWW
September 19, 2017, 12:32:24 PM

GPU araştırıyorum, karlı değil diyorlar. ASIC araştırıyorum karlı değil diyorlar. İyi de neden ortada cihaz yok!?

Anlamıyorum...
Anlamıyorum...
Anlamıyorum...

Anlamayacak bir şey yok. Aslında Madencilik bir geçim kapısı olamaz. Ama yatırım yapılabilecek bir konu olabilir. Burada herkes bunu anlatmaya çalışıyor.
Hal hazırda çalışıp evini geçindiriyorsun. Kenarda birikmiş paran var onunla rig yatırımı yapar gelecek gördüğün coinleri kazar biriktirirsin. Elektrik giderini de normal kazancın ile karşılarsın.
Kazdığın coin gelecekte değerlendiğinde katlamış olursun. Madencilik ile ev geçindirmek zor. Çünkü coinlerin zorluğu arttıkça kazancı düşüyor.
dogaatac
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 306

View Profile
September 19, 2017, 03:46:39 PM

Anlamıyorum...
Anlamıyorum...
Anlamıyorum...

Anlamayacak bir şey yok. Aslında Madencilik bir geçim kapısı olamaz. Ama yatırım yapılabilecek bir konu olabilir. Burada herkes bunu anlatmaya çalışıyor.
Hal hazırda çalışıp evini geçindiriyorsun. Kenarda birikmiş paran var onunla rig yatırımı yapar gelecek gördüğün coinleri kazar biriktirirsin. Elektrik giderini de normal kazancın ile karşılarsın.
Kazdığın coin gelecekte değerlendiğinde katlamış olursun. Madencilik ile ev geçindirmek zor. Çünkü coinlerin zorluğu arttıkça kazancı düşüyor.

tam olarak dediğiniz gibi herşey. insanların kafasını etherium vakası biraz karıştırmış olsa da genel durum bundan ibaret. mining hiçbir zaman kısa vade planlaması olamaz
Underworld244
Full Member

Activity: 154
Merit: 100

View Profile
September 19, 2017, 03:49:58 PM

Bu işi yapanlar sizi kandırıyor yok 100 bin tl rig kurup ayda anca 2 bin kazanırsınız felan adamlar rakip istemiyorda ondan. Ucuzdan 10 bine toplayın ayda net 3 bin cebinizde.

Claim up to 5,000 satoshi every 15 minutes. 5% daily bonus. Admin Contact
 http://bonusbitcoin.co

herzlos1985
Hero Member

View Profile
September 19, 2017, 04:25:49 PM

Şuan 10k lık bir rig 6 kartlık amd yani 160-170 mhs eth gücü demek..Ben sana bunun gibi 5 tane rig kiralayım bana rig başı 2000 tl ver 1000 tl de senin olsun..5 rig 10k yapar bana vereceğin, 5k da sana kalır bak mis gibi iş..Kabul mu ?(Elektrik,net vs giderleri sana ait olacak..Aylık ~1500 tl elektrik..)Eline senin hesabın ile net 3500 tl kalacak..Çalışıyorsan eğer bırak işi gücü bu devirde asgari ücretin 2.5 katını veriyorum sana senin hesabınla..

İlk ay bu şekilde başlarız daha sonra 15 rig e kadar çıkabiliriz..Bana aylık 30k verirsin sana da 10500 tl kalır nett senin hesabınla..

@Underworld244 arkadaşımda 10 rig var oda kiraya verebilirim diyo bana net 20k verecekse..Ordanda 7000 tl geldi..Aylığın 17500 tl oldu senin hesabınla..
New Minerr
Member
**

Activity: 114
Merit: 12

View Profile
September 19, 2017, 04:34:17 PM

Bu işi yapanlar sizi kandırıyor yok 100 bin tl rig kurup ayda anca 2 bin kazanırsınız felan adamlar rakip istemiyorda ondan. Ucuzdan 10 bine toplayın ayda net 3 bin cebinizde.
Madem bu kadar bilgilisin hangi parçalarla 10 bine rig toplayıp ayda net 3k kazanabiliriz açıkla da senin sallamadığını anlayalım. Bol keseden atmak iyi bakalım sende mi kandıracaksın yoksa gerçekten ayda net 3k kazandıracak parçaları söyleyeceksin. Arkadaş iyi söylemiş bende sana 10k lık 10 rig kurma sözü veriyorum ayda rig başı 2000 bana ver geri kalan senin olsun temiz 10k ayda sana kalıyor madem bu kadar basit görelim marifetini
herzlos1985
Hero Member

View Profile
September 19, 2017, 04:38:12 PM

Ooooo @Underworld244 bak 10 rig daha geldi aylığın 25k oldu nett senin hesabınla..

Bu yazdıklarım şaka yada dalga geçmek amaçlı değil ciddi ciddi bu parayı verene bu rig leri kiralarım...!!
Underworld244
Full Member

Activity: 154
Merit: 100

View Profile
September 19, 2017, 10:09:06 PM

Salladım beyler siz ayda 5 bin tl kazanmak diye konu açınca bende öyle yazdım akıl var mantık var neden ciddiye aldınızki Smiley

Claim up to 5,000 satoshi every 15 minutes. 5% daily bonus. Admin Contact
 http://bonusbitcoin.co

neonguy
Member
**

Activity: 90
Merit: 10

View Profile
September 20, 2017, 08:56:44 AM

Hesaplamasının nasıl yapılacağını gösteren siteler ve youtube videoları var. Türkçe bile var video. Alp Işık anlatıyordu sanırım. Oralardan yardım alarak daha iyi bilgi sahibi olabilirsiniz. Hem de olayı çok daha iyi anlamış olursunuz.

KufuT
Newbie
*

View Profile
September 20, 2017, 09:12:04 AM

Salladım beyler siz ayda 5 bin tl kazanmak diye konu açınca bende öyle yazdım akıl var mantık var neden ciddiye aldınızki Smiley

Troller yazmasın diye özellikle rica etmiştim. Birazcık saygılı olun ve hesaplamaya katkıda bulunmayacaksanız yazmayın lütfen.

LÜTFEN!
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: