Bitcoin Forum
April 27, 2024, 03:46:08 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 3 4 5 [All]
  Print  
Author Topic: Yeni Iphone -X Hakkında görüşleriniz  (Read 2907 times)
HyperLup (OP)
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 252

View Profile
September 13, 2017, 09:07:27 AM

3 yıldır iphone 6 kullanıyorum diğer yeni modellerde ahım şahım pek bir fark olmadığı için geçmedim. Iphone X güzele benziyor hem tasarım olarak hem donanım olarak hoşuma gitti ama tr fiyatından almak çok mantıklı görünmüyor.

Tahmini  TR Fiyatı bu şekilde olacak diyorlar :

iPhone X;
Giriş fiyatı yaklaşık 3.450₺
TRT payı 345₺
ÖTV 862₺
Ara toplam 4.657₺
Toplamın %18 KDV'si 838₺
Satış fiyatı yaklaşık 5.495₺

Us vatandaşları için 999 dolar bence fahiş bir fiyat değil. Sizin görüşleriniz neler ?
1714189568
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714189568
Reply with quote  #2

1714189568
Report to moderator
1714189568
Hero Member
*

Ignore
1714189568
Reply with quote  #2

1714189568
Report to moderator
1714189568
Hero Member
*

Ignore
1714189568
Reply with quote  #2

1714189568
Report to moderator
If you want to be a moderator, report many posts with accuracy. You will be noticed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714189568
Hero Member
*

Ignore
1714189568
Reply with quote  #2

1714189568
Report to moderator
udonmez
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 359

View Profile
September 13, 2017, 09:09:59 AM

us 999$ avrupa fiyati 1200 euro civarinda. 24 aylik paketlerle avrupa ve abd icin pahali degil ama tr fiyati cidden cok fazla.
exotr
Member
**

Activity: 113
Merit: 20

View Profile
September 14, 2017, 10:16:55 AM

Bu gidişle böbreği satışa sunacaz gibi ve çok pahalı arkadaş 7000tl ne demek bir telefon için ben şahsen almam artık huawei yada xiomia yönelicem parayı sokaktan bulmuyoruz sonuçta düşünerek alın bu fiyata alinmaz iphone.
procesdad
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

CAT.EX Exchange

View Profile
September 14, 2017, 11:18:56 AM

5,5 milyara telefon mu olur 1 milyara en kralını alırsın araştırsan

onurgozupek
Hero Member

Activity: 1285
Merit: 592

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
September 14, 2017, 03:04:52 PM

Fiyatına bakmadan önce ürünün ne vaad ettiğine bakmak lazım.

En başta, cam tasarım şahane görünse de ekranı yan çevirdiğiniz anda ekranın üstündeki siyah bant tüm göz zevkinizin içine ediyor. Cam tasarım şahane olsa da "lan acaba kırılır mı?" şüphesiyle telefon kullanmak hiç de iyi bir tecrübe değil. (iPhone 4-4s'ten hatırlayanlar vardır)

Bunun haricinde yok ekran OLED'miş, yok kamerası bilmem kaç megapikselmiş hikaye. Kaç senedir ön kamerayı güncellemeyen, kulaklık girişini kaldırıp herkesi kablosuz kulaklık almaya zorlayan bir anlayış artık giderek taraftar kaybetmeye başlayacak. Evet Apple teknolojinin öncüsü olabilir ve hatta en zengin teknoloji şirketi olabilir ancak bu kusursuz oldukları anlamına gelmez.

Jobs'ın ölümüyle birlikte Apple kan kaybetmeye başladı ve her geçen gün kullanıcı sayısı azalıyor.

Ben yıllardır Apple ürünleri kullanan biri olarak bundan sonra Apple akıllı telefonu alma konusunda istekli değil. 2 seneden fazla kullandığım iPhone 6'nın ekranı kırılınca iPhone 7'ye terfi ettim ancak şu an oldukça pişmanım... iPhone X (iPhone 10) kullanmayı da düşünmüyorum...
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
September 14, 2017, 03:08:57 PM

iPhoneBTC = 0,28. Fena fiyat değil. İnşallah tepe burası olur.  Wink
Yine alırım, yine Amerikadan alırım. Eskisi gidici zaten.
coastbank
Full Member

Activity: 238

Presale Starting May 1st

View Profile
September 14, 2017, 03:13:19 PM

Bence benchmark değerleri çok yüksek görünüyor. Fiyatından bağımsız düşünürsek alınabilir.

jmalkovich
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 250

View Profile
September 14, 2017, 03:29:43 PM

Klişe olacak belki ama abd vatandaşı olan orada çalışan alsın ama burada 2000 lira maaşla alan varsa ne hali varsa görsün. Çok değil 2 aya xiaomi bunun daha iyisini 1500 liraya satar.

retail.global

◣  FACEBOOK
◣  TWITTER
◣  TELEGRAM
◣  MEDIUM
quakeTR
Jr. Member
*

Activity: 68
Merit: 6

VOXXO | New ICO for Music

View Profile
September 14, 2017, 08:10:06 PM

Bu ne arkadaş motor mu alıyon.git daha yüksek performans daha uygun fiyata xiaomi ler var. Gidin ondan alın bence.

▬ VOXXO  (https://voxxo.io/) ▬
▶ INVESTMENT OPPORTUNITY FOR MUSIC ◀
Sales Open ▸ Invest (https://voxxo.io/invest)
hhk1045
Hero Member

Activity: 644
Merit: 504

View Profile
September 14, 2017, 08:54:53 PM

öncelikle orta sınıftan bir vatandaş olarak konuşmak gerekirse:
umrumda olmayan bir telefon 4k video çekiyormuş ya beyler daha Türkiyede 4k video oynatacak internet altyapısı yok.
oyunları kasmadan oynatıyormuş bunu piyasadaki en tikko telefon bile yapıyor zaten.
kamerası güzelmiş yahu hepsi aynı bırakın şu işleri. ayrıca telefonda her gün çılgınlar gibi resim çekilip dağınık halde çıkacağıma düzgün normal bir fotoğraf makinesi ile adam gibi haftada 1-2 defa resim çekilirim.
haydi onu da geçtim 1000 dolar etiket atmışlar ki 250 gb lık modeli 1250 usd, benim kazancıma göre bunu almam enayilik olur. çünkü ekranı çatlasa 500 dolar masraf çıkarırlar bu telefona. kazancı 10 bin tl üzerinde olanlar elbet alır alana da kolay gelsin ama benim ilgi alanımda asla olmayacak.

Şimdi gelelim fiyatına vergisi harcı hurcu peşin 6 bin tl taksitli 7-8 binden aşağı gelmeyecektir. ixiaomi , casper, lenova, vestel vb telefonlara bakın ne emeğinizi ne kendinizi kullandırtmayın.
furry04
Full Member

Activity: 308

View Profile
September 15, 2017, 12:37:35 AM

öncelikle orta sınıftan bir vatandaş olarak konuşmak gerekirse:
umrumda olmayan bir telefon 4k video çekiyormuş ya beyler daha Türkiyede 4k video oynatacak internet altyapısı yok.
oyunları kasmadan oynatıyormuş bunu piyasadaki en tikko telefon bile yapıyor zaten.
kamerası güzelmiş yahu hepsi aynı bırakın şu işleri. ayrıca telefonda her gün çılgınlar gibi resim çekilip dağınık halde çıkacağıma düzgün normal bir fotoğraf makinesi ile adam gibi haftada 1-2 defa resim çekilirim.
haydi onu da geçtim 1000 dolar etiket atmışlar ki 250 gb lık modeli 1250 usd, benim kazancıma göre bunu almam enayilik olur. çünkü ekranı çatlasa 500 dolar masraf çıkarırlar bu telefona. kazancı 10 bin tl üzerinde olanlar elbet alır alana da kolay gelsin ama benim ilgi alanımda asla olmayacak.

Şimdi gelelim fiyatına vergisi harcı hurcu peşin 6 bin tl taksitli 7-8 binden aşağı gelmeyecektir. ixiaomi , casper, lenova, vestel vb telefonlara bakın ne emeğinizi ne kendinizi kullandırtmayın.

Xiaomi 10 numara zaten Lenovo'da fena değil Motorola markasıyla güzel telefonlar çıkıyor Motomod eklentileri baya iyi. Casper ve Vestel için aynı şeyi söyleyemeyeceğim uzak durun.
lemonyak
Full Member

Activity: 203
Merit: 101

View Profile
September 15, 2017, 04:22:12 AM

iphone hastası bir adamım ben. 3 - 4 - 5 - 6 dedim orada kaldım. Eskiden alımı kolaydı ama talep arttıkça fiyat arttı. Şimdi bu telefonları bu fiyata alırmıyım ? tabi ki de almam. Hastalık bitti abi 4 yıldır aynı telefonu kullanıyorum bir 4 yıl daha kullanmayı düşünüyorum sonrası mı büyük ihtimalle iphone olmaz.
Bayyn
Full Member

Activity: 210

Web Developer

View Profile
September 15, 2017, 06:22:58 AM

iphone x lansmandayken yanlış hatırlamıyorsam göz taraması çalışmamıştı, zaten sorunsuz bile geçse araba fiyatına telefon alınırmı  ? abd fiyatı abdye uygun deniyor iphone tr malı olsa busefer abdde pahalı olucaktı burda ucuz. Abd'de gümrük vergisi alıyor unutmayın tabi trt bandrolu gibi boktan bir vergi almıyor. kdv bile geçici eklenmişti kalıcı oldu.
samuel3414
Full Member

Activity: 252

View Profile
September 15, 2017, 08:48:45 AM

Ben İphone 7 kullanıyorum ve tüm işimi görüyor. İphone X biraz fazla pahalı bir telefon oldu. İphone X çıkması İphone 7 nin fiyatını biraz düşürür. İphone X çerçevesiz ve geniş ekran olması ve yüz taramasından dolayı biraz daha farklı gözüküyor.
hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
September 15, 2017, 09:26:54 AM

Iphone x modeli güzele benziyor evet ama fiyatına baktığımızda fiyatı 5000 ün üzerinde askeri ücretin 1500 tl olduğu bir ülkede kalkıpta bu parayı param olsa dahi bu telefona vermek istemem ben benim işimi gören bir telefonu kullanmayı tercih eden biriyim ve 1000 tl bunun için yeterli. Bu sektörün sonu yok ve biz eğer her yeni çıkan modeli almaya kalkarsak sadece cebimizdeki paradan oluruz .
karabiber
Hero Member

Activity: 1344
Merit: 641

View Profile
September 15, 2017, 05:08:13 PM

iphone sevmem yurtdışının iki katı fiyatla satıldığı sürece almam ama kamerası konusunda fark yok diyen arkadaş hayatında bu telefonu kullanmamış olduğunu belli ediyor
iphone kamerası açık ara diğer tüm telefonlardan daha iyidir sırf bu yüzden alanlar var

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
xumit
Full Member

Activity: 406
Merit: 102

View Profile
September 15, 2017, 07:44:04 PM

ben okdar para vermeyı aklımın ucundan gecırmem 6s kulanıcısıyım ama fıyatı 3 bın cıvarı na dusme ıhtımalı olursa alırım oda hayal onun dısında telefon goruntusu kamerası gayet hos
Internet Explorer
Member
**

Activity: 208
Merit: 10

View Profile
September 16, 2017, 07:20:05 AM

Apple çok severim fakat şu başka telefonlarda olan özellikleri kendi telefonlarında sanki yeniden icat etmişler gibi pazarlamaları sıkıcı geliyo. X ise farklı konsept apple için Tr için konuşursak artık apple n türkiyede statüye göre alınacağı kesin eskiden yine insanlar 5 6 (7yi de zorladılar)alabiliyorlardı fakat 6dan sonra taahhütlü gsm opetatörlü telefonları almak sıklaşınca daha taksitler bitmeden yeni telefonlar çıkınca insanların telefonlarını eskisi kadar sık değiştireceğini düşünmüyorum hele x için. Ben sevdim X i teknik özellikleri beni fazla ilgilendirmiyor açıkçası fiyatı da öyle
ArmaDildo
Full Member

Activity: 672

View Profile
September 16, 2017, 09:51:53 AM

Telefona o kadar para vermem açıkcası bin ikibine efso telefonlar var zaten çok pahalı abi bu

kekrops
Full Member

Merit: 101

The Experience Layer of the Decentralized Internet

View Profile
September 16, 2017, 11:53:20 AM

Türkiye şartlarında aşırı pahalı bi cihaz.

designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
September 16, 2017, 12:41:31 PM

Tasarimini cok sevdim ben bircok kisinin aksine.. Acikca oyle aman aman bir yenilik yok ekran kasa orani haricinde.. O kadar para verilir mi derseniz hastasi icin bence pek onemi yoktur ama asgari ucretle calisan biride almasin artik..
husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
September 16, 2017, 12:59:34 PM

Millette akıl kalmamış ki. Hele bir satışa sunulsun bakın nasıl millet kapış kapış alacak. İnsan aklına şaşıyorum, aldığım telefona değer veriyorum ve beni yıllar yılı götürüyor, millet iyice kadir kıymet bilmez oldu. yeni ne görse anında emektar olan satışa çıkarılıyor

exotr
Member
**

Activity: 113

View Profile
September 16, 2017, 07:10:26 PM

Iphone 3-4-5s ve 6 kullanıcısıyım lg ve samsung da kullandım yani bu saatten sonra xiomia ve huawei'ye yönelicem parayı da sokakta bulmuyoruz sonuçta iphone çok pahalılasti almaya değmez 1.5 sene sonra 9 u da çıkarırlar.
varole
Full Member

Activity: 151

View Profile
September 16, 2017, 07:27:35 PM

Herhangi bir smartphone kullanıcısı telefonundaki özelliklerin yüzde yetmişini kullanmadığı için telefon alırken "ama yeni modelde 12 megapiksel ön kamera varmış" gibi şeyler söylemesi çok komik. Hm iyi öyleyse 5 bin vereyim madem ki ön kamerası 12 megapiksel. Eskisi 11 megapikseldi bu daha iyi 😂
DC Comics
Full Member

Activity: 182

DIW - Decentralized Security

View Profile
September 16, 2017, 09:47:02 PM

Tr'de yaşayan birisi olarak bir telefona o kadar parayı vermek mantıksız güzel özellikleri olabilir ama mantıksız. 6 bin tlye yakın bir rakam çıkıyor ortaya bunun 2 bin tl sinede güzel 0 bir akllı telefon alınabilir geri kalan eth yatırım yapıp veya altcoinlerde al sat yapıp güzel kar elde edilebilir. Şahsi görüşüm bu yönde bana pek mantıklı gelmiyor bir telefona 6 bin tl gibi bir rakam vermek.

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
DIW ◈    DIWtoken.com    ▐   WHITEPAPERANN THREADTELEGRAM   ▌    SECURITY DECENTRALIZED
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
sakebtc
Newbie
*

Activity: 33
Merit: 0

View Profile
September 17, 2017, 03:10:46 PM

Yanlış hesaplamışsın söylentiler 7000 tl civari deniliyor ben şahsen almam iphone 6 ya kadar aldim kullandım artık android e geçiyorum
Defloration
Sr. Member

Activity: 448

View Profile
September 17, 2017, 03:13:36 PM

Kesinlikle akli dengem yerinde olmasa ve fazlasıyla param olsa bu telefona 10 bin bile verebilirim. Büyüleyici
BattleWings
Member
**

Activity: 98

View Profile
September 17, 2017, 08:01:10 PM

Hiçbir zaman apple hastası birisi olmadığımdan dolayı . Mevcut telefonum (Galaxy J7 Prime) ile idare etmekte ve insanların o paraları vermesini hayretle izlemekteyim .
Dipnot : Arabam renault flash 7.000 tl Cheesy
mdikmetas
Full Member

Activity: 616
Merit: 118

View Profile
September 17, 2017, 08:07:11 PM

Bizim gibi gorgusuz hava atmayi seven bir millet oldukca bu 10 bin olsa alan olur merak etmeyin

Adama soeuyorsun 2500 tl lik telefonla napion? Ozel yapigin birsey var mi yok
Hiz lazimmi yok

Bu millete pahallisi herzaman iyidir
dogaatac
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 306

View Profile
September 18, 2017, 09:21:24 AM

5.5 k nedir allah askına.vergi muhabbeti sıktı artık
orcuncanli
Member
**

Activity: 112
Merit: 11

View Profile
September 18, 2017, 04:51:38 PM

iphone 7 den çok da fazla bir özelliği yok aslında şekli çok güzel olmuş ve bir iki tane özellik iyileştirilmiş paran varsa al direk ama yok daha hesaplı olsun diyorsan bekle çıksın x 7 nin fiyatı düşer biraz onu alırsın rahat edersin .her sene telefon almayın ama kendinize gelin
jamesdean35
Member
**

Activity: 336

View Profile
September 18, 2017, 06:05:22 PM

Çok güzel telfon yapmışlar direk yurtdışından alıcam da getince 100 tl harcından baska bisey ödüyomuyuz?

rigormortis1
Member
**

Activity: 70

View Profile
September 19, 2017, 08:53:36 AM

Iphone X biraz samsung özentiliği gördüm arka kameranın şeklini beğenmedim andorid telefonlar gibi duruyor. Yüz tanıma olayı güzel özellikleri hoş fakat arka kamerası dediğim gibi görüntü açısından kötü. Fiyat olarak zaten türkiye de tüm telefonlar pahalı bu yüzden o da en pahalı olarak zirveye oturacak.

▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬
● PLINKO  (+) ROULETTE ║ BITVEST ║ |7| SLOTS    ▼ BIT SPIN
▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬
DeepOcean21
Full Member

Activity: 182

View Profile
September 19, 2017, 10:37:58 AM

Çok pahalı araba fiyatı neredeyse artık taksit olaylarıda yok telefonlara parası olan yine alırda ya parası olmayan adam bunu nasıl alıyor bende bunu anlamıyorum. Adam asgari ücretle çalışıyor ama yinede en son model telefon çıkar çıkmaz alıyor ne akla hizmet.
selo9
Newbie
*

Activity: 27

View Profile
September 19, 2017, 03:08:34 PM

telefona okadar para verilirmi 6 neyine yetmiyo kardeşim para kolay kazanılmıyo vala elindeki 6 seni en az 3 sene daha götürür bence 6 kulan aranda cebine kalsın
Tadic
Full Member

Activity: 434

View Profile
September 19, 2017, 03:20:29 PM

telefona okadar para verilirmi 6 neyine yetmiyo kardeşim para kolay kazanılmıyo vala elindeki 6 seni en az 3 sene daha götürür bence 6 kulan aranda cebine kalsın

Zengin adam fiyatına bakmaz yeni çıkan hangi teknoloji iyiyse gider onu alır. Bunu alanın zaten cebinde istemediği kadar parası var.
Parayı kolay kazananlar veya doğuştan şanslı olanlar var.
Muhtaixa
Sr. Member

Activity: 1022
Merit: 306

View Profile
September 19, 2017, 03:24:04 PM

hic iphone kullanmadım,bunun tasarımı çok hoş ama hiç bir telefona o kadar para verecek kadar rahat bir insan olamadım.

AMEPAY
▄▄█████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄█████████▀▀▄▀▀█████████▄

▄██████▄▄█▀ ▀█▄▄██████▄
███████  ▀▀█▄██▀▀▄███████
███████ █ ▄ █ ▄▀▀▄███████
████████ █ █ █ ▄▀▀▄████████
▀█████████▄█ █ ▄██████████▀
▀████████  ▀▀▀  ████████▀
▀█████████████████████▀
▀██
███████████████▀
▀▀█████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
│▌
AME TRADE HERE
▄██████▄ ▀██████▄
█████████  ▀█████
███████▀     ▀███
██████▀  ▄█▄  ▀██
██████▄  ▀█▀  ▄██
███████▄     ▄███
█████████  ▄█████
▀██████▀ ▄██████▀
AME TRADE HERE
   ▐███▄
   ████▌
▐██████████▄
████████████
 ████▌  █████
▐████  ▄████
██████████▀
 ▀█████▀▀
▐│
▄▄█████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄█████████▀▀▄▀▀█████████▄

▄██████▄▄█▀ ▀█▄▄██████▄
███████  ▀▀█▄██▀▀▄███████
███████ █ ▄ █ ▄▀▀▄███████
████████ █ █ █ ▄▀▀▄████████
▀█████████▄█ █ ▄██████████▀
▀████████  ▀▀▀  ████████▀
▀█████████████████████▀
▀██
███████████████▀
▀▀█████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
judas
Sr. Member

Activity: 1064
Merit: 350

View Profile
September 19, 2017, 11:52:29 PM

telefona okadar verilmez abdde yaşasam alırdımda burda hayatta alınmaz o paralara

▄██▄     ▄
        █████   ▄████
       █████▌  █████▌
      ██████████████
     ███▀█████▀██▀████▄
   ▄▄▄▄▄██████████████
 ▄▄██████▄██▄▄██████▄█▀
▐██████████████████████▄
 ▀████████         ████▀
   ▀███████▄     ▄███▀
    ███████████████▀
  ▄█████████████████
▄▄███████████████████▄

▄▀▀▀▀▀  ▀▄▄
▄▄  ▄▄▀▀▀▀▀▀▄▄ ▀▄
▄▀ ▄▀     ▄▄   ▀▄  ▄
████ ▄▄▄▄ ▐██▄    █ ▐▌
█ ▐▌  ▀▀███████▄▄ ▐▌ █
▐▌ █    ▀██████▀▀ ████
███
▀▄     ██▄  ▄▀ ▄▀
▀▀▄ ▀▀▄▄▄███▀▀ ▄▀▀
▀▀  ▄▄▄▄▄▄██
x

▄█▀▀▀▄█▀                                ▀▀██▀▀▀▄▄                    ▄█▀▀▄▄▄
██▄  ▀  ▄▄▄▄  ▄▄▄ ▄▄▄▄    ▄▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄     ██   ▀██   ▄▄▄▄    ▄▄▄ ▄  ██▀  ▄▀
▄▄███▄▄ ▄ ▐██▄  ▌ █▌  █▄  █▌  █▄ ██  ██   ▄██    ██  █▌  █▄ ▄█▀  █  ███ ▄    ▄
██▄▄▄▀▀███ ▐███▄ ▌▐█▌  ██ ▐█▌  ██ ██  ██  ▀▀██    ██ ▐█▌  ██ ██ ▄▄▄ ▀███▐█▀███▀
▄▀  ▀█▄ ▀██▐█ ██▄▌▐█▌ ▀ █ ▐█▌ ▀ █ ██▄▄▀     ██    ██ ▐█▌ ▀ █ ██ ▄▀█▀ ███ ▀  ██
█    █▀  █▀▐█  ██▌ █▌  ▄▀  █▌  ▄▀ ██        ██   ▄█▀  █▌  ▄▀ ▀█▄  █   ██    ██
▀▄ ▀  ▄█▀ ▀▀▀  ▀▀▀ ▀▀▀     ▀▀▀  ▀▀█▄     ▄▄██▄▄▄▀▀    ▀▀▀     ▀▀▀     ██▄▄█▀
▀▀▀▀      ▄▄▄███▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄█▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀███▄▄▄       ▀▀
▀▀▀▄▄▄███▀▀▀                     ▀▀▄▀▀                     ▀▀▀███▄▄▄▀▀▀▀
           ▀▀▀▄▄▄
               ▄▀██▄
                ▄▄▄██▄
                ▄██████
▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄▄▄█████████▀█▄
▀████▀▀█████████████ ▀██▌
  ▀▀    ▀▀▀▀▀▀  ▄█▀ ▀ ███
 ▀▄▀▄▄▀▀▄   ▄  ▀ ▄█  ▀████
  ▐█████▄▄▄▌  ▄███████▀██▄▄
   █▀█▄▄  ▀██▄█████ ██▌▄███
   ▐█▀  ▄ ███████▀ ▐██▌▀███▄
    ▀▄█████████▀  ▄▀▀█▄ ▄███▌
      ▐██████▀     ▄▄███ ▀███
                       ▄██▄
     ▄ ▄            ██▄████▄██▄
  ▄▄▐███▌▄▄         ▀▀██   █▀▀▀
 ████▀▀▀████         ████████
  ▀██▄▄▄██▀   ███     ▀▀▄▀▀▀
  ▐██▀▀██▌    █      ▄▀
      █       ▄▀   ▄█▀
     █  ▄▄▄████████▀
    ▄█▄█████████▀▀▀▄
    ▄▄
  ▄███████▀         ▀▄▄████ ▄▄▄
▄███████▀▀▀▄▄       ███▌  ▐███▀
██████▀     ███      ▄██████▄
████▀                ▀██▀▀██▀
CRYPTO'S IIIFASTEST
GROWING CASINO
▄▀▀▀▀▀▀▀▀

▀▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▄

▄▄▄▄▄▄▄▄▀
ZENC
Full Member

Activity: 336
Merit: 154

View Profile
September 20, 2017, 01:11:13 AM

Hiç iphone kullanmamıştım. İş için iphone 5 verdiler  Smiley bana hiç kullanışlı gelmiyor. Biraz da alışkanlık olayı tabi. Ben bu kadar parayı vermem Btc alırım o parayla  Wink
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
September 20, 2017, 07:44:56 AM

6000 liraya telefon mu olur yahu. Nerden baksan 1700 dolar para yapar. Amerikada 2005 model araba alıyorsunuz o paraya
Gerçekten zenginler ve sonradan görmeler ön siparişleri geçti bile Cheesy

karabiber
Hero Member

Activity: 1344
Merit: 641

View Profile
September 23, 2017, 06:56:23 PM

yurtdışı fiyatı normal getirtebiliyorsanız yurtdışından getirtin
ben de almayı düşünüyorum giden bi arkadaşıma aldıracam ama kasımda gidiyormuş iki ay beklemek zorundayım

.
.Duelbits.
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
eserersan
Member
**

Activity: 126

View Profile
September 23, 2017, 10:46:51 PM

Türkiye'ye çok pahalı gelecek o kadar para da bir telefon için gereksiz fazla bence

afgan355
Member
**

Activity: 201

The Experience Layer of the Decentralized Internet

View Profile
September 23, 2017, 10:57:54 PM

Ben biraz Iphonecuyum ama baya pahalı artık şaka gibi askeri ücretin kaç katı ..

bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
September 23, 2017, 11:18:14 PM

Android varken iphone işimi görmüyor bunu birisine söylediğim de iphone laf atmış oluyorum. Bence cep telefonları ulaşabileceği noktaya ulaştı. Daha çok gelişmez mi tabii ki gelişecektir ancak her sene yeni model çıkartıp bunu satmak tüketim çılgınlığından başka bir olay değil.
Suporthe
Member
**

Activity: 65

View Profile
September 24, 2017, 03:30:24 AM

yeni özellikleri gerçekten de fiyattan değer almak istemeyen yine alma zaten ilk geldiği gün almayı düşünüyorum

Sobe038
Full Member

Activity: 252
Merit: 103

View Profile
September 24, 2017, 09:03:03 AM

bence bir çok problemi olacaktır  x in çok fazla yeni teknoloji denediler bu seride belki appel  yaptı ama genede bu teknolojiler oturana kadar alam taraftarı değilim uzaktan şarj olayında bi  problem bekliyorum acıkcası bi sonraki seriyi alabilirim ama ı phone x i almıycam ve fiyatıda baya fahiş buluyorum Sad
oli123123
Legendary
*

Activity: 1446
Merit: 1000

View Profile
September 24, 2017, 11:25:58 AM

6000 liraya telefon mu olur yahu. Nerden baksan 1700 dolar para yapar. Amerikada 2005 model araba alıyorsunuz o paraya
Gerçekten zenginler ve sonradan görmeler ön siparişleri geçti bile Cheesy
Bildiğim kadarı ile fiyatı $1000+vergi, Türkiye'de daha fazla vergi var tabii. Bence kesinlikle değmez, yılların önceki teknolojileri yeni gibi tanıtıyorlar  Grin
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
September 24, 2017, 11:35:59 AM

Android den de sıkılmaya başladım dün ufak bir eleştiri yapmıştım şimdi iphone 7 veya iphone 8 için bakınıyorum. Telefon da sürekli bildirim geliyor bıktım kapatıyorsun başka türlü çıkıyor, programı sonlandır diyorsun yine açılıyor. Iphone alsam onda da başka sorunlar yaşayabileceğim için korkuyorum. Bir dünya para ver basit ama çözümü olmayan sorunlarla boğuş. İkisini de kullanmak gerek güvenlik açısından iphone daha iyi olur sanırım.
Republicofizmir
Sr. Member

Activity: 434

View Profile
September 27, 2017, 09:34:55 AM

Türkiye'de yaşamanın en kötü yanı bu zaten gidelim de alalım diyip bilet  falan hesaplamaya başlıyoruz hem ülke görürüz diyoruz, ne gidiyoruz ne de burdan alabiliyoruz Cheesy
Bitcocoin
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 271

View Profile
September 28, 2017, 06:26:39 PM

Yine Türkiye'de yaşayanlar almak için bi üst modelinin çıkıp X'in ucuzlamasını bekleyeceği bir Iphone daha Cheesy
mustafayigittt
Member
**

Activity: 183

View Profile
September 28, 2017, 06:52:55 PM

Türkiyeye gelmesi 2 ayı bulur Iphone alacaksanız yurtdışından getirmek en mantıklısı
DebelenenBocuk
Member
**

Activity: 84

View Profile
September 29, 2017, 12:50:23 AM

Dünya mobil piyasası apple'a kilitli resmen . Özellikle zengin kısım. Piyasayı domine eden belli karlılıkları belli . Apple'den fiyat kırmasını beklemek de hayal oldu adeta . Bir de ülkenin bize soktukları var . Alamıycağımdan değil ama gerçekten sazan gibi hisseder oldum kendimi bir şey alırken . Mevcut telefonla devam
orgeneral
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
September 30, 2017, 01:29:22 AM

iphone ve samsung s serisi yeterince baydı artık meydanı başka markalara bıraksalar daha hoş olur  Angry
nesso
Sr. Member

Activity: 629
Merit: 259

View Profile
September 30, 2017, 01:37:23 AM

ciktigi gibi alicaz tabii baska yolu yok Smiley
Levazimatci
Member
**

View Profile
September 30, 2017, 02:17:17 PM

Güzel bir telefon ben çok begendim.fakat fiyat olarak çok yüksek ulkemizde herşey gibi bu da çok pahalı. Ben almak isterim ama bu şart da imkansız yüz tanıma sistemi çok etkileyici.

▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬
▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬
chilii
Member
**

View Profile
October 28, 2017, 10:39:14 PM

Fiyatı çok pahalı. Fakat yurt dışında tanıdığınız varsa daha ucuza getirtirsiniz. Burdan almak pek matıklı değil çünlü çok pahalı.

▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬
▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬
miraekiz
Member
**

View Profile
October 29, 2017, 11:29:34 AM

Donanımı ve görünüşü bemce çok güzel. Fakat hiç iphone gibi durmuyor. Çok değişik geldi bana. Ama onun dışında çok iyi duruyor. İç özellikleri baya iyi.  Yüz okuma özelliği çok iyi özellikle.

▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬
▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬
Meowtwo
Member
**

Activity: 268
Merit: 12

View Profile
October 29, 2017, 03:01:52 PM

ne kadar özelliği olursa olsun o kadar paralar verilmez bir telefona yazık günah yani 2 bin civarında iphone kadar özelliği olan birçok telefonlar var sırf isminden dolayı alınıyor şu telefon çoğu kişi içinde nasıl özellikler olduğunu ve nasıl kullanması gerektiğini bilmiyor bile 
ozma03
Member
**

Activity: 140

View Profile
October 29, 2017, 03:35:49 PM

Bir telefona en fazla verilecek para 2 bin tl olmalıdır bence 7 bin nedir ya millet parayı sokakta mı buluyor ama fiyat yükseldikçe millet daha çok almak istiyor bunu anlamıyorum adam gidiyor kredi çekiyor telefona yatırıyor o telefon bir düştümü ekran pert oluyor.Gidip cam taktırsan en az 600-700 dolar alırlar ona da hiç gerek yok telefonun çoğu özeliğini diğer telefonlarda çoğu özelliği var tek fark arkadaki elma sırf elma olcak diye 7 bin tl ödeyeni gördüm işler çok tuhaf olmaya başladı bu dünyada.

korgeneral
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
October 29, 2017, 05:02:13 PM

hayırlısı olsun fakat bunun hiçbir zaman sonu gelmicekmi 12 13 böyle devammı edicek evine yicek zeytin peynir alamayanlar var millet 3 4 milyarlık telefonunu atıyor bir kenarı bi üst modeli çıkmış diye parayı çarçur ediyorlar garip boşuna dememişler "Herkesin bi derdi var bu hayatta,kiminin ekmeği bayat,kiminin pırlantası ufak." ALLAH milletimize akıl fikir versin.
xzone
Legendary
*

Activity: 2562
Merit: 1482

View Profile
November 03, 2017, 03:42:27 PM

Bugün bi instagram postu gördüm, insanlar soğukta sıraya dizilmiş bekliyorlardı yeni bir telefon almak için Cheesy

.
.Duelbits.
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
burky155
Member
**

Activity: 532
Merit: 12

View Profile
November 03, 2017, 05:11:44 PM

5500 TL inanılmaz pahalı bir fiyat bir telefon için. BTC zengini olan arkadaşlar alabilir tabi:) Ya da 4-5 ay bekleyip biraz daha ucuzladığında alınabilir en kötü.

Matthewww
Full Member

Activity: 322
Merit: 102

View Profile
November 03, 2017, 11:04:33 PM

rakamlar çok ucuk ya bir telefona o kadar verilmez arkadaş bu nedir asgari ücretin kaç katı.
criptolover12
Member
**

View Profile
November 24, 2017, 02:46:34 PM

siparis ettim ama daha gelmedi. cok buyuk bir fark olacagini sanmiyorum ama home tusu olmamasi biraz garip olacak.

OAX - REAL WORLD APPLICATION OF DECENTRALIZED EXCHANGES - V1
■  Hold your own keys - Liquidity Aggregation - Open and Transparent  ■
■ ■ WebsiteTeamWPTWPProject DeckANNBounty ANN ■ ■
gkyldz
Member
**

Activity: 137

View Profile
November 24, 2017, 02:50:49 PM

Apple'ın kendi sadık müşterilerini ve yeni müşterilerini, hatta ve hatta kendisini bile kandırdığı telefondur. iphone'un 10.yıla özel olarak tanıtılan telefonunun kutusundan ne 10.yıla özel eski müşteriler için bir teşekkür, yeniler için ise bir hoşgeldiniz metni/kağıdı, ne bir kablosuz kulaklık -telefon 6100 tl / 1000$- bulunan bir kutuya sahip, resmen pazarlama ve dikiş nakış nasıl yapılır'ın dersi niteliğinde kandırmacalı bir telefondur.
fa0ti2h
Member
**

Activity: 854

View Profile
November 24, 2017, 03:04:54 PM

iphone için çok meşhur bir söz vardır , şekil içerik değişmez sadece fiyatı değişir Smiley yine farklı bir fiyat farklı bir isim altında Smiley
bitcoincitr
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 251

View Profile
November 24, 2017, 03:33:55 PM

telefon güzel, vergi yüksek alana hayırlı olsun ben ona 6 bin lira vermem.
alikaya58
Full Member

Activity: 518

View Profile
November 24, 2017, 05:11:41 PM

Vallaha sımdıye kadar ki en ıyı tasarım ekran olsun camera olsun özellıkler olsun ama bunu Türkiyede almak bıraz ahmklk olur gıbı cook pahalı anasını satıym arabamı alıorz yw
trattrat
Full Member

Activity: 210

View Profile
December 27, 2017, 07:43:42 PM

Telefonu görünce daha fazla beğenmeyi umut ediyordum ama telefon beklentimi pek karşılamadı. O yüzden bugün kalkıp iphone 8 aldım. Telefonum dayansa xs mi artık ne çıkaracaklarsa amacım onu beklemekti ama iphone 6nın 1 gb rami olması beni çıldırttı.

yavuzcelik
Member
**

Activity: 168

View Profile
December 27, 2017, 07:49:59 PM

bence gereksiz özeliklere boğulmuş şahin fiyatına lüx telefon ?? bence o kadar para çok

Virtual Rehab➣➣➣ Psychological Rehabilitation for Vulnerable Populations
quakeTR
Jr. Member
*

Activity: 68
Merit: 6

VOXXO | New ICO for Music

View Profile
December 27, 2017, 08:50:36 PM

Çok pahalı bir telefon sebep ne olursa olsun hiçbir telefon o fiyatlara alınmamalı. Tamam zevk meselesi olabilir ama herşeyin bir ederi var. Adamlar artık telefon değil isim satılıyorlar.

▬ VOXXO  (https://voxxo.io/) ▬
▶ INVESTMENT OPPORTUNITY FOR MUSIC ◀
Sales Open ▸ Invest (https://voxxo.io/invest)
guaza
Member
**

View Profile
December 28, 2017, 10:51:39 AM

trt payı ne ya  Undecided
shipmaster2017
Newbie
*

Activity: 8

View Profile
December 28, 2017, 03:02:38 PM

Parası olan kişiler ve zengin babaların çocuklarına aldıkları yeni oyuncak
musdafakfl
Member
**

Activity: 223
Merit: 11

View Profile
January 21, 2018, 05:58:00 PM

Bence para tuzağı gibi ben olsam telefona bu kadarpara vermem herkesin kendi tercihi tabii.
0xxxxxx0
Newbie
*

View Profile
January 21, 2018, 06:00:07 PM

Çok pahalı bence o para verilmez
ChevyImpala
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 4

View Profile
January 21, 2018, 06:28:01 PM

10. yıla özel bir telefon olması tabiki cazip kılsa da fiyatı gerçekten yüksek. Gönül almak ister bütçe izin vermez  Grin

◣◣◣     CryptoBank     ◢◢◢
Revolutionary Financial System Based On The Blockchain (https://cryptobank.co)
ekonomi_bakani
Newbie
*

Activity: 31

View Profile
January 21, 2018, 08:38:27 PM

harika bir telefon bence ama fiyat olarak o kadarını hak ediyor mu tartışılır bence. yani para olsa alınır ama olmasa da olur.
snowball90
Member
**

Activity: 196

View Profile
January 21, 2018, 08:47:49 PM

Telefon sağlam ancak türkiye fiyatı gerçekten çok gereksiz. Giriş fiyatının iki katına alıyoruz neredeyse vergilerle.. yazık günah, değmez bana kalırsa.
ancak yurtdışına gidicek birilerinden istemek çok mantıklı fırsat varsa  Cheesy

bloodycountess
Newbie
*

Activity: 32

View Profile
January 21, 2018, 09:13:26 PM

Apple söz konusu ise yorum yapmak gereksiz bence. Sadece fiyatı konusunda yorum yapılabilinir. Fiyatına da diyecek tek sözüm OHA!!!!!!
liluz
Newbie
*

Activity: 1

View Profile
January 21, 2018, 10:20:47 PM

Gerçekten cok pahalı ıphone 7 plus kullanıyorum param olsa degiştirmem
skaya7
Jr. Member
*

Merit: 1

View Profile WWW
January 22, 2018, 09:14:53 AM

Türkiye için fiyatlar çok fazla gerçekten samsungun yeni modellerini çok beğeniyorum note8 ve s8 muhteşem kameraları var ama iphone x in de öyle olduğunu duydum bu paraları verir miyim vermem ama alan kullanan memnun olanlar var tabi

CRYPTOV8 ◄◄◄◄ Bringing banking to blockchain►►►► (https://www.cryptov8.com/)
earmark
Member
**

View Profile
January 22, 2018, 02:23:14 PM

8 plus bence yeterli diğeri çok yüksek para, yani telefon tehlikeye çok açık, düşer kırılır, çalınır ya da bir şey birşey . telafisi canını acıtıcak meblalarda olduğu için bana biraz fazla geliyor. içeriği hiç şüphesiz iyidir ama yine de fazla bir rakam.
poolmanya
Newbie
*

View Profile
January 22, 2018, 06:33:13 PM

çok pahalı birde o çentik uyuz etti insanları. kullanışsız bir telefon hissi veriyor elime aldığımda
mathability
Newbie
*

Activity: 33

View Profile
January 22, 2018, 06:54:10 PM

Çok sağlam bir telefon olduğu kanaatindeyim. Pahalı olmasa alırdım.
wieo
Newbie
*

Activity: 131

View Profile
February 10, 2018, 12:19:10 PM

Fiyatı düşmüyor bir türlü  Undecided
salinizm
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 252

View Profile
February 10, 2018, 01:03:16 PM

Iphone telefonlara bir türlü ısınamadım. Param da olsa yine Iphone almam. Bana hitap etmiyor bu telefonlar. Ayrıca çok pahalı bir telefon 2000 liraya çok güzel telefonlar var.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
JINBI

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
[
T H E   G O L D E N   I C O
.
────────     WHITEPAPER     ────────
]
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
talkingblack
Newbie
*

Activity: 163

View Profile
February 10, 2018, 07:35:04 PM

Kesinlikle çok şık ve güzel telefon ama iphone un en sağlam olmayan telefonu olarak görülüyor kamerası gerçekten harika ama o fiyata alıp bir de sağlam olmazsa benim gibi telefonu çok düşüren bir insanın kullanması zor gibi görünüyor
GalaWan
Sr. Member

Activity: 700
Merit: 270

View Profile
February 10, 2018, 09:03:37 PM

Param olsa bile hatta şu anda alabilecek düzeyde olsam bile elimdeki telefon ihtiyacımı fazlasıyla karşılıyor o yüzden gerek duymuyorum açıkçası. Onun dışında bana göre her Iphone gibi yine aynı yapıya ve tasarıma sahip.
scission
Newbie
*

Activity: 4

View Profile
February 11, 2018, 05:45:39 PM

Iphone x sadece görsel amaçlı olup birazda tarz sahibi olan insanlar için ürütildigini düşünüyorum bilindigi üzere apple şirketi her sene çıkaracagı modelın alt sürümlerini bilerek yavaşlatıyorlar ki yenı versiyonunu alsınlar bu da demek oluyorki insanlar cebındekı paraya bakmadan taksitlere giriyor bi taksit bitmeden hop bi yenisi daha ekleniyor böyle böyle insanlar borç batagına batıyor,kısacası böyle telefonlara para verilmez.
coinkeke
Newbie
*

Activity: 88

View Profile
February 11, 2018, 06:53:03 PM

Kullanım amacına göre almak lazım yani illa lazımsa kullanırken hakkını vereceksen verip parasını alabilirsin. Ama şekil olsun diye almaya gerek yok Smiley
kentcocugu
Newbie
*

View Profile
February 12, 2018, 09:07:33 AM

Türkiye standart'ların da 6100 TL gibi bir rakama satılan İphone X modeline o kadar çok para vermem yani. Gerçi Türkiye'de ne ucuz ki. İyice alım gücümüz düştü.
asd1224
Newbie
*

Activity: 112

View Profile
February 12, 2018, 03:32:39 PM

Birkaç ekstra güzel özellik var, yüz tanıma gibi. Rahatlık düşünülmüş ekranı da güzel, parası daha da güzel hrrzamanki gibi
falapella
Newbie
*

Activity: 98

View Profile
February 12, 2018, 03:49:52 PM

Türkiye standartları için pahalı. Asgari maaş ile geçinen birisinin alması imkansız neredeyse. Performans bakımından çok üstün bir düzeyde olsa da fiyat bakımından da bir o kadar üstün. Üst kesimin kullanabileceği güzel bir telefon , Avrupa veya ABD de bir çocuk için cep harçlığını biriktirip almak zor değil fakat ülkemizde bir çocuğun harçlığını biriktirip alması gayet zor.
HEROBUST
Jr. Member
*

Activity: 110
Merit: 3

View Profile
February 13, 2018, 10:52:17 AM

Güzel telefon ama bence fiyatı bu değil yani gereksiz şekilde pahalı.
Marakalaşma dan dolayı fiyatı çok pahalı diye düşünüyorum.
Pages: 1 2 3 4 5 [All]
  Print  

Jump to: