Bitcoin Forum
June 23, 2024, 09:50:35 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Isplata na PayPal  (Read 2818 times)
aalmina82 (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 294
Merit: 10


View Profile
September 20, 2017, 05:50:25 PM
 #21

Pogledaj malo i na BH portalu crypro.ba,
i ja jos uvjek tragam za najboljim nacinom izvlacenja kesa...
cekam da vidim da li ce wirex izdavati nove debitne kartice, koje rade i u BiH.

mozes li konkretno... sta je wirex kartica, koliko je izdavanje, gdje se koristi? prvi put cujem da moze nesto u Bosni  Roll Eyes Huh Shocked

https://crypto.ba/t/wirex-debitna-kartica/651

E sad...posljednje info koje imam je da je to sve funkcionisalo do polovine ovog mjeseca i da su blokirane kartice za
zemlje van EU. Navodno ce izdavati nove kartice koje ce opet raditi i kod nas...

nista novo za BiH... hvala pogledat cu temu  Cool
dante99
Member
**
Offline Offline

Activity: 81
Merit: 10


View Profile
September 21, 2017, 02:49:21 PM
 #22

Za BiH i druge non-EU zemlje wirex kartice važe do 15.10.2017. poslije toga ce uraditi nove koje ce navodno raditi kod nas u BiH.
madball
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 172
Merit: 100

Crypto Hardcore


View Profile WWW
September 22, 2017, 11:11:35 AM
 #23

Za BiH i druge non-EU zemlje wirex kartice važe do 15.10.2017. poslije toga ce uraditi nove koje ce navodno raditi kod nas u BiH.
E bravo...ja sam pogrijesio u datumu.

Evo informacija...

https://help.wirexapp.com/hc/en-us/articles/115001843113-FAQ-October-15-2017-and-changes-to-the-supported-countries-list

dante99
Member
**
Offline Offline

Activity: 81
Merit: 10


View Profile
September 22, 2017, 04:10:36 PM
 #24

Za BiH i druge non-EU zemlje wirex kartice važe do 15.10.2017. poslije toga ce uraditi nove koje ce navodno raditi kod nas u BiH.
E bravo...ja sam pogrijesio u datumu.

Evo informacija...

https://help.wirexapp.com/hc/en-us/articles/115001843113-FAQ-October-15-2017-and-changes-to-the-supported-countries-list
To je to. jedva cekam.  Grin
Doovla
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 560
Merit: 100



View Profile
September 25, 2017, 11:03:41 AM
 #25

Želeo bih da otvorim nalog na PayPal-u ,pa me zanima kako funkcioniše otvaranje naloga i plaćanje?
madball
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 172
Merit: 100

Crypto Hardcore


View Profile WWW
September 25, 2017, 12:31:47 PM
 #26

Želeo bih da otvorim nalog na PayPal-u ,pa me zanima kako funkcioniše otvaranje naloga i plaćanje?
Evo ovako...da ne kucam bezveze...

http://ivicadj.com/2013/10/kako-otvoriti-paypal-nalog-i-povezati-ga-sa-platnom-karticom/

Ja sam davno otvorio racun...fercera bez problema.

dante99
Member
**
Offline Offline

Activity: 81
Merit: 10


View Profile
September 25, 2017, 01:52:05 PM
 #27

što se tiče paypala, ja sam ga uvezao s bankovnom prepaid karticom kako bih minimizirao zloupotrebe. preporučujem i ostalima.  Cool
Cane1989
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 235
Merit: 102


View Profile
September 25, 2017, 09:13:14 PM
 #28

da li je neko u Srbiji vrsio isplatu na pay pal i kakva su njegova iskustva? Da li je isto kao i u Hrvatskoj? Pitam jer mislim da se u Srbiji ne mogu podici pare sa pay pal naloga, vec samo koristiti za neku kupovinu...

▐▐   ▬▬▬▬▬   DeepOnion   ▬▬▬▬▬   ▌▌
████    40 PUBLIC AIRDROPS COMPLETED    TOR INTEGRATED    ████
▬▬▬▬   (✔) DeepVault Blockchain File Signatures  •  VoteCentral Your Vote Counts  •  deeponion.org   ▬▬▬▬
madball
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 172
Merit: 100

Crypto Hardcore


View Profile WWW
September 26, 2017, 09:40:26 AM
 #29

Koliko ja znam u Srbiji to fercera isto kao i u ostalim zemljama regiona...kada povezes PP nalog sa bankovnom karticom...najnormalnije lova legne na racun...
Nadam se da ce ti neko dati info iz ''prve ruke''...

dante99
Member
**
Offline Offline

Activity: 81
Merit: 10


View Profile
September 26, 2017, 03:37:39 PM
 #30

da li je neko u Srbiji vrsio isplatu na pay pal i kakva su njegova iskustva? Da li je isto kao i u Hrvatskoj? Pitam jer mislim da se u Srbiji ne mogu podici pare sa pay pal naloga, vec samo koristiti za neku kupovinu...
kod nas u BiH to funkcionira najnormalnije. trebalo bi da i u srbiji moze. ja imam posebnu karticu, tzv. prepaid samo za paypal i s nje prebacujem regularno na paypal racun i na svoj tekuci racun takodjer.
pozz
avonka
Member
**
Offline Offline

Activity: 512
Merit: 10


View Profile
September 26, 2017, 06:28:14 PM
 #31

U Srbiji za sada moze samo placanje sa PayPal. Skidanje novaca na tekuci racun za sada nije moguce, a mislim da jedno vreme sigurno ni nece,
ataki
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 602
Merit: 100



View Profile
September 27, 2017, 09:33:00 AM
 #32

da li je neko u Srbiji vrsio isplatu na pay pal i kakva su njegova iskustva? Da li je isto kao i u Hrvatskoj? Pitam jer mislim da se u Srbiji ne mogu podici pare sa pay pal naloga, vec samo koristiti za neku kupovinu...

U srbiji samo za palćanje može.
Tokich
Member
**
Offline Offline

Activity: 210
Merit: 10


View Profile
September 27, 2017, 03:03:13 PM
 #33

Zašto ne ispaćujete direktno na devizni tekući, šta se plaća porez na kriptovalute?
dante99
Member
**
Offline Offline

Activity: 81
Merit: 10


View Profile
September 27, 2017, 05:07:26 PM
 #34

Zašto ne ispaćujete direktno na devizni tekući, šta se plaća porez na kriptovalute?
upravo tako. osim toga, paypal baü i nije najsigurnija opcija za trejding kripto valutama.
Cane1989
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 235
Merit: 102


View Profile
September 27, 2017, 05:14:59 PM
 #35

Zašto ne ispaćujete direktno na devizni tekući, šta se plaća porez na kriptovalute?
cex.io > telenor tekuci racun. Tako sam radio do sada i nema problema, ali cujem da ce telenor banku sada da kupi druga banka pa ne znam kako ce to sve funkcionisati onda.
Dok su mi u EFG banci, gde imam i tekuci, rekli da to nije moguce.
p.s. u kojoj banci ti imas devizni racun?

▐▐   ▬▬▬▬▬   DeepOnion   ▬▬▬▬▬   ▌▌
████    40 PUBLIC AIRDROPS COMPLETED    TOR INTEGRATED    ████
▬▬▬▬   (✔) DeepVault Blockchain File Signatures  •  VoteCentral Your Vote Counts  •  deeponion.org   ▬▬▬▬
madball
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 172
Merit: 100

Crypto Hardcore


View Profile WWW
September 27, 2017, 05:34:49 PM
 #36

Mislim da PayPal treba potpuno zaboraviti kad su u pitanju kripto valute...

dante99
Member
**
Offline Offline

Activity: 81
Merit: 10


View Profile
September 28, 2017, 05:29:50 PM
 #37

Mislim da PayPal treba potpuno zaboraviti kad su u pitanju kripto valute...
da. šanse za prevaru i zloupotrebu su previsoke.
Matrix3
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 140
Merit: 100



View Profile
October 04, 2017, 05:41:32 AM
 #38

Ako se i desi neka greška (zloupotreba, da tako kažem) prilikom ovih transakcija, kako se to može ispraviti?  Sad  Da li postoji neki mehanizam da Ti kao korisnik ne budeš oštećen ili je "stvar" ipak samo u nečijim rukama ...  da Boga ovog puta ne spominjem.   Huh
dante99
Member
**
Offline Offline

Activity: 81
Merit: 10


View Profile
October 04, 2017, 04:30:29 PM
 #39

Ako se i desi neka greška (zloupotreba, da tako kažem) prilikom ovih transakcija, kako se to može ispraviti?  Sad  Da li postoji neki mehanizam da Ti kao korisnik ne budeš oštećen ili je "stvar" ipak samo u nečijim rukama ...  da Boga ovog puta ne spominjem.   Huh
ima tu raznih opcija od toga da neko ko kupuje moze da se pozali da je neko umjesto njega kupovao i zadrzi stvar, dobije novac nazad i paypal stane na njegovu stranu do momenta povlacenja transakcije... meni se licno nije desilo nista strasno s paypalom ali sam cuo price razne od ljudi, bas za horora.
Daniel91
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3374
Merit: 1824



View Profile
October 05, 2017, 02:21:44 PM
 #40

Ako se i desi neka greška (zloupotreba, da tako kažem) prilikom ovih transakcija, kako se to može ispraviti?  Sad  Da li postoji neki mehanizam da Ti kao korisnik ne budeš oštećen ili je "stvar" ipak samo u nečijim rukama ...  da Boga ovog puta ne spominjem.   Huh

Da,postoji procedura u slućaju da si nešto platio Paypal-om a nisi dobio ono što si dobio.
Prvo šalješ dispute, preko linka u svom paypalu, gdje detaljno objasniš problem.
Paypal onda taj dispute šalje drugoj strani i čeka odgovor.
Ako odgovor ne stigne u nekom roku, ili je nezadovoljavajući, Paypal presuđuje u tvoju korist i vraća ti novac.
Za cijelo vrijeme disputa novac na drugom Paypal računu je blokiran i druga strana ga ne može podići.
To je zapravo vrlo dobro uređeno i organizirano od strane Paypala.
Ja sam tako već nekoliko puta dobio novce nazad sa Paypala.
Druga opcija je ako si novce na paypal uplatio kreditnom karticom, onda možeš tražiti refund i kod svog CC providera odnosno banke.

.freebitcoin.       ▄▄▄█▀▀██▄▄▄
   ▄▄██████▄▄█  █▀▀█▄▄
  ███  █▀▀███████▄▄██▀
   ▀▀▀██▄▄█  ████▀▀  ▄██
▄███▄▄  ▀▀▀▀▀▀▀  ▄▄██████
██▀▀█████▄     ▄██▀█ ▀▀██
██▄▄███▀▀██   ███▀ ▄▄  ▀█
███████▄▄███ ███▄▄ ▀▀▄  █
██▀▀████████ █████  █▀▄██
 █▄▄████████ █████   ███
  ▀████  ███ ████▄▄███▀
     ▀▀████   ████▀▀
BITCOIN
DICE
EVENT
BETTING
WIN A LAMBO !

.
            ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███████████▄▄▄▄▄
▄▄▄▄▄██████████████████████████████████▄▄▄▄
▀██████████████████████████████████████████████▄▄▄
▄▄████▄█████▄████████████████████████████▄█████▄████▄▄
▀████████▀▀▀████████████████████████████████▀▀▀██████████▄
  ▀▀▀████▄▄▄███████████████████████████████▄▄▄██████████
       ▀█████▀  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀  ▀█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.PLAY NOW.
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!