Bitcoin Forum
April 25, 2024, 11:00:48 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: MTGox intarzie imens platile  (Read 2223 times)
gica_contra
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 350
Merit: 250



View Profile
May 30, 2013, 05:46:06 PM
 #21

Care e statusul final la un withdrawal la Gox? Am vazut pending, acu e processed Roll Eyes
Every time a block is mined, a certain amount of BTC (called the subsidy) is created out of thin air and given to the miner. The subsidy halves every four years and will reach 0 in about 130 years.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
philips
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 700
Merit: 500



View Profile
May 30, 2013, 07:04:12 PM
 #22

Care e statusul final la un withdrawal la Gox? Am vazut pending, acu e processed Roll Eyes

Pai asta ar trebui sa fie (processed).
Daca ma uit la toate retragerile mele (finalizate) de le MTGox sunt toate processed.
s4/bin
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 1
Merit: 0



View Profile
June 06, 2013, 04:17:28 PM
 #23

FIY

Am incercat si SEPA withdrawal la mtgox si transferul mi-a fost refuzat dupa 4 zile pe motiv ca nu am contul in USD.
Sugestia lor a fost sa folosesc international bank transfer care are un fee cam mare (poate confirma cineva).

De mentionat ca acum 2 ani cand am mai scos bani a functionat fara probleme SEPA.

M-am orientat spre alte metode: dwolla a picat.

Asa ca am scos prin OKpay. Inca mai se pot transfera bani prin OK pay, desi au anuntat ca nu.
Transfer MTgox - OKpay pierzi 2-3$. Withdrawal de la OKpay din USD in USD cu conversie la intrarea in tara = 3-4 zile, withdrawal USD to RON (la ei) si apoi transfer = 3 sapt pt ca stau sa cumpere mondea.

Din pacate, comisioanele finale nu au fost prea bune:

suma mica (<500usd) - 20% (taxa transfer international ~30usd, de unde si procentul ridicat) cu conversie: USD-RON-transfer-ROmania
suma medie (<1000usd) - 8.2% cu conversie USD-RON-transfer-ROmania
suma mare (>1500usd) - 8% cu conversie USD-transfer in RO- conversie la intrare in tara - transfer in cont bancar


Poate-mi sugereaza cineva cum se poat scoate bani mai usor din MTgox Smiley



sedric398
Member
**
Offline Offline

Activity: 71
Merit: 10


View Profile
June 06, 2013, 04:35:45 PM
 #24




Poate-mi sugereaza cineva cum se poat scoate bani mai usor din MTgox Smiley





Nu sunt sigur daca am inteles bine, ai contul de la mtgox in usd?
cumpara btc si vinde-i in alta parte-cel mai ieftin ar fi daca ai putea sa ii vinzi local sau transfera-i pe bitstamp(au SEPA)
pan
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 215
Merit: 100


View Profile
June 07, 2013, 10:25:56 AM
 #25

Si eu inteleg ca tu ai vandut BTC pe MtGox in usd, nu euro.

Eu am vandut numai in Euro, gasesti pe acest topic experientele mele cu MtGox.
Conversia USD/EUR in RON nu este corect sa o pui la comisioane, ca asta nu are a face deloc cu MtGox.
E problema ta daca ii convertesti la RON, la ce curs, functie de banca ... etc.

Mai bine refaci calculele, si vezi cati USD ai trimis, cati au ajuns, ca altfel ramane lumea cu impresia ca ti-a luat 8 sau 20% comision.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!