Bitcoin Forum
June 28, 2024, 09:37:32 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 »  All
  Print  
Author Topic: Mining İşi Biraz Amelelik Değil mi?  (Read 5298 times)
tinywestler
Full Member

Activity: 308
Merit: 100

View Profile
November 04, 2017, 07:05:08 AM

yok hocam amelelik değil, hakkıyla yaparsanız oldukça güzel para kazanabilirsiniz. borsa falan kumar gibi, iddaa'da da para var diyor herkes. kazandıklarını anlatıyorlar hep. Halbuki kaybeden var ki kazanan olsun. Alt coin borsası da böyle kaybedenler var ki kazananlar. Ama madencilik böyle değil. Sürekli az ya da çok kazanırsınız madencilik yaparak. özellikle GPU madenciliğinde.
alihanbtc
Newbie
*

Activity: 2
Merit: 0

View Profile
November 04, 2017, 08:34:07 AM

abi hiç bi iş yapmıyosun ki ne ameleliği. Ha ilk zamanlara göre kazançlar kıyaslanamaz bile o ayrı.
tinywestler
Full Member

View Profile
November 04, 2017, 08:39:29 AM

Hiç bir iş yapmıyorsun seviyesinde de değil hocam bu olay, yani ne amelelik ne de makinaları kuruyorsun sonra yatıyorsun, tam ikisi arasında bir şey. sonuçta makineler duruyor, yok elektirik gidiyor geliyor. yok psu yanıyor. yok riser bozuluyor 6 ay da 1 sene de bir. şimdi 3-4 rigle gene arada ilgilensen yetiyor. ama diyelim 40 rig olsun. mesela 250 kart falan. o zaman işte biraz meslek gibi olur. tabi zaten 40 rig de ayda 20 bin tl ile 40 bin tl arası getirir. o zaman da meslek gibi uğraşılır.

bir insan eğer meslek olarak bu işi yaparsa 250 kartla baş eder.
pleght
Full Member

Activity: 252

View Profile
November 04, 2017, 02:55:07 PM

Arkadaşlar mining biraz amelelik olarak görünse bile blockchain madencilik olamadan düşünülemez senin aldığın coinlerin aktarımı için o bloklar arasından taşınımı yani mining şart bence bir de bu yönden bakmak gerekli.

Dogan86
Full Member

Activity: 742
Merit: 140

View Profile
November 08, 2017, 08:52:28 AM

Amelelik değil de biraz zahmetli olabiliyor.

Kripto dünyasına girmenin bana göre en güvenli yolu.

Tabi kartlar yıpranıyor vs.

Bazen aşırı karlı olabiliyor bazende anca kendini çeviyor.

Elektrik ödeyerek bir parayı 3 te 1 maliyetle elde ediyorsun ortalama olarak.

O kadar farklı sorunlar ile karşılaşıyorsun ki bazen aynısınla karşılaştığım da nasıl çözmüştüm acaba diyorum Grin

Eğer kripto dünyasında bir problem yaşanırsa somut bir şeye yatırım yaptğım için satabilirim.

Coinin değeri düştüğünde gelirim düştü derim, param eridi demem.

Farklı coinlerin kazımına yönelebilirim.

Riski sevmeyenlere göre ideal aslında.

Bitcoin / Ethereum / Monero
tinywestler
Full Member

View Profile
November 08, 2017, 10:23:53 AM

Amelelik değil de biraz zahmetli olabiliyor.

Kripto dünyasına girmenin bana göre en güvenli yolu.

Tabi kartlar yıpranıyor vs.

Bazen aşırı karlı olabiliyor bazende anca kendini çeviyor.

Elektrik ödeyerek bir parayı 3 te 1 maliyetle elde ediyorsun ortalama olarak.

O kadar farklı sorunlar ile karşılaşıyorsun ki bazen aynısınla karşılaştığım da nasıl çözmüştüm acaba diyorum Grin

Eğer kripto dünyasında bir problem yaşanırsa somut bir şeye yatırım yaptğım için satabilirim.

Coinin değeri düştüğünde gelirim düştü derim, param eridi demem.

Farklı coinlerin kazımına yönelebilirim.

Riski sevmeyenlere göre ideal aslında.

benim de yukarıda diğer mesajlarda anlatmak istediğim bu, arkadaş biraz daha ekleme yapmış problemler konusunda,

madencilik hakkında bilgi sahip olmak için en mantıklısı madencilik yapanlara soruları yöneltmek, yoksa hiç bilmeyenlerde atıp tutuyor.
nusret30
Member
**

Activity: 138
Merit: 11

View Profile
November 08, 2017, 11:37:59 AM

Madencilik ile kazandığını al sat yaparak katlayabilirsin bu bakımdan katkısı yadsınamaz en azından sen al sat yaparken üretimin devam ediyor böylece borsada talihsiz anlar yaşadığında arkada sana nefes aldıracak bir durumun olması güzel bence belki rig için harcadığın para ile al sat yaparak daha fazla kazanma imkanın var lakin riski düşürmek için hem üretim hem al sat yapmak gerekir

cc_entrepreneur
Newbie
*

Activity: 23
Merit: 18

View Profile
November 08, 2017, 12:22:56 PM

Amelelik olduğuna kesinlikle katılmıyorum, zira minerlar olmasa sistemler ayakta kalamazdı, unutmayın ki sistemin sürekliliğini ve güvenliğini minerlar sağlıyor.

Ayrıca hangi finansal hesaplara göre bunun kar ettirmediğini söylüyorlar bunu da anlamış değilim, buyurun ortaya hesaplarınızı koyun öyle konuşalım. Bakkal hesabı dört işlem yaparak bu karlı değil demek çok cahilce olur. Vay efendim geleceği yok da vay efendim elektrik çok gidiyor da, hani hesap?

Mining yapmak aslında bu işin mutfağı, kartları ya da cihazları nasıl daha verimli çalıştırırım, giderleri nasıl daha minimize ederim vb. gibi bir çok parametreyi opitmize etmeye çalışıyorsunuz. Bir nevi işi daha iyi öğreniyorsunuz. Hangi yazılımlarla mining yapılıyor, trend neye doğru gidiyor, hatta yarın bir gün fiyatların nereye doğru gideceğini bile kestirmeniz bir nebze mümkün oluyor buradan aldığınız bilgiler ile.
Pa1n
Member
**

Activity: 294
Merit: 10

JOIN THE NEXT MEGATREND IN CRYPTO!

View Profile
November 08, 2017, 08:51:43 PM

Üretimin pisliği kısmına katılmıyorum bir süre sonra yapılanlar bir iş gibi geliyor.Aslında memurdan farkın kalmıyor bence.Ama tabi ki uzun vade de bir memurdan çok kazanıyorsun Smiley  Long-term Mining !

MTHOZ
Jr. Member
*

Activity: 58
Merit: 10

View Profile
November 15, 2017, 02:49:55 PM

Hiç mining yapan olmasa o alıncak güzel coinler nasıl üretilcek?

▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬
● PLINKO  (+) ROULETTE ║ BITVEST ║ |7| SLOTS    ▼ BIT SPIN (https://bitvest.io/)
▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
November 15, 2017, 03:33:42 PM

Hiç mining yapan olmasa o alıncak güzel coinler nasıl üretilcek?

işte bunu anlatmayı bıraktım ben uzun süre önce, türkiyede hep kısa yoldan parayı döneyim, o parayla ev yazlık alayım, bir ömür boyu aylak aylak gezeyim ideali var. yani adam dünyaya 1 kere geliyor, idelleri bunlar ve gerçekten çoğunluk böyle.

yabancı forumların madencilik bölümlerinde gerçekten önemli şeyler oluyor. bizden çok az katkı sağlanıyor, sebebi şu kimsenin umrunda değil Smiley Üretim her zaman az karlıdır. Fakat çok daha mantıklıdır.
Puyol
Full Member

Activity: 616
Merit: 101

View Profile
November 15, 2017, 05:38:13 PM

Bence amelelik değil sadece biraz ilgi gerektiriyor her işte olduğu gibi. Ne kadar çok araştırmacı olursanız o kadar iyi paralar kazanırsınız...
mesacan
Member
**

Activity: 280
Merit: 13

View Profile
November 15, 2017, 09:08:49 PM

Hayır, neden amelelik olsun? İmkanı ve bu konu hakkında bilgili olanlar yüksek meblağlar kazanabilir bir de yenilenebilir enerji ile elektrik masrafını minimum gider haline getirirse tadından yenmez. Konu açmak için konu açmışsınız yani...
seje
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 256

View Profile
November 15, 2017, 11:13:55 PM

Vallahi 5 rig var afedersiniz essek gibi calisiyorlar bana da yan gelip yatmak düşüyor…  Cheesy illaki baslarda kurulum v.s aşamasinda belli bir efor sarfediyoruz ama sonrasi kapanma yapar bilmem ne problemi cikarsa 1 2 hafta da bir ugrastırıyor lakin getirisine göre bırakın ameleligi felan bildiginiz en kebap kazanc yolu..
bitcoincitr
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 251

View Profile
November 17, 2017, 10:50:28 AM

Bütün sistemin yükünü sırtında taşımak, sinir ve strestir madencilik.. ayrıca ek iş olarak falanda yapılamaz, aklın cihazlarda kalır. Madenciliği yapıyorsan tam zamanlı yapacaksın, işin olacak, profesyonel çalışacaksın, ofisin olacak
SmashTR
Newbie
*

Activity: 38

View Profile
November 18, 2017, 08:15:19 AM

Böyle gereksiz kişiler ignore'leyin sakat olabiliyorlar
usakli64
Full Member

Activity: 1008
Merit: 152

View Profile WWW
November 20, 2017, 09:55:56 PM

Madencilik amelelik diye dusunen arkadaslar kesinlikle bu isten zerre anlamayan kisilerdir. Neden mi?

Madenciler para kazanmasa makinalarini calistirir mi? Calistirmaz.
Peki makinalarini calistirmazsa ne olur? Sen bir yerden bir yere coin gonderip alamazsin.
Peki gonderip alamadigin coinin bir degeri olur mu? Olmaz dimi. Cunku borsada islem gormesi icin yani fiyatinin belirlenmesi icin gonderip alman lazim.

Sonuc olarak bu iste son bitcoin(2140yili) veya diger saglam coinlerin varligindandan bahsettigin sure icinde 2140 mi olur 3140 yili mi olur onu bilemem bu surede madencilik karli olmak ZORUNDA.
Cunku BLOCKCHAIN teknolojisi dijital para ekosistemi bunun uzerine kurulu. Bilmem anlatabildim mi. Madencilik bittigi an elinde 100bitcoi  dahi olsa 1 lira bile etmez.

Artik herkes her konuda bilgili oldugunu dusunuyor. Guzel Turkiyemin guzel insanlari, bilgiden mahrum kalmayin. Tv'ler beyninizi ele geciriyor. Ipotek altina alinmis zihniyetlerinizle bilgiclik tasliyorsunuz. Derhal bundan vazgecip alin bir kitap okumaya baslayin. Merak etmeyin kitap sizin sagliginiza zarar vermez.

OKUYUN!!!

Karboran
Newbie
*

Activity: 13

View Profile
November 22, 2017, 09:31:31 PM

Bazıları madenci doğar.. İşin zevkini ordan alır.. Herkesin bi tarzı var değil mi?
ayeaye87
Member
**

Activity: 322
Merit: 15

https://bitsdaq.com/signup?referralCode=S8RESFC8

View Profile WWW
November 22, 2017, 10:14:09 PM

Amelilik ile alakası yok. Evet tüm işin yükünü çekenler onlar. Ama şu var ki, sen bir coin aldın ve coin aşağıya doğru hızlıca indi ne yapacaksın. 1 sabır edip düzelmesini bekleyeceksin 2 zarar edip satacaksın.

Mining de ise bir coin kazıyorsun ve o coin ters etmeye başladı seni. Bu zorluk seviyesi olabilir. Yada fiyat ile alakalı olabilir. Burada tek yapman gereken makinalarını başka bir coin kazmak için yönlendirmek. Teknoloji ile uğraşmayı sevenler için çok güzel bir iş bence. Zorlukları var tabii ki. Yüksek elektrik fiyatları, Havanın yaz aylarında epeyce sıcak olması...vs ama hepsine rağmen uğraşması güzel.

Son olarak mining uzun vadede karlı olmak zorundadır. Yoksa kimse o coin ile ilgilenmez ve fiyatı yerler de sürünür. geçen gün BTC'de transferler yavaşladı. Fiyatlar nasıl tepe taklak oldu hepimiz gördük.

bsgri
Newbie
*

Activity: 31

View Profile
January 05, 2018, 08:36:19 AM

Üretim şarttır amalelik olarak görmemek lazım.
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 »  All
  Print  

Jump to: