Bitcoin Forum
June 28, 2024, 09:12:41 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 »  All
  Print  
Author Topic: Mining İşi Biraz Amelelik Değil mi?  (Read 5298 times)
Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
January 05, 2018, 08:51:43 PM

Şu mesajı okuyunca resmen güldüm. Bu coinler sana gökten zembille iniyor herhalde. Bende mining yapmıyorum ama mining yapanlar bu işten aktif olarak para kazanıyor ama senin yaptıgın yatırım. Senin aldığın coin 1 yıl zarar etse o paraya ihtiyacın yoksa bozdurmazsın ve çıkmasını beklersin ama mining yapanların bu paraya günlük aylık ihtiyacı oluyor o yüzden fiyatı ne olursa olsun bozdurabiliyorlar. Onlar bozdurduğu içinde sen coin olarak alıp kar edebiliyorsun yoksa nasıl senin eline bitcoin yada altcoin geçecek ki ? Bunu anlamak için aktif ve pasif gelirleri anlaman gerekiyor. Aktif gelire ihtiyaçları var bu adamların yani köşede 1502 bitcoini olsa da bakkala gidince abi benim kenarda su kadar bitcoinim var sen bana ekmek ver dediğinde o 1 liralık ekmek için adam kovar onu dükkandan.
Hocam affınıza sığınarak xrp gökten iniyor yani Smiley madencisi varmı? Yok Smiley)

...
Jason Chan
Newbie
*

Activity: 12
Merit: 0

View Profile
January 05, 2018, 11:26:55 PM

Amelelik değil kesinlikle. Diğer arkadaşlarında yazdığı gibi o madencilik yapanlar olmasa Paribu'dan Binance'dan falan alımları, transferleri yapamazdın. Madenciliğinde belli bir getirisi olmasa kimse madencilik yapmaz. Türkiye'de bu elektrik maliyetleriyle şu an mining işi ne kadar karlı o tartışılır ama dünya'da ciddi bir işkolu haline geldi mining.
Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
January 07, 2018, 09:11:03 AM

Yazılanlar üzerine şahsi fikrimi söylemek isterim;
Genel olarak verilen cevaplar madenciler olmasa transferlerin yapılmayacağı yönünde.
Teknoloji farkı olabilir(bizlerin bilmeyip tasarımcıların bildiği bişey yoksa) ama eğer yoksa;
1 xrp için transfer işlemi madenciler üzerinden yapılmıyor “sanırsam”. Çünkü kazılan bir coin değil.
Diğer bir hususta eğer transferler madenciler üzerinden yapılıyorsa;
1- son coin çıktığında madencide bitecek, yahut zorluk arttıkça madenci azalacak. Ve bir yerden sonra madenci kalmayınca transferde yapılmayacak. Otomatikman çökecek. Hatta azlığına göre fiyatı artacak bile olsa, 10milyonda olsa transfer edilmedikten sonra bir önemi kalmayacak gibi. Ama tabii madenciler boşboş blok arayıp bu işlemleri onaylarlarsa bu seferde transferden daha fazla fee verilecek ve buda btc yi sona getirecek, değersizleştirecek. Xrp gibi sistemler ise btc nin yerini alacaktır bu aşamada(xrp değil, çünkü ülkeler aynı mantıkla kendi paralarını basacak elbette)
Btc gerçekten blockchain, transfer, madencilik vs gibi çok yönlü sıkıntılı bir seyir izleyecek. Barındırdığı teknolojininde çok kurtaracağını sanmam açıkçası.

...
eksi30
Member
**

Activity: 93
Merit: 10

View Profile
January 07, 2018, 09:38:53 AM

Mining işi şu süreçte amelelik en saçma coinde bile dünya kadar güç bağlanmış şu süreçte trading çok daha karlı.
tasadar
Full Member

Activity: 284
Merit: 100

View Profile
January 07, 2018, 01:42:37 PM

kısa dönemlik değerlendirmelerle yargıya varmak doğru olmaz bence.
2017 yılı boyunca mining yapan biri muazzam para kazanmıştır, trade yapanda kazanmıştır ama kaybetmişte olabilir.
ben yazdan bu yana tl olarak çok kazandım ama btc olarak yerimde sayıyorum mesela, tradingi azaltıp mining yapmaya başlıyorum yavaştan...
Sectant
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 2

View Profile
January 07, 2018, 02:14:25 PM
Merited by pckoliq (1)

Kazım işi emeklilik planıdır ,borsa işi ise aylık maaşla çalışan işçidir.  Cool
kursunkalem
Jr. Member
*

Activity: 188
Merit: 8

View Profile
January 08, 2018, 04:15:27 PM

fazlaca amelelik olduğu konusunda katılıyorum lakin mining daha güvenli geliyor
Ainslie
Newbie
*

Activity: 24

View Profile
January 08, 2018, 05:34:07 PM

Madencilik 3 sene önce iyi kar bırakıyordu  ama dünyada madenci sayısının miktarı ile sistem üzerinde kazılan coinlerin cok azaldığını düşünürsek artık kazım yapmanın bi mantığı kalmadığını düşünüyorum.Zaten bu tür madencilik yapan firmalar artık sadece giderleri karşıladığıda aşikardır.
motors
Sr. Member

Activity: 459
Merit: 258

🌟 Blockchain Expert, Miner.

View Profile
January 08, 2018, 06:24:22 PM

Mining sana günlük para getiriyor. Peki al-sat yapmak? Al-satın çok fazla riski var, heran elinizde ne var ne yoksa götürebiliyor. Fakat miningde kafanız rahat ediyor, zaten üretim yapıyorsunuz. İşe bağladığınız ana paranız çıktıktan sonrada artık size bedava coin geliyor. en az 2 ayda 1 altcoinler yükseliyo, yüksektende bozar, düşükten tekrar alırsınız veya tekrar rig sistemi kurarsınız. Bu iş böyle.

İnanın altcoinlerin düşüşünden ve stresinden daha az pisliği vardır.

Allah nasip ederse bende bu 1 ay içerisinde büyük bir mining sistemi kuracağım. Yaklaşık 700 ekran kartlık. Bakalım hayırlısı olsun. İlerleyen zamanlarda sistemi oturttuktan sonra cloud mining tarzına dönüşebilirim. Kurulum sonrası fotoğrafları paylaşacağım.

One day, all people will use crypto money instead of paper money.
ramalakli
Newbie
*

Activity: 38

View Profile
January 09, 2018, 07:26:04 AM

Minin işi az olsun öz olsun. Diğeri dalgalı denizde yön bulmaya benziyor.
dumrul88
Member
**

Activity: 322
Merit: 15

View Profile
January 10, 2018, 12:26:42 PM

3 tane ekran kartı ile yaparsan belki de ameleliktir de adam akıllı sistem kurarsan kazandırır.

her işte öyle değilmi zaten. 1 inekle hayvancılık yapıyorum dersen amelelik yapıyorsundur. 1000 tane inek olursa para kazanırsın.
Looden
Member
**

Activity: 168
Merit: 24

View Profile
January 22, 2018, 07:26:50 AM

Mining sana günlük para getiriyor. Peki al-sat yapmak? Al-satın çok fazla riski var, heran elinizde ne var ne yoksa götürebiliyor. Fakat miningde kafanız rahat ediyor, zaten üretim yapıyorsunuz. İşe bağladığınız ana paranız çıktıktan sonrada artık size bedava coin geliyor. en az 2 ayda 1 altcoinler yükseliyo, yüksektende bozar, düşükten tekrar alırsınız veya tekrar rig sistemi kurarsınız. Bu iş böyle.

İnanın altcoinlerin düşüşünden ve stresinden daha az pisliği vardır.

Allah nasip ederse bende bu 1 ay içerisinde büyük bir mining sistemi kuracağım. Yaklaşık 700 ekran kartlık. Bakalım hayırlısı olsun. İlerleyen zamanlarda sistemi oturttuktan sonra cloud mining tarzına dönüşebilirim. Kurulum sonrası fotoğrafları paylaşacağım.

Hayirli olsun, çok sevindim. Madenciligin tadini almamiş arkadaşlar için güncel ve güzel bir örnek olmuşsunuz. Bu sermayenin büyük bölümünü madencilikten temin ettiğinizi sanıyorum. Ben de yaklaşık 2 yıldır sadece kazıyorum. Sizinki çapta bir sistemim yok ama tahminim çoğu traderdan daha fazla para kazanmışımdır. Üstüne düştü kalktı stresi de yaşamadan üstelik. Bu süreçte evimi, arabamı almama yüklü miktarda destek olacak kadar. Benim hesabıma göre 30 kartla bu sürede gayet iyi bir oran.
legaltrk
Member
**

Activity: 700
Merit: 56

View Profile
January 22, 2018, 07:51:09 AM

borsada çarçur etmezsen minin epey bi karlı 20-30 bin tl lik bir sistemden lüx bir daireden aldığın kirayı alırsın yani aslında zorluk seviyesi artmış da olsa gayet karlı bir iş sadece biraz sabır biraz risk elbetteki olacak.
Jordan23
Sr. Member

Activity: 382
Merit: 311

View Profile
January 23, 2018, 10:42:31 AM

Coinin yükselip yükslemeyecğei belli değilken bunları nasıl yazabiliyorsunuz ilginç açıkçası. Mining işinin amelelik hiçbir tarafı yok emin olun.
Ancak mining yapılan coinlerin bir gün illa ki fiyatının yükseldiği gerçeğini gözlerden kaçırmayın.
SkyLords
Full Member

Activity: 784
Merit: 120

View Profile
January 23, 2018, 07:17:55 PM

Bu düşüncenize sadece şunu demek gerektiğini düşünüyorum. Öncelikle 20000 tl ile bitcoin aldınız veya başka coin aldınız. Yatırım amacıyla aldığınız için muhakkak aldığınız fiyatın altına düşeceğini de düşünmeniz gerekir ki bizim ülkemizde kimse bunu düşünmüyor. 78000 tl oldu herkes bitcoin oldu. Ani bi daralma yaptılar düşürdüler herkes sattı.

Demem o ki yatırım aracı olarak alacağın herşey senin zararına. Ama mining öyle mi? Elle tutulur bir cihazınız var. Bunun yanı sıra istediğiniz coini kazabilirsiniz. Kârı ve zararı siz belirlersiniz. Bununla birlikte en kötü makine bile 1 yıl içinde kendini amorti eder ki sizin yatırımınızdan daha karlı olur.

Sizin bu düşünceniz bu söylediklerimi okuduktan sonra hala aynı ise siz coin, blockchain ve bu işten uzak durun derim.
twiifm
Hero Member

Activity: 784
Merit: 500

View Profile
January 24, 2018, 08:39:23 AM

Evet madencilik tam bir amelelik işi fakat bunu kötü niyetle söylemiyorum. Yani sistemin çalışmasını onlar sağlıyorlar ve cihazlar devamlı sorun çıkartıyor, 7/24 ilgi istiyor, güvenlik istiyor, koruma istiyor, yedek cihaz istiyor.. Kartlar hala kara borsada yani istiyorda istiyor. Trade yapmak her türlü daha mantıklı.
neterkhert
Newbie
*

Activity: 52

View Profile
January 24, 2018, 02:08:26 PM

Evet madencilik tam bir amelelik işi fakat bunu kötü niyetle söylemiyorum. Yani sistemin çalışmasını onlar sağlıyorlar ve cihazlar devamlı sorun çıkartıyor, 7/24 ilgi istiyor, güvenlik istiyor, koruma istiyor, yedek cihaz istiyor.. Kartlar hala kara borsada yani istiyorda istiyor. Trade yapmak her türlü daha mantıklı.

Ayrıca cihaz bulmasıda her geçen gün zorlaşıyor. Zaten coinlerin kendi difficulty'leri kademeli olarak artmakta. Bugün x coinden 5 tane üretebiliyorsanız 1 ay sonra 4 tane üreteceksiniz. Dolayısıyla sürekli update gerekiyor. Kolay iş değil
Looden
Member
**

Activity: 168
Merit: 24

View Profile
January 25, 2018, 01:38:01 PM

madde#1 : madencilik yapıp para kaybeden/zarar eden görmedim, kaybeden de ya 2. madde yüzündendir, ya da olayla hiç ilgisi yoktur,sağdan soldan duyduğuyla işe girendir.
madde#2 :Ama trade yapıp para kaybetmeyen var mıdır acaba.
Necroface
Full Member

Activity: 518
Merit: 102

simply getting the job done

View Profile WWW
January 26, 2018, 08:24:50 PM

borsadan kesin kazanabiliyorsan madecilik kesinlikle amelelik ama kesin kazanamıyorsan, risk yok madencilikte kar düşebilir ancak yine de devam eder. garantici olmak isteyenler bu yolu izler, ha evet borsa ya girmez mi girer, ama kaybederse en kötü elinde işleyen bir rig i olur.

Mycro Jobs                                                                                                                                                
| SIMPLY GETTING THE JOB DONE
⟩                                                                                                                                                      
                                                    ⟩⟩ Telegram ⟩⟩ Twitter ⟩⟩ Medium ⟩⟩ Github ⟩⟩ Instagram ⟩⟩ LinkedIn ⟩⟩ YouTube ⟩⟩ Facebook
tlcash
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 256

View Profile
January 27, 2018, 01:33:22 PM

Madenciliğin ömrü yavaş yavaş bitiyor. Tabi yeni kazanç sağlayacak madenler bulunmazsa. Zamanında mining yapıp kazandığını biriktirenler iyi kazandı. Ewet biraz amelelik bu iş ama kazandırıyorsa zahmetine değer.

A revolutionary decentralized digital economy 
Join us:██`Twitter  ◽  Facebook  ◽  Telegram  ◽  Youtube  ◽  Github
.ATHERO
.Internet 3.0 solution
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 »  All
  Print  

Jump to: