Bitcoin Forum
June 21, 2024, 07:47:39 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: İki Adımlı Kimlik Doğrulama Sistemi Hackerlar Tarafından 10 Dakika’da Çözüldü!  (Read 2012 times)
Euphrates (OP)
Full Member

Activity: 602
Merit: 120

View Profile
September 19, 2017, 11:59:28 AM

Güvenlik uzmanlarının şifreleme konusunda yaptıkları uyarıları ara sıra da olsa dinleriz. Fakat, açık konuşmak gerekirse de birçok kişi bu uyarılara pek kulak kabartmıyor. Ancak yayınlanan yeni bir video, Gmail ve Bitcoin Wallet ’ın ne kadar kolay aşılabildiğini gözler önüne seriyor.

Çok yüksek paraların yer aldığı Bitcoin hesaplarını hacklemek için Google Gmail ’i hacklemeyi hesap eden hackerlar, isterseniz her biri özel karakterlerden oluşan 100 karakterli bir şifre yaratın, yine de güvenliği aşmayı başarıyorlar.

Doğrulama için telefonlara gelen SMS ’lere saldırı yaparak gelen mesajı görmeyi başaran hackerlar, bu sayede çok kolay bir şekilde Gmail hesabını ele geçiriyorlar. Mail hesabı ele geçirildikten sonrada, Bitcoin ve neredeyse tüm hesaplara erişim sağlanabiliyor.

Devamı için : http://teknolize.com/iki-adimli-kimlik-dogrulama-sistemi-hackerlar-tarafindan-10-dakikada-cozdu/
ferhat1242
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 277

CAT.EX Exchange

View Profile
September 19, 2017, 12:39:10 PM

Hadi birde burdan yak Smiley Bitcoin Walletleri ile gmail ne alaka onu anlamadım.Bence boş bir haber

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
███████ █████████████ ████████
███████ █████████████ ████████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
Euphrates (OP)
Full Member

View Profile
September 19, 2017, 12:57:50 PM

Hadi birde burdan yak Smiley Bitcoin Walletleri ile gmail ne alaka onu anlamadım.Bence boş bir haber
Sadece bir forumda gördüm paylaşmak istedim. Bazı walletlarda sadece eposta koruması var mishal eobot da filan polo doda maile geliyordu sanki koruma maili. Her bilginin paylaşılması nemlidir diye düşündüğüm için paylaştım başka bir amacım yoktu.. Sonuç olarak ne kadar çok şey bilirsek bitcoin ile alakalı o kadar güzel olacağını düşünüyorum. Bitcoin konusunda insanların kafasında ki en büyük sorunda güvenlik. Güvenlik en üst aşamada olması lazım yeri geliyor hesaplarda 10 15 k lar oluyor bana göre yüksek miktar bu ama sen çok zenginsindir bilemem orasını..
kskaclord
Full Member

Activity: 126
Merit: 100

View Profile
September 19, 2017, 02:45:21 PM

borsadaki bitcoinler için belki anlaşılabilir ama gelsin benim cüzdandaki alsın da göreyim.. Smiley
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
September 20, 2017, 05:16:35 AM

Borsada çok yüksek para tutmak büyük cesaret işi, mümkün olduğu kadar cüzdanlara çekiyorum şahsen, trade edeceğim az bir miktar borsada tutuyorum. Bu zamanda 2 adımlı kimlik doğrulama falan hikaye, aşılmayacak güvenlik yok maalesef.
yunus64
Newbie
*

Activity: 14
Merit: 0

View Profile
September 25, 2017, 05:28:37 AM

Borsada çok yüksek para tutmak büyük cesaret işi, mümkün olduğu kadar cüzdanlara çekiyorum şahsen, trade edeceğim az bir miktar borsada tutuyorum. Bu zamanda 2 adımlı kimlik doğrulama falan hikaye, aşılmayacak güvenlik yok maalesef.

param yok derdim yok Smiley zaten 3-5 milyar uzerinden ugrasiyorum, gidersede bir aya unuturum heralde:)
Piso
Newbie
*

Activity: 7
Merit: 0

View Profile
September 25, 2017, 06:27:41 AM

Bu yalan ya, varsa forumda sistem mühendisi yada bilgi sistemleri yöneticisi veya vb. pozisyonda çalışan birisi bu çift doğrulamalı sistemi anlatsın. ( çok kabaca biliyorum düzgün yazamayacağımdan dolayı bunu yazdım)
Böyle birşey olmasına ihtimal yok, sana gelen mesajın 1 kopyası o anda bu elemana gelecek ? Ancak akıllı telefonuna aptal aptal uygulamalar yükleyip virüsü kaparsın o zaman tamam diğer türlü ihtimal yok. Gmailin sslini patlatacak eleman uğraşmaz bunlarla gmailden 1000 katı fazla para alır.
O zaman maille cüzdanla uğraşmasın, direk internet bankacılığına giriş yapsın. Sonuçta orada da gelen mesajdaki onay kodunu görebiliyor.

Uzun lafın kısası yalan haber, cift doğrulama güvenlidir!  Haberi yapanlar part time çaycılar galiba araştırmadan yazmışlar.

withche.07
Sr. Member

Activity: 549
Merit: 259

Blockchain with solar energy

View Profile
September 25, 2017, 08:56:46 AM

Bence de bu haber tamamen balon. İki haneli şifreleme sisteminde herhangi bir açık yoksa asla hacklenemez. o SSL i aşmak vesaire ise imkansıza yakın. Tık almak için böyle balon haber yapıyorlar boşuna paranoyak olmayın. Ama siz yine de markette çok para tutmayın derim. Tutuyorsanız da şifreleriniz farklı farklı olsun mutlaka.

[]
▄▄▄████████▄▄▄
▄▄██████████████████▄▄
▄████████████████████████▄
▄███████▀               █████▄
▄██████▀       ▀███████   █████▄
▄█████▀  ▄    █▄   ▀██▀  ▄  █████▄
████▀  ▄██  █  ███▄    ▄███  █████
▄███  ▄████ ███  ██▀     ▀███  ████▄
███         ▀███    ▄███▄   ▀█  ████
███  ████▄            ▀▀▀██▄     ███
████  ████ ████▀    █▄▄▄         ███
▀████  ██  ██▀  ▄██  ███▀▀      ███▀
█████  █  ▀  ▄████▀    ▄██▀  ▄████
▀█████     ▄█▀▀    ▄  ██▀  ▄█████▀
▀█████       ▄▄█████    ▄██████▀
▀█████               ▄███████▀
▀████████████████████████▀
▀▀██████████████████▀▀
▀▀▀████████▀▀▀
▄▄▄████████▄▄▄
▄▄██████████████████▄▄
▄████████████████████████▄
▄███████▀               █████▄
▄██████▀       ▀███████   █████▄
▄█████▀  ▄    █▄   ▀██▀  ▄  █████▄
████▀  ▄██  █  ███▄    ▄███  █████
▄███  ▄████ ███  ██▀     ▀███  ████▄
███         ▀███    ▄███▄   ▀█  ████
███  ████▄            ▀▀▀██▄     ███
████  ████ ████▀    █▄▄▄         ███
▀████  ██  ██▀  ▄██  ███▀▀      ███▀
█████  █  ▀  ▄████▀    ▄██▀  ▄████
▀█████     ▄█▀▀    ▄  ██▀  ▄█████▀
▀█████       ▄▄█████    ▄██████▀
▀█████               ▄███████▀
▀████████████████████████▀
▀▀██████████████████▀▀
▀▀▀████████▀▀▀
[|]
tumece
Full Member

Activity: 392
Merit: 107

View Profile
September 26, 2017, 12:38:56 PM

Google gibi buyuk bir dev boyle aciklar yaratmaz. Varsa da hemen giderir. Kisisel guvenlik zaafiyetleri ile ulastiklari hesaplara sanki tum gmail hacklenebilirmis goruntusu veriyorlar. Aldanmayin boylr seylere. Google urunleri guvenlidir.
jesselui
Full Member

Activity: 854
Merit: 109

Trident Protocol | Simple «buy-hold-earn» system!

View Profile
September 26, 2017, 06:06:23 PM

Bu haber biraz uçurtma geldi bana. Hack işi öle ciddi savunulduğunda kolay yapılacak cinsten bi iş değil.Ayrıca aramızda kaç kişi borsada yüklü miktarlarını tutar bilmiyorum genelde herkes kendi hesabına alır parasını o yüzden dert yok =)

Simple «buy-hold-earn» system!      │      TRIDENT PROTOCOL      │      HIGH FIXED APY  >>> 382,945%
THE HIGH PAYING AUTO-STAKING & AUTO-COMPOUNDING PROTOCOL

██████████████|               Twitter               |              Telegram              |                Reddit                |██████████████
Bayyn
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

Web Developer

View Profile
September 26, 2017, 06:34:44 PM

Bu sorunu çözmek için kendini belli etmeyebilirsiniz. Ses etmiyen insanların hesaplarını borsalar hariç nerden bulucaklar.
Bitcoin-Turkiye
Sr. Member

Activity: 1667
Merit: 271

View Profile
September 26, 2017, 06:47:44 PM

bir arkadaşım 10 gün evvel bunu bana söyledi fakat, hackerlar benim mailimi, ya da blockchain id 'mi nereden bilip girecekler? rastgele mi sms serverına saldırıp giriş bilgilerini alıyorlar, bunu tam anlayamadım bilemedim. oysa biz 2fa ( g.a  y.a ) gibi doğrulamardan daha güvenilir bilirdik sms doğrulamasını..

Turkey Asic miner Best Seller Telegram @Miningci
Euphrates (OP)
Full Member

View Profile
September 26, 2017, 06:52:12 PM

Yapılamayacak bir şey değil borsa sahipleri 10 15 kişi ye yüksek miktarlar ile mail adreslerini satabilirler. Sonuçta imkansız bir şey değil bu sayede elde ettikleri mail hesaplarını hackleyerek hesaplara erişim sağlayabilirler. Cep doğrulaması evet gerekli ve güvenli ama yüksek miktarda parası olan Kişiler bence hem 2fa hem cep bende şifre ki şekilde koruma sağlaması daha güzel olacaktır. Sonuçta bu kadar emek ve parayı riske atmak mantıksız bir hareket olacaktır.
HARDCRACKERS
Full Member

Activity: 1049
Merit: 210

Crypto Trader

View Profile
October 01, 2017, 04:11:55 PM

o iş o şekilde olmaz.adamın amacı programı satmak .zaten o program gördüğüm kamil 7 usd yazmış.
pdf indirince düşünün sms kod yakalayan programı adam 7 usd ye satıyor varmı böyle dünya be kardeşim.Smiley
işe yaradığını bilsem ben diyim o program bu işlerde kullanacan ve gelen smsleri sana gösterecek 7.000 usd eder. Grin
dumbdragon
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 354

View Profile
October 01, 2017, 05:13:44 PM

Süper bilgisayarlar bile private key leri çözmesi yılları alırken bu adamların bu kadar çözebilmesi ilginç

RESPECT-XxX
Full Member

Activity: 772
Merit: 135

BiTCOiN

View Profile
October 01, 2017, 05:15:33 PM

llginç ama umarım sallama haberdir.Yoksa banka sistemi gider.

XxX
alicaan
Full Member

Activity: 366
Merit: 101

View Profile
October 01, 2017, 06:49:01 PM

haber balondur büyük ihtimal, gmail veya mail sunucusu hacklemek kolay olabilir. ama markette büyük miktar tutacak kadar cesaretli arkadaşlarda ona göre kendi sistemini oturtmuştur zaten
nicomedya5
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 256

View Profile
October 01, 2017, 06:55:56 PM

Güvenlik sistemleri ne kadar gelişirse gelişsin hackerlar bir yolunu buluyor.Geçenlerde televizyon haberlerinde görmüştüm Amerikada kalp pili olan hastaları hastaneye geri çağrıyorlar. Hacklenme riskine karşın adamların bir güncelleme yapmaları gerekiyormuş.
Pe55iMySTiC
Member
**

Activity: 108
Merit: 10

am I back ?

View Profile
October 01, 2017, 07:12:08 PM

o SS7 öyle güzel çalışsaydı bitmişti bankalar Cheesy gmail hackleyecek SS7yle

iyi kurgulanmış bi haber

iyi keklenmiş bi haberci

...... yine de şüphe bırakmıyo değil ...... Cheesy
Spack17
Sr. Member

Activity: 1666
Merit: 274

View Profile
October 02, 2017, 08:52:40 AM

Güvenlik sistemleri ne kadar gelişirse gelişsin hackerlar bir yolunu buluyor.Geçenlerde televizyon haberlerinde görmüştüm Amerikada kalp pili olan hastaları hastaneye geri çağrıyorlar. Hacklenme riskine karşın adamların bir güncelleme yapmaları gerekiyormuş.
Aynen öyle hocam dediğiniz haberi ben de görmüştüm biraz eski bir haber ama çok doğru. Bu hackerlar her şeyi yapabilir ne kadar güvenli olursa olsun. Linki burda bakmak isteyen arkadaşlar için https://www.google.com.tr/amp/s/www.cnnturk.com/amp/bilim-teknoloji/kalp-pilleri-hacklenebilir
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: