Bitcoin Forum
May 07, 2024, 08:09:11 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: İki Farklı Ekran Kartını Bir Arada Nasıl Çalıştırırız?  (Read 575 times)
pckoliq (OP)
Full Member

Activity: 840
Merit: 111

View Profile
September 19, 2017, 08:56:00 PM

saphire r7 370 2gb ile mining yapıyordum ve sıfır msı rx 580 8gb armor'u sahibinden ucuz bulduğum için aldım
-r7 370 ile 440 h/s degerini alıyorum.
-rx 580 ile de 600 h/s ilk önce sadece rx 580 ile yapıyordum sonra r7 370 boşa yatmasın o da çalışsın dedim ikisini de aynı anakarta bağladım.Görüntüyü rx 580'den alıyorum.
Ama bilgisayar r7 370'i görmüyor. Aygıt yöneticisinden baktığımda ünlem işareti var yanında.
Bu iki kart birlikte çalışır mı? Çalışırsa ne yapmam lazım?
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715069351
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715069351
Reply with quote  #2

1715069351
Report to moderator
Xexen4
Sr. Member

Activity: 756
Merit: 290

View Profile
September 19, 2017, 09:10:23 PM

r7 370 başka bir sürücü kullanıyor. rx 500 serileri ayrı bir sürücü kullanıyor.
sürücü ile alakalı bir durum olsa gerek. temiz kurulum yapıp ekran kartlarının driverlerini yükledikten sonra çalışması lazım.
fakat stabil çalışması açısından claymore ya da hangi miner i kullanıyosan oc memclock ayarlarını parametre olarak kullanırsan daha verimli olur
khasank
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 281

View Profile
September 20, 2017, 12:03:56 AM

"r7 370 " mod lu mudur ? Cevabın evet ise driver mod lu ekran kartını kısıtlıyor demektir.

https://www.monitortests.com/forum/Thread-AMD-ATI-Pixel-Clock-Patcher

link ten atikmdag-patcher-1.4.5.zip ı indirip driver ı patch etmelisin.
pckoliq (OP)
Full Member

View Profile
September 20, 2017, 05:56:51 AM
Last edit: September 20, 2017, 07:02:46 AM by pckoliq

kartlarımın hiçbiri mod lu yada oc'lu değil stok ekran kartıları hiç bir şekilde ayarlarıyla oynamadım
radeon crimson'u ve dediğiniz patch'i yükledim  yine bir sonuç yok.
https://hizliresim.com/a1j8NQ  kod 43 ü araştırdım RegistryRecycler ile sorun onartmayı denedim yine olmadı.

khasank
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 281

View Profile
September 20, 2017, 04:30:25 PM

kartlarımın hiçbiri mod lu yada oc'lu değil stok ekran kartıları hiç bir şekilde ayarlarıyla oynamadım
https://hizliresim.com/a1j8NQ  kod 43 ü araştırdım RegistryRecycler ile sorun onartmayı denedim yine olmadı.

DDU ile driver ları temizle. Windows update açık olsun. Yeni driver lar ı windows un kendisinin bulmasını bekle. Doğru driver ları bulacağını umuyorum.
pckoliq (OP)
Full Member

View Profile
September 20, 2017, 07:47:28 PM

DDU ile driver ları temizle. Windows update açık olsun. Yeni driver lar ı windows un kendisinin bulmasını bekle. Doğru driver ları bulacağını umuyorum.

Dediğiniz program ile güvenli modda driverleri temizledim. Ve windows update'ten güncelleme kontrolu yaptırdım bir güncelleme yok dedi.Başlangıçta ekran kartları ile donanım yükleniyor gibi bir  sağ alt bildirimi çıkmadı.
Bunun üzerine driver booster 5 ile eksik driveleri yükledim ve şu an hiç bir şey degişmedi.Sanırım bu iki kart birlikte çalışmıyor.
herzlos1985
Hero Member

Activity: 662
Merit: 501

View Profile
September 20, 2017, 08:15:58 PM

Rx 570 ile hd 7790 bile aynı sistemde çalışıyor..Amd blockhain driver ini indirin eski driver i temizleyip tamamen bunu kurun driver bitince resetlemeden atigmdagpatcher ı çalıştırın sorunsuz çalısması gerekir..Eğer yine aynı olursa eski driver dan kaynaklanıyordur..Eğer ddu ile yaptığında yine aynı olursa AMD Clean Uninstall ile sil driveri birde regedit temizleyici kullan..
pckoliq (OP)
Full Member

View Profile
September 21, 2017, 04:36:34 PM

Rx 570 ile hd 7790 bile aynı sistemde çalışıyor..Amd blockhain driver ini indirin eski driver i temizleyip tamamen bunu kurun driver bitince resetlemeden atigmdagpatcher ı çalıştırın sorunsuz çalısması gerekir..Eğer yine aynı olursa eski driver dan kaynaklanıyordur..Eğer ddu ile yaptığında yine aynı olursa AMD Clean Uninstall ile sil driveri birde regedit temizleyici kullan..
Hepinize teşekkür ederim sorunu çözdüm ama bu seferde bilgisayarda bazı programları oyunları  açamaz oldum kısacası istemediğim bir durum.Kartın birisini satıp diğeri ile aynı olandan alacagım. Tekrar teşekkürler.
Xexen4
Sr. Member

Activity: 756
Merit: 290

View Profile
September 21, 2017, 04:46:37 PM

Hepinize teşekkür ederim sorunu çözdüm ama bu seferde bilgisayarda bazı programları oyunları  açamaz oldum kısacası istemediğim bir durum.Kartın birisini satıp diğeri ile aynı olandan alacagım. Tekrar teşekkürler.

hem oyun oynayım hem mining yapayım bu işin fıtratına biraz ters olsa da sanırım amacın kartlar boş yatmasın diyorsun Smiley
bu arada r7 kartlar madencilik için çok da verimli değil, satmayı düşünürsen o kartlar oyuncular tarafından tercih edilesi kartlardan olduğundan kısa sürede değerlendirilebilir.
sen oyun derdindeysen o kartı satmayıp da rig sistemine geçtiğinde oyun oynamak için elinde bırakabilirsin
pckoliq (OP)
Full Member

View Profile
September 21, 2017, 07:10:24 PM

hem oyun oynayım hem mining yapayım bu işin fıtratına biraz ters olsa da sanırım amacın kartlar boş yatmasın diyorsun Smiley
bu arada r7 kartlar madencilik için çok da verimli değil, satmayı düşünürsen o kartlar oyuncular tarafından tercih edilesi kartlardan olduğundan kısa sürede değerlendirilebilir.
sen oyun derdindeysen o kartı satmayıp da rig sistemine geçtiğinde oyun oynamak için elinde bırakabilirsin
Şu anda sattıgım kartı piyasadan bulamayabilirim ondan da korkuyorum, en iyisi elimde bulunsun. Malum döviz fiyatları yüksek.Bilgisayarım çalışıyorken arka planda mining de yapsın diyordum ama driverler el vermiyor. Minergate kullandım ama o da hash'ten çalıyor gibi geldi claymore kullanıyorum şu an tek kart ile yapıyorum kazanç beklemiyorum, poloniex ten zaten alım satım yapıyorum, sadece nasıl yapılır diye onu öğrenmeye çalışıyorum.Belki ilerde 10 dolarlık coin 100 dolar olur  Grin
New Minerr
Member
**

Activity: 114
Merit: 12

View Profile
September 21, 2017, 08:07:12 PM

Şu anda sattıgım kartı piyasadan bulamayabilirim ondan da korkuyorum, en iyisi elimde bulunsun. Malum döviz fiyatları yüksek.Bilgisayarım çalışıyorken arka planda mining de yapsın diyordum ama driverler el vermiyor. Minergate kullandım ama o da hash'ten çalıyor gibi geldi claymore kullanıyorum şu an tek kart ile yapıyorum kazanç beklemiyorum, poloniex ten zaten alım satım yapıyorum, sadece nasıl yapılır diye onu öğrenmeye çalışıyorum.Belki ilerde 10 dolarlık coin 100 dolar olur  Grin
Şu anda kart alacaksan elindekilerle idare et bence. Piyasa şaşırmış durumda. Al sat yapman mantıklı ama coinleri bilmen gerekiyor. Dikkatli olup çok fzzla para bağlamamak gerek.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: