Bitcoin Forum
May 04, 2024, 03:49:47 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: İLK ALTCOİNİMİ ALIYORUM  (Read 1953 times)
siaben (OP)
Newbie
*

Activity: 64
Merit: 0

View Profile
September 20, 2017, 08:18:23 AM

2 haftalık tecrübeden sonra ben artık piştim deyip giriştim bu işe Smiley 1000 tl bir sermayeyle girdim paribudan btc alıp bittrexe aktarım. 10 tane coine 100 er tl yatırmak istiyorum. tavsiyelerinizi ihtiyacım var. hangi coinler revaçta hangilerinde beklentiniz var herkes 3-5 tane yazarsa 10 tane buluruz heralde Smiley

not: Amacım sadece öğrenmek ve takip ama bunu yaparken de 1000 tl den olmayayım öğrenci adamız sonuçta Smiley
1714794587
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714794587
Reply with quote  #2

1714794587
Report to moderator
1714794587
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714794587
Reply with quote  #2

1714794587
Report to moderator
Make sure you back up your wallet regularly! Unlike a bank account, nobody can help you if you lose access to your BTC.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
September 20, 2017, 08:26:14 AM

https://coinmarketcap.com/
Burdan ilk 10 olabilir mesela. Tercih sizin tabii ki. Yatırım tavsiyesi değil elbette Smiley

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
onurgozupek
Hero Member

Activity: 1288
Merit: 592

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
September 20, 2017, 08:38:25 AM

Eğer 1000TL riske edebileceğin bir miktarsa, Coinmarket'teki ilk 10 coin YERİNE fiyatı çok daha düşük (örneğin 25cent altı) coinlere yönelmek faydalı olabilir. Düşük fiyatlı coinlerin artış yüzdesi lk 10'daki coinin fiyat artış yüzdesinden daha yüksek olur. Ancak dediğim gibi kaybetmekten korkmuyorsan, risk alabiliyorsan ya da kısa vadede zarar etsen de uzun vadede toparlayacağını öğrenmişsen deneyebilirsin.

Kısa vadede kar beklentin varsa, bu sistem kolay kolay kazandırmaz...
siaben (OP)
Newbie
*

View Profile
September 20, 2017, 08:54:48 AM

Eğer 1000TL riske edebileceğin bir miktarsa, Coinmarket'teki ilk 10 coin YERİNE fiyatı çok daha düşük (örneğin 25cent altı) coinlere yönelmek faydalı olabilir. Düşük fiyatlı coinlerin artış yüzdesi lk 10'daki coinin fiyat artış yüzdesinden daha yüksek olur. Ancak dediğim gibi kaybetmekten korkmuyorsan, risk alabiliyorsan ya da kısa vadede zarar etsen de uzun vadede toparlayacağını öğrenmişsen deneyebilirsin.

Kısa vadede kar beklentin varsa, bu sistem kolay kolay kazandırmaz...
Aynen ben de dediğiniz gibi düşünüyorum. dibe vurmuş veya zaten değeri çok düşük olan ama umut vaat eden coinlerden alıp beklemeyi düşünüyorum. Yani yeni başlayan olarak onlarca coinin arasında kaybolmaktansa bi 10 tane ayıklayıp onları takip ederim diyorum. mesela doge coin gözüme çarptı değeri 21 sat a kadar düşmüş 100 tl yi ona yatırırım ve takip ederim diyorum. sizin var mı önerileriniz varsa lütfen paylaşın yani yatırım tavsiyesi vermek istemessiniz belki ama bu yatırım sayılmaz pek 100 tl yatıracam 50 olsa da öğrenmiş olacam yine Smiley
deepocean
Hero Member

Activity: 756
Merit: 500

View Profile
September 20, 2017, 09:13:17 AM

Hadi hayırlı olsun. Acemi şansı diye bi şey vardır. Ben ilk coinimden 8x yapmıştım. Darısı başına.
siaben (OP)
Newbie
*

View Profile
September 20, 2017, 09:14:46 AM

Hadi hayırlı olsun. Acemi şansı diye bi şey vardır. Ben ilk coinimden 8x yapmıştım. Darısı başına.
Bi kaç tavsiye verin hocam Smiley 3 tane aldım : doge tenX Gbg
anarquia
Member
**

Activity: 154
Merit: 15

View Profile WWW
September 20, 2017, 09:31:35 AM

Abi ciddi ciddi doge mu aldın.. doge troll coin. Troll takılan yazilimcilarin çıkardığı geleceği olmayan bir coin. Yabancı meme(caps) sayfalarinda takilan herkes doge u bilir. Omisego, ethereum, iota, neo, litecoin, waves, monetha sana onerebilecegim coinler. Şu yazımı oku: https://steemit.com/kripto/@cagri169/bitcoin-de-dahil-olmak-uezere-bircok-kripto-para-gercekten-balon-olabilir

siaben (OP)
Newbie
*

View Profile
September 20, 2017, 09:49:59 AM

Abi ciddi ciddi doge mu aldın.. doge troll coin. Troll takılan yazilimcilarin çıkardığı geleceği olmayan bir coin. Yabancı meme(caps) sayfalarinda takilan herkes doge u bilir. Omisego, ethereum, iota, neo, litecoin, waves, monetha sana onerebilecegim coinler. Şu yazımı oku: https://steemit.com/kripto/@cagri169/bitcoin-de-dahil-olmak-uezere-bircok-kripto-para-gercekten-balon-olabilir
hocam köpek coin diye okudum dedim akılda kalıcı bu tutar Smiley 150 satları görmüş yine görür dedim Smiley dediklerinize bakacam şimdi ama içlerinden en düşük maliyetlileri alayım diyorum. Sanki fiyatı yükselince daha az kar bırakacakmış gibi geliyor
anarquia
Member
**

Activity: 154
Merit: 15

View Profile WWW
September 20, 2017, 09:53:20 AM

hocam köpek coin diye okudum dedim akılda kalıcı bu tutar Smiley 150 satları görmüş yine görür dedim Smiley dediklerinize bakacam şimdi ama içlerinden en düşük maliyetlileri alayım diyorum. Sanki fiyatı yükselince daha az kar bırakacakmış gibi geliyor

Mesele fiyatının düşük olması değil. Mesela bi' coin 1 cent diyelim bakiyorsun hacmi de yüksek icinden diyorsun bu artar. Sonra coin miktarina bakiyorsun 100 milyar adet uretilmis. Sonra sunu demen gerek. 100 milyar uretilen coin çok artmaz vs Smiley yani mesele fiyatının düşük olmasi degil bu önemli degil. Onemli olan coinin arkasinda barındırdığı teknoloji ve bunun yaninda o coinden piyasada ne kadar olduğu

tayfundeniz
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 296

View Profile
September 20, 2017, 10:20:23 AM

stratis,trig önerebilirim.Stratis'den bugün bir atak bekliyorum cüzdan güncellemeleri var fiyatı uygun.Uzun vade her türlü kazandırır kısa vadede de şu an düşük bir seviye de kazandırır.
siaben (OP)
Newbie
*

View Profile
September 20, 2017, 11:19:11 AM

İşlem tamam aldığım coinler :

-Doge
-Tenx
-gbg
-ripple
-redcoin
-digitalnote
-myriad
-bitbean
-siacoin
-1/10 btc

Sanırım çok saçma işler yaptım ama belli mi olur Smiley  sizce ne zaman batar 1000 tl m Smiley
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
September 20, 2017, 11:21:40 AM

-Doge
-Tenx
-gbg
-ripple
-redcoin
-digitalnote
-myriad
-bitbean
-siacoin
-1/10 btc

Sanırım çok saçma işler yaptım ama belli mi olur Smiley  sizce ne zaman batar 1000 tl m Smiley
Siz her ihtimale karşı bu 1000 lirayı unutun ve 20.09.2018de bu paraları geri çekin. O zaman kar mı zarar mı görürsünüz Smiley
Yalnız bunlar şimdi borsada duruyor tabi. Borsa seneye açık kalacak mı, coinler yerinde duracak mı bu mesele tabii ki.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
redhack
Legendary
*

Activity: 1858
Merit: 1014

View Profile
September 20, 2017, 11:38:14 AM

2 haftalık tecrübeden sonra piştiysen helal olsun, biz 5 yıllık tecrübeyle çiğ kaldık. Millet çabuk öğreniyor, biz dinozor olmuşuz.
Kısa vadede önerebileceğim bir coin yok. Aslında uzun vade için önereceğim bir coin de yok. Bitcoin ve kısmen Ethereum dışında hiçbir coine güvenemiyorum.
Leonbtc
Full Member

Activity: 266
Merit: 190

View Profile
September 20, 2017, 11:42:46 AM

-Doge
-Tenx
-gbg
-ripple
-redcoin
-digitalnote
-myriad
-bitbean
-siacoin
-1/10 btc

1000Tl tamamen batmaz ama cok azalip cok cikabilir. Smiley

okeanos
Full Member

Activity: 215
Merit: 101

View Profile
September 20, 2017, 11:44:02 AM

-Doge
-Tenx
-gbg
-ripple
-redcoin
-digitalnote
-myriad
-bitbean
-siacoin
-1/10 btc

Tavsiyeye gerek kalmamış, almışsınız hepsini. Bol kazançlar. Fakat tavsiyem; uzun vadeli düşünüyorsanız paranızı borsada bırakmayın. Her bir coin'in kendi cüzdanına aktarın mutlaka. Wink
cryptoglobal79
Full Member

Activity: 308
Merit: 100

--

View Profile
September 20, 2017, 11:44:56 AM

ben uzun vadede sadece bitcoine güveniyorum. paramın çoğu altcoinlerde ama al-sat yaparak bitcoin miktarını artırmaya çalışıyorum. bir coini çok uzun süre tutmuyorum. altcoinler çok iniş çıkış yapıyorlar ve bitcoinin iniş çıkışlarından çok etkileniyorlar. altcoinler ile uzun vadede kazanmak mümkün ama doğru coini bulmak mesele. her coin ethereum gibi olmuyor. ilk çıktığında ethereum aldığınızı ve uzun vade beklediğinizi düşünün. bu arada 1000 TL 3-6-12 ay sonra ne olacak merak ettim buradan yazarsınız.
Tadic
Full Member

Activity: 434
Merit: 100

View Profile
September 20, 2017, 12:29:36 PM

-Doge Güzel fiyattan almışsın
-Tenx İş yapabilir
-gbg Duymadım
-ripple Aşırı değerli
-redcoin İş yapmaz
-digitalnote Modası geçti
-myriad İş yapmaz
-bitbean Duymadım
-siacoin İş yapabilir
-1/10 btc Hodl
siaben (OP)
Newbie
*

View Profile
September 20, 2017, 12:58:51 PM

-Doge Güzel fiyattan almışsın
-Tenx İş yapabilir
-gbg Duymadım
-ripple Aşırı değerli
-redcoin İş yapmaz
-digitalnote Modası geçti
-myriad İş yapmaz
-bitbean Duymadım
-siacoin İş yapabilir
-1/10 btc Hodl
duymadım ve iş yapmaz dedikleriniz zaten hep ölü coinler bi umut alıp izliyeyim dedim Smiley doge için beb de umutluyum ama birçok kişi troll olduğunu ve yokoabileceğini söylüyor Smiley

ben uzun vadede sadece bitcoine güveniyorum. paramın çoğu altcoinlerde ama al-sat yaparak bitcoin miktarını artırmaya çalışıyorum. bir coini çok uzun süre tutmuyorum. altcoinler çok iniş çıkış yapıyorlar ve bitcoinin iniş çıkışlarından çok etkileniyorlar. altcoinler ile uzun vadede kazanmak mümkün ama doğru coini bulmak mesele. her coin ethereum gibi olmuyor. ilk çıktığında ethereum aldığınızı ve uzun vade beklediğinizi düşünün. bu arada 1000 TL 3-6-12 ay sonra ne olacak merak ettim buradan yazarsınız.

ben de onu merak ediyorum açıkçası yani 2 3 ay içinde bu dipteki coünlerden biri fırlama yapar mı diye bekliyorum

-Doge
-Tenx
-gbg
-ripple
-redcoin
-digitalnote
-myriad
-bitbean
-siacoin
-1/10 btc

Tavsiyeye gerek kalmamış, almışsınız hepsini. Bol kazançlar. Fakat tavsiyem; uzun vadeli düşünüyorsanız paranızı borsada bırakmayın. Her bir coin'in kendi cüzdanına aktarın mutlaka. Wink

Biraz öyle oldu sözde araştırıp alacaktım ama kafadan en düşükleri topladım Smiley nereye aktaracağımı da bilmiyorum ki bi btc cüzdanım var altcoinler nereye gider onu bilmiyoruö Smiley vence çok yüklü olmadığı için borsada kalmasının bir sakıncası olmaz

-Doge
-Tenx
-gbg
-ripple
-redcoin
-digitalnote
-myriad
-bitbean
-siacoin
-1/10 btc

1000Tl tamamen batmaz ama cok azalip cok cikabilir. Smiley
  umudumuz çok çıkması yönünde Smiley zaten çok azalsa dahi bozmayı düşünmüyorum bir süre izlerim sadece Smiley
furylmz
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 260

View Profile
September 20, 2017, 02:00:42 PM

Hayırlı olaun hocam inşallah gönlünüzce olur istedikleriniz bence ucuz coin alın artarsa daha çok kazanırsınız
siaben (OP)
Newbie
*

View Profile
September 20, 2017, 02:35:21 PM

2 haftalık tecrübeden sonra piştiysen helal olsun, biz 5 yıllık tecrübeyle çiğ kaldık. Millet çabuk öğreniyor, biz dinozor olmuşuz.
Kısa vadede önerebileceğim bir coin yok. Aslında uzun vade için önereceğim bir coin de yok. Bitcoin ve kısmen Ethereum dışında hiçbir coine güvenemiyorum.
pişme işin gırgırı hocam Smiley altcoinler o kadar çok ki 2 haftada kafam allak bullak oldu.. ico nedir bounty nedir hala çözemedim.. ben de direk içine gireyim dedim insan parasını verince mecbur takip ediyor Smiley mesela dogenin troll bir coin olduğunu aldıktan sonra öğrendim..
Hayırlı olaun hocam inşallah gönlünüzce olur istedikleriniz bence ucuz coin alın artarsa daha çok kazanırsınız
Zaten öyle yaptım hocam en düşüklerinden topladım bakalım hayırlısı bi süre izliyeyim az biraz gikir oluşur Smiley
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: