Bitcoin Forum
June 16, 2024, 06:21:43 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: evde bira yapmak  (Read 2448 times)
Abdest_tozu
Member
**

Activity: 112
Merit: 10

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
November 19, 2017, 10:01:44 AM

baya kar bırakıyor. güvenen bi çevrede varsa evde şarap alkol likit sarma sigara falan iyi para var bu işte.

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
November 19, 2017, 03:42:54 PM

Breaking Bed'de Hank'in garajda yaptığı biraları gördüğümden beri merak ediyorum bu konuyu. Sanırım kıştan sonra havalar güzelleşmeye başlayınca işe kafa göz  girişeceğim.
Hank'in yaptığı biralar gece yarısı patlıyordu onu hatırlıyor musun peki. Nedeni ni merak etmişimdir her zaman. Birde sıcaklık konuna dikkat ediyorlar tadı mı ne bozuluyor muş yalnış bilgi vermeyeyim de.

Evet, hatırlıyorum Smiley
Patlama sebebi bakteri üremesi ve açığa çıkan gazın şişeye sığmayıp taşması diye düşünüyorum. Alkol ve bakteri olayına bakmak lazım biraz.

MorpheWQ, biralar sicaklik icin 15 derece civarini seviyor. Yazin yapmaya kalkismayin cok sicak erken fermante olmasina ve meyvemsi cirkin bir tada neden oluyor. Kis ayi en ideali. Sicakligi kontrol altinda tutmak daha kolay. Ayrica siselerin patlama olayi var evet. Benimde patladi 1.2 tane. Biralari siselerken sise icine seker konuluyor. Bu seker sayesinde  bira beklerken biraz daha fermante olup cikan karbondioksit gazi sise icindeki birada cozunuyor. Birayi icmek icin acip bardaga koydugunuzda gazli olmasini isteriz ve bu gaz bu sayede oluyor. Siseleme sekerini fazla koyuldugunda fermantasyon sonucu daha fazla karbondioksit aciga cikiyor ve bu da siselerin bir noktadan sonra patlamasina neden oluyor. Siseleme sekerine dikkat etmek lazim.
Mavilcposeti
Full Member

Activity: 462
Merit: 102

View Profile
November 19, 2017, 05:02:10 PM

Uğraşmaya değmez bence
koin_34
Full Member

Activity: 392
Merit: 101

View Profile
November 19, 2017, 08:07:06 PM

Bunun yapımı yasal, ama zehirlenme riski her zaman mevcut, güvenilir firmalardan steril koşullarda edinmek gerekli.
Necroface
Full Member

Activity: 518

simply getting the job done

View Profile WWW
November 19, 2017, 09:32:14 PM

yaparsın patron, çok da ucuza geliyor, alkolünü ve aromasını da dilediğin gibi ayarlayabilirsin. sitelerde zaten alet edevat ve malzeme satılıyor, alet edevatı bir kere alıyorsun, malzeme çok ucuza geliyor, yapımı da oralarda anlatılıyor, karıştırıp, bekliyorsun hepsi bu. seviyor ve sürekli içiyorsan, kesinlikle kendin yap. kralın vergileriyle başa çıkmak mümkün değil.

Mycro Jobs                                                                                                                                                
| SIMPLY GETTING THE JOB DONE
⟩                                                                                                                                                      
                                                    ⟩⟩ Telegram ⟩⟩ Twitter ⟩⟩ Medium ⟩⟩ Github ⟩⟩ Instagram ⟩⟩ LinkedIn ⟩⟩ YouTube ⟩⟩ Facebook
Matthewww
Full Member

Activity: 322

View Profile
November 19, 2017, 09:41:10 PM

evde rakı ile şarap yapıldığını biliyorum hatta içtim de ama bira olur mu bilemem biraz uğraştırır diye düşünüyorum.
freeyourmind
Sr. Member

Activity: 364
Merit: 252

View Profile
November 19, 2017, 09:44:47 PM

Rakı deseniz çivi gibi rakı yaparım. Damıtır, 5 litrelik erikli şişelere basar tüm yıl cayır cayır içerim. Ama bira işi sakat. Herkesin becereceği iş değil. 
erifubirugen
Member
**

Activity: 350

View Profile
November 19, 2017, 10:44:33 PM

Ben denemedim ama bu videoda gayet güzel anlatmış arkadaşlar:

Evde Bira Yapmak Çok Kolay ve Yasal - https://www.youtube.com/watch?v=hyMP-Y2PM7s
tanatoid
Jr. Member
*

Activity: 157
Merit: 3

View Profile WWW
November 20, 2017, 12:15:35 AM

Ben şahsen geçen sene 2 kova kurdum ve tad olarak bana daha güzel geldi. Havalar serinlediğine göre yeni kit kurmanın vaktide geldi  Smiley

korona ♛ CROWN YOUR LIFE! ♛ Be always in control with the Korona Coin.
gorkem19888
Full Member

Activity: 672
Merit: 110

View Profile
November 20, 2017, 12:45:50 AM

aga bı turlu anlayamadım bıraaa rakı votka yapan varsa trakya kısmında ucretıyle bana ogretsın mk .pm atın trakyalı alkolıler Cheesy bı kutu bıraya 8 tl vermek 35 lık rakıya 57 tl vermek koyuyor bana amk
salinizm
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 252

View Profile
November 20, 2017, 07:32:58 AM

kankiler şimdi ben bizim evde bira yapmak istiyom evim müsait mahsen gibi kulanabilceğim kömürlüğümde var Cheesy en ucuz ve güzel bira nasıl üretirim bilenler bianlatabilirmi ?

Butikbira.com dan istediğin bira kitini sipariş verebilirsin . Hem maliyeti ucuz hem de evde bira yapmanın nasıl zevkli bir eylem olduğunun farkına varıyorsun. Biz kız arkadaşımla yapıyoruz ve çok eğlencedli oluyor. Ayrıca da çok lezzetli biraların tadına bakmış oluyoruz.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
JINBI

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
[
T H E   G O L D E N   I C O
.
────────     WHITEPAPER     ────────
]
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
bizans
Newbie
*

Activity: 56
Merit: 0

View Profile
November 20, 2017, 11:21:13 AM

Şeker oranını iyi ayarlamak gerek. Çok büyük sıkıntı çıkıyor sonra.  Cry
criptolover12
Member
**

Activity: 238

View Profile
November 20, 2017, 12:35:05 PM

bunu yapmak istiyorum ama yeterli alan yok evde. sanirim baya bir alan olmasi gerekiyor.

OAX - REAL WORLD APPLICATION OF DECENTRALIZED EXCHANGES - V1
■  Hold your own keys - Liquidity Aggregation - Open and Transparent  ■
■ ■ WebsiteTeamWPTWPProject DeckANNBounty ANN ■ ■
bitkoinci
Newbie
*

Activity: 32

View Profile
November 20, 2017, 05:36:25 PM

Hazir kitleri var onlarinda
Ben bekleyemem diye girmedim o ise ya
scorpionso
Newbie
*

Activity: 89

View Profile
November 21, 2017, 07:21:27 AM

koşu bandı, katı meyve sıkacağı vb gibi geçiçi bir hobiden öteye gitmeyecektir bir çok insan için çevremdeki arkadaşlarımdan biliyorum, girmediyseniz hiç boşuna girmeyin derim
fazlioz
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
November 22, 2017, 12:16:51 AM

Almanların bir çoğu evde yapıyor valla hobi gibi olmuş fiyatla alakası yok.
deebtt
Member
**

Activity: 88

View Profile
November 22, 2017, 07:37:23 AM

hijyene ve sanitasyona dikkat edilmezse bira zehirli mi olur bilmem ama kötü bir bira yapcağınız kesin. kötü birayıda zaten içmezsiniz yani sonuçta zehirlenmezsiniz. bu konuda peşin fikirli olmaya gerek yok, isterseniz efes'te değil pisner uruguell'de çalışsanız bile.
Meowtwo
Member
**

Activity: 268
Merit: 12

View Profile
November 22, 2017, 11:08:16 PM

rakı, şarap, viski falan gördüm yapılırken de birayı hiç duymadım nasıl olur ve ya olur mu açıkcası bilmiyorum
ttumitt
Newbie
*

Activity: 4

View Profile
December 13, 2017, 06:38:25 PM

merhaba arkadaşlar herkesin aklı karışmış galiba. evde bira yapımı basit ve güzel. cebede uygun. herkes yapabilir. değişik tatlar bulabiliyorsunuz. ben 2 kova ile yapıyorum. bu arada tartışılan bir konu vardı ale biralar 19 derece fermantasyonu gerçekleştiriyor. ilk başta ben de yapamam demiştim ama anlatımı güzel videolar var.

https://youtu.be/Jk2NwZEYuAM
terazilastik
Newbie
*

Activity: 2

View Profile
December 14, 2017, 12:18:23 PM

Bir arkadaşım evde bira yapmaya başladı maaliyet olarak çok daha ucuza geliyor lakin tadı çok kötü.O yüzden iyi bir bira içmek için vergisini ödeyip satın almak gerekiyor.
Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  

Jump to: