Bitcoin Forum
May 07, 2024, 07:22:14 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: BTC veliki balon?  (Read 2615 times)
1belforto (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 7
Merit: 0


View Profile
September 21, 2017, 06:28:14 PM
 #1

Ne mislim u smislu da btc nema vrijednost pa da je zato balon nego nekidan mi je palo na pamet nešto drugo.

Vjerojatno ste svi vidjeli na poloniexu i drugim burzama cijenu BTC ETH XMR itd u $.
Točnije u USDT ili Tetheru.
Od svih parova najveći volumen je imao baš taj BTC/USDT i to skoro 10x BTC/ETH.

Sad taj tether se predstavlja kao dolar za kriptovalute, tj njegove rezerve bi trebale biti jednake kao rezerve pravog USD da bi bili isti.
Ali, ta ekipa koja stoji iza njega nije obavila nezaviznu reviziju koja bi potvrdila kolike su im rezerve, nit planiraju skoro koliko mi se čini.

Možda sam skeptičan ali zamislite da vam jednom netko ponudi 50 000 usdt za jedan bitcoin. Zvuči super!
Al ako je to bezvrijedno ili ne vrijedi koliko i 50 000$  onda je to  prevara ,isto koda vam daju šaku zemlje s oranice.
Koliko bi samo to srozalo bitcoin ni kriv ni dužan. Ionako se osim na kraken koliko mi se čini nigdje ne mogu trgovati direktno parovu USD/BTC ili EUR/BTC.






You get merit points when someone likes your post enough to give you some. And for every 2 merit points you receive, you can send 1 merit point to someone else!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715109734
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715109734

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715109734
Reply with quote  #2

1715109734
Report to moderator
TetraFugolini
Member
**
Offline Offline

Activity: 78
Merit: 10

Linux Geek


View Profile
September 21, 2017, 09:54:22 PM
 #2

Većina bitcoin ekonomije je u Japanu, Kini i Koreji. Većina tih ljudi vrlo vjerojatno ni ne znaju za USDT. USDT je samo alat koji olaksava trgovinu na nekim burzama, a u ostalom pa coinbase i bitstamp isto koriste prave EUR i $.
Noctifer
Member
**
Offline Offline

Activity: 90
Merit: 10


View Profile
September 22, 2017, 06:13:50 AM
 #3

Coinbase/GDAX ima isto EUR/BTC i USD/BTC parove.
dadesu
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 378
Merit: 258



View Profile
September 22, 2017, 06:30:46 AM
 #4

Ne mislim u smislu da btc nema vrijednost pa da je zato balon nego nekidan mi je palo na pamet nešto drugo.

Vjerojatno ste svi vidjeli na poloniexu i drugim burzama cijenu BTC ETH XMR itd u $.
Točnije u USDT ili Tetheru.
Od svih parova najveći volumen je imao baš taj BTC/USDT i to skoro 10x BTC/ETH.

Sad taj tether se predstavlja kao dolar za kriptovalute, tj njegove rezerve bi trebale biti jednake kao rezerve pravog USD da bi bili isti.
Ali, ta ekipa koja stoji iza njega nije obavila nezaviznu reviziju koja bi potvrdila kolike su im rezerve, nit planiraju skoro koliko mi se čini.

Možda sam skeptičan ali zamislite da vam jednom netko ponudi 50 000 usdt za jedan bitcoin. Zvuči super!
Al ako je to bezvrijedno ili ne vrijedi koliko i 50 000$  onda je to  prevara ,isto koda vam daju šaku zemlje s oranice.
Koliko bi samo to srozalo bitcoin ni kriv ni dužan. Ionako se osim na kraken koliko mi se čini nigdje ne mogu trgovati direktno parovu USD/BTC ili EUR/BTC.


Mislim da treba puno više iskustva u kriptosvetu da bi se bavio ovim analizama i tumačenjima.
A na pogrešnom mestu gledaš obime koina, na primer poloniex je berza koja odumire polako.
I treba da shvatiš da ether nekada po ukupnom obimu obiđe i bitkoin, tako da tih 10x zvuči smešno.

           ▀██▄ ▄██▀
            ▐█████▌
           ▄███▀███▄
         ▄████▄  ▀███▄
       ▄███▀ ▀██▄  ▀███▄
     ▄███▀  ▄█████▄  ▀███▄
   ▄███▀  ▄███▀ ▀███▄  ▀███▄
  ███▀  ▄████▌   ▐████▄  ▀███
 ███   ██▀  ██▄ ▄██  ▀██   ███
███   ███  ███   ███  ███   ███
███   ███   ███████   ███   ███
 ███   ███▄▄       ▄▄███   ███
  ███▄   ▀▀█████████▀▀   ▄███
   ▀████▄▄           ▄▄████▀
      ▀▀███████████████▀▀
DeepOnion
Anonymous and Untraceable
ANN  Whitepaper  Facebook  Twitter  Telegram  Discord 





      ▄▄██████████▄▄
    ▄███▀▀      ▀▀█▀   ▄▄
   ███▀              ▄███
  ███              ▄███▀   ▄▄
 ███▌  ▄▄▄▄      ▄███▀   ▄███
▐███  ██████   ▄███▀   ▄███▀
███▌ ███  ███▄███▀   ▄███▀
███▌ ███   ████▀   ▄███▀
███▌  ███   █▀   ▄███▀  ███
▐███   ███     ▄███▀   ███
 ███▌   ███  ▄███▀     ███
  ███    ██████▀      ███
   ███▄             ▄███
    ▀███▄▄       ▄▄███▀
      ▀▀███████████▀▀
.
coinbirds
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 104



View Profile
September 24, 2017, 10:29:38 AM
 #5

BTC je standard za plaćanje. Koliki je balon će da odluči tržište, jer ako pogledamo  i $ se štampa u enormnim količinama. Mislim da je $ veći balon od BTC.
Vreme će sve pokazati  Wink
mamaxi
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 126
Merit: 100


View Profile
September 24, 2017, 01:30:30 PM
 #6

Samo pumpajte, ne smetaju meni baloni Smiley

1belforto (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 7
Merit: 0


View Profile
September 25, 2017, 08:02:03 AM
 #7

Ne mislim u smislu da btc nema vrijednost pa da je zato balon nego nekidan mi je palo na pamet nešto drugo.

Vjerojatno ste svi vidjeli na poloniexu i drugim burzama cijenu BTC ETH XMR itd u $.
Točnije u USDT ili Tetheru.
Od svih parova najveći volumen je imao baš taj BTC/USDT i to skoro 10x BTC/ETH.

Sad taj tether se predstavlja kao dolar za kriptovalute, tj njegove rezerve bi trebale biti jednake kao rezerve pravog USD da bi bili isti.
Ali, ta ekipa koja stoji iza njega nije obavila nezaviznu reviziju koja bi potvrdila kolike su im rezerve, nit planiraju skoro koliko mi se čini.

Možda sam skeptičan ali zamislite da vam jednom netko ponudi 50 000 usdt za jedan bitcoin. Zvuči super!
Al ako je to bezvrijedno ili ne vrijedi koliko i 50 000$  onda je to  prevara ,isto koda vam daju šaku zemlje s oranice.
Koliko bi samo to srozalo bitcoin ni kriv ni dužan. Ionako se osim na kraken koliko mi se čini nigdje ne mogu trgovati direktno parovu USD/BTC ili EUR/BTC.


Mislim da treba puno više iskustva u kriptosvetu da bi se bavio ovim analizama i tumačenjima.
A na pogrešnom mestu gledaš obime koina, na primer poloniex je berza koja odumire polako.
I treba da shvatiš da ether nekada po ukupnom obimu obiđe i bitkoin, tako da tih 10x zvuči smešno.

Preko koje burze osim krakena može povući direktno usd ili eur na svoj bankovni račun ?

Poanta je u tome da kad uložiš svoj novac u btc i onda im trejdom s tetherom povecavas vrijednost da bi na kraju skupio recimo milion BTC u protuvrijednosti tethera, ti do tog novca ne možeš jer tether je izgleda samo monopoly money koji prolazi jedino na njihovoj bratskoj burzi  Bitfinex .

https://steemit.com/cryptocurrency/@m1r0/tether-usd-is-possibly-the-single-most-dangerous-ticking-bomb-in-the-cryptoworld
1belforto (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 7
Merit: 0


View Profile
September 25, 2017, 08:09:34 AM
 #8

BTC je standard za plaćanje. Koliki je balon će da odluči tržište, jer ako pogledamo  i $ se štampa u enormnim količinama. Mislim da je $ veći balon od BTC.
Vreme će sve pokazati  Wink

Je, apsolutno svaki novac je balon koji nema pokriće u nečem čvrstom(primjerice zlatu), nego u volji centralne banke da mu održava vrijednost radi kontrole njegove vrijednosti, smanjivanja inflacije itd.

Tether je s druge strane firma registrirana na British Virgin Islands  u koju se dosad slilo 380 milijuna $ koje nitko ne kontrolira osim vlasnika.
Ako si spreman prepustit kontrolu nad svojih 380 milijuna nepoznatom vlasniku sa sunčanog otočja bez garancije da ces svoj novac ikada više vidjeti onda samo naprijed.
Noctifer
Member
**
Offline Offline

Activity: 90
Merit: 10


View Profile
September 25, 2017, 08:30:31 AM
 #9

Preko koje burze osim krakena može povući direktno usd ili eur na svoj bankovni račun ?

GDAX/Coinbase
sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
September 25, 2017, 09:39:56 AM
 #10

[...] Preko koje burze osim krakena može povući direktno usd ili eur na svoj bankovni račun ? [...]

Bitstamp (EU, Slovenacki sa [CSSF] licensom iz Luksemburga).

0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
balerina
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 59
Merit: 0


View Profile
September 25, 2017, 11:09:36 AM
 #11

Da li bi pucanje tog bitkoin balona prouzrokovalo posledice od kojih bi bilo nemoguce da se oporavi cena.
Kako bi se to odrazilo na nas koji smo tek sada poceli da se bavimo kripto majningom?
sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
September 25, 2017, 11:49:33 AM
 #12

Da li bi pucanje tog bitkoin balona prouzrokovalo posledice od kojih bi bilo nemoguce da se oporavi cena.
Kako bi se to odrazilo na nas koji smo tek sada poceli da se bavimo kripto majningom?

Da, to (nemoguce da se oporavi cena) je uvijek moguce.

A to bi za kripto majnere manje vise znacilo da se vise ne isplacuje taj posao (i prodavat svu opremu na trzistu koji ce u tom slucaju biti potoplen sa ponudom sto opet znaci nagli pad cijene te opreme).

0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
1belforto (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 7
Merit: 0


View Profile
September 25, 2017, 12:28:51 PM
 #13

Preko koje burze osim krakena može povući direktno usd ili eur na svoj bankovni račun ?

GDAX/Coinbase

Jesi probao podizati, nema problema s isplatom?

Pitam čisto zato da mogu preći na neku drugu kad mi poloniex dosadi Smiley
Noctifer
Member
**
Offline Offline

Activity: 90
Merit: 10


View Profile
September 26, 2017, 07:20:56 AM
 #14

Preko koje burze osim krakena može povući direktno usd ili eur na svoj bankovni račun ?

GDAX/Coinbase

Jesi probao podizati, nema problema s isplatom?

Pitam čisto zato da mogu preći na neku drugu kad mi poloniex dosadi Smiley

Ja nisam ali 2 frienda jesu. Nisu imali problema.
Doovla
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 560
Merit: 100



View Profile
September 26, 2017, 02:03:52 PM
 #15

Nema potrebe za sumnjom u velike balone.  Cheesy Cheesy
Skrenuću malo sa teme , zanima me stvar vezana za USDT ,kako tačno funkcioniše taj alat?
Noctifer
Member
**
Offline Offline

Activity: 90
Merit: 10


View Profile
September 27, 2017, 05:50:03 AM
 #16

Nema potrebe za sumnjom u velike balone.  Cheesy Cheesy
Skrenuću malo sa teme , zanima me stvar vezana za USDT ,kako tačno funkcioniše taj alat?

Nisam koristio, ali zar nije USDT token koji prestavlja vrijednost USD-a? Znaci ne trguješ sa pravim novcima nego sa tokenom, kao u kazinu, i onda možeš taj token pretvoriti nazad u prave pare.
Matrix3
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 140
Merit: 100



View Profile
October 05, 2017, 09:41:09 AM
 #17

Cela ova priča je dosta široka i čovek definitivno mora da se naoruža sa velikim strpljenjem i voljom da bi došao do pravih informacija i znanja.   Undecided
totko
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 33
Merit: 0


View Profile
October 08, 2017, 08:00:03 PM
 #18

USDT nije pravi novac mada postoji neka opcija povlacenja preko poloniexa koju ne znam dal je neko probao.

E sad dal je balon ili nije verovatno jeste, pravo pitanje je koliko je naduvan i kad ce da pukne. Mislim da jos nismo blizu te tacke, ali uvek postoji rolercoaster malo ide gore malo dole :-) a moze i malo vise
Darkslix
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 238
Merit: 106



View Profile
October 10, 2017, 05:12:01 PM
 #19

Dali je neko upućen kada se očekuje hard fork za bitcoin i dali mora da bude samo na nekoj berzi ili može i wallet?

★ ★ ★ ★ ★   DeepOnion    Anonymous and Untraceable Cryptocurrency    TOR INTEGRATED & SECURED   ★ ★ ★ ★ ★
› › › › ›  JOIN THE NEW AIRDROP ✈️        VERIFIED WITH DEEPVAULT  ‹ ‹ ‹ ‹ ‹
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   ANN  WHITEPAPER  FACEBOOK  TWITTER  YOUTUBE  FORUM   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
investitor
Member
**
Offline Offline

Activity: 120
Merit: 10


View Profile
October 10, 2017, 07:44:01 PM
 #20

Ako misliš na Bitcoin Gold on će biti 25.10.2017. a ako misliš na segwit2x on bi trebao biti oko 18.11.2017.
Trebalo bi da koristiš offline wallet ... e sad pitanje je koji Smiley
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!