Bitcoin Forum
June 22, 2024, 10:42:45 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: ya bitcoinden daha iyi bir coin çıkarsa?  (Read 2104 times)
rewalker (OP)
Newbie
*

Activity: 49
Merit: 0

View Profile
September 21, 2017, 07:44:36 PM

Bitcoinin teknolojisi gereği değerli olduğunu düşünüyorum ve bir yatırım aracı olarak gördüğümden elimdeki parayı buna yatırdım. Ama şunu sormadan edemiyorum, ya yarın daha iyi bir coin ortaya çıkarsa, daha hızlı daha güvenli vs hatta birçok insan örneğin Dash'ın bitcoinden daha iyi olduğunu düşünüyor. Bu durumda herkes bitcoini bırakıp daha iyi olan coini almaz mı? Bu durumda bitcoinin değeri sıfırlanmaz mı?
nalpagutt
Sr. Member

Activity: 364
Merit: 258

Joy Token - Smarter Games for Smarter Players

View Profile
September 21, 2017, 11:31:03 PM

Bunu şöyle düşünün . Dünyada binlerce spor türü var . Futbolu örnek alın . Futbol salon futbolundan tutun plaj futboluna amerikan futboluna kadar 20 tane dala ayrılır . Stadyum futbolu BTC'dir. Salon futbolu LTC . İlkler her zaman zirvede kalır . He öyle bi spor çıkar ki dünya onu izler ki ihtimali kaçsa bunun btc nin de tahttan inmesi öyle birşey olur .

▄███                                                                                       
                       ▄▀ ▐█▌                                                                                       
                      ▀   ██                                                                                       
    ▄▄▄▄▄        ▄▄▄▄▄   ██▌ ▄▄      ▄▄          ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄      ▄▄▄▄▄▄       ▄▄▄     ▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄   ▄▄▄     ▄▄▄
    █████     ▄████████ ██▌  ███    ███          ██████████   ▄██████████▄    ███   ▄███▀   ██████████   ████    ███
      ███    ███▀▀    ▄████   ███  ███             ███       ███▀▀    ▀▀███   ███ ▄███▀     ███          █████▄  ███
      ███   ▐██▌     ██▀▐██▌   ██████              ███      ▐██▌        ▐██▌  ██████▀       ███▄▄▄▄▄▄    ███▀██▄ ███
      ███   ▐██▌   ▄██▀ ▐██▌    ▐██▌               ███      ▐██▌        ▐██▌  ██████▄       █████████    ███  ██████
  ▄   ███    ███▄ ██▀ ▄▄███     ▐██▌               ███       ███▄▄    ▄▄███   ███  ███▄     ██▌          ███   ▀████
 ▀██▄███▀     ▀█▌▐███████▀      ▐██▌               ███        ▀██████████▀    ███   ▀███▄   ██████████   ███    ▀███
   ▀▀▀▀          ▀▀▀▀▀▀          ▀▀                ▀▀▀           ▀▀▀▀▀▀       ▀▀▀     ▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   ▀▀▀     ▀▀▀
.
.
.
.
Facebook
Twitter
Bitcointalk
Telegram
Reddit
Website
rewalker (OP)
Newbie
*

View Profile
September 22, 2017, 07:27:50 AM

Bence bu şekilde karşılaştıramayız. Çünkü futboldan başka sporlar da olsa daha güzel yeni oyunlar da olsa yine de futboldan keyif alan insanlar olacaktır. Bitcoin için ise durum farklı. Bir coin bitcoinden daha üstün özelliklere sahip olursa insanlar bitcoini bırakıp bu yeni coine yöneleceklerdir Örneğin etheriumda bitcoinde olmayan smart contract özelliği var. Eğer herkes bitcoini bırakıp etheriuma geçmiyorsa bunun sebebi bitcoinin de etheriuma göre bazı üstün özellikleri olması gerekir. Örneğin daha geniş kullanım imkanı, btc atm lerinin varlığı gibi. Ama eğer etherium bu özellikler açısından da bitcoini geride bırakırsa o halde bitcoinin sıfır değere gitmesini engelleyecek olan şey ne?
pancho2036
Newbie
*

Activity: 34

View Profile
September 22, 2017, 09:03:10 AM

Aslında güvenlikle birlikte şu anda piyasaya yeni girenler genelde coinlerin fiyatlarına ve artışlarına göre giriyorlar. İlerleyen yıllarda hem daha  güvenli coinler çıkacaktır, hem de bir ya da birkaç coinin fiyatı, piyasa hacmi vs bitcoini geçecektir. Yani şu anda belki de çıktı bile o coin, sadece henüz yeterli talep görmediği için farkında değilizdir.
elturco
Full Member

Activity: 344
Merit: 134

View Profile
September 22, 2017, 10:21:01 AM

dediğiniz gibi dash aslında şu anda btc den çok daha iyi bir teknolojiye sahip. bana göre btc, dash in yanında dinazor kalır  Grin benzer kod yapısından geliyor olmasına rağmen dizayn olarak çok daha iyi. şu sıralar btc nin düşüşüne karşı en sağlam durabilen de dash. ama ilklerin yeri insanların gözünde ayrı tabi. zamanla ne olur bilinmez. portföyü, potansiyeli olan birkaç coin e bölmekte fayda var.
bobita
Legendary
*

Activity: 2562
Merit: 1330

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
September 22, 2017, 10:33:32 AM

Bitcoinin ilk olmak, hacim ve bilinirlik gibi önemli avantajları var, çoğunluğun ne olduğunu bilmese bile bitcoini en azından duymuşluğu vardır. Aslına bakarsanız bitcoin mevcut teknolojisiyle şu anda çıksa hiçbir şansı olmaz, sıradan altcoinler sınıfında yer alırdı (lider de muhtemelen Ethereum olurdu). Ancak an itibarıyla kabaca 150 milyar dolarlık bir pazar var ve yaklaşık 60 milyar dolarını bitcoin oluşturuyor, yani tüm kripto piyasasının %40'ı bitcoin. Böyle bir gücü tahtından indirmek sadece teknolojiyle falan olmaz, potansiyeli olan diğer coinlerin biraz zamana ihtiyacı var.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
varole
Full Member

Activity: 151
Merit: 100

View Profile
September 22, 2017, 10:48:29 AM

Ben gelecekte temel kripto paranın bitcoinden başka bir coin olacağını düşünüyorum. Bildiğiniz gibi bitcoin PoW tabanlı ve bu da ilk başlarda cazip görünse de artan ilgi ve talep ile birlikte mining işini neredeyse imkansız hale getirdi. Yabi bu decentralized mantığına bir bakıma aykırı. Nasıl aykırı? Sen ben gibi sıradan insanlar mining yapamayacak çünkü mining yapmak için pahalı ve komplex cihazlar gerekli. Herkesin bütçesi buna uygun değil. Mining işi gitgide daha kurumsal olmaya yani merkezi olmaya başladı. Bakın devletler artık bitcoin minig çiftlikleri kuruyor. E nerede kaldı decentralization?

Buna karşı benim düşüncem kripto para pazarında gelecekte "base" yani temel para PoS ile çalışan bir coin olacak. Sıradan bir bilgisayarı ve internet bağlantısı olan herkes minting (mining değil) yapabiliyor. Hatta bilgisayara bile gerek yok, çok cüzi fiytlara satılan raspberry pi cihazları ile neredeyse sıfır elektrik masrafı ile minting yapılabiliyor. Tavsiyem PoS coinlere yönelmek.
mhurkan
Newbie
*

Activity: 43

View Profile
September 22, 2017, 11:00:43 AM

Bitcoinin teknolojisi gereği değerli olduğunu düşünüyorum ve bir yatırım aracı olarak gördüğümden elimdeki parayı buna yatırdım. Ama şunu sormadan edemiyorum, ya yarın daha iyi bir coin ortaya çıkarsa, daha hızlı daha güvenli vs hatta birçok insan örneğin Dash'ın bitcoinden daha iyi olduğunu düşünüyor. Bu durumda herkes bitcoini bırakıp daha iyi olan coini almaz mı? Bu durumda bitcoinin değeri sıfırlanmaz mı?

BTC'den daha iyi paralar var. Teknolojik olarak çok daha iyi core yapısına sahip kripta paralar mevcut. Hatta bunların bazıları BTC core altyapsıından türetildiler. Ancak BTC'den daha değerli hale gelmeleri çok uzun vadeli bir iş. BTC bile daha finans piyasalarında yer bulma çabasında iken altcoinlerin değerinin BTC'ye ulaşması çok zor.

En iyi senaryo, altcoinleri de BTC'nin taşıması. Yani BTC tüm dünyada kullanılabilir bir değer haline gelirse değeri yükselirse, altcoinler de onu takip edecek hatta geçebilecektir. Ama bunun için çoook zaman ve de çok sınavlar var.
dakota neat
Hero Member

Activity: 658
Merit: 500

View Profile
September 22, 2017, 11:01:36 AM

Ben gelecekte temel kripto paranın bitcoinden başka bir coin olacağını düşünüyorum. Bildiğiniz gibi bitcoin PoW tabanlı ve bu da ilk başlarda cazip görünse de artan ilgi ve talep ile birlikte mining işini neredeyse imkansız hale getirdi. Yabi bu decentralized mantığına bir bakıma aykırı. Nasıl aykırı? Sen ben gibi sıradan insanlar mining yapamayacak çünkü mining yapmak için pahalı ve komplex cihazlar gerekli. Herkesin bütçesi buna uygun değil. Mining işi gitgide daha kurumsal olmaya yani merkezi olmaya başladı. Bakın devletler artık bitcoin minig çiftlikleri kuruyor. E nerede kaldı decentralization?

Buna karşı benim düşüncem kripto para pazarında gelecekte "base" yani temel para PoS ile çalışan bir coin olacak. Sıradan bir bilgisayarı ve internet bağlantısı olan herkes minting (mining değil) yapabiliyor. Hatta bilgisayara bile gerek yok, çok cüzi fiytlara satılan raspberry pi cihazları ile neredeyse sıfır elektrik masrafı ile minting yapılabiliyor. Tavsiyem PoS coinlere yönelmek.

sistem zaten pos kayma aeğilimde eth bile büyük olasılıkla önümüzdeki sene pos geçicek yeni çıkan assetler zaten pos tabanlı çıkan coinlerde pos özellikli . madencilik büyük olasılıkla 2 yıl içinde zatede siloların yapabileceği bir duruma gelicek
rewalker (OP)
Newbie
*

View Profile
September 22, 2017, 12:30:23 PM

sistem zaten pos kayma aeğilimde eth bile büyük olasılıkla önümüzdeki sene pos geçicek yeni çıkan assetler zaten pos tabanlı çıkan coinlerde pos özellikli . madencilik büyük olasılıkla 2 yıl içinde zatede siloların yapabileceği bir duruma gelicek

PoS nedir? Bir de örneğin bitcoin blockchain'i (veya diğer blockchainler) zamanı geldiğinde kendisini değiştirip PoS ile çalışır hale dönüştürebilir mi?
rewalker (OP)
Newbie
*

View Profile
September 22, 2017, 12:38:01 PM

en iyi pos coinler hangileri olabilir?
bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
September 22, 2017, 02:31:36 PM

alternatifin çıkmaması zaten düşünülemez.
bitcoin algoritması mutlaka kırılacaktır.algoritmaların kırılamaması bulunduğu zaman birimindeki bilgisayar güçleri ile orantılısır.
yeni bilgisayarlar daha güçlü olduğu için daha iyi algoritmaları hesaplayabildiği için
misal eski oyun görüntüleri çamur gibiyken yeniler 4k olarak yapılabiliyor.
aynı zamanda o eski oyunlarda bize mükemmel grafik diye duyurulmuş ve bizde gayet mutlu olmuştuk.

alternatif olarak piyasaya çıkacak paranın arkasında kapitalizm yapısı gereği büyük bir şirket in desteği olacaktır.
bu apple samsung facebook amazon gibi şu anda bütcesi çoğu devletin üstünde olan şirketlerden tek yada konsorsiyum ile olabilir.
lakin bu kadar büyük şirketlerin yeni bir şeye dallanmak isteyeceğini düşünüyorum.
virtual_miner
Sr. Member

Activity: 475
Merit: 250

View Profile
September 22, 2017, 04:40:02 PM

Diyelim ki bir coin bu kez POS üzerinden bitcoin gibi fiyatı yükseldikçe yükseldi.

Ya peki süper pc kendini 1000 lerce VPS e bölüp hepsinde pos yapar ise ? Noldu POS yapak için sizin tabiriniz ile pahalı ve komplex cihazlar gerekecek. Grin
bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
September 22, 2017, 06:34:10 PM

Diyelim ki bir coin bu kez POS üzerinden bitcoin gibi fiyatı yükseldikçe yükseldi.

Ya peki süper pc kendini 1000 lerce VPS e bölüp hepsinde pos yapar ise ? Noldu POS yapak için sizin tabiriniz ile pahalı ve komplex cihazlar gerekecek. Grin

işte bu gibi öngörülemez sebepler ile btc nin yerini mutlaka başka bir birim alacak
bu haliyle teknelojide son nokta artık yenisi çıkmaz diyemiyeceğimiz için mutlaka değişime uğrayacak belki btc olduğu gibi kendini upgrade edecek belkide
fork yaşayacak belki bu fork sarsıntılarının içinde birisi yükselip rezerv haline gelecek.
btclife01
Sr. Member

Activity: 308
Merit: 253

View Profile
September 22, 2017, 07:33:32 PM

Daha iyi bir coinden makat nedir?

Daha pahalı coin ise değeri xBTC olan (x>1) coinler var.  Örneğin; Primalbase. Şimdilerde değeri düştü ama ICO değeri 3-4BTC, piyasa değeri(kağıt üzerinde 5BTC) olacaktı.

Daha teknolojik bir coinse sürüsüne bereket bu şekilde coin var; fakat bitcoin yine bitcoin!
NYGMA_35
Full Member

Activity: 286

View Profile
September 22, 2017, 09:09:53 PM

Her zaman bu ihtimal var ama bitcoinin tahtı kolay kolay yıkılmaz. Bitcoinin tahtintan etmeye kalkarsanız çağ kapatıp yeni bir çağ başlatmış gibi olursunuz.
Druvax
Full Member

Activity: 364

View Profile
September 23, 2017, 08:31:27 AM

Yeni cikan her coini bitcoin karsiliginda satarlar. O yuzden bitcoinin yerini alamaz. Bu mumkun degildir. Bitcoin rezerv para birimidir. Bu saatten sonra kusursuz mukemmel coinler ciksa da btc ile yarisamaz.
krhnrhn
Sr. Member

Activity: 462
Merit: 306

View Profile
September 23, 2017, 04:41:52 PM

Odak blockchain olduğu için, olabilir. Bitcoin ilk olmanın ekmeğini yiyor zaten. Zaman neleri götürecek, neleri getirecek beraber göreceğiz.
nasip35
Full Member

Activity: 398
Merit: 118

View Profile
September 24, 2017, 12:03:46 AM

Yeni cikan her coini bitcoin karsiliginda satarlar. O yuzden bitcoinin yerini alamaz. Bu mumkun degildir. Bitcoin rezerv para birimidir. Bu saatten sonra kusursuz mukemmel coinler ciksa da btc ile yarisamaz.

Aynen öyle bencede ilk cıkan kripto para oldugu için Daha iyi bir coin olsa bile bitcoinin önüne geçemez bence fiyat olarak Bitcoin her zaman önce olucak bu piyasada  Smiley
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
September 24, 2017, 12:07:45 AM

Bitcoin'den çok daha iyi kripto paralar var fakat balinalar bu borsanın bitcoin merkezli olmasına engel olanın ayağına çelme takar, Bitcoin piyasanın ilki olduğundan dolayı her zaman daha değerlidir. Fakat bitcoin'de olsa birgün silinip gidecek, yerine daha iyi alternatifler mutlaka gelecektir.
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: