Bitcoin Forum
May 11, 2024, 01:47:38 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: 💰💥 💰KRİPTO BÜROSU - Türkiye'nin İlk Dijital Para Takas Platformu💰💥💰  (Read 1257 times)
guclu (OP)
Full Member

Activity: 260
Merit: 102

View Profile WWW
September 21, 2017, 07:47:51 PM
Last edit: September 22, 2017, 09:58:53 AM by guclu

Dijital Para Takası
         Hızlı - Güvenli - Gizli

---

Türkiye'nin ilk kripto para alım - satım sitesi:
www. Kripto Bürosu .com

İster Bitcoin'den Ethereum'a, isterseniz Litecoin'den Doge'ye, ya da elinizdeki Ethereum'u en uygun fiyatlarla Litecoin'e çevirebilirsiniz. Şu anda tam 4 kripto para birimi, çok yakında çok daha fazlası!

Herhangi bir döviz bürosunda para alıp satarken neye ihtiyaç duyuyorsanız, Kripto Bürosu'nda da ona ihtiyacınız var: HİÇBİR ŞEY!

Kayıt olmanıza gerek yok, Kimliğinize gerek yok!

Bir cüzdanınızdan, diğerine... Yaptığınız işlemler sadece size özel.

---

Ne yapıyorsunuz?
Biz hiçbir kullanıcımızın özel bilgilerini istemeden, sadece bir kripto para biriminden diğerine çevirme ve aktarım işlemleri yapıyoruz.
Şimdilik Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve DogeCoin olmak üzere tam 4 para birimini destekliyoruz ancak bu sayıyı daha da arttırmamız an meselesi!

Ücret nedir?
Eylül ayı boyunca hizmetimiz karşılığı hiçbir komisyon kesintisi yapmıyoruz. Yani bu kısa süre için %0 komisyon ile işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ekim ayından itibaren ufak bir komisyon belirleyeceğiz ancak yine de yabancı sitelerde bulabileceklerinizden bile düşük tutmaya gayret edeceğiz.
Burada, cüzdanınıza geri transfer ücreti dahil, hiçbir zaman hiçbir gizli ek ücretle karşılaşmayacaksınız. Alım satım işleminiz sırasında son tutar olarak ekranda ne görüyorsanız, cüzdanınıza gelecek olan miktar da daima o olacak!

İşlem süresi ne kadar?

İşleminizi başlatmak genellikle birkaç dakikadan uzun sürmez. Paranızın belirlediğiniz cüzdana aktarımı ise aktarılacak olan para biriminin blockchain yoğunluğuna ve hızına göre genellikle 10 ila 60 dakika arasında gerçekleşir.

Hiçbir kişisel bilgimi vermek istemiyorum. Bu mümkün mü?
Sorun değil, biz de almak istemiyoruz zaten. Kripto Bürosu'nda sizin hiçbir kişisel bilginiz istenmez ve saklanmaz. Yaptığınız işlemler sadece size özel kalır.

Paralarımın güvenliğini nasıl sağlayacaksınız?

Şu anda Kripto Bürosu olarak hiçbir cüzdan hizmeti sağlamıyoruz, yani kimsenin parasını bünyemizde barındırmıyoruz. Bütün işlemler sizin iki cüzdanınız arasında gerçekleşiyor:

Çevirmek istediğiniz parayı gönderdiğiniz (harcama cüzdanı)
Çevirdiğiniz para birimini aldığınız (alış cüzdanı)
İşlem tamamlandıktan sonra cüzdanlarınızın güvenliğinden tamamen siz sorumlusunuz.

Nasıl yapacağım?
Aslında o kadar basit ki, kendiniz de rahatlıkla çözebilirsiniz. İşte şöyle:

1. Adım
İlk kutucuğa satmak istediğiniz para biriminin miktarını girip türünü seçiyorsunuz ve en sağdan da almak istediğiniz para birimininin türünü seçiyorsunuz. O anki kur durumuna göre sistemimiz hesabı otomatik olarak yapıyor. Eğer aklınıza yattıysa alttaki kırmızı "Hemen Çevir!" butonuna basıp işleminize devam edebilirsiniz.

2. Adım
Yeni açılan kutucuğa çevirmek istediğiniz para birimine ait bir cüzdan adresi giriyorsunuz (örn. BTC satıp ETH almak istiyorsanız buraya ETH cüzdan adresi girmelisiniz)

3. Adım
O anda sistem tarafından size özel yaratılan bir adrese, ilk adımda belirttiğiniz para birimi ve miktarını göndermeniz istenecek.

4. Adım
Paranız bizim hesabımıza geçer geçmez işlemlerinize başlayacağız ve kısa süre içinde istediğiniz para birimine çevirip cüzdanınıza göndermiş olacağız.

5. Adım
Tebrikler! Kripto paranızı başarıyla satıp yerine yenisini aldınız.

---

Not: Siteyi bizzat ben kurdum arkadaşlar. Bir İngiliz şirketinin altyapısını kullanarak işlemlerinizi gerçekleştiriyoruz. Önce site için yeni bir hesap açıp buradaki duyuruyu öyle yapmayı düşündüm ancak böyle girişimlerin insanlarda güven konusunda şüphe yarattığını biliyorum. Bu hesabımı tanıyan, aradığında adımı sanımı, yerimi yurdumu bulabileceğini bilen çok insan var. O yüzden bu hesabımı kullanmayı daha uygun gördüm. Aklına bir şey takılan olursa, herhangi bir problem yaşayan olursa, direkt olarak benimle de irtibat kurabilir.

Böyle işlemlere ihtiyaç duyanlarınızın destekleyeceğini umuyorum. Shapeshift, changelly gibi yabancı versiyonlar yerine aklınıza önce kripto bürosu gelirse sevinirim Smiley Yer imlerinize ekleyin, fiyatlarımızın genellikle çok daha uygun olduğunu göreceksiniz.

1715435258
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715435258
Reply with quote  #2

1715435258
Report to moderator
1715435258
Hero Member
*

Ignore
1715435258
Reply with quote  #2

1715435258
Report to moderator
Transactions must be included in a block to be properly completed. When you send a transaction, it is broadcast to miners. Miners can then optionally include it in their next blocks. Miners will be more inclined to include your transaction if it has a higher transaction fee.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715435258
Hero Member
*

Ignore
1715435258
Reply with quote  #2

1715435258
Report to moderator
Halmater
Hero Member

Activity: 896
Merit: 630

View Profile
September 21, 2017, 08:20:55 PM
Last edit: September 21, 2017, 08:49:52 PM by Halmater

tebrikler,

ben en azından 1 ay bekleriz diyordum siz 9 günde  halletmişsiniz herşeyi.
bol şanslar.

PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
September 22, 2017, 06:40:23 AM

Güvenilirlik sorununu aşmak için zamana ihtiyacınız var. Nasıl aşmayı düşünüyorsunuz?

4. Adım
Paranız bizim hesabımıza geçer geçmez işlemlerinize başlayacağız ve kısa süre içinde istediğiniz para birimine çevirip cüzdanınıza göndermiş olacağız.

Neden birisi sizin hesabınıza coin göndersin? "Karşılığı gelmezse" ihtimali hep mevcut olacak zira.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
lodos2005
Sr. Member

Activity: 464
Merit: 264

Hakan Yavuz

View Profile WWW
September 22, 2017, 06:49:21 AM

Güvenilirlik sorununu aşmak için zamana ihtiyacınız var. Nasıl aşmayı düşünüyorsunuz?

4. Adım

Neden birisi sizin hesabınıza coin göndersin? "Karşılığı gelmezse" ihtimali hep mevcut olacak zira.

biraz mantıklı sorular sorun. bu piyasada bir işlem söyleyin ki dediğiniz adım olmasın.

mal alıp satarken/exchange işlemi yaparken/bozdururken yada birine coin gönderirken her zaman bu ihtimal mevcut.
guclu (OP)
Full Member

View Profile WWW
September 22, 2017, 07:01:46 AM

tebrikler,
ben en azından 1 ay bekleriz diyordum siz 9 günde  halletmişsiniz herşeyi.
bol şanslar.

Teşekkürler Smiley

4. Adım

Elbette mevcut olacak, haklısınız. Bu yüzden de buraya bu başlığı "self-moderated" yapmadan açtım zaten. İsteyen istediğini yazabilir, ben de müdahale edemem. Yani birisinin 5$ tutarındaki işlemi içerde kalsa, gelip buraya "ben paramı alamadım" deme hakkına sahip, bu da bizim tüm güvenilirliğimizi zaten yok eder ve sayfalarca kod, işlem boşa gider. Bu riski almış olduğumuza göre, kullandığımız sisteme güveniyoruz varsayabilirsiniz. Wink Kimsenin hakkını gasp etmek gibi bir niyet içinde değiliz, merak etmeyin.
Umuyorum ki sistemimizi kullananlar da zaman içinde gelip buraya memnuniyetini yazar, ve benzeri soru işaretleri ortadan kalkmış olur.

4. Adım

biraz mantıklı sorular sorun. bu piyasada bir işlem söyleyin ki dediğiniz adım olmasın.

mal alıp satarken/exchange işlemi yaparken/bozdururken yada birine coin gönderirken her zaman bu ihtimal mevcut.

Henüz çok yeni olduğumuz için bu tip kaygıları normal karşılıyoruz aslında Hakan bey. Zaman içinde ortadan kalkacağına, ve platformumuzun güvenilir kabul edileceğine inancım tam. Bu yüzden de buraya bu başlığı açtım zaten. Sizin de desteğiniz için teşekkür ederim. Smiley

PHI1618
Legendary
*

View Profile
September 22, 2017, 12:58:02 PM

4. Adım

Sorum gayet mantıklı. Her yeni kurulan siteye güvenip coin gönderip karşılığı gelecek diye bekleyeceksek yandık...
İlgili arkadaş mantıklı bulmuş sorumu ki açıklama yapmış. Size ne oluyor?

lodos2005
Sr. Member

Activity: 464
Merit: 264

Hakan Yavuz

View Profile WWW
September 22, 2017, 01:03:39 PM

4. Adım

Sorum gayet mantıklı. Her yeni kurulan siteye güvenip coin gönderip karşılığı gelecek diye bekleyeceksek yandık...

bir soru sormuştum kalın yapıyorum tekrar, bana bir alışveriş çeşiti söyle ki "karşılığı gelmezse" kaygısı olmasın. her alışverişte böyleyse "Nasıl aşmayı düşünüyorsunuz?" sorusu ne diye sorulur. adamdan "coini önce biz göndereceğiz" demesini mi bekliyorsun ?

böyle projelere daha destekleyici mesajlar yazılması taraftarıyım.
guclu (OP)
Full Member

View Profile WWW
September 22, 2017, 01:08:45 PM

4. Adım

Gelgelelim kendisinin cevabı da gayet mantıklı Smiley

"Güvenilirlik sorununu aşmak" için bahsettiğiniz zamanın geçmesi bize bir şey kazandırmayacak. Bu süreçte güvenecek insanların işlemlerini sorunsuzca gerçekleştirmek dışında elimizden gelen bir şey olamayacak maalesef. O da birilerinin güvenip, sonuçlarını başkalarıyla paylaşmasıyla mümkün olabilecek bir şey mecburen. Hakan beyin söylediği gibi tüm işlemleriniz, değindiğiniz bu 4'ncü adıma mahkum kripto para ile çalışırken. Birilerinin hesabı üzerinden geçiyor olacak yani daima. Nihayetinde "karşılığı gelmezse ihtimali" dediğiniz şeyle sürekli burun burunasınız.

Fakat önceki cevabımda da açıkladığım gibi, bu forumda yazarak, öyle bir site kurarak, sayfalarca kod içinde boğularak, denize bir olta sallamış değiliz. 3-5 kişiyi dolandırıp kaybolma amacında olanlar bu kadar organize çalışmazlar. İlerleyiş şeklimizi göz önünde bulundurursanız, çok daha kalıcı olmayı hedeflediğimizi görebilirsiniz.

Rica ediyorum, ilk böyle bir ihtiyacınız olduğunda ufak bir meblağ ile platformumuzu deneyin ve gelip burada deneyimlerinizi paylaşın. Smiley

Saygılar.

PHI1618
Legendary
*

View Profile
September 22, 2017, 02:48:26 PM

4. Adım

Gelgelelim kendisinin cevabı da gayet mantıklı Smiley

"Güvenilirlik sorununu aşmak" için bahsettiğiniz zamanın geçmesi bize bir şey kazandırmayacak. Bu süreçte güvenecek insanların işlemlerini sorunsuzca gerçekleştirmek dışında elimizden gelen bir şey olamayacak maalesef. O da birilerinin güvenip, sonuçlarını başkalarıyla paylaşmasıyla mümkün olabilecek bir şey mecburen. Hakan beyin söylediği gibi tüm işlemleriniz, değindiğiniz bu 4'ncü adıma mahkum kripto para ile çalışırken. Birilerinin hesabı üzerinden geçiyor olacak yani daima. Nihayetinde "karşılığı gelmezse ihtimali" dediğiniz şeyle sürekli burun burunasınız.

Fakat önceki cevabımda da açıkladığım gibi, bu forumda yazarak, öyle bir site kurarak, sayfalarca kod içinde boğularak, denize bir olta sallamış değiliz. 3-5 kişiyi dolandırıp kaybolma amacında olanlar bu kadar organize çalışmazlar. İlerleyiş şeklimizi göz önünde bulundurursanız, çok daha kalıcı olmayı hedeflediğimizi görebilirsiniz.

Rica ediyorum, ilk böyle bir ihtiyacınız olduğunda ufak bir meblağ ile platformumuzu deneyin ve gelip burada deneyimlerinizi paylaşın. Smiley

Saygılar.
İhtiyacım olduğunda deneyeceğime emin olabilirsiniz. Ben sadece herkesin aklına gelen bir şeyi dillendirdim o kadar. Yanıtınız için teşekkür ederim.

turquaise
Full Member

Activity: 308
Merit: 105

View Profile
September 22, 2017, 05:01:51 PM

şunun tl depozitlisini de ekleseniz ne güzel olur. anladığım kadarıyla changelly ile aynı işi yapıyorsunuz.
birde tamamladığınız işlemlerin tx lerini koysanız da görebilsek daha güzel olur kanımca.
guclu (OP)
Full Member

View Profile WWW
September 22, 2017, 07:01:31 PM

şunun tl depozitlisini de ekleseniz ne güzel olur.
Keşke usd de olsabilse hatta. Biz de çok isterdik ancak onu yapmak farklı yasal yükümlülükler doğuracağından maalesef şu an için yol haritamızda bile yok. Smiley

anladığım kadarıyla changelly ile aynı işi yapıyorsunuz.
Evet, tam olarak öyle. Ancak genellikle daha ucuza. Anlık fiyatlarımızı changelly ile de shapeshift ile de kıyaslayabilirsiniz. Genellikle daha ucuza diyorum çünkü bazen ufak farklarla geride kalmışız gibi görünebiliyor. Halbuki bizde cüzdanınıza yansıyacak para, ekranda son gördüğünüz neyse o oluyor. İlgili siteler ise cüzdanınıza göndermek için çevirdiği para üzerinden "transaction fee" adı altında kesinti yaparak hesabınızı bozabiliyor.

birde tamamladığınız işlemlerin tx lerini koysanız da görebilsek daha güzel olur kanımca.
Öneriniz için teşekkür ederiz. Biz de bunu en kısa sürede yapmak istiyoruz.

Halmater
Hero Member

Activity: 896
Merit: 630

View Profile
September 23, 2017, 06:08:59 AM

benim işlemim 15 dakikaka sürmedi. 0.3 btcyi ethereuma çevirdim.sanırım ilk işlem yapanların arasındayım Smiley

en kısa zamanda stratis,waves ve diğer top 100 deki altcoinlerden  bazıları eklenirse çok iyi olur.

tekrardan bol şanslar..
teknodunya
Member
**

Activity: 180
Merit: 11

View Profile
September 26, 2017, 12:17:30 PM

Tebrikler güzel proje. Güven konusunu da çözerseniz çok iyi yerlere gelirsiniz.
guclu (OP)
Full Member

View Profile WWW
October 03, 2017, 12:28:26 PM

Bir güven konusudur gidiyor ama bu konuda ne yapmamızın beklendiğini gerçekten tam olarak anlayabilmiş değiliz Grin
Sizler kullandıp yorum yazdıkça güven sağlayacaktır diye umuyoruz. Benimse kimliğim açıkta, ifşa bir şekilde geziyorum zaten. Esas mesleğim buradan kazanacağım 3-5 kuruşu dolandırmaktan daha kıymetli benim için... O yüzden, merak edip araştırana varlığım güven verecektir sanıyorum Smiley

Bu arada gerçekten çok zor değil; bu konularla alakalı hiçbir yerde telefonumu paylaşmamış olmama ve benimle bu kripto para meselelerinde nereden ne şekilde irtibat kurulabileceğini açıkça belirtmiş olmama rağmen arayıp tarayıp kişisel internet sitemi bulan, burada bitcoinin b'si olmamasına rağmen oradan telefon numaramı alıp beni arayan, nereden buldunuz diye sorunca da "sitenizdeeen" diye rahatça söyleyebilen insan dolu. Smiley Mesleki sebeplerden silemiyorum onu oradan ama... Arayıp bulan da acil bir işi olmadan aramazsa sevinirim. Arayanların sorularını kibarca yanıtlıyorum, ama ben bu işin dükkanını işletmiyorum arkadaşlar. O yüzden 7/24 size data centerımızın canlı videosunu gönderemem. Kaldı ki böyle bir data center da yok zaten Grin

Herneyse, esas söylemeye geldiğim neydi, konu nerelere geldi:

VERGE (XVG) çevirilerini de listemize eklemiş bulunuyoruz. Bir kaç gündür test halindeydi, her şeyin tam olarak oturduğuna artık emin olduğumdan buradan duyurayım istedim. Elinde XVG olup da Ethereum, Litecoin, Bitcoin, Dogecoin 'den birine çevirmek isteyenler ya da bunun TAM TERSİ, www.kriptoburosu.com emrinizde efendim Smiley

MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
October 03, 2017, 01:55:11 PM

Hakikaten bir güven mevzusu almış başını gitmiş. Buraya güven güven diye yazınca güvenilir olmayacak ki? Ya da site sahibi ne yaparsa yapsın yine güvenilir olmayacak. Bence bu tür kaygıları olan kişiler mtgox, btc-e gibi milyar dolarlık güvenilir yerlerde işlem yapmalılar!
guwera
Legendary
*

Activity: 1153
Merit: 1001

Coin-Turk.com

View Profile WWW
October 03, 2017, 07:21:24 PM

yani yazmayım dedim de

https://nexchange.io/

whitelabel almış arkadaslar güvenliğe takılmayın derim.

guclu (OP)
Full Member

View Profile WWW
October 03, 2017, 08:26:34 PM

yani yazmayım dedim de

https://nexchange.io/

whitelabel almış arkadaslar güvenliğe takılmayın derim.

Ve hatta İngiliz altyapısı kullanıyor olmamıza (ve bunu muhtelif kez belirtmemize) rağmen kendimizi ön planda tutarak güvenceniz de biziz diyoruz Smiley

pleght
Full Member

Activity: 252
Merit: 100

View Profile
October 06, 2017, 03:35:20 PM

Bu tarz seşlerde,kripto bürosu gibi şeyler açlımında güvenilirlik çok öenmli.Arkadaşlar bu tarz bir işe giriştiklerine göre bir güvenceleri vardır.Fakat insanlar üstünde güvenilirliği nasıl sağlayacaklar merak konusu.Benim merak ettiğim devletin herhangi bir yaptırımının olup olmadığı.Peki devlete herhangi bir vergi falan söz konusu mu.Güven mesela bu konuda devreye girebilir.Bir şirket kurulup devlet onayı varsa zaten devletin kabul ettiği şeye güvende sıkıntı olmaz.Tabiki bu işlemleri yapan arkadaşların insiyatifinde ama yinede yatırımcının içi rahat olur.Bu tarz Şeylerde devlet sıkıntı olacak düşüncesi ile genelde kıbrıs üzerinden işlem yapılıyor acaba siz türkiye üstünde misiniz?

chickenfried12
Legendary
*

Activity: 1120
Merit: 1003

View Profile
October 06, 2017, 03:42:45 PM

Küçük meblağlar da sorun olacağını zannetmiyorum ama
Meblag  büyüdükçe Bence işin riski de artar O yüzden güvenlik önemli yani sanki yabancı sitelerin ne olduğunu bilerek mi teyit ediyoruz veya Exchange yapabiliyoruz ama yapıyoruz Sonuçta en azından bir şey olacaksa araştırılır bu olur Türkiye'de ulaşılabilir olmaları daha iyi bence
guclu (OP)
Full Member

View Profile WWW
October 07, 2017, 07:20:35 AM

Bu tarz seşlerde,kripto bürosu gibi şeyler açlımında güvenilirlik çok öenmli.Arkadaşlar bu tarz bir işe giriştiklerine göre bir güvenceleri vardır.Fakat insanlar üstünde güvenilirliği nasıl sağlayacaklar merak konusu.Benim merak ettiğim devletin herhangi bir yaptırımının olup olmadığı.Peki devlete herhangi bir vergi falan söz konusu mu.Güven mesela bu konuda devreye girebilir.Bir şirket kurulup devlet onayı varsa zaten devletin kabul ettiği şeye güvende sıkıntı olmaz.Tabiki bu işlemleri yapan arkadaşların insiyatifinde ama yinede yatırımcının içi rahat olur.Bu tarz Şeylerde devlet sıkıntı olacak düşüncesi ile genelde kıbrıs üzerinden işlem yapılıyor acaba siz türkiye üstünde misiniz?

Sanıyorum mesajınızı editlemişsiniz, ilk versiyonda yatırım danışmanlığı gibi bir şey yaptığımızdan bahsediliyordu ki bu kesinlikle yanlış. Hiçbir danışmanlık söz konusu değil. Yaptığımız şey sadece kripto paralarınızı birbiri arasında değiştirmek. Bu paraların da hiçbiri devlet tarafından tanınır paralar değil. Sizin TL hesabınıza bir yatırma işlemi yapmıyoruz, TL de kabul etmiyoruz. Yani sizin BTC üzerinden elde ettiğiniz kazancın vergilendirilmemesinden bir farkı yok açıkcası Smiley

Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: