Bitcoin Forum
June 17, 2024, 07:24:00 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: veganlar neden vegan olurlar  (Read 839 times)
xiaoyum
Full Member

Activity: 266
Merit: 100

Blockchain with solar energy

View Profile
September 25, 2017, 07:51:41 PM

Ben bunu bi arkadaşa sordum hayvanların çektiği acıları kendileri çekmiş gibi hissediyorlarmış.

▀▀▀▀▀▀▀  [     CRYPTOS⚫LARTECH      ]  ▀▀▀▀▀▀▀
  White Paper     ||   BLOCKCHAIN & ENERGY FOR A BETTER WORLD   ||     One Pager 
Telegram      Facebook      Twitter      [[     TOKEN SALE is LIVE     ]]      Medium      Youtube      Reddit
DebelenenBocuk
Member
**

Activity: 84
Merit: 10

View Profile
September 26, 2017, 02:52:02 PM

Benim bi kız arkadaşım kurban bayramında dananın kesilişine şahit olmuştu . Kesen adam da gerçekten tam bir gerizekalıydi . Hayvana baya acı çektirdi . Kızda bu vahşeti gördükten sonra vejeteryan oldu . Ama koy göte bilader kavurma len mq 😁
Republicofizmir
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

View Profile
September 26, 2017, 04:31:02 PM

Veganların insani duyguları fazla kabarmış oluyo galiba, duygusal açıdan düşünüp yemiyolar yoksa sevmediklerinden değil benim fikrim bu  Huh
Ogi12
Newbie
*

Activity: 30
Merit: 0

View Profile
September 26, 2017, 07:26:25 PM

kimi insana hayvansal gıdalar dokunup kötü yapabiliyor birde bu açıdan bakmak lazım
PoemsOfUnholy
Newbie
*

Activity: 17

View Profile
September 26, 2017, 08:08:43 PM

Sonuçta hayvandan elde edilen tüm ürünler hayvanlanları üretim tesislerinde esir ediyor. Bunun hesabını vicdanına veremeyen vegan olsun arkadaş
brknky
Newbie
*

Activity: 14

View Profile
January 18, 2018, 09:02:13 PM

et yiyemediklerinden Tongue
0xxxxxx0
Newbie
*

Activity: 70

View Profile
January 18, 2018, 09:08:29 PM

Herkezin fikri kendi düşüncesi tabi veganlarda kendi düşünceleri kendi özgürlükleri 
bmirror83
Newbie
*

Activity: 100

View Profile
January 19, 2018, 04:05:28 AM

bununla ilgili çok belgesel var. duruşları daha çok etik ve ahlaki o yüzden saygı duyulası bir dünya görüşü aslında. sağlık konusunda da haklı yanları var.
dammedonut
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
January 19, 2018, 04:10:15 AM

Fanteziden başka bir şey değil. Ben açıkcası şovmen olduklarını düşünüyorum. Bu tarz insanlarla ömür mü geçer aga? Bir arkadaşımın sevgilisi vegandı, hatunla birlikte çocuk dürüm yemeye gidiyorlar. Kız dürümün içerisine sos ve yeşillik koyduruyor başka hiçbir şey yok Cheesy Sonrada gidip 10 lira dürüm parası veriyor. Bir de çocuğa diyormuş ki ilerde evlenince ben evime yumurta bile sokmam. Oldu ablacım başka? Bencilliğe bakar mısın? Sen yemiyorsun diye bende mi yemeyeceğim kardeşim.

xxxgr
Member
**

Activity: 336
Merit: 10

Metahash

View Profile
January 19, 2018, 06:19:38 AM

Hayvansal hiçbir ürün yememeleri enteresan. Vejeteryan tamam da vegan nedir

▮▮█ # metahashYour Gate to Decentralized Internet# metahash █▮▮
#TraceChain#MetaApps#MetaGate#MetaHashCoin
▮▮█▬▬▬▬▬❰Facebook❱▬❰Twitter❱▬❰Telegram❱▬❰Ann thread❱▬▬▬▬▬█▮▮
salinizm
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 252

View Profile
January 20, 2018, 05:41:46 AM

Süt için hayvanlara acı çektirilmesine karşılar bence . Ama şahsen, süt ve süt ürünleri olmadan sağlıklı bir yaşam sürdürmek pek olası gözükmüyor. Tabii ki bu veganların tercihi, saygı duymak lazım.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
JINBI

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
[
T H E   G O L D E N   I C O
.
────────     WHITEPAPER     ────────
]
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
omercenko
Newbie
*

Activity: 37

View Profile
January 20, 2018, 04:57:24 PM

Niye anlayışla karşılamak yerine "meyve sebzede yemesinler o zaman ahahha" gibisinden saldırı yapılır ki?
M.aksak
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 3

View Profile WWW
January 20, 2018, 09:46:18 PM

vegan arkadaşım vardı tamamen vegan. hayvansal hiç bir ürün tüketmiyordu. konuşmuştuk da onunla gayet sağlıklı beslenme programları varmış. et süt ve bunların ürünlerin yerlerine kullandıkları bitkisel ürünler varmış.
ayrıca hayvancılığın kötü şartlar altında yapılmasına çok karşılar. en büyük sebepleri bu aşırı hayvan sevgisinden geliyor.

fakat ben etsiz bir hayat düşünemiyorum.

AirsaveTravel.com    [ PRE ICO BEGINS ON 10TH SEP 2018 ]
─────   A Decentralized Social Saving Travel DApp   ─────
utkutekceylan
Newbie
*

Activity: 98

View Profile
January 21, 2018, 01:27:51 PM

Çok değişik bir ingilizce öğretmenim vardı lisedeyken bir gün bir büfede otururken tavuk dürüm yiyerek anlatmıştı bunu;
"Şimdi ben kalkıp bu büfecinin mallarını elinden alsam, ona hiç danışmadan sahip olduklarını istediğim gibi kullansam bu adam buna karşı çıkmaz mı ? Aynı şekilde biz hayvanlara sormadan onların etini, sütünü, yününü onlardan alıyoruz ama bu hayvanların bize karşı çıkmasının imkanı yok çünkü konuşamıyorlar işte biz de her şeyi topraktan almalıyız, hayvanların sahip olduklarına ortak olmamalıyız" diye. Ben şahsen veganları hiç sevmem.
burntheevidence12
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
January 21, 2018, 02:30:52 PM

Şekil için yapılmıyorsa bence çok güzel bir durumdur.Ben asla vegan olamam mesela, dayanamam kırmızı et olmadan Cheesy
Genellikle empati yeteneği kuvvetli ve özgüvenli insanların vegan olduğunu düşünüyorum.
irokan
Newbie
*

Activity: 32

View Profile
January 21, 2018, 02:48:19 PM

Veganlik herseyin asirisinin zararli oldugu gibi veganliginda asirisi iyi degil.yaratilmislarin icinde en degerlisi  insanlar deniyor. butun  hayvanlarda insanliga yarali olmuslardir etiyle.sutuyle.yunuyle.gubresiyle.yani her seyinden faydalaniyoruz.bu veganlar kismende olsa bunlardan faydalaniyorlar.onun icin asiriya gitmeleri pek mantikli gelmiyor.cunku bu insanlar yasadiklari muddetce hayvanlardan faydalaniyorlar.
icologist
Newbie
*

Activity: 52

View Profile
January 21, 2018, 03:46:37 PM

Hayvansal ürün yemiyorlar, hayvanlar acı çekmesin diyorlar ya bitkiler ne olucak? İnsanlar çiçeklerle konuşarak solan çiçeği kendine getiriyolar. Bitki hareket edemiyo, konuşamıyo diye cansız mıdır?
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: