Bitcoin Forum
May 08, 2024, 05:34:16 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 »  All
  Print  
Author Topic: Bırakın şu Altcoinleri batacaksınız !  (Read 9676 times)
unois
Hero Member

Activity: 858
Merit: 500

Taylor - Smart Crypto Trading Assistant

View Profile
September 25, 2017, 01:21:21 AM

Bu konu başlığının amacına katılmıyorum. Tamam Bitcoin ilk ve ilk olan her zaman yaşar, yaşayacak ama bir Ethereum' u, Waves' i, Stratis' i yok sayamazsınız. Ekosistemin yapısı gereği hepsinin Bitcoin' e kafadan bağlı olduğu büyük gerçek ama şunu da düşünmek lazım: Bitcoin bir süre sonra tahtını kurup, to the moon moduna zaten mutlaka geçecek. 1 Bitcoin' in 80-90 bin dolar olduğu zamanlarda gelecek. İşte bu dönemlerde piyasa hacmi 10-20 katı büyümüş olacaktır ve Bitcoin' e günümüzde olduğu biri 6-7 milyon dolarla oynatılamayacak bir likidite gelecektir.

İşte bu olduğu zaman yukarıda adını saydığım bir çok altcoin ve daha fazlasının değeri günümüzde Bitcoin' in sahip olduğu hacme yaklaşacak/yakalayacak.

Dün 2-3 dolarken yüzüne bakmadığımız, ico' suna bitcoin sallarken "ulan iyi mi yaptım kötü mü" diye kuşku duyduğumuz Ethereum, Kazmak için rig kiralarken "parayı çöpe mi atıyorum acaba" diye dert yandığımız Dash şimdi nerede aşikar.

Yarın bu gibi koinler bizleri çok daha şaşırtacak değerlere ulaşacaktır.

Sağlam altcoin'lere temkinli bir şekilde güvenmek lazım.

TAYLOR
Crypto Trading for Everyone
----
----
----
------
------
------
------
------
------
------
------
----
----
----
----
------
------
------
------
------
------
------
------
----
----
----
----
------
------
------
------
------
------
------
------
----
[]
1715189656
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715189656
Reply with quote  #2

1715189656
Report to moderator
1715189656
Hero Member
*

Ignore
1715189656
Reply with quote  #2

1715189656
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715189656
Hero Member
*

Ignore
1715189656
Reply with quote  #2

1715189656
Report to moderator
altcoinci
Full Member

Activity: 333
Merit: 103

View Profile
September 25, 2017, 01:58:26 AM

Oyun parası ama halen aktif. Kısa vadede al-sat harici pek yanaşmamak lazım.
Neo--
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 288

View Profile
September 25, 2017, 04:46:15 AM

Bitcoin'in en az %50'si üreticilerin elindeyken altcoinler gözüme pekte zararlı gözükmüyor. Bitcoin denilen deneme tahtası piyasayı manipule edenin kendisi zaten.
$STRAT'çı tayfa 2018-2019 dönemini bekliyor.

Hocam ac bi bak bakalim startisin yuzde kaci kac kisinin elinde. Bu oran dahada yuksekti birkac ay oncesine kadar ne malum farkli hesaplara aktarmadiklari?
M.Terzi
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile
September 25, 2017, 05:15:06 AM

Bu yüzden forumda sıkça kullanılan cümlelerden biri "üzülmeyeceğiniz para ile bu işe girin" değil mi? Zaten batmayı da çıkmayı da göze alıp öyle girmemiş miydik? Yoksa evi arabayı satıp altcoin mi aldınız ? Smiley
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
September 25, 2017, 06:04:31 AM

Bu yüzden forumda sıkça kullanılan cümlelerden biri "üzülmeyeceğiniz para ile bu işe girin" değil mi? Zaten batmayı da çıkmayı da göze alıp öyle girmemiş miydik? Yoksa evi arabayı satıp altcoin mi aldınız ? Smiley
+1
altı üstü bi kaç bin tl var altlarda. 2 ye katlasa yeter. Giderse de gider, kısmet...

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
Leonbtc
Full Member

Activity: 266
Merit: 190

View Profile
September 25, 2017, 06:27:45 AM

Cok saglam altcoinler oldugunu yazar arkadasta biliyorsunu neden anlamiyorsunuz altcoinlere yatirim yapmak herhangi bir airket hissesi almakla aynidir.

aliyagiz207
Full Member

Activity: 266
Merit: 242

View Profile
September 25, 2017, 06:50:46 AM

Elindeki btc mıktarını arttırmak için kumar oynamak zorundasın en basitide altcoın almaktır, böyle başlıklar açmayın boşuna kalabalık yapıyorsunuz
Exelean
Member
**

Activity: 83
Merit: 11

Computer Engineer

View Profile
September 25, 2017, 06:56:38 AM

Sesli güldüğüm bir post oldu.

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
DIW ◈    DIWtoken.com    ▐   WHITEPAPERANN THREADTELEGRAM   ▌    SECURITY DECENTRALIZED
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
peteycamey
Legendary
*

Activity: 1184
Merit: 1017

View Profile WWW
September 25, 2017, 07:28:01 AM

Altcoin nedir arkadaş ya ? Tamam bende aldım sattım ama büyük oyunu görmüyormusunuz ? Şuan bitcoin 2500 e sert bir dump yerse altcoin fiyatlarını düşünsenize ? Artık kimseye kolay kolay kazandırmazlar.Girin btcoine bırakın şu altcoinleri en azından birsüre.Yoksa üzülüyorum çok kişinin canı yanmış belli daha çok batacaksınız.Amaç bitcoin ve daha o emekleme aşamasında ,altcoinlerin çoğu patlayacak bana göre.Bitcoin hızla 2000 e bile düşse 3000 olması 1 günü alır.5000 i geçmesi 1 hafta bile sürmez.

Benim gördüğüm tablo Bitcoinin tamamen Altcoinlere darbe vurmasıdır.Kesinlikle bana göre bitcoinin dumpla alakası yok.Tek amaç Bitcoinin ben kralın böyle kafanıza kafanıza vurup öldürürüm hepinizi diyor.Eğer büyük bir dump gelirse öldürücü darbe olur çoğu altcoin için..

neyse anlatamıyorum şuan neler gördüğümü hissettiğimi anlayan anladı iyi günler

Meşazını aldım kardeşim, artık ben de büyük oyunu görüyorum ve altcoin işini bırakıyorum.

Okuzgozu
Sr. Member

Activity: 710
Merit: 255

View Profile
September 25, 2017, 07:34:38 AM

Altcoin ile scam ve shitcoini ayirt edemiyorsaniz altcoin batirir. Cikan coinlerin %99u ise yaramazda olsa piyasaya hareket getiriyor. Karini alip cikacaksin. Uzun donem icin ise cok guzel altcoinler var.
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
September 25, 2017, 07:45:31 AM

altcoinler sayesinde ciddi karlar elde ettim, elimdeki btc mikatrını katladım, doğru zamanda girip, doğru zamanda çıkarsanız altcoinler candır.
elimde sıfır maliyetli lisk var, çok düşük maliyetli waves var, bountylerden gelen etherlerim var. gayette mutlu mesut takılıyoruz, ha çöp olanlar zarar ettiklerim yok mu, tabiki var, ama riski dağıtıyorum, belli hedeflere ulaşınca da çıkıyorum coinden
exortis
Sr. Member

Activity: 322
Merit: 250

View Profile
September 25, 2017, 07:47:30 AM

Meşazını aldım kardeşim, artık ben de büyük oyunu görüyorum ve altcoin işini bırakıyorum.

Ahahahhaa güldürdün hocam, siz bırakıyorsanız ben de bırakıyorum
umutdmrx
Member
**

Activity: 104
Merit: 10

View Profile
September 25, 2017, 07:52:29 AM

Ben sahsen katilmiyorum soylediklerinize . Piyasada gozlemledigim kadari ile kesinlikle portfoyde BTC bulunmali , olasi terse kalma durumlarinda maliyeti asagiya cekmek icin fiat bulunmali. Komple altcoinlere yatirim yapmak cok riskli ve  ozellikle altcoinlere yatirim yaparken, uzun vade dusunulmuyorsa giris noktasi cok onemli oldugunu zarar ederek anladim. Kisa vade dusunuluyorsa, mallari satin alirken kazaniyorsun sozu aslinda tam bu piyasa icin cuk diye oturuyor.  Bu piyasa ve blockchain teknolojisi henuz emekleme asamasinda, uzun donemde piyasada hepimiz belli basli bildigi altcoinlerin kazandiracagi bir gercek.

Ulasmak istedigim nokta, uzun vade de guvenilir altcoinlerin kesinlikle btc miktarimizi arttiracagi ve kisa vade de giris noktasini iyi tahmin edenlerin kazanacagi yonunde.

Bizi asil batiracak sey bence, sabirsizlik Smiley Sabirli olmaya ihtiyacimiz var.
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
September 25, 2017, 07:56:27 AM

Şuan bounty ve bazı icolardan aldığım 7 farklı altcoin var. Bunlardan şuan 4 tanesinden %50 zarar ettim ama bunu bilerek aldım. Gelecek gördüğüm için. ( ekip, proje vs..) Tabiki de zaman ve fiyat hedefi koydum. Mesela ZRX için Nisan a kadar 75 cent hedefi gibi. Tutmazsa zararın neresinden dönülürse kardır kuralı geçerli. Geçmişte de bu şekilde anlık zarar kar durumları olan altcoinler oldu ama belirli bir hedef , zaman koyarsanız daha derli toplu finans durumunuz olur. Waves te mesela, ilk çıktığında 0.00033 btc den almıştım , 3 ay sonra 0.00013 e kadar düştüğünü gördüm ama sattığımda 0.0018 di. Yani doğru ekip, doğru coin ve sabır işin anahtarı. Bodoslama dalarsanız paranızı çöpe atma ihtimaliniz yüksek.
elpresidenteg23
Member
**

Activity: 130
Merit: 10

View Profile
September 25, 2017, 08:02:59 AM

Basligi acan arkadas cok dogru bir noktaya isaret etmis. ANN sayfalarina bakin, her gun onlarca ico piyasaya cikiyor. Aralarinda oyleleri var ki; projenin arkasinda kim var, yol haritasi nedir gibi konulari gectim, adam iki banner koyup biraz sekil bile yapma zahmetine girmemis. Duz yazi ile yazmis gecmis. Sonra insanlardan para bekliyor. Su ana kadar yatirim yapilabilir olarak gordugum 2-3 tanesi harici hepsi cop. Kaldi ki yatirim yapsam dahi cok cuzi miktarlarda yaparim. Cok dikkatli olmakta fayda var. Bence en temizi airdroplar uzerinden yurumek. Ve yatirim yaparken 10 kere 100 kere dusunmek.

dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
September 25, 2017, 08:08:16 AM

Yalnız bunu diyen arkadaşın bitcoinide bırakması gerekir?  bitcoin nedir ki?
amacına uygun kullanıyorsun galiba ?
yoksa onuda para kazanıp kaybetme aracı olaramı görüyorsun ?
eğer öyle değilse şuan bitcoinden çok daha iyi alternatifler çıktı neden btc yerine bu ALTCOİN dediklerimize yatırım yapmayalım ki?
Eğer bitcoin değerlenirse ki değerlenecek altcoin dediğimiz tayfada artacaktır elbet Cheesy
elturco
Full Member

Activity: 344
Merit: 134

View Profile
September 25, 2017, 08:38:40 AM

BTC 100$ iken Dash (Darkcoin) 30 cent ti. biri 50 diğeri 1000 kat arttı. ETH ico ya 40 cent civarından çıktı 1000 katına kadar yükseldi.

tekrarının olma ihtimali diğer bir altcoin de ne kadardır asıl soru bu.

ferhat1242 (OP)
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 277

CAT.EX Exchange

View Profile
September 25, 2017, 10:24:43 AM

Yalnız bunu diyen arkadaşın bitcoinide bırakması gerekir?  bitcoin nedir ki?
amacına uygun kullanıyorsun galiba ?
yoksa onuda para kazanıp kaybetme aracı olaramı görüyorsun ?
eğer öyle değilse şuan bitcoinden çok daha iyi alternatifler çıktı neden btc yerine bu ALTCOİN dediklerimize yatırım yapmayalım ki?
Eğer bitcoin değerlenirse ki değerlenecek altcoin dediğimiz tayfada artacaktır elbet Cheesy

Bak güzel kardeşim , demek istediğim piyasa çok değişti.Eski kârlar olacağını sanmayıp büyük bir oyunun içinde olduğumuzu düşünüyorum.Bana göre bu 1 yıl Bitcoinin devri olacak.Ve gördüğüm o oyunda şu ; Bitcoin artınca altcoinler dibe gidiyor ve bitcoin düşünce altcoinler resmen ölüyor.Ben bu hareketlerin 1 yıl devam edeceğini düşünüyorum.Yani altcoinlerin %99'u diyelim bana göre çok daha dibe inecek..

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
███████ █████████████ ████████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
mstfprcn
Hero Member

Activity: 700
Merit: 553

View Profile
September 25, 2017, 11:14:01 AM

ferhat sen olmasan forum çok sıkıcı olcak kardeşim Smiley severek takip ettiğim seviyeli trollerden kendisi, ironi ile yaklaşırsanız, çok ta şaapmamak lazım aslında Smiley
ferhat1242 (OP)
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 277

CAT.EX Exchange

View Profile
September 25, 2017, 12:00:01 PM

ferhat sen olmasan forum çok sıkıcı olcak kardeşim Smiley severek takip ettiğim seviyeli trollerden kendisi, ironi ile yaklaşırsanız, çok ta şaapmamak lazım aslında Smiley

Eywallah kardeşim işimiz bu insanları biraz olsun korkutmak çok kapılmamak lazım Cheesy

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 »  All
  Print  

Jump to: