Bitcoin Forum
May 11, 2024, 07:38:20 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Tek kazancım borsa faizi oldu ilk defa para çektim.  (Read 1733 times)
Underworld244 (OP)
Full Member

Activity: 154
Merit: 100

View Profile
September 25, 2017, 04:26:16 PM

Bugun ilk defa bankama 70 tl gibi küçük bir miktar çektim btc işinden ilk kazancım olabilir bu. 5 ay gibi sürede yaklasık 15 bin tl gibi rakam yatırmısım (5 ayda nerdeyse hepsini kaybettim) poloneix bitfinex gibi borsalara poloda lengind kısmında bir miktar yatırımım vardı faizde ama panik düşüşünde onuda bozdurup trader yapmıstım. sonuc kaybettim nasıl olduysa bitfinexde margin kısmındada bin$ gibi bir yatırım vardı oda o meshur gece ani düşüşden depozit yetmeyip otomatik satmıs ordada 25$ gibi ufak bir param kalmıstı neyse dedim ne kadar kaldıysa hepsini artık faize yatırıp trader yapmayacaktım çeşitli coinlere parça parça faize verdim ve bugun denemelik çekeyim dedim paribudan çektim hesaba yatmıs bugun. Kısaca aylarca trader yaptım kazandımda ama kaybım daha cok olmus artık akıllandım ve nerdeyse artık hiç trader yapmamaya karar verdim. Artık faizdeki coin düşerse orasıda sans olsun.

Claim up to 5,000 satoshi every 15 minutes. 5% daily bonus. Admin Contact
 http://bonusbitcoin.co

1715413100
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715413100
Reply with quote  #2

1715413100
Report to moderator
You can see the statistics of your reports to moderators on the "Report to moderator" pages.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715413100
Hero Member
*

Ignore
1715413100
Reply with quote  #2

1715413100
Report to moderator
1715413100
Hero Member
*

Ignore
1715413100
Reply with quote  #2

1715413100
Report to moderator
fuathan
Hero Member

Activity: 1092
Merit: 520

Aleph.im

View Profile
September 25, 2017, 04:44:30 PM

Bol kazanclar!

Bu Ayi piyasalarinda kayiplar cok normal arkadaslar panik yapip elinizdekini zarardan satmayin eger eve exchange sitelerinden kazandiginizla ekmek olarak goturmuyorsaniz. Wink

Ozellikle manuel trading yapanlarin agzi cok yandi ama panik yapan bircok kisi zararina elindekileri satti. Zaten piyasadaki buyuk oyuncularin istedikleri de buydu.

Trading'teki en buyuk altin kural ===> PANIK YAPMAYIN! (Dikkat: Bu bir yatirim tavsiyesidir!)  Wink
Neo--
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 288

View Profile
September 25, 2017, 04:52:56 PM

Bugun ilk defa bankama 70 tl gibi küçük bir miktar çektim btc işinden ilk kazancım olabilir bu. 5 ay gibi sürede yaklasık 15 bin tl gibi rakam yatırmısım (5 ayda nerdeyse hepsini kaybettim) poloneix bitfinex gibi borsalara poloda lengind kısmında bir miktar yatırımım vardı faizde ama panik düşüşünde onuda bozdurup trader yapmıstım. sonuc kaybettim nasıl olduysa bitfinexde margin kısmındada bin$ gibi bir yatırım vardı oda o meshur gece ani düşüşden depozit yetmeyip otomatik satmıs ordada 25$ gibi ufak bir param kalmıstı neyse dedim ne kadar kaldıysa hepsini artık faize yatırıp trader yapmayacaktım çeşitli coinlere parça parça faize verdim ve bugun denemelik çekeyim dedim paribudan çektim hesaba yatmıs bugun. Kısaca aylarca trader yaptım kazandımda ama kaybım daha cok olmus artık akıllandım ve nerdeyse artık hiç trader yapmamaya karar verdim. Artık faizdeki coin düşerse orasıda sans olsun.

Hocam sen ne yaptin? marginin nekadar tehlikeli oldugunu belirten yararli* bir baslik olmus aslinda ama sana gecmis olsun uzuldum.
Underworld244 (OP)
Full Member

View Profile
September 25, 2017, 05:07:14 PM

Evet arkadaşlar margine pek inanmazdım önceleri ufak ufak kazandım sonra yüklü miktar girince margine zaten bitfinexde x3 birden oluyor bir sabah elde var 0 olmustu geçen hafta harc parasını yatırcaktım çekip öyle zor durumda kaldımki sonra dakikaya kadar hiç bir şey yapmadım çünki param 0 dı mecbur basımızı öne egip birinden borc aldık harcımı zar zor yatırdım ben heyecana kapılmasaydım belki elimde üç beş bir şey olurdu bizim paralar kim bilir kime gitti önümüze bakacaz artık.

mavikapi
Member
**

Activity: 209
Merit: 11

View Profile
September 25, 2017, 06:02:17 PM

Geçmiş olsun. Bende borsada geçmişte borsa yükselirken al sat yaparak biraz para kaybetmiştim. Kolay olmamıştı o dönem.
Muhtaixa
Sr. Member

Activity: 1022
Merit: 306

View Profile
September 25, 2017, 06:35:46 PM

bugunlerde margin trade ile ilgili yazılar okuyodum, açtıgınız konu bütün hevesimi kursagımda bıraktı.

AMEPAY
▄▄█████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄█████████▀▀▄▀▀█████████▄

▄██████▄▄█▀ ▀█▄▄██████▄
███████  ▀▀█▄██▀▀▄███████
███████ █ ▄ █ ▄▀▀▄███████
████████ █ █ █ ▄▀▀▄████████
▀█████████▄█ █ ▄██████████▀
▀████████  ▀▀▀  ████████▀
▀█████████████████████▀
▀██
███████████████▀
▀▀█████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
│▌
AME TRADE HERE
▄██████▄ ▀██████▄
█████████  ▀█████
███████▀     ▀███
██████▀  ▄█▄  ▀██
██████▄  ▀█▀  ▄██
███████▄     ▄███
█████████  ▄█████
▀██████▀ ▄██████▀
AME TRADE HERE
   ▐███▄
   ████▌
▐██████████▄
████████████
 ████▌  █████
▐████  ▄████
██████████▀
 ▀█████▀▀
▐│
▄▄█████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄█████████▀▀▄▀▀█████████▄

▄██████▄▄█▀ ▀█▄▄██████▄
███████  ▀▀█▄██▀▀▄███████
███████ █ ▄ █ ▄▀▀▄███████
████████ █ █ █ ▄▀▀▄████████
▀█████████▄█ █ ▄██████████▀
▀████████  ▀▀▀  ████████▀
▀█████████████████████▀
▀██
███████████████▀
▀▀█████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
tekno
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 255

CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!

View Profile
September 25, 2017, 06:55:47 PM

margin olayını bir haber duymadıkça girmemek gerek. günlük çok yüksek spike yapıyor tüm coin/tokenler.
düşeceği garantiyse bas sell e arkana yaslan yeşillikleri takip et yoksa margin buy vereyim dersin, gecenin bir vakti balinanın biri bir dumplar anlık spike dan margin call yer liquidation dan zararda kapanır işlem

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
YoBit AirDrop $|
Get 700 YoDollars for Free!
🏆
avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
October 02, 2017, 12:40:27 AM

gecenin bir vakti balinanın biri bir dumplar anlık spike dan margin call yer liquidation dan zararda kapanır işlem

hocam bunların Türkçesi yok mu Smiley
Vispilio
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1616

View Profile WWW
October 02, 2017, 03:22:01 AM

gecenin bir vakti balinanın biri bir dumplar anlık spike dan margin call yer liquidation dan zararda kapanır işlem

hocam bunların Türkçesi yok mu Smiley

çevirisi: "piyasa derinliğinin olmadığı bir vakitte büyük yatırımcı yüksek oranda satış yaparak ani düşüşe sebep olursa, sizin kaldıraçla almak üzere girdiğiniz işlem hesabınızda onu karşılayacak varlık kalmadığı için çok kötü bir seviyeden satılarak zararla kapanabilir. Piyasa toparlar ama siz çok alt seviyelerden otomatik olarak zararına satış yapmak zorunda bırakılmış olursunuz..."

Thread sahibine ilaveten not: Trader yaptım diye de bir cümle olamaz, trading yaptım veya trade ettim diyebilirsiniz ama bunlardan da önce temel finans eğitimi ve temel inglilizce eğitimi alırsanız, daha kazançlı girişimlere yelken açarsınız garanti ediyorum. İyi Çalışmalar

gogo1903
Full Member

Activity: 210

View Profile
October 02, 2017, 04:46:47 AM

gecmis olsun. margin trading yuksek riskli bir uygulama. tavsiye etmem kumar gibi battikca batiyor insan. bitcoin gibi islere girerken her zaman kaybetmeyi goze aldiginiz para ile girmek gerekiyor ki sonra hem zor durumda kalmamak icin hem de cok uzulmemek icin. gozden cikardigin para ile girip bakmak en guzeli yoksa boyle pismanlik oluyor.

aliyagiz207
Full Member

Activity: 266
Merit: 242

View Profile
October 02, 2017, 06:19:07 AM

1-2 sefer deneme amaçlı girdim bende ben anlayana kadar paramı sünger gibi çekti.Biraz karışık geldi bana pek anlam veremedim birde orda sürekli kırmızı sayı yukselınce faiz oluyor o herhalde ınsanı stresse sokuyor
sweerty1
Sr. Member

Activity: 453
Merit: 251

Presale Starting May 1st

View Profile
October 02, 2017, 07:14:28 AM

Ayı piyasasında panik yaparsanız olması gerekenden bile çok zarar edersiniz bundan sünre dikkatli olmanızı öneririm. Altcoin piyasası resmen kurtlar sofrası herkes birbirini yemek için uğraşıyor.

▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
█████▀▀  ▀▀█████
█▀▀          ▀▀█
     ▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
 ▀▀██████████▀▀
     ▀▀██▀▀
INVESTA████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
████
████
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
████
     ▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
█████▀▀  ▀▀█████
█▀▀          ▀▀█
     ▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
 ▀▀██████████▀▀
     ▀▀██▀▀
SanalPara
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 259

Monetizing Mobile Engagement Data

View Profile WWW
October 02, 2017, 07:20:29 AM

Geçmiş olsun underworld hocam. Tek kazancınızın borsa faizi olması üzücü bir durum. Eğer elinizde hâlâ nakit para varsa şuan düşüşte olan alt coinleri toplayabilirsiniz. İlkbahar yaz aylarında artış bekliyorum ben. Trade yapılmaz mı hiç ya? Tabi margin'e bulaşmamak lazım. Yinede sizin bileceğiniz iş.

GrinZ
Legendary
*

Activity: 1572
Merit: 1002

View Profile
October 02, 2017, 08:02:54 AM

Geçmiş olsun hocam . Paran gitmiş olsa da en önemli şeyi kazanmışsın bilgi . Maalesef bazı şeyler başımıza gelmeden idrak edemiyoruz . En sağlıklı deneme / yanılma yöntemiyle ilerleyebiliyoruz . Kısa sürede zararını çıkarabilmen dileğiyle . Altcoin'ler gerçekten tehlike arz ediyor . En iyisi bir sepet yapmakta . Kar %5 i görünce elden çıkartmakta . Az olsun öz olsun.
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
October 02, 2017, 08:28:05 AM

Marginde parayı bırakıp değil uyumak tuvalete gitmemen lazım. Margin çok risklidir geçmiş olsun. burada milyona yakın paraları patlatanlar oldu marginde.
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
October 02, 2017, 08:58:58 AM

Geçmiş olsun, Margin tecrübe isteyen bir konudur. Bu piyasaya ilk defa girenlerin özellikle uzak durması gereken bir konudur.
Kore piyasaları gibi borsalarda işlem yapabiliyorsanız, margin biraz daha mantıklı olabiliyor. Yoksa herkesin erişim sağladığı piyasalarda makas hiçbir zaman çok açılmaz. Açılsa bile o karı yapmanıza izin vermeyeceklerdir.
Underworld244 (OP)
Full Member

View Profile
October 02, 2017, 09:10:38 AM

Geçmiş olsun underworld hocam. Tek kazancınızın borsa faizi olması üzücü bir durum. Eğer elinizde hâlâ nakit para varsa şuan düşüşte olan alt coinleri toplayabilirsiniz. İlkbahar yaz aylarında artış bekliyorum ben. Trade yapılmaz mı hiç ya? Tabi margin'e bulaşmamak lazım. Yinede sizin bileceğiniz iş.

Suan banka faizlerinin 3,4 katı kazanıyorum yılda ortalama %30,%40 civarı faizde param. Trade yapanlar için bu düşük olabilir ama benim gibi üni. öğrencileri için ideal oran. kaybetmek şansım yok açıkcası.

DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
October 02, 2017, 09:14:53 AM

Kötü olmuş gerçekten . Üzücü bir durum . Biraz uzun vadede düşünürsen zararını çıkartabileceğini düşünüyorum . Hızlı kazanç sağlamak mümkün olmuyor maalesef . Tecrübeyi sağlam edinmiş oldun . Kolay gelsin.
dr1980m
Hero Member

Activity: 938
Merit: 1000

View Profile
October 02, 2017, 09:24:05 AM

Üzücü bir durum. Margine bulaşmakla kötü etmişssiniz hocam. Ama kazanılan tecrübe paha biçilemez olmuş tek iyi gördüğüm tarafı bu. Bu dönemlerde hızlı veya kolay kazanç sağlamak zor, ne diyeyim geçmiş olsun. Eğer ki uzun vadede kazanmayı düşünürsen kendine bir sepet oluşturabilir ve bu sepeti unutmakla işe başlayabilirsin. Bol kazançlar dilerim.
bahtsiz bedevi
Member
**

Activity: 88
Merit: 10

View Profile
October 02, 2017, 09:26:42 AM

Kusura bakmayın henüz yeni yeni başladığım için soruyorum margin nedir? Bu arada çok geçmiş olsun
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: