Bitcoin Forum
May 25, 2024, 08:10:14 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Paribu BTC Hk  (Read 893 times)
pilgrimage (OP)
Newbie
*

Activity: 22
Merit: 0

View Profile
September 25, 2017, 06:15:22 PM

Merhaba arkadaşlar Bugun Paribudan TL Yatırma işlemi sonrası BTC Kolay Al-Sat kısmından 100 TL  0.00742543 BTC aldım.BTC Blockchain.info adresinden paribunun tarafıma sağlamıs olduğum btc public adresi Transaction kısmından kontrol ettiğimde hala 0 BTC gozukuyordu.Şimdi benim anlamak istediğim Şimdi bu btc public adres üzerindeki 100 TL btc olarak  blockchain üzerinde durmuyor mu ? Bu Public hesabı nereden kontrol ettirsem ettireyip icinde 100 TL karşılığı bitcoin olmak zorunda değil mi ?

Şimdi ben ileride mesela paribu bitcoin cek kısmından bilgisayarımdaki electrum olusturduğu bitcoin public adresime para gondermek istersem para electurum hesabına gelecek mi ?

Paribuya bunu sorduğumda aşağıdaki cevabı verdi.

Paribu bir BTC/TL borsası olup cüzdan hizmeti sunmamaktadır.

Göndermiş olduğunuz TL transferleri nasıl banka hesabımızda toplu olarak bulunuyor ise Bitcoin birikimleriniz ayın şekilde bulunmaktadır.

BTC Yatırım adresleri yalnızca hesabınıza gelecek olan transferlerin takibi için kullanılmaktadır.

Blockchain adresi aşağıdaki gibi
No. Transactions   0   
Total Received   0 BTC   
Final Balance   0 BTC

Bu konuda musait olduğunuzda yardımcı olabilirseniz sevinirim.Bu işte yeniyim acıkcası ogrenmek icin 100 TL ile başladım Smiley

Herkese Teşekkürler.
Hayırlı bol kazanclar dilerim Smiley
Xexen4
Sr. Member

Activity: 756
Merit: 290

View Profile
September 25, 2017, 07:29:13 PM

btc paribu üzerindeki senin hesabındadır. herhangi bir adres üzerinde değildir.
bu btc yi market üzerinde yeniden satarsan TL olarak hesabına geçer.
sana verdiği adres, sistem ile entegre olan o adrese gönderim yaptığında senin hesabına geçecek olan adrestir.
eğer btc çekme emri verirsen paribu kendi adreslerinden belirttiğin tutarı hedef adrese gönderir.
Druvax
Full Member

Activity: 364
Merit: 100

View Profile
September 26, 2017, 12:20:44 PM

Iste gayet guzel aciklayarak size cevap vermisler zaten. Bize aciklayacak fazla bir sey kalmamis. Bir kac islem yaptiktan sonra mantigi tam olarak kavrarsiniz. Korkacak bir sey yok. Rahat rahat yapin islemlerinizi. Ama dikkatli olun. Yanlis adres, yanlis tutar falan. Telafisi yok bublarin.
alikaya58
Full Member

Activity: 518

View Profile
September 26, 2017, 11:35:32 PM

Bıde kolay alım satımdan almaa normal marketten al ufakda olsa az alır cuzdan olarak blockchaınde tutabılırsın ama orada tl olarak gozukmez cunku orası yabancı devletın bır sırketı oldugundan bıtcoın degerını onun karşılığı dolar olarak görursun ancak parıbu koınım btcturk gıbı yerlerde tl degerı gozukur  Grin Grin
RESPECT-XxX
Full Member

Activity: 772
Merit: 135

BiTCOiN

View Profile
October 01, 2017, 10:19:00 AM

anlatılan işlemler yeni biri için karışık olsada mantığı kapmakta fayda var.

XxX
alicaan
Full Member

Activity: 366
Merit: 101

View Profile
October 01, 2017, 07:12:39 PM

Paribu hesabı=Ahmet + Mehmet + Sen + Ben + O + Bu ...

Yani olay şöyle, bütün giriş ve çıkışlar belirli bir veya birkaç hesaba oluyo,özel cüzdan kodları sayesinde kimin adına giriş olduğu belirlenip sistemde ona yansıtılıyor. Hiç bir korkun olmasın. Çıkış yapacağın zaman ise klasik paribunun cüzdanından aktarım sağlanıyo.

Yani btc yatırmak için kullanacağın cüzdan kodu sana özel, oraya giriş yapan btc sistemde sana yansıyacak.
Çıkış için bi problem yok sistemde btc miktarın kadar çıkışı istediğin cüzdana yapabilirsin.
Sistemdeki senin özel cüzdan kodunla yatan btcyi paribunun sitesinde anlık olarak alım satım yapabilirsin.

Soruyu anladığım kadarıyla açıklamaya çalıştım, eğer varsa hala soruların cevaplayabilirim. Alıntı yapman yeterli Smiley
btcfxcoin
Full Member

Activity: 462
Merit: 107

View Profile WWW
October 07, 2017, 11:01:00 PM

Paribu hesabı=Ahmet + Mehmet + Sen + Ben + O + Bu ...

Yani olay şöyle, bütün giriş ve çıkışlar belirli bir veya birkaç hesaba oluyo,özel cüzdan kodları sayesinde kimin adına giriş olduğu belirlenip sistemde ona yansıtılıyor. Hiç bir korkun olmasın. Çıkış yapacağın zaman ise klasik paribunun cüzdanından aktarım sağlanıyo.

Yani btc yatırmak için kullanacağın cüzdan kodu sana özel, oraya giriş yapan btc sistemde sana yansıyacak.
Çıkış için bi problem yok sistemde btc miktarın kadar çıkışı istediğin cüzdana yapabilirsin.
Sistemdeki senin özel cüzdan kodunla yatan btcyi paribunun sitesinde anlık olarak alım satım yapabilirsin.

Soruyu anladığım kadarıyla açıklamaya çalıştım, eğer varsa hala soruların cevaplayabilirim. Alıntı yapman yeterli Smiley

Teşekkürler hocam

lowcost
Full Member

Activity: 171

View Profile WWW
October 10, 2017, 09:29:16 PM

aldığınız btc yi sattınızda nasıl ki banka hesabınızda para görünmüyorsa,size tanımlanan btc adresinde de btc görünmez.btc gönderimlerinde isim olmayacağı ,size bir adres tanımlanır , bu adrese btc gönderirseniz hesabınıza işlenir.bu adres sizin değil sitenin adresidir.siz btc aldıysanız sitede bakiye kısmında görünüp görünmediğine bakın.kendi adresiniz bitcoin çekirdeği kurarak veya web wallet kuran sitelerde hesap açarak alabilirsiniz.bu durumda bile bitcoin çekirdeğinden aldığınız hesapta görünür, diğerlerinde yüksek ihtimalle görünmez.

zenfo
Full Member

Activity: 364

View Profile
October 11, 2017, 10:59:02 PM

evet mantiken gayet dogru. borsalar cuzdan degildir. alim satim icin size bir hesap verirler. private key sizde degilse o adreslere cuzdan gozuyle bakmak yanlis olur.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: