Bitcoin Forum
April 26, 2024, 12:50:41 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Šta? Kako? Zašto?  (Read 2202 times)
Doovla (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 560
Merit: 100



View Profile
October 11, 2017, 10:31:44 AM
 #21

Pošto je ovo uopštena tema : zanima me kao novonastali Jr.Member - koje su mi beneficije ,cuo sam da se spominje nesto svakog petka..itd
Kako to sve funkcionise i kako se stice to pravo ?  Huh
The block chain is the main innovation of Bitcoin. It is the first distributed timestamping system.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714135841
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714135841

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714135841
Reply with quote  #2

1714135841
Report to moderator
Mi5h0
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 560
Merit: 273



View Profile
October 11, 2017, 10:47:22 AM
 #22

Pošto je ovo uopštena tema : zanima me kao novonastali Jr.Member - koje su mi beneficije ,cuo sam da se spominje nesto svakog petka..itd
Kako to sve funkcionise i kako se stice to pravo ?  Huh

Ne razumijem, što te zanima? Što svakog petka? Budi malo precizniji.
Ako misliš na 'signature' kampanje na ovom forumu, najbolje da pogledaš services podforum i pronađeš otvorene kampanje koje primaju Jr. Member čalanove.
Ako ti nešto konkretno zanima, pitaj.
RelBunny
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 40
Merit: 0


View Profile
October 11, 2017, 10:57:23 AM
 #23

Vidi se da ga još drži zanos. Smiley

RelBunny koji su to po tebi Top 10 Altcoinovi?

Ovisi kako slažeš top listu.

Ako se referiramo na ono što sam u prethodnom postu napisao, može se jednostavno prepisati top 10 po trenutnom market capu, eventualno uz manje preinake (primjerice, osobno smatram da BCH predstavlja veći rizik od ostalih). Naravno, market cap je samo jedan od načina na koji ih se može poredati, no poanta je da takvi coinovi koji u sebi imaju već toliko uloženog predstavljaju manji rizik za nekog tko ne može ući dublje u priču i donijeti bolje odluke gdje uložiti, a opet može i želi barem malo "dublje" od bitcoina.

Svatko za sebe treba barem malo proučiti i donijeti smislenu odluku ima li to u što ulaže potencijala za rast više nego potencijala za pad, s dodatnom usporedbom naspram ostalih alternativa. Kad samima sebi odgovorimo na pitanje zašto smo uložili u coin X umjesto u coin Y, lakše ćemo i prepoznati trenutak kada odabrani coin počinje predstavljati prevelik rizik naspram ostalih, pa u skladu s time razmisliti je li daljnje držanje najbolja opcija. No tu je ključ ulaganje vremena u znanje i proučavanje, jer slijepo i površno skakanje s coina na coin ne vodi nikud. Isto tako, ako znamo zašto smo uložili, znat ćemo i ostati mirni i ne paničariti u slučajevima kada trenutna vrijednost pada. Mnogi kupuju napamet i onda prodaju iz straha kad vrijednost krene prema dolje, a ako znamo zašto smo u uložili baš u taj coin koji gubi vrijednost, znat ćemo i je li to ipak samo privremeni pad (kao što u većini slučajeva i jest) i umjesto da brinemo i gubimo prodajom, još možemo i dodatno uložiti ako nam prilike dozvoljavaju, tako da iskoristimo povoljnu cijenu.

To naravno vrijedi za sve coinove, ali za nekih najznačajnijih 5-10-15 proučavanje se može obaviti u nekom normalnom vremenu.

Potrebno je imati na umu i da što je coin popularniji i što je generalno više novca u njemu, to će više i "slijepog" novca biti prisutno. Pod time mislim na ona slijepa ulaganja ljudi koji ne znaju smisleno odgovoriti na pitanje zašto su uložili baš tu. Ako mi ipak imamo znanja i odgovore, ta prisutnost velike količine slijepog novca vrlo je poželjna za nas, jer ćemo puno lakše iskoristiti paniku i euforiju onih koji nemaju to znanje, pa onda možemo lagano početi raditi i neke trejdove kojima se da lijepo zaraditi (no to svakako nije nešto što bih preporučio bilo kome tko nema zaista puno znanja o tome).
Doovla (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 560
Merit: 100



View Profile
October 11, 2017, 11:00:01 AM
 #24

Pošto je ovo uopštena tema : zanima me kao novonastali Jr.Member - koje su mi beneficije ,cuo sam da se spominje nesto svakog petka..itd
Kako to sve funkcionise i kako se stice to pravo ?  Huh

Ne razumijem, što te zanima? Što svakog petka? Budi malo precizniji.
Ako misliš na 'signature' kampanje na ovom forumu, najbolje da pogledaš services podforum i pronađeš otvorene kampanje koje primaju Jr. Member čalanove.
Ako ti nešto konkretno zanima, pitaj.

svakog petka sam cuo da se dobijaju neki coini koji se mogu unovciti ili sl , zar ne?
Mi5h0
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 560
Merit: 273



View Profile
October 11, 2017, 11:27:37 AM
 #25

Pošto je ovo uopštena tema : zanima me kao novonastali Jr.Member - koje su mi beneficije ,cuo sam da se spominje nesto svakog petka..itd
Kako to sve funkcionise i kako se stice to pravo ?  Huh

Ne razumijem, što te zanima? Što svakog petka? Budi malo precizniji.
Ako misliš na 'signature' kampanje na ovom forumu, najbolje da pogledaš services podforum i pronađeš otvorene kampanje koje primaju Jr. Member čalanove.
Ako ti nešto konkretno zanima, pitaj.

svakog petka sam cuo da se dobijaju neki coini koji se mogu unovciti ili sl , zar ne?

Vjerovatno misliš na DeepOnion kampanju. Nije baš tako jednostavno...
Evo ti službeni thread pa pročitaj što moraš napraviti za prijavu na airdrop. Ja nisam u tome pa nemam konkretna iskustva.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=2006010.0;topicseen

A imaš i 'balkan' temu na njihovom forumu
https://deeponion.org/community/threads/croatians-serbians-bosnians-montenegrins-macedonians-and-slovenians-balkan-community.3966/

Miner4ever
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 168
Merit: 101


View Profile
October 11, 2017, 11:42:53 AM
 #26

Pošto je ovo uopštena tema : zanima me kao novonastali Jr.Member - koje su mi beneficije ,cuo sam da se spominje nesto svakog petka..itd
Kako to sve funkcionise i kako se stice to pravo ?  Huh

Ne razumijem, što te zanima? Što svakog petka? Budi malo precizniji.
Ako misliš na 'signature' kampanje na ovom forumu, najbolje da pogledaš services podforum i pronađeš otvorene kampanje koje primaju Jr. Member čalanove.
Ako ti nešto konkretno zanima, pitaj.

svakog petka sam cuo da se dobijaju neki coini koji se mogu unovciti ili sl , zar ne?

Ja dosao i odma pare na sunce  Grin
Pa ne ide to tako, treba tu malo i raditi za lovu  Smiley
dante99
Member
**
Offline Offline

Activity: 81
Merit: 10


View Profile
October 11, 2017, 03:25:05 PM
 #27

Kakve beneficije? Kad si Jr. Member možeš više postova u kraćem vremenskom periodu da postaš, to je to, koliko sam ja shvatio...
maka53
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 49
Merit: 0


View Profile
October 11, 2017, 04:00:52 PM
 #28

Pa ja sam nov i ne vidim da ne mogu da postujem  Smiley
investitor
Member
**
Offline Offline

Activity: 120
Merit: 10


View Profile
October 11, 2017, 08:48:52 PM
 #29

Za Newbie je mislim potrebno da prođe 6 minuta između objavljivanja dve poruke.
divokozaa
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 31
Merit: 0


View Profile
October 13, 2017, 11:40:26 AM
 #30

Hajde da pomognemo novajlijama ,kao sto sam i ja  Cheesy, kako da krenu uopšte u priču BitCoin-a?
Podelite svoja iskustva (i loša naravno ) ,pa da pomognemo jedni drugima.

Realno, mogu pretpostaviti koliko ima korisnika koji zele da urade nesto ovde, a ne mogu jer ne znaju.
I ja sam jedna od tih. Treba znati uci u citavu pricu, znati odakle i kako poceti haha
maka53
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 49
Merit: 0


View Profile
October 14, 2017, 07:33:42 PM
 #31

Da stvaro, malocas sam probao pisati i nije mi dao nego sam morao sacekati da prodje to vreme da mogu da pisem novu poruku.
Izdrazacu nekako do juniora jer ovo bas zna da smara.
Doovla (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 560
Merit: 100



View Profile
October 15, 2017, 02:49:41 PM
 #32

Da stvaro, malocas sam probao pisati i nije mi dao nego sam morao sacekati da prodje to vreme da mogu da pisem novu poruku.
Izdrazacu nekako do juniora jer ovo bas zna da smara.
Obrati paznju na aktivnost , koliko god napisao na dnevnom nivou ili sl. aktivnost u 2 nedelje ti nece biti visa od 14 (jedino moze manje ,zavisi koliko pises  Grin ).
maka53
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 49
Merit: 0


View Profile
October 16, 2017, 01:27:38 PM
 #33

Da stvaro, malocas sam probao pisati i nije mi dao nego sam morao sacekati da prodje to vreme da mogu da pisem novu poruku.
Izdrazacu nekako do juniora jer ovo bas zna da smara.
Obrati paznju na aktivnost , koliko god napisao na dnevnom nivou ili sl. aktivnost u 2 nedelje ti nece biti visa od 14 (jedino moze manje ,zavisi koliko pises  Grin ).


Onda prelazim na redukciju pisanja  Grin
dante99
Member
**
Offline Offline

Activity: 81
Merit: 10


View Profile
October 16, 2017, 03:55:01 PM
 #34

Da stvaro, malocas sam probao pisati i nije mi dao nego sam morao sacekati da prodje to vreme da mogu da pisem novu poruku.
Izdrazacu nekako do juniora jer ovo bas zna da smara.

to je zato jer kao newbie imas ogranicenja koliko mozes postati i koliko brzo u nizu. kad postanemo juniori bice lakse i tu nemas tih ogranicenja.  Grin
MetaSk
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 210
Merit: 100


View Profile
October 19, 2017, 01:31:03 PM
 #35

Eee kad se sjetim tog odbrojavanja vremena, a morao sam skupiti 40+ postova u jednom danu.
Trebalo je dostici Jr. Member rank, a dvotjedni period update je sljedio za par sati Cheesy

Izludio sam:D
dante99
Member
**
Offline Offline

Activity: 81
Merit: 10


View Profile
October 31, 2017, 12:07:36 PM
 #36

Eee kad se sjetim tog odbrojavanja vremena, a morao sam skupiti 40+ postova u jednom danu.
Trebalo je dostici Jr. Member rank, a dvotjedni period update je sljedio za par sati Cheesy

Izludio sam:D

ma ja i ne obracam paznju na rank, iskreno. tu sam zbog dijeljenja iskustva i misljenja, a rank ce vec da dodje.  Grin
bujtar
Member
**
Offline Offline

Activity: 108
Merit: 11


View Profile
November 01, 2017, 06:56:59 AM
 #37

jel se moze sta zaraditi od ovih airdropova?

koliko tih coina uspije...tipa da zavrsi na burzi kao sto je bittrex
I.Grozni
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 286


Coinomi multi-coin HD wallet


View Profile
November 01, 2017, 10:30:27 AM
 #38

jel se moze sta zaraditi od ovih airdropova?

koliko tih coina uspije...tipa da zavrsi na burzi kao sto je bittrex

Sve ovisi o masi faktora. Što coin nudi, koliko je tim koji ga razvija aktivan, komunikativan, kako to prihvaća šira zajednica i da li je aktivna. U svakom slučaju ako je besplatno ništa se ne može izgubiti. Ja osobno volim airdropove kada je već prošao fazu tokena i ico-a, tj. kada je već gotov coin. Tada samo treba pratiti stanje i odlučiti kupiti više ili ne, držati ili ne.
Doovla (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 560
Merit: 100



View Profile
November 02, 2017, 11:02:41 AM
 #39

jel se moze sta zaraditi od ovih airdropova?

koliko tih coina uspije...tipa da zavrsi na burzi kao sto je bittrex
Sve zavisi od same potražnje coina ,njegove "popularnosti". Organizacija i izgled samog sajta je dosta vazna barem na "prvi pogled" . Promovosinje treba da ide nekim uzlaznim tokom da bi se sto pre stiglo do cilja - berze. Vise berzi - raste potraznja samim tim i cena coinsa. Smiley
Tokich
Member
**
Offline Offline

Activity: 210
Merit: 10


View Profile
November 02, 2017, 12:01:43 PM
 #40

jel se moze sta zaraditi od ovih airdropova?

koliko tih coina uspije...tipa da zavrsi na burzi kao sto je bittrex

Veća je šansa da ja završim s Jennifer Lawrence nego da neki od airdrop tokena završi na Bittrexu.

Može se zaraditi s nekima, samo ne biti pohlepan i prodati ih na pumpu.
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!