Bitcoin Forum
June 15, 2024, 03:19:40 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bitcoin ödemeleri Rusya'da yasallaşmayacak  (Read 684 times)
mobilewalk (OP)
Member
**

Activity: 297
Merit: 10

View Profile
September 26, 2017, 05:14:41 PM

haberin devami Smiley herkes rusyadan beklentiliydi
http://www.paraanaliz.com/2017/ekonomi/rusyadan-sert-bitcoin-cikisi-16755/
bobita
Legendary
*

Activity: 2562
Merit: 1330

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
September 26, 2017, 05:23:00 PM

Bunda şaşıracak bir şey yok ki. Rus kökenli bir çok sağlam blok zinciri varken (en başta Ethereum) neden başka yerden çıkmış bir blok zincirini yasal olarak kabul etsinler? Bu açıklamayı bitcoin ya da kripto emtialar için olumsuz bir haber olarak görmüyorum, kripto dünyasında gayet güçlü konumdaki (hele Çin ve ABD kısıtlamalarından sonra neredeyse rakipsiz) bir ülkenin doğal tepkisi.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
mobilewalk (OP)
Member
**

Activity: 297
Merit: 10

View Profile
September 26, 2017, 05:29:31 PM

Bunda şaşıracak bir şey yok ki. Rus kökenli bir çok sağlam blok zinciri varken (en başta Ethereum) neden başka yerden çıkmış bir blok zincirini yasal olarak kabul etsinler? Bu açıklamayı bitcoin ya da kripto emtialar için olumsuz bir haber olarak görmüyorum, kripto dünyasında gayet güçlü konumdaki (hele Çin ve ABD kısıtlamalarından sonra neredeyse rakipsiz) bir ülkenin doğal tepkisi.
birsey demedim
rusyanin tepkisi esit oranda olacaktir kafani yorma ethereum da fazla yol vermiyecek
herhangi birinin yasalasmasi demek rusyadan sicak paranin oligarklar ve kirminal guruplar araciligiyla bu yontemle cikarilmasi demek Smiley mesele saglamlikla benim param senin paran meselesi degil
2000 bin suc gurubu rusyada var bunlarin sadece yilik elerinde cevirdikleri para  yalan olmasin 500 milyar dolari asiyor en buyuk sorunlari parayi bir sekilde yikiyamiyorlar yada yunanisatan gibi ulklelere aktaramiyorlar
dusunsene  bunlardan herhangi birini yasalasmasini
Bayyn
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

Web Developer

View Profile
September 26, 2017, 06:40:17 PM

Çok yakında ethereum hakkında rusyadan bir açıklama bekliyorum, bitcoine karşı çıktığına göre kendi kökeninden bir coine destek vericek.
nalpagutt
Sr. Member

Activity: 364
Merit: 258

Joy Token - Smarter Games for Smarter Players

View Profile
September 27, 2017, 12:48:13 AM

Rusya zaten btc kullanmaz . Eth gibi kozları varken neden btc kullansınlar ? Putin vitalik görüşmesi olmuşken btc kullanmalarını beklemek pek mümkün değil .

▄███                                                                                       
                       ▄▀ ▐█▌                                                                                       
                      ▀   ██                                                                                       
    ▄▄▄▄▄        ▄▄▄▄▄   ██▌ ▄▄      ▄▄          ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄      ▄▄▄▄▄▄       ▄▄▄     ▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄   ▄▄▄     ▄▄▄
    █████     ▄████████ ██▌  ███    ███          ██████████   ▄██████████▄    ███   ▄███▀   ██████████   ████    ███
      ███    ███▀▀    ▄████   ███  ███             ███       ███▀▀    ▀▀███   ███ ▄███▀     ███          █████▄  ███
      ███   ▐██▌     ██▀▐██▌   ██████              ███      ▐██▌        ▐██▌  ██████▀       ███▄▄▄▄▄▄    ███▀██▄ ███
      ███   ▐██▌   ▄██▀ ▐██▌    ▐██▌               ███      ▐██▌        ▐██▌  ██████▄       █████████    ███  ██████
  ▄   ███    ███▄ ██▀ ▄▄███     ▐██▌               ███       ███▄▄    ▄▄███   ███  ███▄     ██▌          ███   ▀████
 ▀██▄███▀     ▀█▌▐███████▀      ▐██▌               ███        ▀██████████▀    ███   ▀███▄   ██████████   ███    ▀███
   ▀▀▀▀          ▀▀▀▀▀▀          ▀▀                ▀▀▀           ▀▀▀▀▀▀       ▀▀▀     ▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   ▀▀▀     ▀▀▀
.
.
.
.
Facebook
Twitter
Bitcointalk
Telegram
Reddit
Website
hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
September 27, 2017, 10:43:35 AM

Henüz yasallaşmayacak anlamında demiş bence , Çin gibi yasaklama eğiliminde değiller ayrıca yasal statü düşünüldüğünde bitcoin yerine ethereum mu öne taşımak isteyeceklerdir bunun içinde sağlam yatırımlar yapıyorlar .
Tobi777
Full Member

Activity: 406
Merit: 121

View Profile
September 27, 2017, 10:59:27 AM

Rusya da btc ödemeleri şimdilik yasallaşmayacakmış. Kendi ürettikleri kripto para birimlerinin kullanılmasına öncelik verebilirler diye düşünüyorum. Ellerinde eth gibi sağlam sayılabilecek bir para birimleri var.
various
Sr. Member

Activity: 854
Merit: 267

View Profile WWW
September 27, 2017, 11:30:02 AM

Bende pek şaşırmadım.Rusya sürekli ethereum'a destek veren bir ülke.
Bitcoinin yasallaşmaması crypto para piyasasına tamamen karşı oldukları anlamına gelmez.

twiifm
Hero Member

Activity: 784
Merit: 500

View Profile
September 27, 2017, 12:10:41 PM

birsey demedim
rusyanin tepkisi esit oranda olacaktir kafani yorma ethereum da fazla yol vermiyecek
herhangi birinin yasalasmasi demek rusyadan sicak paranin oligarklar ve kirminal guruplar araciligiyla bu yontemle cikarilmasi demek Smiley mesele saglamlikla benim param senin paran meselesi degil
2000 bin suc gurubu rusyada var bunlarin sadece yilik elerinde cevirdikleri para  yalan olmasin 500 milyar dolari asiyor en buyuk sorunlari parayi bir sekilde yikiyamiyorlar yada yunanisatan gibi ulklelere aktaramiyorlar
dusunsene  bunlardan herhangi birini yasalasmasini

Rusya'da ethereum'a yol vermeyecekler gibi bir cümleyi neye dayanarak kurduğunuzu söyler misiniz? Bunu çok merak ediyorum.

Vitalik, Putin ile bir görüşme yapmıştı. Sanırım hatırlamıyorsunuz, bu işler öyle uzaktan durduğu gibi olmuyor. Arkadaşında dediği gibi Rusya Ethereum'u destekleyecektir.
dilemx
Full Member

Activity: 202

View Profile
September 28, 2017, 08:29:15 AM

Yine Devletler olayın içine giriyor ve blockchain teknolojisini başka bir alana taşıyorlar.Merkezi olmayan bir sitemi yine merkezlere dahil etmeye çalışıyorlar.Ethereum Rusların,Neo çinlilerin mantığı sadece kağıt parayı bitirmiş olacak.

■  RESTART ENERGY 
RED MWAT Token DEMOCRATIZING ENERGY
Facebook Twitter Telegram AnnouncementJoin our Token Sale
HARDCRACKERS
Full Member

Activity: 1049
Merit: 210

Crypto Trader

View Profile
September 28, 2017, 09:09:01 AM

Belli olmaz bugün böyle derler yarın başka türlü.
jameshugo17
Full Member

Activity: 721

View Profile
September 29, 2017, 12:24:22 PM

WW3 havası var uluslararası piyasada. Kripto pra öyle yada böyle kabul ettirecek kendini. Şuan için doğrudan bir devlet yatırımı olacağını sanmıyor örtülü olacaktır bir süre daha.
presidentcoin
Full Member

Activity: 224

Any store can buy, sell, and accept Crypto

View Profile
September 30, 2017, 12:45:05 AM

Rusya başka coinlerle falan uğraşmasın zaten, ne gerek var, Ethereumu desteklesin yeterli olur, ömrü billah duacısı olurum Rusya'nın şahsen.

________Any Store Can Buy, Sell and Accept Cryptocurrency________
█████████ ██ ███ ██      PUNDI X     ██ ███ ██ █████████
Whitepaper      Twitter      Facebook      Telegram      Medium      Youtube
jesselui
Full Member

Activity: 854
Merit: 109

Trident Protocol | Simple «buy-hold-earn» system!

View Profile
September 30, 2017, 07:11:00 AM

Yasallaşmasını nekadar isteriz bir oturup düşünmek gerekiyor. Yasallaşırsa popülerliği değeri kıymeti kalıcakmı ? Balon olmaktan koruyacak bir haber bence bu .

Simple «buy-hold-earn» system!      │      TRIDENT PROTOCOL      │      HIGH FIXED APY  >>> 382,945%
THE HIGH PAYING AUTO-STAKING & AUTO-COMPOUNDING PROTOCOL

██████████████|               Twitter               |              Telegram              |                Reddit                |██████████████
Crypt1x
Sr. Member

Activity: 378
Merit: 250

View Profile
September 30, 2017, 10:01:13 AM

Ethereum'u yasallaştırmalarını bekliyorum ben açıkçası çünkü ciddi anlamda Ethereum'a Rusya tarafından bir destek geliyor ve gelmeye de devam edecek gibi görünüyor. Ethereum ya da Bitcoin olması önemli değil, önemli olan blockchain teknolojisinin daha geniş çevrelere ulaşmasıdır.
ForeverFener
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 250

View Profile
September 30, 2017, 04:13:21 PM

Rusya'nın kesin bir yasaklama yöntemine gideceğini düşünmüyorum vitalik v.s putin'i ziyaret etti.Ruslar'ın ethere olan desteği ise herkesin bilgisinde zaten.
Spack17
Sr. Member

Activity: 1652
Merit: 273

View Profile
September 30, 2017, 04:23:57 PM

Kendi elindeki kozları varken bitcoine karşı bu şekilde bir hamle yapmaları kendi açılarından mantıklı bence. Rusları bitcoinden çok ethereum kullanımına itiyorlar. Eth için yasal bir hamle gelebilir yakında.
samuel3414
Full Member

Activity: 252

View Profile
October 01, 2017, 09:55:41 AM

Rusya da Çin gibi rest çekmiş durumda. Bitcoinin biteceğini düşünmüyorum bu hamlelerle. Bu ülkeler bekledikleri gibi başarılı olabilecekler mi önemli olan bu bence. Ethereum varken böyle bir şeye izin vermesi sürpriz olurdu zaten Rusya'nın. Adamlar kendi parasının öne çıkmasını, daha çok kullanılmasını ister sonuçta.

Pages: [1]
  Print  

Jump to: